Lišáček Lup

• Česko Lišák Vuk (více)

Malý lišáček Vuk je velký nezbedník. Není však sám, v problémech mu pomáhá věrný kamarád Karak. Dohromady musí čelit velkému nebezpečí v podobě zlého lovce. Podaří se jim to? Musí zachránit přítelkyni lišku a zažijí při tom i mnoho veselých dobrodružství a příhod. (oficiální text distributora)

Karlos80

Jeden z dalších Magioňáckých a Vegáckých dnes již legendárních seriálových skvostů. A já se ptám podobně jako Gemini kdy to bylo naposled co to dávali? Člověk už ani pořádně neví o čem tyto seriály našeho mládí byli? Akorát si jen tak matně vzpomínám nato že snad Vuk byl osiřelý siroteček, a že ho v jeho začátcích vychovával nějaký starý,chytrý a zkušenější lišák snad Karak se jmenoval? Jo jo Karak to byl. Který později snad při nějakém lovu na něj také zemřel? Já jsem dobrej:-) Kde jsou ty časy Vegy, Magionu, Studia kamarád a jiných dětských magazínů, kdy na televizních obrazovkách běžely současně třeba seriály Goro, bílý pes, Čáryfuk, Jack Holborn, Kořeny, Korálový ostrov, Dva roky prázdnin, Calimero, Soptík, Bludička, Slavný lovec Pampalini, Skippy, a takto bych mohl pokračovat do nekonečna. Vrátit prosím, vrátit! ()

Campbell

NA tomhle jsem jako mládě vyrůstal, už tehdy to na mě působilo celkem depresivně, hlavně scéna kde prší a snaží se dostat lištici ven. Lišky to nemají lehké pocit beznaděje je všude, ale zase tu je i plno scén které rozveselí, animace je skvělá. Jen škoda že jsem to neviděl se starým dabingem, hned bych byl veselejší. ()

papaguy

I za komančů se kopírovaly komerčně úspěšné západní předlohy. Téměř každý stát měl svou národní značku odvozenou od Coly... a také se napodoboval americký komiks. Tohle je stylem kresby a animace celkem podařená kopie Walta Disneye. Jako dítě jsem to rád sledoval... na rozdíl od přepálených grotesek s rozjívenými kačery, rychlou rotou a já nevím čím vším ještě z pozdější doby. ()

BOURQUE

Klasika z Maďarska, vytvorený na základe románu od skvelého spisovateľa István Fekete. Jednoduchý a báječný, keď je potrebný, tak veľmi humorný, keď je potrebný, tak zase dostatočne vážny. Jasná voľba pre všetky vekové kategórie. „Karak“ is a boss! PS.: „Ja som hlúpy Karak?“ „Nie si hlúpy Vuk, len ešte málo vieš.“ Osobné hodnotenie: 95% (*****) ()

Jara.Cimrman.jr

Vuk je sympaťák a také ostatní fauna vypouští z tlamiček a zobáčků velmi uspokojivá slova, přesto nejsem zcela spokojen. Autorovi se totiž nepodařilo přesvědčit mne o tom, že mám fandit lišce, jejíž radost ze zakusování domácího zvířectva nesdílím a tak se v nabízeném souboji samovolně stavím na stranu jindy nenáviděných myslivců. ()