Když matka jako dítě utekla z kultu, musí čelit své minulosti, když její zlověstní členové vniknou do jejího domu a pokusí se ukrást jejího osmiletého syna Davida. Nyní jsou dva na útěku, pronásledováni detektivem, který je odhodlán oba zachránit. Od jeho přerušeného únosu se u Davida něco změnilo a chlapec podlehl záhadné nemoci. V návaznosti na své mateřské instinkty, aby ho zachránila, se jeho matka dopouští nevýslovných činů, které ho udrží naživu, ale bitvu prohrává. Brzy se musí rozhodnout, jak daleko je ochotna zajít, aby svého syna zachránila. (Flekoun58)

dubinak

Při sledování tohoto hororu si člověk není vůbec jistý, jestli dobře odhadl situaci, nebo zda má čekat ještě nějaké další zvraty či úplně jiný směr děje. Bohužel, scénáristicky je to poněkud slabé, protože se režisér nějak nesnaží z této nejistoty vybruslit a dovést diváka na správnou kolej. Potenciál to v podstatě sice ukázalo a měla jsem z toho zezačátku i dost dobrý pocit, ale převažovaly nakonec spíš rozpaky. Vlastně to byl film až neužitý navzdory poměrně slušnému úvodu a kvalitním hororovým momentům. Je to asi i vinou špatné stažené verze, kde u lekačky praskaly bubínky a mluvené slovo nebylo slyšet. Chtěla jsem tomu najisto dát ty tři, ale naneštěstí se mi Son silně vypařil z hlavy. ()

majo0007

Keď vám synátor povie, že sa mu snívalo ako sa vznáša nad zemou a všetko je v plameňoch, vykašlite sa na obvodného cvokára a volajte rovno pátera Merrina (The Exorcist), alebo si čo najrýchlejšie zaobstarajte sedem dýk z Medigga (The Omen). Prvá polovica - horror, druhá - mystery thriller. Rozhodne za pozretie stojí. Ľudia z protetic FX (žiadne CGI) urobili dobrú prácu. ()

Sfinkter

Překvapivě krvavá "krimi", která v druhé půli ztrácí, ale za vidění stojí. Už kvůli výrazně civilní roli Hirsche. ()

oveckaoa

Těhotná ženská uteče z jakéhosi kultu a porodí syna. Pak ho normálně vychovává až se jednoho dne členové toho kultu (byl vůbec skutečný nevím) objeví a něco v něm aktivují (co nevím) a on začne být nemocný. Doktoři si neví rady a tak ho matka unese a krmí lidským masem a to je zhruba celý film. Totálně průměrný horor , který nemá čím zaujmout pochválit se na něm dá maximálně bodycount (více jak 6 mrtvolek na 98 minut je slušné) jo a mimochodem o nacismus to ani nezavadilo nevím co tam Jasm viděl teda (asi halucinace). ()

Skeksis

Keby mňa nabúchal nejaký Belzebub či kto, tak hneď utekám hľadať si potratové náčinie. Nie ako ona, keď už išla rodiť. A potom vychovávať milého chlapčeka, ktorý je vkuse hladný, ak ho nenakŕmim, dostane lepru - tak to teda nie! Vcelku predvídateľné, záver trápny. ()

borec999

Ivan Kavanagh v roku 2014 na seba upozornil vydareným The Canal a po 7 rokoch prichádza s ďalším hororom, ktorý už nie je tak vydarený ako jeho prvotina, no stále je bez problémov sledovateľný. Suverénne najlepšou časťou je úvodná polhodina, kde sa zoznámime s postavami a príbehom syna, ktorý trpí zvláštnymi zdravotnými problémami, resp. pochybnou minulosťou matky, ktorá v detstve utiekla z kultu a trpela zneužívaním. V tejto pasáži Son ponúkne veľmi dobrú atmosféru tajomna, kedy nevieme čo sa deje a tiež aj pár dobrých, hororovo funkčných momentov. Po polhodinke film vyloží karty na stôl a dozvieme sa viac z minulosti matky a aj príčine zdravotných problémov jej syna, atmosféra v týchto momentoch pomalinky upadá a poslednú polhodinu už vlastne len čakáme, či a) matke preplo a všetko sa odohráva len v jej hlave, b) skutočne sa deje niečo nadprirodzené. Správnu odpoveď vám neprezradím, iba poviem že záver ponúkne jasnú, zrozumiteľnú a pre mňa aj uspokojivú odpoveď a žiadneho neurčitého rozuzlenia sa (našťastie) nedočkáme. Herecky je to absolútne bez problémov, Andy Matichak si po remaku Halloweenu pripisuje ďalšiu podarenú hororovú úlohu a aj ostatní herci(vrátane detského herca v hl. úlohe) odviedli spoľahlivé výkony. Technická stránka a gore v niektorých scénach sú taktiež v pohode. Son veľmi utrpel na tom, že atmosféra a aj divácky prežitok pomaličky klesal a nedokázal si udržať také tempo a drive ako v úvode. Ak by sa tak stalo mali by sme tu ďalší solídny horor. Takto je to len jemný nadpriemer na 1, max. 2 pozretia. 60% ()

Flopik

Tak toto je obrovská škoda. Prvá polka filmu ma bavila, výborná atmosféra, nejaké tie hororové zjavenia (bez zbytočných lacných masiek) ale aj tak boli celkom creepy a malo to tú tajomnosť o čo vlastne pôjde, či to je sekta a démon alebo len psycho mama. Druhá polka sa však prehupla do smeru ktorí nudil, neponúkal nič nové a bol hrozne prehľadný. Horor sa vytratil a bolo z toho skôr akési dráma. Koniec však ponúkol výborný zvrat , na druhú stranu však opäť sklamal nulovou strašidelnosťou. Celkovo sa mi to páčilo, nakrútené pekne, Hirscha mám rád a Andi tak isto ale viac ako 3* tomu dať nemôžem. ()

Rathalos

Tak reziser Ivan Kavanagh po nudnom filme The Canal sa pochlapil a natocil tento horor s nazvom Son,pri sledovani,ktoreho som sa ani chvilku nenudil,vyborna znepokojujuca atmosfera,skvele gore efekty,nejake tie lakacky,dobre zahrane i natocene a este aj zaver ma potesil,no co dodat,nemalo to chybu...:-) ()

Rockerman

Potenciál a zajímavost to rozhodně má, ale nedrží to moc pohromadě, je to takové rozhárané. Dobré je, že divák je držen v nejistotě, jestli je to doopravdy nebo se jedná jen o fantazii v hlavě Laury (Anny). Nechybí však hezké překvapení na závěr a tak příběh krvelačného ďáblíka hodnotím lehce nadprůměrně. ()

xxmurphyxx

Niečo podobné ako Brightburn, ale citeľne slabšie. Najväčší problém filmu pre mňa bol, že je viac menej dosť čitateľný a aj napriek tomu, že dokáže miestami excelentne gradovať nikdy nedokáže priniesť vyvrcholenie, za všetko hovorí scéna s pasákom, ktorá mala gule, mala kurva potenciál priniesť riadny slaughter. Atmosféra nevyhnuteľného gradovala, čomu dobre dopomáhal hutný zvuk, človek sa tešil na štýlové jatka a dostal pár sekúnd trápneho pišťania nabúchaného pasáka, ktorý len sedí v kúpelke s rukami pri sebe a nechá sa žrať malým ohyzdom, ktorého by zlomil jednou paprčou. Koniec tiež totálne nevyužitý. ()

Kushina

Fajn film s debilním koncem, jak to u hororů tohoto typu bývá, bohužel..... Těch konců může být x desítek, ale oni vyberou ten nejdebilnější a z kladný postavy udělají dalšího psychopata, co slouží peklu... Wau. 75% za fajn děj -30% za debilní konec, takže 45% ()

jouzy odpad!

Totální sračka, blbost na Nteou, to už fakt nejde, takové kokotiny, normální snímek už asi nejde natočit, já už z těch pičovin blouzním. Kde jsou filmy z 80,90, let na které se dalo dívat, jsem fakt nasraný... kurva!!!! co to má znamenat!!! Jak něco takového může vylézt ven!!!! ()

Saxos

Tady udělali andělíčkové strážníčkové velkou chybu. Od začátku prostě nijak nebojovali proti početí potomka jednoho z přisluhovačů pekelníků. Klady: zaplať pán bůh, nebyla to klasická odrhovačka. Závěr: nedoporučuji. ()