Lišáček Lup

(festivalový název)

Lišiačik Vuk

Animovaný / Rodinný

Maďarsko, 1981, 79 min

Klasika z Maďarska, vytvorený na základe románu od skvelého spisovateľa István Fekete. Jednoduchý a báječný, keď je potrebný, tak veľmi humorný, keď je potrebný, tak zase dostatočne vážny. Jasná voľba pre všetky vekové kategórie. „Karak“ is a boss! PS.: „Ja som hlúpy Karak?“ „Nie si hlúpy Vuk, len ešte málo vieš.“ Osobné hodnotenie: 95% (*****) (26.12.2017)

NA tomhle jsem jako mládě vyrůstal, už tehdy to na mě působilo celkem depresivně, hlavně scéna kde prší a snaží se dostat lištici ven. Lišky to nemají lehké pocit beznaděje je všude, ale zase tu je i plno scén které rozveselí, animace je skvělá. Jen škoda že jsem to neviděl se starým dabingem, hned bych byl veselejší.(11.12.2010)

Jedna z nejkrásnějších pohádek mého dětství, která svým příběhem a kvalitou mnohdy překoná většinu současných amerických animáků...příběh vychytralého lišáka, který dokáže být zábavný a vitpný a zároveň dojímavý a smutný... vynikající grafická stránka, která mě i nyní dokáže vtáhnout do příběhu a já si jen přeju, abych v tak krásně barevném lese mohl být spolu s Vukem, Karakem a dalšími postavami.....mimochodem hlášky slepic a hus rozhodně stojí za to....:)(28.9.2011)

I za komančů se kopírovaly komerčně úspěšné západní předlohy. Téměř každý stát měl svou národní značku odvozenou od Coly... a také se napodoboval americký komiks. Tohle je stylem kresby a animace celkem podařená kopie Walta Disneye. Jako dítě jsem to rád sledoval... na rozdíl od přepálených grotesek s rozjívenými kačery, rychlou rotou a já nevím čím vším ještě z pozdější doby.(17.3.2013)

Vuk je sympaťák a také ostatní fauna vypouští z tlamiček a zobáčků velmi uspokojivá slova, přesto nejsem zcela spokojen. Autorovi se totiž nepodařilo přesvědčit mne o tom, že mám fandit lišce, jejíž radost ze zakusování domácího zvířectva nesdílím a tak se v nabízeném souboji samovolně stavím na stranu jindy nenáviděných myslivců.(24.11.2011)