Reklama

Reklama

Malá mořská víla

  • USA The Little Mermaid (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Malá mořská víla je oblíbený příběh Ariel, překrásné a zvídavé mladé mořské víly toužící po dobrodružství. Nejmladší a zároveň nejsvéhlavější z dcer krále oceánů Tritona touží poznat svět na souši, a tak vyplouvá na hladinu. Při jedné z takových výprav se zamiluje do šarmantního prince Erika. Přestože mají mořské víly zapovězeno stýkat se s lidmi, Ariel se rozhodne poslechnout své srdce. Uzavře dohodu se záludnou mořskou čarodějnicí Uršulou, která jí umožní poznat život na souši, ale přitom tajně usiluje o Arielin život, jakož i královskou korunu jejího otce. (Falcon)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (174)

silentname 

všechny recenze uživatele

"The Little Mermaid" si už na CSFD užila zhejtovanie od ľudí, ktorí bojujú široko proti "woke kultúre" a všetko musí byť v ich očiach spracované na bielo, lebo tak by to predsa malo byť ... alebo ja neviem ani čo. Takže úprimne poviem, že tých 37% (momentálnych) je značne podhodnotených a film určite nie je takou tragédiou ako sa to z tejto stránky bude musieť mnohým javiť. Realita je taká, že tu máme podľa mňa jeden z lepších hraných remakov od Disney. Oproti "The Lion King" alebo "Pinocchio" to pôsobí, že tvorcovia reálne chceli do toho priniesť aj nejaké zmeny (a tým nemyslím farbu pleti Halle Bailey) a hlavne dať romanci medzi Ariel a Erikom viac času a lepšiu chémiu. Páči sa mi ako zistí jej meno skrz sledovanie súhvedzií a ako dokáže Ariel pochopiť bez toho, aby povedala čo i len slovo. Je to podľa mňa lepšie zachytené ako v pôvodnej animovanej verzii. To je však asi iba jeden element, ktorý robí tento film inak a lepšie. Čo sa týka podmorského sveta, vyzerá skvele, no nemôžem to isté povedať o dizajne Floundera a Sebastiana, ktorí tu pôsobia podľa mňa trochu neprirodzene. Naopak Melissa McCarthy ako Ursula je podľa mňa veľmi dobrou voľbou a vedela túto rolu skutočne predať kvalitným spôsobom. Hudba je tu podľa mňa stále skvelá a aj tých niekoľko nových skladieb pôsobí, že do tohto filmu zapadajú skvelým spôsobom. Na to, že je film dlhší než originál ma výraznejšie nenudil a vyzerá dostatočne dobre na to, aby som povedal, že za pozornosť stojí. Ak nemáte radi hrané Disney remaky, určite toto nezmení váš názor, no v tom prípade to ani nemá význam podľa mňa pozerať. Ja v tomto filme nevidím žiadne zlo, no v princípe platí, že to nie je film, ktorý je nutné aby existoval, ani si nemyslím, že sa k nemu niekedy vrátim. Ale za jedno pozretie podľa mňa stál. Hodnotenie: B ()

Botič 

všechny recenze uživatele

Největší kontroverze na hrané verzi Malé mořské víly není Halle Bailey, ale Rob Marshall. Nerozumím tomu, kdo v Hollywoodu mu pořád přihrává tyhle příležitosti. Alespoň je tahle podívaná  poměrně neškodná a snesitelná. I když to finále? Disney, už se vykašli na gigantický CGI lidi, nepůsobí to dobře. ()

Reklama

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

Malá mořská víla sice dopadla podstatně lépe než nepovedený Pinocchio, ovšem kvalit předchozích hraných remaků animovaných klasik nedosahuje. Vizuál je povedený, pár hudebních čísel solidních a obsazení sympatické (včetně Ariel), ale co je to platné když jde po Čarovném lese a druhé Mary Poppins o další Marshallovsky sterilní podívanou, která trpí přepálenou stopáží a hlavně ve druhé polovině se strašlivě vleče. Nedostatek invence a absence čehokoliv překvapivého snad režijnímu rutinérovi nelze vyčítat (tím spíš u neoriginálního filmu), ale trošku víc se snažit mohl. Kniha džunglí nebo Kráska a zvíře dokázali (alespoň v mých očích) že i obecně oblíbená klasika se dá předělat se ctí…50% ()

Susinnon 

všechny recenze uživatele

Myslím, že takéto zle hodnotenie si táto rozprávka fakt nezaslúži. Stále mám v sebe detskú dušu a tá bola nadšená. Nádherné farby, podmorský svet, Ariel bola krásna, hravá a nevinná, Eric presne tým princom, pre ktorého sa oplatí vymeniť rybí chvost za nohy, páčili sa mi aj piesne aj napriek všetkej tej kritike, páčila sa mi aj zmena prostredia za karibské aj to, ako všetko dávalo trosku väčší zmysel, ako v kreslenej verzii. A ja sa budem za túto rozprávku kľudne biť! A po prečítaní niektorých primitívnych komentárov mi je zle! Co môže tak neskutočne vadiť, že VYMSLENÁ postava má inú farbu pleti ako KRESLENÁ?? Wtf? Halle je nádherná, ma nádherný hlas a Ariel nádherne hrá. A nech vás od tej nenávisti rozdrapí. ()

oveckaoa 

všechny recenze uživatele

Zhruba takhle hlavní herečka není tak špatná jak jsem to čekal měl jsem z ní obavy , ale nepotvrdily se Disney trochu nedomyslel, že je ve vodě namalovaná a na souši někdy ano a někdy ne, ale budiž . Má pěkný hlas nevím jestli je to opravdu  její nebo to nějak upravovaly přes vizualizér bohužel v některých písních zbytečně řve a jde to hodně poznat  . Sebastian vypadá příšerně kdo tohle schválil měl by dostat padáka  šupinka nevadí ten má tak 10 minut. Naopak ta rackyně je příšerná v animáku to byl pokud se nepletu racek tady změnili pohlaví nevím proč to jako vadilo dabuje ji Awkwafina což je příšerná herečka (čestná výjimka Raya a drak) , která je v Asii velmi oblíbená (nevím proč)  zde si i z Sebestianem zarapuje (to nejhorší co asi letos v kině uvidíte) a celkově její postava kdyby tam nebyla ni se nestane.   Triton vypadá taky divně speciálně na konci a Uršula je nemastná neslaná pak už si tam vyloženě nikoho nevybavím.  Jsou zde zhruba 4 nové písně jedna je rapová to je hnus dvě zazpívá Eric taky nic moc a tu poslední Ariel ta taky nezaujme naopak ty staré part of the world nic moc kiss the girl je příšerná oproti animáku a jediná vizuálně a trikově zajímavá  je under the sea kde se vystřídá hodně mořských zvířat sice je to takový guláš , ale na pohled je pěkná. Jinak je zde trochu změněný konec kdy Uršulu zabije ta loď akorát v animáku byla menší a dávalo to smysl tady je veliká jak kráva a zabije ji to i tak. Stopáž je smrtící, ale nejde to poznat uteklo to rychle. P.s. Eric je asi debil , že nedokáže poznat černošku od bělošky. 60 procent ()

Galerie (45)

Zajímavosti (24)

  • V auguste 2018 bola údajne hlavná rola ponúknutá Zendayi, ale nakoniec ona sama povedala, že to boli len také "fámy". (Arsenal83)
  • Jodi Benson, ktorá nahovorila Ariel v pôvodnom animovanom filme, sa mihne v malej postave predavačky na trhu, ktorá hlavnej hrdinke podáva vidličku. Od tvorcov išlo o symbolické gesto, keďže vidlička bola vždy poznávacím predmetom Ariel a pôvodná malá morská víla tak svojej nástupkyni vo filme predala žezlo. (matthew.17)

Související novinky

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

10.07.2023

V celkových číslech relativně dobře, ačkoliv za sebou má několik neuspokojivých výsledků z kin a novým titulům z úspěšných franšíz se nedařilo tolik, jako v minulosti. Celkově Hollywoodské filmy na… (více)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023

24.12.2022

Tak dobrý filmový rok jako 2022 jsme tu dlouho neměli. “Dokonalé blockbustery” Top Gun: Maverick a Avatar: The Way of Water vrátily do kin davy diváků a náročnější obecenstvo zaplesalo u Elvise,… (více)

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

04.11.2022

Jako by těch bizarních filmových zpráv nebylo v poslední době dost, přišli nyní tvůrci dvou posledních Avengers filmů a taky snímku The Gray Man na Netflixu Anthony a Joe Russo s odhalením, že jejich… (více)

Reklama

Reklama