Evropské kmeny

• Německo Tribes of Europa

Epizody(6)

Tři sourozenci se v roce 2070 rozhodnou změnit osud Evropy, která se po globální katastrofě rozpadla na spoustu malých státečků soupeřících o nadvládu. (Netflix)

chaometic

snižuji hodnocení ,od druhého dílu je to nuda jsou tam tři dějové linky, těšil jsem se na prozkoumávačku zničeného světa a mám pocit, že se to odehrává jenom v místnostech a pár laciných triků to nezachrání. Slabý odvar The 100. ()

mira007

Německé apokalyptické sci-fi odehrávající se asi po rozpadu Evropské unie, kdy se národy rozpadly na jednotlivé kmeny, které proti sobě válčí, sleduje tři osudy členů jednoho poraženého kmene. Henrietta Confurius hledající sama svoji rodinu, jeden otrok kněžky agresivního kmene a jeden trouba s černou kostkou, po které všichni jdou. Námět dejme tomu, provedení je jakési spíš laciné, mdlé a s tragickým nudným prvním dílem. Víc jak dvě hvězdy nedám i za konec, protože to není otevřený konec série, ale snad seriál přerušený v polovině. Z českých tváří jsem postřehl jen Saru Sandevu jako služku oblékající kněžku a Zdenka Piškulu jako jejího otroka, co žere jídlo ze země jako pes a štěká. Seriál pro fandy postapo ... nenáročné fandy. ()

Flopik

Na tento počin som narazil úplnou náhodou a odrazu som pozrel všetkých 6 častí. Vynikajúca novinka, ktorá vás vtiahne a nepustí. Štýl rozprávania a rozdelenie ústrednej trojice mi sadol na mieru. Daný svet je zaujímavý a som rád že tvorcovia prezrádzajú len to čo je nutné a nechávajú si kopec možností do ďalších sérii. Hlavné postavy mi sadli, najviac ma rozhodne bavil svet Vrán ale čo ma milo prekvapilo ani príbehy ďalších dvoch súrodencov neboli slabé, práve naopak.Troška na začiatku problém s nemčinou ale často sa rozpráva aj po anglicky takže nakoniec pohode. Chýbala mi nejaká epická scéna, ale natočené to je krásne a akciu len chválim. Obrovské plus za Varvaru, sexi a badass to môžem. Hudba tak isto skvelá u mňa je to 5* záležitosť a škoda že sme dostali len 6 častí, nevadí o to viac sa teším na druhú sériu. ()

Doomcourier

Nic zvláštního to není. Děj je většinou předvídatelný (v celém seriálu mě nejvíc překvapily sedminutivé titulky za každým dílem), postavy jsou průměrné a scénář taky. V prvním díle sídlo kmene Vran vypadalo jak z nějaké parodie na sci-fi, takže by tvůrci mohli v další sérii zlepšit kulisy. Postupně se děj začíná rozjíždět a je to čím dál tím lepší, až to vypadá, že z toho bude v druhé sérii totální pecka. ()

Bozvav

Kdyby tvůrci těch šest epizod vzali a udělali by z nich dvě, řekěme hodinové epizody, mohl to být docela slušný nářez. Takto musím říci, že jsem se dosti nudila, neb celý příběh je velmi nevyvážený a neucelený. Hned z počátku sice divák zjistí, že došlo k nějaké energetické katastrofě, ovšem proč to skončilo rozdělením na kmeny, to nikdo neví. Dále pak neurotičtí černí ptáci, kteří nedělají nic jiného, než všechny zbytečně zabíjí (a navíc na čemsi ujíždějí) a další jiné podivné kmeny. Technologie by neměly fungovat, nicméně benzín zjevně mají, náboje do zbraní také a pak tu jsou ještě tajemní Antikové a černé zlo z východu. Prostě maglajs. Pointa v nedohlednu a kostka, o kterou celou dobu jde, děj také nikam neposunula, neb než se kolem ní začalo něco kloudného dít, tak byl konec šestého dílu. Vizuál nic moc, herci nesympatičtí do jednoho a předvídatelnost kroků jednotlivých akterů a celého děje byla až do nebe volající. Takže napětí téměř nulové, akce dosti, vykreslení světa povrchní, hudba psychidelická. Za mne velká nespokojenost, nicméně s přihlédnutím k zemi původu a formátu dávám dvě a čtvtr hvězdy, tedy 45%. ()

Fifer

Ten seriál není moc dobrý a posbíral všechna klišé od arény, kde otroci bojují o život, až po divochy žijící v džungli v kmenu "The Little Praha". Ale je to kouzelně zábavné včetně vtipných českých lokací, jako když hlavní sídlo padouchů je přímo na Vítkově. Zábavný post-apokalyptický seriál plný klišé. ()

dannyyy

Německá variace na americkou 100vku a vskutku povedená. Audio-vizuál moc hezký, obsazení velmi dobré a kdybych to nevyčetl, tak si ani nevšimnu, že tam hraje Jordy, Piškulka a Yemi A.B.C.D. Vrahounský gesicht kickboxera Petra Vondráčka jsem ale poznal hned, i když není napsaný mezi herci. Akce je tam jako šafránu, ale přesto to odsýpalo svižně a nenašel jsem nudné scény, které bych musel posouvat. Možná je to i tím, že Netflix si jede svou politiku a nedělá u všech seriálu série po 10 či 12 dílech, jak to bývá u konkurence a tím to není nudně natahované. Těším se na další sérii, která určitě dostane zelenou. 75% ()

ER

Tak jsem byl zvědavý na další počin tvůrců Dark a ejhle, on se z toho vyklubal úplný opak. Atmosférický Dark s pozoruhodnou zápletkou byl vystřídán banálním dějem a zápletkou, bez špetky invence. ()

Sharpooter

No jako špatné to nebylo. Začátek byl nic moc, postavy mě na první pohled nezaujaly, byly takové nemastné, neslané. Ale od nějakého toho čtvrtého dílu jsem si je oblíbil (nebo alespoň většinu z nich) a druhá polovina seriálu už byla lepší než první. Příběh byl celkem dobrý, odehrává se kolem třech sourozenců, kdy každý, tedy až na první díl, má svoji příběhovou linku, a každá je něčím zajímavá, nebo naopak nudná. Postapo svět, ve kterém se seriál odehrává, byl taky dobře napsaný. Bylo vidět že si tvůrci opravdu daly záležet. Tento postapo seriál se odehrává v roce 2070 kdy nefunguje elektřina!!! To by se zbláznil snad každý. V tomto světě se státy rozpadly a menší “kmeny” kterým většinou vládne jeden vůdce. Bylo fajn, že zde přidaly i tzv “atlanťany”, kteří pořád mají elektřinu a technologicky jsou na tom mnohem lépe než my teď. Tito atlanťané v seriálu nevystupovaly přímo, ale část příběhu (respektive příběh jednoho ze sourozenců) se kolem jejich technologie točil. Tito atlanťané seriálu přidávají mysteriózní povahu, i když spíše jen ke konci. Škoda pomalého začátku. 6/10 ()

Solverino odpad!

Viděl jsem první díl a ani ho nedokoukal... totální Odpad! multikulti totální srágora s trapnýma teenagerama a lacinými triky - úplně nekoukatelné a k smíchu. Hnus! Nechci vidět ani další díly! Fuj! ()

cerdax2

Jak to shrnout - Blby a blbejsi na vylete v postapokalyptickem nemecku. "zatim jsme zadnyho z nich nechytli, protoze se radeji zabil, nez by byl zajat" ... proto mame takovouhle marenku nekolik dni v zajeti, sedici nespoustana v cele a marenka se nepokousi o sebevrazdu :). polovojensky tabor, vsude hlidky, ale netusime / nehlidame vchod do podzemi :P "odkud jste" ... "jsme z vychodu, z Altaje" rika rodinka s oslikem a malym ditetem (vzdusnou carou je to z altaje, coz je v mongolsku, do nemecka 6 tisic kilometru) je to apokalypsa, ve ktere byste mozna i chteli zit ... kazde rano se probudite cisti a ucesani, nekteri i s novou uniformou ... zraneni se vam budou hojit, pokud vubec nejaka, behem par hodin, proste idylka ;) a tak se da pokracovat dal a dal, o tom, ze polovinu - vcetne zaberu - jste jiz videli nekde jinde ani nemluve. Melo to potencial - prvni dil byl vcelku dobry - ale pak to slo po toaletni skluzavce smerem dolu, takze se neda nez souhlasit s "tagem" katastrofa :D, ktera skonci se vsemi dejovymi linkami otevrenymi, aby tohle utrpeni mohlo mit dalsich 10 sezon :) Jedna hvezdicka za visual a pul za instantni kostku :D. ()

kunytopresto

Evropská vize postapokalyptického světa. Nenabízí nic nového oproti ostatním podobným filmům a seriálům. Boj o zdroje, o půdu, psychopatičtí vůdci, mírotvůrci, outsideři... Tohle všechno jsme už viděli několikrát. A přece to stojí za to. Začíná to docela nudně, ale seriál je díl od dílu lepší a všechno graduje v perfektním posledním díle a cliffhanger na konci první série je super pozvánkou pro druhou sérii. (Psáno po shlédnutí 1.série) ()

Sharlis

Prvy, druhy diel som si este hovoril, ze by to mohol byt nejaky postapo trip, ale potom sa zapletka uplne rozbije a je z toho nezmyselny klise bullshit bez hlavneho deja, mix z roznych scifi atd. Po tej casti so sexualnymi otrokmi uz som to fakt nemal chut pozerat, len som si povedal, ze boze co robim so svojim zivotom... skoda, ten uvod bol nadejny. ()

Saxos

S01/E01-06. V hodnocení se budu zatím držet zlaté střední cesty. Právě uvedených prvních šest dílů nás pouze seznamuje s prostředím. Je jasné, že vše se bude točit kolem sourozeneckého tria, jejich zdecimovaného kmene, tajemné kostky, silného kmene Vran i organizovaných Crimsonů. Dál nastíněni Atlanťané, Femenové. Klady: Vrány paří, jako kdyby nebylo po skoro konci světa; hodně se natáčelo u nás /třeba památník na Žižkově/; ve vedlejších rolích cz herci. Zápory: máme tu samozřejmě dost nelogičností - migrující rodina z východu od Altaje do Evropy před zákeřným Černým rojem, který však do Evropy míří také; i spoustu chyb - kněžna Varvara odhalí hruď Kiana, aby si probodl srdce, následuje záběr, kdy je zase oblečen až ke krku, a finále opět vystrčená mužná hruď. Závěr: doporučuji, na pokračování se podívám a určitě buď hvězda nahoru, nebo dolů. ()

Ace.A.T.L.

An Řím nepostavili za den a tady je super možnost, že se to někam posune. Rozhodně to neni něco obyčejnýho a potenciál to má obrovskej, tak doufám, že u pokračování to vyšvihnou. Na 4* tomu u mě schází opravdu málo. Bavilo mě to, kamera super, scény a vizuál paráda, myšlenka paráda. Výprava ukazuje, že to nebylo za pár šupů, ale snažili se. Budu jim přát, aby to ukázalo víc a já mohl s klidným srdcem tu hvězdičku připlácnout. Za mě hooooodně silný 3* a DOPORUČUJU ()