Američanka Bronte Parrishová je půvabná, ale poněkud upjatá mladá vegetariánka, nekuřačka, abstinentka a bojovnice za ekologii. George Faure je francouzský emigrant, spontánní a bezprostřední, labužník holdující biftekům, cigaretám a vínu. Jak se vůbec tihle dva mohli stát manžely? Jednoduše. Bronte si chce pronajmout byt s obrovským skleníkem, podmínkou majitelů je však manželský pár. George potřebuje povolení k práci a pobytu v USA, tzv. zelenou kartu. Formální sňatek, jehož prostřednictvím dosáhnou splnění svých snů, je otázkou půlhodinky. To ovšem ještě netuší, že imigrační úřad podrobuje podobné "podezřelé" manželské páry přísnému dohledu. Bronte a George čeká perný víkend, kdy musí pod přísným pohledem úředníků sehrát roli dokonale fungujícího a milujícího se manželského páru. (TV Nova)

subic

I po letech stále slušné, ale postupně to ztrácí dech, takže někdy se na to podívám znovu, třeba za 10 let, nebo radši za 20. 55% ()

Jehan

Milý film, kde i stokrát provařený Gérard Depardieu má ještě své kouzlo a ne až tolik okoukaná Andie MacDowell v klobouku a kapsáčích sní svůj velký sen o skleníku. Pěkná podívaná. ()

PlayEasy

Už při první projekci se nám Zelená karta velmi zalíbila, a proto jsme si dali už o pár měsíců později opáčko... Zkratka nemůžeme jinak - (na první pohled dost nesourodé) ústřední dvojici to spolu náramně sluší, humor je vytříbený a inteligentní, nejedná se jen o další žánrovou tuctovku, nýbrž originální a neskutečné příjemnou záležitost ... a ten závěr s naší (odteď) oblíbenou písničkou - nejlepší svého druhu! 95% ()

JosefTomas

Zelená karta onen správný mix romantiky a dramatu, doplněná o vtipnou příjemnou atmosféru, která vás udrží v dobré náladě. Zároveň však nezapomínejme, že sledujeme film Petera Weira, tudíž se zážitek prohlubuje o to víc. A k tomu má k dispozici půvabnou Andie MacDowell a naprosto nespoutaného Gérarda Depardieu, který se George ujal s lehkostí sobě vlastní, jako to dělá u většiny svých francouzských rolí. Vše dokonale podtrhuje hudba Hase Zimmera, se kterou jsem se dokonale sladil od začátku. (Jen konec by mohl mít trochu jiný tón a nástroj, ale to je jen detail a čistě subjektivní postřeh :D ) ()

PlysovyMacko

Romantická komédia s len dvoma úsmevnými momentmi (hra na klavír, vytváranie fotoalbumu) a romantikou len posledných päť minút. Ale postavy sú skvelé obsadene-slusnacka,hulvat a ako celok je výstižne slovo, že to bolo "milé". ()

Marg

Skvěla romantická komedie. Kontrast obtloustlého masožravce Depardie a květinymilující Andie MacDowellové nahrává na spoustu vtipných zápletek a scénář toho náležitě využívá. ()

Via

Film, od kterého jsem nic moc nečekala, ale mile překvapil ;) Gerard Depardieu jakožto Francouz, který by rád zůstal v Americe, a Andie MacDowell touží po krásném bytu... Postupný vývoj dialogů je krásný a vzájemné poznávání ještě více... :) ()

Kaculka1995

Právě jsem se znovu dokoukala na tento film a musela jsem přehodnotit názor. Už to bylo asi dva roky co jsem se na to posledně dívala a od té doby se taky změnilo hodně věcí. Film je samozdřejmě pořád stejný, ale moje nahlížení na věc se změnilo. Nezájem se dokáže změnit na náklonost a pochopení a nakonec na lásku. A to jen kvůli tomu, že spolu zažijete spostu krásných i perných chvilek. :) ()

natalanka

Gerarde touhle rolí jsi mi přišel jako geniální adept pro vzor mého muže v budoucnosti. Gurmán s nádhernou gestikulací, mírný a obrovitý. Tenhle film je neskutečně milý a opravdu mu není co vytknout. Ani ň. Jáááá vááááám doporučujiiiiii. :-)) ()

hippiesak

Super komedie :) tento film patří k těm, které mám i zakoupené legálně :) znám celý příběh o Bronty na zpamět a stále si ho pouštím tak cca 1x za rok :) Mít tak byt, co měla Bronty... :) Líbí se mi i ta scéna, jak George hraje na klavír a povídá příběh hladovějících dětí... :) ()

route60

Peter Weir nikdy nezklame ať natočí válečný film, drama či romantickou komedii je radost se na výsledek dívat a když k tomu má skvělé herce jako jsou Gérarda Depardieu a Andie MacDowell tak to nemůže dopadnout pod jeho vedením špatně, dokonalý plán může zhatit jedna drobnůstka a vše je v háji, krásna romantická komedie kdo neviděl ať to rychle napraví. ()

honzic

Docela povedený film s kvalitními hereckými výkony, který potěší, romantika tam je sice jen trochu, ale dobré. Hodnocení: 75 % ()

mivr

Veľmi dobrá romantická komédia, ako je možné že som ju prvý krát videl až v roku 2020 :) lepšie teraz ako nikdy. ()

cimrman2.

Depardieu vypadá jako Pavlásek michnutý s De Nirem. Souhlasím s tím že je to rozhodně netypický romcom přece jenom maželé už od začátku to je poměrně fresh. Depardieu není šampónek který by seděl do parametrů klasické sladké romantické komedie a dokonce mi tady i nevadil narozdíl od Drž hubu. Má to i netypický konec avšak i díky pomalému rozjezdu nezvolím více než *** ()