Reklama

Reklama

Malá mořská víla

  • USA The Little Mermaid (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Malá mořská víla je oblíbený příběh Ariel, překrásné a zvídavé mladé mořské víly toužící po dobrodružství. Nejmladší a zároveň nejsvéhlavější z dcer krále oceánů Tritona touží poznat svět na souši, a tak vyplouvá na hladinu. Při jedné z takových výprav se zamiluje do šarmantního prince Erika. Přestože mají mořské víly zapovězeno stýkat se s lidmi, Ariel se rozhodne poslechnout své srdce. Uzavře dohodu se záludnou mořskou čarodějnicí Uršulou, která jí umožní poznat život na souši, ale přitom tajně usiluje o Arielin život, jakož i královskou korunu jejího otce. (Falcon)

(více)

Recenze (41)

MrHlad 

všechny recenze uživatele

Malá mořská víla Ariel neposlouchá tátu a zajímá se o život na souši víc, než by měla. Takže když pak jednou zahlédne sympatického prince, hned se do něj zamiluje. Ale aby s ním mohla být, bude jí to něco stát. Možná víc, než by sama chtěla zaplatit. Rob Marshall natočil neurážející remake animované disneyovky, který má bůhvíproč dvě a čtvrt hodiny, naprosto ničím nepřekvapí, většinu času solidně vypadá a do hlavní role sehnal režisér fajn herečku. Na druhou stranu snaha nabídnout cokoliv nad rámec velké rodinné podívané tu neexistuje. S dětmi to klidně absolvujte, bolet to nebude. Ale proč byste na to měli chodit bez nich, to fakt nevím. ()

Psychor odpad!

všechny recenze uživatele

Ideologicky pojatá adaptace stejnojmenného příběhu dánského spisovatele Hanse Christiana Andersena, ve které dochází k popírání všech myslitelných evolučních mechanismů a zákonitostí. Pigment melanin, který zabarvuje kůži, se evolučně vyvinul jako obrana proti ultrafialové složce slunečního záření. Kde k němu přišla mořská víla, jež se celý život skrývá pod vodní hladinou? Už samotné obsazení afroamerické herečky do role Ariel by tak postačovalo k udělení odpadu, jelikož tvůrci očividně upřednostnili šíření woke agendy před snahou o vystavení uvěřitelného fikčního světa. Jakožto znalec literární předlohy jsem si však povšiml i značně svévolného zacházení se zdrojovým materiálem, kdy Disney originální melancholicky laděnou a existenciálními motivy protkanou pohádku neskonale zinfantilnil a transformoval do obskurní obludnosti v čele s rapujícími racky. Andersen se musí obracet v hrobě. Odpad! ()

fuxoft 

všechny recenze uživatele

Jako fanoušek původní animované verze jsem prožíval podobně bolestné pocity jako u Aladina a připadalo mi, že nikdo z tvůrců vůbec nechápe, co a proč bylo tak kvalitní na originálu. ()

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Hraný remake Malé mořské víly to vzhledem k tomu, jaké vyvolal haló ještě před svým uvedením, neměl fakt vůbec lehké. Obsazení Halle Bailey do role Ariel mě nechalo chladným, spíše mě udivilo, že jejího otce hraje Španěl Bardem, přičemž onen údiv posílil fakt, že jeho další filmové dcery byly též vskutku rozličné - pokud by si chtěl člověk rýpnout, řekl by, že byl Triton pěkný proutník (co dcera, to moře, to "milenka" - tak to mu ale nejspíš nebylo). Filmu jako takovému podráží nohy zbytečná délka, protože o čtvrthodiny kratší stopáž by ničemu neuškodila. Rovněž působí místy až moc barevně a uměle - při pohledu na zabarvení šupin některých víl člověka až téměř bolely oči (zde platí, že "méně je více"). Podobně jako v kreslené verzi mě i zde z postav nejvíce bavila zlomyslná Uršula - v tomto směru docela lituju toho, že jsem viděl film s dabingem. O největší porci zábavy se opakovaně postaral Sebastian, kterému humorně sekundovala potřeštěná Scuttle (ať už racek, nebo terejka - pobavila!). Podmořský svět byl fajn, po loňském Avatarovi je ale člověk přece jen trochu rozmazlený a zmlsaný. Nejlepší částí filmu byla pro mě poslední třetina, v níž se nešetřilo svižnou akci ani dobrodružstvím. Ve výsledku jde o sympaticky strávené (byť natahované) dvě hodiny v kině a docela mě mrzí zdejší odpadové hodnocení. ()

sidzej 

všechny recenze uživatele

Priznám sa že nie som veľkým fanúšikom modernej disneyho diverzity v obsadzovaní, pretože to takmer vždy vo filme pôsobí rušivo, ale hodnotenie na hranici odpadu si táto rozprávka fakt nezaslúži. S obsadením Halle Bailey problém nemám, je to sympatická naivka, presne ako jej postava a celkovo môžem povedať že casting sa vydaril. Pesničky boli fajn, 3D taktiež- krásne vynikli všetky podmorské zábery či búrka na lodi, vizuál vcelku vydarený vrátane trikov aj keď istý priestor na lepší dizajn kraba a rybky určite bol, romantika kde Ariel prišla o hlas a dvorila sa princovi bola milá a scéna s tržnicou a tancami príjemným osviežením. Záver dokázal aj dojať i keď zase to trochu kazili nasilu vsunutými zábermi všetkých možných etník ale keď to už musí byť tak budiš....solídnych 70% a chválim aj sk dabing. ()

Pierre 

všechny recenze uživatele

Zdejší hodnocení mě teda vyděsilo, ale teď už je mi jasné, že je úplně mimo mísu. Multikulti  spory stranou,  jinak je to asi standardní pohádková Disneyovka, která určitě neurazí.  Dost se jim povedlo prostředí pod vodou, 3D efektů jsem tady viděl v nejbližším malém kině možná stejně (né-li více) než v Avatarovi, který je na nich postaven. Přesto příště už možná radši žádné 3D. Asi bych se spokojil s lepší trojhvězdou, ale dokud zde bude přetrvávat to úplně absurdní hodnocení na hranici černé barvy, dopřeji Víle i tu  čtvrtou, a pak když tak snížím. ()

Susinnon 

všechny recenze uživatele

Myslím, že takéto zle hodnotenie si táto rozprávka fakt nezaslúži. Stále mám v sebe detskú dušu a tá bola nadšená. Nádherné farby, podmorský svet, Ariel bola krásna, hravá a nevinná, Eric presne tým princom, pre ktorého sa oplatí vymeniť rybí chvost za nohy, páčili sa mi aj piesne aj napriek všetkej tej kritike, páčila sa mi aj zmena prostredia za karibské aj to, ako všetko dávalo trosku väčší zmysel, ako v kreslenej verzii. A ja sa budem za túto rozprávku kľudne biť! A po prečítaní niektorých primitívnych komentárov mi je zle! Co môže tak neskutočne vadiť, že VYMSLENÁ postava má inú farbu pleti ako KRESLENÁ?? Wtf? Halle je nádherná, ma nádherný hlas a Ariel nádherne hrá. A nech vás od tej nenávisti rozdrapí. ()

BoXBe 

všechny recenze uživatele

Jinak velmi krásná herečka Halle Bailey představuje Ariel s přesvědčivou autentičností, zatímco Jonah Hauer-King jako Erik představuje něco jiného než typického macho prince. Odchod od tradičních představ o postavách vyzývá k zamyšlení nad stereotypy​​. Zkrácení o několik minut by tempu filmu určitě neuškodilo. ()

Steven47 

všechny recenze uživatele

Je škoda, že se Disney u hraných předělávek většinou nesnaží pojmout známou látku odlišně a spokojí se prakticky s obyčejnou kopií. Proto u jeho live-action remaků vítám každou, byť pouze dílčí, změnu. Malá mořská víla jich naštěstí pár nabízí. Přidává například několik povedených písní k už tak kvalitnímu původnímu soundtracku. Ariel s Erikem spolu stráví podstatně více času, díky čemuž jejich vztah působí uvěřitelněji než v originále. I závěr je o něco emotivnější, ale zase ne o tolik, jak zřejmě tvůrci doufali. Sází totiž na příběhovou rovinu, která napříč snímkem působí dost nuceně. Najdou se i další drobnosti, ale vzhledem k tomu, že stopáž nabobtnala o nějakých 45 minut, je toho málo a rozhodně se nedá říct, že by novinka překonala animák z konce 80. let – spíše ho v několika ohledech dokáže pěkně doplnit. CGI je zdařilé, ačkoliv pasáže pod vodou bez světla nevypadají nejlépe a atmosféra celkově nepůsobí ani zdaleka tak kouzelně kvůli nevýrazné paletě barev. Herecké, potažmo hlasové, obsazení se povedlo a kromě trochu otravné Awkwafiny jsem s nikým neměl problém. Halle Bailey to bude mít u značné části publika těžké, její Ariel je nicméně výborná, a to jak po stránce zpěvu, tak herectví (především na souši jí role fakt sedla). Nová Malá mořská víla je nakonec lepší než jsem čekal, na druhou stranu však není více než pouhou alternativou ke slavnému animáku. Alternativou, která mě ale nijak neurazila a rozhodně má něco do sebe. 6/10 ()

vydumnica 

všechny recenze uživatele

Konečne po takej dlhej dobe nielen vydarená hraná disneyovka, ale asi prvýkrát v živote si dovolím tvrdiť, že v tomto prípade ma hraná verzia bavila ešte viac ako tá kreslená!!! Aj kreslenej som samozrejme udelila plný počet. Táto nová The Little Mermaid je tak typicky Lin-Manuel "Mirandovská", multi-kulti, muzikálovo temperamentná a vtipná, no zároveň stále dokáže byť rozprávková a romantická a aj napriek zopár odlišnostiam (nielen rasovým) sa drží originálu a nezabúda byť Malou morskou vílou. Pre mňa to bol krásny zážitok v kine, bavilo ma to od prvej sekundy až po poslednú a dokonca by som povedala, že jeden z najlepších 3D zážitkov celkovo! Soundtrack z pôvodnej Malej morskej víly mám veľmi rada a túto verziu už spomínaný Miranda obohatil novými pesničkami. Je tu viacero nových a fakt vtipných situácií. Veľmi dobre je urobený vizuál, veľmi som si vychutnala scénky v korálovom mori, aj preto odporúčam radšej 3D verziu a kvôli soundtracku verziu v pôvodnom znení. Nenechajte sa odradiť tým nízkym hodnotením, na IMDb to má aktuálne 7 z 10. Herecké výkony sú tiež skvelé! Halle Bailey si ma získala dá sa povedať hneď, takisto aj princ Eric a skvelí boli aj Javier Bardem a Melissa chobotnica, hlasovo Sebastian a Scuttle tiež super! Na záver už len dodám, že doteraz som videla všetky filmy, na ktorých sa podieľal Miranda a vedela som, že ani tentokrát nebudem sklamaná. Len človek nesmie premýšľať nad tým, kto má akú farbu pleti a prečo, párkrát počas sledovania filmu mi síce napadlo, či si princa adoptovali, ale rozhodla som sa neriešiť, radšej si rozprávočku vychutnať. A kľudne by som na to zašla znova😉. [Cineplex Mannheim]. ()

drake31 

všechny recenze uživatele

Live-action The Little Mermaid neoslní, neurazí, je to príjemné a pekné. Halle Bailey je naproste magická, a jej verzia Part of Your World mi dožičila ten najlepší druh zimomriavok a rozhodne bude jeden z highlightov roka čo sa návštev kina týka. ()

oveckaoa 

všechny recenze uživatele

Zhruba takhle hlavní herečka není tak špatná jak jsem to čekal měl jsem z ní obavy , ale nepotvrdily se Disney trochu nedomyslel, že je ve vodě namalovaná a na souši někdy ano a někdy ne, ale budiž . Má pěkný hlas nevím jestli je to opravdu  její nebo to nějak upravovaly přes vizualizér bohužel v některých písních zbytečně řve a jde to hodně poznat  . Sebastian vypadá příšerně kdo tohle schválil měl by dostat padáka  šupinka nevadí ten má tak 10 minut. Naopak ta rackyně je příšerná v animáku to byl pokud se nepletu racek tady změnili pohlaví nevím proč to jako vadilo dabuje ji Awkwafina což je příšerná herečka (čestná výjimka Raya a drak) , která je v Asii velmi oblíbená (nevím proč)  zde si i z Sebestianem zarapuje (to nejhorší co asi letos v kině uvidíte) a celkově její postava kdyby tam nebyla ni se nestane.   Triton vypadá taky divně speciálně na konci a Uršula je nemastná neslaná pak už si tam vyloženě nikoho nevybavím.  Jsou zde zhruba 4 nové písně jedna je rapová to je hnus dvě zazpívá Eric taky nic moc a tu poslední Ariel ta taky nezaujme naopak ty staré part of the world nic moc kiss the girl je příšerná oproti animáku a jediná vizuálně a trikově zajímavá  je under the sea kde se vystřídá hodně mořských zvířat sice je to takový guláš , ale na pohled je pěkná. Jinak je zde trochu změněný konec kdy Uršulu zabije ta loď akorát v animáku byla menší a dávalo to smysl tady je veliká jak kráva a zabije ji to i tak. Stopáž je smrtící, ale nejde to poznat uteklo to rychle. P.s. Eric je asi debil , že nedokáže poznat černošku od bělošky. 60 procent ()

aquiver 

všechny recenze uživatele

Sedm dcer, které jsou každá jiné rasy, to skutečně normální není, na tom chci žít a zemřít. A to včetně fantasy, protože v předloze tomu tak zkrátka není. Halle Bailey je naštěstí pohledná i vhodně a výstižně exotická jako celé okolí. Scénář je nekomplikovaný, natažená stopáž bohužel není kompenzována náležitým překvapením, všechno jede spíš na jistotu. Tehdejší animák byl lepší. 60 % ()

filipvrbik 

všechny recenze uživatele

Další z live action předělávek.. Přišlo mi to úplně v pohodě, i když po Avataru: The Way of Water to působí trochu amatérsky.. Ale jinak příběh nezklame, a poslední půlhodina je moc zajímavá.. Naprosto ovšem nechápu, proč tu bylo asi dvacet odpadů, ještě dřív, než šel film do kin. Mně teda Ariel vůbec nevadila - vadilo dabované znění, hlavně u písniček. Určitě to nedosahuje kvalit, třeba Lvího Krále, nebo Aladina, ale tato klasická pohádka od Hanse Christiana Andersena dostala holt trošku modernější kabát, sice mírné rozpaky, ale celkově se mi to docela líbilo, i když je to trošku infantilní a ten půvab, co měla Ariel v TV tu trošku chybí... Viděno v kině 2D (cze.)...70% ()

geek.ondra 

všechny recenze uživatele

Průměrná ale kupodivu neurážející podívaná pro děti. Příběh poctivě opsán od animáku, super herci, slušný vizuál ale samozřejmě opět nulová snaha o renovaci nebo o nějakou dobrodružnou velkolepost. Má to hromadu chyb ale rozhodně to není tak špatné jak se mohlo zdát. 5/10 ()

koty2201 

všechny recenze uživatele

Na tento film bol taký obrovský hate a úplne, ale úplne zbytočne. Myslím, že je to minimálne rovnako dobrá verzia ako animovaný originál. V niektorých prvkoch za mňa ešte lepšia. Pretože sú tu zmeny, ale ku prospechu príbehu a budovania deja a charakterov. Celé to pôsobí uveriteľnejšie a prirodzenejšie, pretože toto mi na pôvodnom filme vadilo. Išlo sa z jednej situácie do druhej, ale bez žiadneho build-upu k tomu. Potom to celé pôsobilo kŕčovito a nereálne. Je škoda, že tu niektoré momenty chýbajú. Napríklad keď chcel kuchár uvariť Sebastiana, oslava pre kráľa Tritona aj s koncertom Sebastiana s orchestrom. A potom tu niečo pridali alebo pozmenili. Napríklad princ Erik a Ariel majú viac času sa zoznámiť a sú spolu na tržnici, kde Ariel tancuje. Potom je uveriteľnejšie, že sa do seba zamilovali. A takto je príbeh obohatený na viacerých miestach. Napríklad tu má princ matku, kráľovnú, a aspoň vieme, prečo nemohol ísť z hradu von. Sestry Ariel tu majú tiež oveľa väčší priestor a aj nejak interagujú s Ariel a s otcom Tritonom. V animáku sú len na začiatku prakticky a to je všetko. Ako keby ani neexistovali. Potom je tu ďalšia dôležitá časť a to hudba. Pridali 2 alebo 3 nové skladby, zvyšok zachovali prakticky totožne. Z tých troch pesničiek sa mi najviac páčil pokus o rap. Moderné, hravé a pre dnešné deti myslím aj prirodzené, aby si aj dnešný divák tam našiel to svoje. Najviac som sa začudoval kritike vizuálu. Jednak, že vizuálne efekty nie sú pekné, že má film vyblednuté a mdlé farebné podanie. Alebo sa milovníci animáku sťažovali na prehnaný realizmus v zobrazení Sebastiana, Floundera a Scattle (ktorý tu zmenil pohlavie a je to vtáčia samička). Mne prišli dostatočne rozprávkoví a celý film pestrofarebný, plný života. Naozaj to má svoje čaro, je to naozaj krásny film. Čiže tento hate bol úplne zbytočný. Herecky tu najviac vynikla predstaviteľka Ariel a podala veľmi sympatický výkon. Ešte viac si to však užila Melissa McCarthy ako bosorka Uršula. Bola správne hrozivá, tak ako treba. Aj keď tu sa jej zbavili rovnako rýchlo ako aj pred 40 rokmi.  Takže túto rozprávkovú jazdu odporúčam každému s otvorenou mysľou a tomu, kto sa nesnaží silou mocou na toto dielo pľuvať kyslé poznámky. Samozrejme hlavne deťom, ktoré chcú pekný zážitok aj s poučením do života. BTW tá rasová vec mi nakoniec až tak neprekážala, aj keď herečka, ktorá hrala Uršulu v prestrojení, sa na Ariel hodila viac. ()

Gig 

všechny recenze uživatele

Koncem osmdesátých let přišel nový boom Disneyovek a s ním hudební skladatel Alan Menken, který se proslavil už dříve třeba muzikálem Malý krámek hrůzy, který byl i zfilmován. Stejný prvek vnesl i do tehdy nových svěžích filmů z produkce Disneyho. Malá mořská víla byla první vlaštovkou. Poté přišla Kráska a zvíře, Aladin, Pocahontas a další. Nejen, že se Disney vrátil ke kořenům, ale filmy byli i muzikály, kde nebyly jen jedna dvě písně, ale jako ve správném muzikálu se začly motivy opakovat, propojovat atd. Tyto pohádky-muzikály se později rozpracovávaly do Broadway produkce a vznikly nové písně. Poté, co Disney začal dělat tyto "živé"  předělávky, využil i tyto rozšířené příběhy a i písně vnášet do svých děl. Tak jsme se dočkali Krásky a zvířete s Broadway písněmi, Aladina s Broadway písněmi, tak i teď třeba Malé mořské víly s Broadway písněmi. Proto se divím, že někdo haní film, že je to muzikál a to nečekal apd. To je jako jít na horor a divit se, co se tam děje. A už vůbec nechápu, že někdo napíše, že hudba je nezajímavá.  Nejen, že autor hudby byl už na konci osmdesátých let oceněn, ale pan Menken byl v době vzniku na svém vrcholu a vytvořil krásné nosné melodie. To nebyly "písničkály", jaké jsou v módě dnes. Ale opravdu melodie, které byly navzájem propojené. Samozřejmě lidem bez sluchu ty změny a nápady nejsou "dopřány". Čemu se ale divím, že český distributor nezachoval původní český melodický text od Eduarda Krečmara. Dnes je v módě vše "dělat doslova" na úkor poetičnosti, romantičnosti, pohádkovosti. A navíc ani ten nový text není "kopií", tak nerozumím proč. Na druhou stranu možná kvůli kontinuitě s slovním vyjadřováním těch "nových" písní. To by mělo logiku. Nu a teď se dostaňme k samotnému vizuálnímu převedení animované verze ve verzi "live-action". Že bylo casting kritérium hlavní role černoška, to bych skousnul. I když z těžkým srdcem. Vím, doba je taková. A vím, je to pohádka a  logika "nemusí" být na prvním místě. Apropos původní Ariel měla být blondýnka, ale tenkrát šel v kině film Žbluňk, tak ji ozvláštnili tou červenou kšticí. Ale pokud už takhle byla vytvořena, očekával bych něco podobného i tady. Stejně jako v Krásce a zvířeti Bell byla hnědovláska. A dojalo mě ve filmu, že mluví o zrzce a má hnědé vlasy. Ale to, že vládce moří má každou dceru jiné rasy mě už dojímá. Nemluvě, že některé až třeba arabské "podmořské" úbory v kombinsací se šupinami byli "překombinované".  Když už chtěli zakomponovat černošku, tak je měli hrát všechny dcery. Vím, už video "pokračování" či animovaný seriál byl s dcerami či vílami různobarevnými. Ale....  Ale co musím pochválit, to je vládce Triton, čarodějnice či její změněná podoba nové princezny, no a princ.  Jen si říkám, jak si je mohl princ splést s tou černoškou. Vím, hlas. Ale i v animované verzi se mi líbila ta silueta Ariel vs té druhé dívky a mělo to své kouzlo a punc zaměnitelnosti. Opravdu si říkám, když chtěli za každou cenu dosadit černochy či Japonce apd, měli je dát do roli racka, Sebastiana apd.... Tak jako Lion Kingu apd. Ale chápu, že by se to nelíbilo, že nejdou vidět. Apropos, ten racek mi připadal moc loutkový (zvář vs zobák) - nevím proč. Jinak se jedná o krásný remake, i když možná zbytečně dlouhý. A-le s příchodem nových písní se tomu nedivím. Apropos ta jedna píseň byla snad úplně nová (myslím tu `repující`), a nevím, zda od Alana nebo od Mirandy. Ale vůbec se melodicky nehodila a byla úplně zbytečná. Jinak zbylé využity z Broadway verze. Ale chyběl mi Sebastian cobz dvorní hudebník a scéna se zpívajícími dcerami. Taky ta změna hudebních čísel a návaznoost o proti originálu trochu snížila dynamiku. Např. začátek s kombinací se zpívajícími námořníky, kterou posunuli. Tím ta hudební kompaktnost ochabla. Ta změna království někde do Karabiku nebo kde se to "fiktivní království" nacházelo, bylo docela milé a v kombinaci s tou hudbou "jamajských" rytmů, to bylo docela nápadité. Navíc jsem se vrátil v myšlenkách někde k Zorovi a Alanem Delonem. A to i tou vizuálností. Nicméně samotný film není  odpad nýbrž naopak. A je sranda vidět hodnocení tady vs "Červené rajče". Ale dle mého ne všechny odpady jsou rasistického původu. Mnoho vzniklo jako přirozená obrana vůči "znásilňování" původních produkcí. Upřímně, kdyby Disney počkal na remake Žabího prince (tedy Princezna a žabák), tak by to "nikomu" nevadilo. Tam už v animované verze to udělali chytře s přesazení do jiné doby a jiného prostředí. ()

Mr.Ward

všechny recenze uživatele

Je nová Malá mořská víla průšvih? NE NENÍ! Dopředu říkám, že ani úplný top se Disneymu nepodařil, a live action Aladin u mě zatím zůstává neporažen. Film má ale spoustu kladů… Za prvé herci - Jo, Ariel tmavé pleti je už dlouho kontroverzním tématem číslo jedna na internetech, ale žádný zvrat nečekejte. Svět nekončí, herečka je ve své roli skvělá, Ariel ji snadno uvěříte a i pestrobarevnost obsazení je krásně a logicky vysvětlena. Uršula se taky velmi povedla a nedovedu si v té roli představit nikoho jiného než právě Melissu McCarthy. Eric je sympaťák, a Triton rozhodně nezaostává, ba naopak, naštvanýho a trochu protivnýho tátu mu uvěříte snadno. Když se podíváme na další kontroverzní část, a tou jsou zvířecí přátelé, tak tady jsem se bál asi nejvíc. Roztomilosti dle plakátů moc nepobrali. Ono je to ve výsledku ale naopak. Ok, Šupinka je nemastnej neslanej, ale jeho screen time je docela zanedbatelnej. Oproti tomu Sebastián, to je frajer. Ten svoje kouzlo z animáku neztratil a vtipnej je pořád stejně. A fakt sem nemyslel, že mi nakonec přijde i cute. Do počtu není ani Rudla, která sype hlášky a věřím, že v originále si to Awkwafina skvěle dává. Za druhé tu máme hudbu, která je stejně jako v originále skvělá. Některé písně jsou nové, ale ani jedna není špatná (až na Ericovo sólo, to mi úplně nesedlo). Za vrchol filmu považuji ale scénu s hitem Under The Sea. Tolik barev, tolik hravosti, nádhera. Kiss The Girl nestojí opodál a přináší vtipnou a roztomilou romantickou chvíli hlavních hrdinů, za pomoci zvířecích parťáků. A do třetice příběh, ten byl samozřejmě natáhnutý, jelikož animák má hodinu a něco, a tahle live action verze je o hodinu delší. Podle mě tam ale nic není zbytečně, protože naopak větší čas který stráví Ariel s Ericem více prohlubuje jejich vztah. Pokud bych měl zmínit nějaké zápory, tak je to Ericův song, podle mě špatná propagace filmu (ono to s tím hate tornádem ale asi moc nešlo) a místy horší kvalita CGI. Když si to shrneme, máme tu povedenou hranou adaptaci jedné obří animované klasiky, která sice nepřináší úplně něco převratného, ale nemusí se za sebe ani stydět. Stydět by se měli jen lidé, co mají s filmem problém, aniž by ho viděli (koukám na vás, uživatelé ČSFD, co dáváte odpad kvůli barvě pleti). ()

Související novinky

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023

24.12.2022

Tak dobrý filmový rok jako 2022 jsme tu dlouho neměli. “Dokonalé blockbustery” Top Gun: Maverick a Avatar: The Way of Water vrátily do kin davy diváků a náročnější obecenstvo zaplesalo u Elvise,… (více)

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

04.11.2022

Jako by těch bizarních filmových zpráv nebylo v poslední době dost, přišli nyní tvůrci dvou posledních Avengers filmů a taky snímku The Gray Man na Netflixu Anthony a Joe Russo s odhalením, že jejich… (více)

Reklama

Reklama