Malá mořská víla

• USA The Little Mermaid (více)

Malá mořská víla je oblíbený příběh Ariel, překrásné a zvídavé mladé mořské víly toužící po dobrodružství. Nejmladší a zároveň nejsvéhlavější z dcer krále oceánů Tritona touží poznat svět na souši, a tak vyplouvá na hladinu. Při jedné z takových výprav se zamiluje do šarmantního prince Erika. Přestože mají mořské víly zapovězeno stýkat se s lidmi, Ariel se rozhodne poslechnout své srdce. Uzavře dohodu se záludnou mořskou čarodějnicí Uršulou, která jí umožní poznat život na souši, ale přitom tajně usiluje o Arielin život, jakož i královskou korunu jejího otce. (Falcon)

patient333

Pre deti si myslím, že dobre spravená adaptácia originálu. Melissa McCarthy bola super, čož by som nečakal, ale fakt jej rola Ursuly sadla a zahrala to dobre. To sa nedá moc povedať o Halle Bailey, na druhej strane spev bol fajn a to bola asi pointa. Vadilo mi aj také drobné nedoťahovanie detailov ako napr. pohyb padajúcich predmetov vo vode, kde raz plávali a raz padali ako na zemi. Každopádne, ťažko sa mi na to pozerá optikou dospelého diváka. Čiže myslím si, že deti si to užijú a bude sa im to páčiť. Čo sa týka kontroverzie okolo, smutné, že sa tu hodnotí film negatívne kvôli rase herečky. Chápem, ak sa to niekomu nepáči, ale nadávať herečke, či chodiť dávať len 0 a záporné hodnotenia bez nejakej legitímnej poznámky či argumentu, alebo dokonca bez toho aby si to človek pozrel...to je pod úroveň. A samozrejme my v Československu sme sa nezapreli a má to tu zatiaľ 40%, aj keď toto rozhodnie nie je film, čo by si to zaslúžil. Videl by som to tak na 60-65%, keby sme boli objektívni. No bohužiaľ sme raz takí a je to hanba. ()

Danik_

Film Malá mořská víla je naprostý zklamání. Byl jsem nadšený, když jsem se do kina dostal, plný očekávání a nostalgických vzpomínek na původní klasiku od Disneyho. Bohužel, tato nová verze nedokáže ani zdaleka dosáhnout úrovně svého předchůdce. První problém, kterým jsem se setkal, byl casting. Hlavní role Ariel byla obsazena nesprávně. Halle Bailey se snažila, ale její výkon mi nepřipadal přesvědčivý a chyběla jí charisma a šarm původní Ariel ztvárněné Jodi Benson. Roli Ursuly sice získala zkušená Melissa McCarthy, ale i přesto nebyla schopná zachytit temnou a zlomyslnou povahu postavy, což byla jedna z výrazných sil původního filmu. Dalším velkým problémem byla režie. Film působí nekohézně a chybí mu atmosféra podmořského světa. Vizuální efekty byly průměrné a neposkytovaly dostatečný pocit kouzla a divokých dobrodružství, který původní film měl. Hudba od Alana Menkena a nové písně od Lin-Manuela Mirandy byly zklamáním. Písně nedokázaly zachytit emoce a kouzlo původních skladeb. Příběh byl také značně přepracován a ztratil svou jednoduchou, ale silnou podstatu. Některé změny byly zbytečné a nepřispěly k lepšímu vyprávění příběhu. Navíc byl film příliš dlouhý a některé scény působily zdlouhavě a nudně. Celkově řečeno, Malá mořská víla 2023 nedokázala zachytit kouzlo a kvalitu původního filmu. Byl to pouze nekvalitní pokus o remake, který nedosáhl očekávání fanoušků a ztratil ducha původního příběhu. Moc lituji, že jsem utratil peníze za tento film, a doufám, že Disney se příště bude snažit více o respektování a oslavování svých klasických děl. ()

cenitel

Moc rád bych dal 3*, ale jen samotný pohled na hlavní roli, sráží do kolen. Má to být dle předlohy a ne, že vybarví všechny mořský víly a kluky všemi možnými kombinacemi barev. Štve mě tento nastavený řád, má to být odsud podsud. Měly by být hranice, tak se nemohou tvůrci divit, že film celkově upadl v kinech. Toto není vůbec dle předlohy. Raději dětem pustit původní animák než tento rádoby extrémně převrácený příběh. Co na tom ocením je aspoň voda a mořský svět, dnes na PC se vyšperkuje vše k dokonalosti. Nejlepší z toho všeho byl asi krab :D Bardem se už taky upíše všemu ač by nemusel. Divím se, že ze všech adaptací nebyl i Lví Král - černý lev :D To bylo malé+, každopádně už jich moc nezbývá z původních klasik. Co nám naservirují příště. ()

GlaDOS

Dávám pět hvězd jen jako kompenzaci všem těm odpadům od pablbů typu Psychor, kteří brečí nad barvou kůže, plácají něco o "woke agendě" a vymlouvají se kecama o "evolučních mechanismech a zákonitostí", když samotný koncept mořské víly má do realismu asi tak daleko, jako Miloš Zeman ke střízlivosti. ()

Lukango

Další zbytečný Disney remake, který má za účel jen vydělat peníze. Film je sice o téměř hodinu delší, ale nic v něm za těch 40 minut nestojí za sledování. Respektive je to jen originální Malá mořská víla, jen hraná. Problém je s těmito remaky, že když převedete animovaný film do hrané podoby, tak z něj téměř nezískáte ty emoce, kouzlo, poselství a mnoho dalšího čeho originál oplývá. To je prostě začarovaný kruh, protože něco funguje v animované podobě a něco zase v hrané. Upřímně, dovedli byste si představit hrané Toy Story. Pokud uděláte remake na animovaný film bez ničeho odlišného, tak víc jak lepší průměr z toho nevytřískáte. No a jak už tak asi tušíte, tak tohle je případ i u tohoto remaku, který je sice delší, tudíž by člověk řekl, že toho je víc nebo že to stojí za to. Ale ono ne. Těch 40 minut obsahu si v příběhu téměř nevšimnete, zato nudy ano. Film jednoduše postrádá kouzlo originálu, postrádá radost z vypravování. Příběhem se jedná jen o téměř nekonečně dlouhou Malou mořskou vílu z 1989, která ničím nepřesahuje originál či se mu ani zdaleka nerovná. U filmu jsem se bál efektů, přece jen je to Disney. Naštěstí však strašné vůbec nejsou. Přiřadil bych je ke kladné stránce filmu. Na druhou stranu to zas takový zázrak také není a osobně si myslím, že do těchto remaků na animovanou klasiku tolik cgi prostě nepatří a celkově to tak film jen kazí. No, ale to je nepoučitelné Disney, které vráží peníze do nekonečných a zbytečných remaků, které jen zkopírují originál a převedou ho do hrané podoby. Hudba, jak to tak bývá u těchto disneyovských remaků, tak neurazí, ale daleko radši si poslechnu originál. Co se herců týče, tak odvádí lehce nadprůměrný výkon a filmu neškodí. Vím, že černá mořská víla může mnoho fanoušků bodat do srdce, naštěstí já fanoušek Malé mořské víly nikdy nebyl, takže mě to tak u srdíčka nebolí. Celkově se jedná o zkopírovaný originál z roku 1989, který jen přidal 40 minut extra materiálu ničeho a odstranil kouzlo originálu. Známka: 5/10 ()

HLADOVYvlcak odpad!

Dal jsem progresivní Malé mořské víle ODPAD - rychle přitancujte smazat mi profil, aby nikdo nevěděl že tohle jsou woke sračky, které by děti rozhodně vidět neměly. Nazdar. PS: dávejte si pozor na filmy od Disneye, jen v jeho logu lze najít skryté číslice (3x6) a každý ví co to znamená. Chtějí zničit nás a naše děti. Cokoli od Disneye smazat, vyhodit, ignorovat!!!!! ()

Cinex_studio odpad!

Ničit pohádky politicky korektní dobou je zrůdnost nejvyššího kalibru. Aktivisté si přijdou na své a to jest třeba důvod, proč se mi chce z tohohle počinu vyloženě zvracet. Do očí bijící ideologie, naprosto strašně pojaté vše kolem toho, a natož taktéže vyjádření hlavní herečky ve veřejném prostoru na toto téma.. To bohatě stačí pro hodnocení 0%. Tohle je vyloženě dehonestace originálu a pro kohokoliv, kdo má originál rád, bych doporučil vyhnout se této nechutností velkým obloukem. Aneb Disney by se fakt mohlo probrat, protože tohle přestává být tolerovatelné. ()

monny9

Melissu mám rada...toto je fakt bezvýznamná rola pre ňu...čakala som celkom banger na revival Ariel, no stále sa mi viac teda páči originál...alebo aj česká verzia "Malá mořská víla" Libuše tam hrala tam so sestrou. Hlavná herečka je moc sympatická, ale to je jediné plus asi...inak je to hrozný prepadák... ()

Cumacbegyc odpad!

Další recyklát úspěšného animáku, který ovšem nepřináší nic nového a jen trapně omílá původní verzi. Původní animace má co do sebe, je vtipná a osvěžující. Tohle je brak, a je vidět že Disney jde do kopru. Evidentně došly nápady a tak se tonoucí stébla chytá. ()

Marty.McFly odpad!

Wolfgang Amadeus Mozart byl černoch... Stejně jako Beethoven, Haydn, Mysliveček, Smetana, Dvořák, Fibich, Brahms, a taky Bach... zato Martin Luther King byl běloch jako poleno a jo a Malá mořská víla byla taky běloška... teda původně - stejně jako Dartagnan. Jde Vám z toho hlava kolem. Jo, mě taky a je mi z toho celkem na blití. Může snad někdo zato, že Einstein, nebo Galileo Galilei nebyli příslušníci černošské, arabské, nebo asijské menšiny?  Má to něco společného s filmem?? NE!!! Tak to prosím tuto rasovou vyváženost neserte do filmů!!! Jo a jen pro jistotu  - James Bond, agent 007 je běloch a muž!! ()

Jazira

No tak jsem to přeskákala a udělala si desetiminutovku .. o nic jsem nepřišla, neb jsem prostě nedala tu zdlouhavou ,,telenovelu,, .. Ariel krásná, ale to je vše. Už mě přestává bavit, že z každé pohádky se dnes dělá muzikál. Navíc je to hodně natahované. Škoda. Také mě trošku překvapil afroamerický vzhled mořské víly, která je jednou ze sedmi dcer jednoho otce a jedné matky, kdy všichni jsou bílé pleti, notabene, když žijí pod vodou ... zajímalo by mě zda někdy bude hrát běloch třeba Martina Luthera Kinga .. ()

emde odpad!

Čoraz viac mám dojem, že tieto lgbtxy a BLM šablóny sú povinné. Skutočne mám dojem, že vôbec nejde o scenár, hlavne že to je woke. Začínam si myslieť, že z hľadiska dnešnej tvorby tvoria anomálie 90% ľudstva. Nie ďakujem. ()

FildasCZ odpad!

Na konec nebyl problém hodně opálená Ariel, postížený kapr, a nebo úplně mimo krab, ale to, že ten film byl, jako kdyby to vytvořila AI. Opět rozpočet 250 milionu, to si así utírali zadky zlatem a jedli diamantový hrách. Je to neskutecné, co za opady se dělají,. ()

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

10.07.2023

Krásné Vánoce a PF 2023