Američanka Bronte Parrishová je půvabná, ale poněkud upjatá mladá vegetariánka, nekuřačka, abstinentka a bojovnice za ekologii. George Faure je francouzský emigrant, spontánní a bezprostřední, labužník holdující biftekům, cigaretám a vínu. Jak se vůbec tihle dva mohli stát manžely? Jednoduše. Bronte si chce pronajmout byt s obrovským skleníkem, podmínkou majitelů je však manželský pár. George potřebuje povolení k práci a pobytu v USA, tzv. zelenou kartu. Formální sňatek, jehož prostřednictvím dosáhnou splnění svých snů, je otázkou půlhodinky. To ovšem ještě netuší, že imigrační úřad podrobuje podobné "podezřelé" manželské páry přísnému dohledu. Bronte a George čeká perný víkend, kdy musí pod přísným pohledem úředníků sehrát roli dokonale fungujícího a milujícího se manželského páru. (TV Nova)

subic

I po letech stále slušné, ale postupně to ztrácí dech, takže někdy se na to podívám znovu, třeba za 10 let, nebo radši za 20. 55% ()

Jehan

Milý film, kde i stokrát provařený Gérard Depardieu má ještě své kouzlo a ne až tolik okoukaná Andie MacDowell v klobouku a kapsáčích sní svůj velký sen o skleníku. Pěkná podívaná. ()

PlayEasy

Už při první projekci se nám Zelená karta velmi zalíbila, a proto jsme si dali už o pár měsíců později opáčko... Zkratka nemůžeme jinak - (na první pohled dost nesourodé) ústřední dvojici to spolu náramně sluší, humor je vytříbený a inteligentní, nejedná se jen o další žánrovou tuctovku, nýbrž originální a neskutečné příjemnou záležitost ... a ten závěr s naší (odteď) oblíbenou písničkou - nejlepší svého druhu! 95% ()

JosefTomas

Zelená karta onen správný mix romantiky a dramatu, doplněná o vtipnou příjemnou atmosféru, která vás udrží v dobré náladě. Zároveň však nezapomínejme, že sledujeme film Petera Weira, tudíž se zážitek prohlubuje o to víc. A k tomu má k dispozici půvabnou Andie MacDowell a naprosto nespoutaného Gérarda Depardieu, který se George ujal s lehkostí sobě vlastní, jako to dělá u většiny svých francouzských rolí. Vše dokonale podtrhuje hudba Hase Zimmera, se kterou jsem se dokonale sladil od začátku. (Jen konec by mohl mít trochu jiný tón a nástroj, ale to je jen detail a čistě subjektivní postřeh :D ) ()

PlysovyMacko

Romantická komédia s len dvoma úsmevnými momentmi (hra na klavír, vytváranie fotoalbumu) a romantikou len posledných päť minút. Ale postavy sú skvelé obsadene-slusnacka,hulvat a ako celok je výstižne slovo, že to bolo "milé". ()

hrumsrt

Asi to není nejlepší Peter Weir (jeho Truman je ještě jiný level), ale asi bych si dovolil říct, že Zelená karta je jeho nejpříjemnější film, na který nemusíte dlouho hledat ideální náladu, jelikož ta je tak nějak pořád.. Může na někoho působit, že tyhle přistěhovalecké problémy, kdy se lidi berou jen pro snazší cestu k pobytu či občanství jsou jen americký problém, ale to je jen iluze amerických filmů a prakticky film s úplně stejným tématem by se dal natočit i třeba se zasazením do naší země... Akorát by to absolutně nefungovalo jako Weirova Zelená karta, která představuje jednu z nejroztomilejších romantických dvojic jaké jsem napříč žánrem viděl. Ani oni teda nejsou nijak zvláště originálními prototypy postav, ale díky svému obsazení si právě tohle duo budete pamatovat. Střet upjaté drobné holky s bohémským obrem, z toho asi vznikne láska.. Je úžasný ten celkový význam filmu, že jde opravdu o první americký film Gérarda Depardieuho, který ho posléze vystřelil do Hollywoodu.. Působí to hodně devadesátkově a není to úplně nejvyrovnanější napříč celým příběhem, zpětně bych si vybavil jen hraní na klavír anebo pleťový krém Monticello.. Ovšem třeba takhle realistický konec naprosto bez žánrových klišé jsem v podobně romantickém filmu, ještě neviděl. 75% ()

Marg

Skvěla romantická komedie. Kontrast obtloustlého masožravce Depardie a květinymilující Andie MacDowellové nahrává na spoustu vtipných zápletek a scénář toho náležitě využívá. ()

Via

Film, od kterého jsem nic moc nečekala, ale mile překvapil ;) Gerard Depardieu jakožto Francouz, který by rád zůstal v Americe, a Andie MacDowell touží po krásném bytu... Postupný vývoj dialogů je krásný a vzájemné poznávání ještě více... :) ()

Kaculka1995

Právě jsem se znovu dokoukala na tento film a musela jsem přehodnotit názor. Už to bylo asi dva roky co jsem se na to posledně dívala a od té doby se taky změnilo hodně věcí. Film je samozdřejmě pořád stejný, ale moje nahlížení na věc se změnilo. Nezájem se dokáže změnit na náklonost a pochopení a nakonec na lásku. A to jen kvůli tomu, že spolu zažijete spostu krásných i perných chvilek. :) ()

natalanka

Gerarde touhle rolí jsi mi přišel jako geniální adept pro vzor mého muže v budoucnosti. Gurmán s nádhernou gestikulací, mírný a obrovitý. Tenhle film je neskutečně milý a opravdu mu není co vytknout. Ani ň. Jáááá vááááám doporučujiiiiii. :-)) ()

hippiesak

Super komedie :) tento film patří k těm, které mám i zakoupené legálně :) znám celý příběh o Bronty na zpamět a stále si ho pouštím tak cca 1x za rok :) Mít tak byt, co měla Bronty... :) Líbí se mi i ta scéna, jak George hraje na klavír a povídá příběh hladovějících dětí... :) ()

route60

Peter Weir nikdy nezklame ať natočí válečný film, drama či romantickou komedii je radost se na výsledek dívat a když k tomu má skvělé herce jako jsou Gérarda Depardieu a Andie MacDowell tak to nemůže dopadnout pod jeho vedením špatně, dokonalý plán může zhatit jedna drobnůstka a vše je v háji, krásna romantická komedie kdo neviděl ať to rychle napraví. ()

honzic

Docela povedený film s kvalitními hereckými výkony, který potěší, romantika tam je sice jen trochu, ale dobré. Hodnocení: 75 % ()

mivr

Veľmi dobrá romantická komédia, ako je možné že som ju prvý krát videl až v roku 2020 :) lepšie teraz ako nikdy. ()

cimrman2.

Depardieu vypadá jako Pavlásek michnutý s De Nirem. Souhlasím s tím že je to rozhodně netypický romcom přece jenom maželé už od začátku to je poměrně fresh. Depardieu není šampónek který by seděl do parametrů klasické sladké romantické komedie a dokonce mi tady i nevadil narozdíl od Drž hubu. Má to i netypický konec avšak i díky pomalému rozjezdu nezvolím více než *** ()