Reklama

Reklama

Všechno nejlepší, pane Beane!

(TV film)
  • Velká Británie Happy Birthday Mr. Bean
všechny plakáty

Obsahy(1)

Na Nový rok 1990 se zrodila svérázná hvězda aneb tři neuvěřitelné dekády Rowana Atkinsona... Nedá se říct, že by jméno Rowan Atkinson bylo ve Velké Británii do 1. ledna 1990 neznámé. Herec a autor měl za sebou nejen úspěšné televizní projekty, jako byl seriál Černá zmije, ale také účast v bondovce Nikdy neříkej nikdy. Už od studií na Oxfordu tvořil nerozlučnou dvojici s Richardem Curtisem, kamarádil se i s dalším spolužákem, Howardem Goodalem, v Černé zmiji řádil s dnešními hvězdami jako Hugh Laurie či Stephen Fry. A pak na Zemi přistál pan Bean. Odkud? Možná z vesmíru, ale spíš z Curtisovy a Atkinsonovy minulosti. Bean byl totiž hlavní postavou původně divadelních skečů. V televizi ITV ale jednoho dne zatoužili po půlhodinové komedii, která by doplnila jejich tehdejší hit číslo jedna, nekonečný seriál Coronation Street. Nikdo tehdy nepředpokládal, že skeče o potrhlém chlapíkovi, který je magnetem na katastrofy, budou brzy daleko slavnější a obletí celý svět. Jak se pouhých 14 epizod jednoho seriálu stalo celosvětovou senzací, která dodnes rozesmává stále další a další generace diváků? O tom vypráví dnešní dokument, v němž nebudou chybět Richard Curtis, Howard Goodal, Robin Driscoll a samozřejmě Rowan Atkinson, ale dozvíme se také, jak dnes vypadá představitelka Beanovy snoubenky a zároveň královny matky. (Česká televize)

(více)

Recenze (10)

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Kdo by neměl rád Mr. Beana. Nikdy nezapomenu jak jsme se u těch prvních dílů váleli po zemi smíchy a jak můj táta jindy noblesní chlap od smíchu hýkal tak, že se mále udusil. Nikdy jsem jej tak neviděl. Bean je opravdu světový fenomén. My Češi díky naší poloze jsme museli spíše místo síly využívat v dějinách jisté lstivosti, důvtipu a ano někdy i vychcanosti abychom dosáhli svého. Řekl bych, že chování pana Beana je české povaze v některých ohledech obzvláště blízké. Nevím zda je to pro nás lichotivé, ale alespoň z hlediska chápání Beanových pohnutek je to pro nás velké plus a máme možnost si jej tak naplno užít. Tenhle dokument mi ale moc nesedl. jednak tam k vám nepromlouvá Mr. Bean, ale šedovlasý asketický Rowan Atkinson. S hrůzou jsem si uvědomi, že kdyby měl brýle připomínal by Šimona Pánka z jedné ziskové politické organizace, které jsem si kdysi dávno velmi vážil. Nevěděl jsem, že za Mr. Beanem je širší tvůrčí skupina a že většinu zápletek nevymýšlel Atkinson, ale jeho přítel. Co Atkinsonovi ale nelze upřít je to, že vždy z polotovaru udělal dokonalé umělecké dílo v každém gestu či pohybu své figury. Dokument připomene i pár známých scének a je tam vysvětleno proč to skončilo čtrnáctou řadou a tvůrci se rozhodli pro film a poté pro kreslený seriál. Já tvrdím, že ve filmu už nikdy Mr. Bean nefungoval tak jako v krátkých skečích a ke kreslenému se vyjadřovat nebudu. To už je jen generátor na peníze těm co Beana vymysleli. Ale proč ne, když je něco dobře provedené, měla by být za to adekvátní odměna. A Mr. Beana zná celý svět. Pro mne tím dokumentem bylo možná poodhaleno něco co jsem asi vědět nemusel a možná ani nechtěl. * * * ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Průřez Atkinsonovou tvorbou s mnoha pěknými ukázkami scének a filmů. Herec si takovýto festival a medailonek zaslouží. Nechoďte s mistrem Beanem na večeři. "Mistr Bean s vámi na večeři dokáže udělat napětí mezi konvenčností a nekonvenčností" dozvíte se. Ke shlédnutí na https://dokumenty.tv/vsechno-nejlepsi-pane-beane-dokument/ ()

Reklama

Likan7 

všechny recenze uživatele

Atkinsonova genialita mě dostala a dodnes považuju Beana za nejlepší komediální seriál a nejvtipnější postavu ever. Není nic lepšího a hlavně ani nic lepšího být nemůže. Důkazem budiž to, že Bean má jen 14 dílů. To je až neuvěřitelný. Dokument je to ale vlastně dost špatný. Většinou tam nemluví Rowan, dokument je příšerně rozkouskovaný scénkami, které znám nazpaměť a tak se vlastně dozvídám hodně málo zajímavého, nebo nového. Dejte Rowanovi hodinu na vzpomínání a povídání. A nese*te tam scénky, které jsou sice dokonalý, ale fanouškovi, který na tohle bude koukat, nic neřeknou. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Opakovanie je matka múdrosti alebo tie najlepšie scénky z Mr. Beana v jednom a okomentované samotným Rowanom Atkinsonom alebo tvorcami, ktorí sa na projekte podieľali. Ale inak prínos dokumentu dosť malý, pár zaujímavostí, inak nič. Skôr také nostalgické zaspomínanie. Ale príjemné. https://dokumenty.tv/vsechno-nejlepsi-pane-beane-dokument/ ()

Ryuuhei 

všechny recenze uživatele

Po tomto dokumentu mám ohromnou chuť si znovu připomenout kultovní sérii s Mr. Beanem. Dosud jsem si nějak neuvědomil, že to mělo „jen“ 14 dílů a stejně, jako bylo řečeno i v dokumentu, jsem měl naopak pocit, že jich bylo nejméně 100. Rád jsem se dozvěděl i něco ze zákulisí, jak se k nápadu přišlo a že Mr. Bean vlastně zastupuje samotného Rowana Atkinsona tehdy, když nemůže věci vyjádřit slovy. Plus jsem se opět výborně pobavil u výstřižků ze starých dílů. /// Viděno na ČT 2 s českým dabingem. ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama