Po brutálnom vražednom útoku zahynie vo vlastnom dome celá rodina - žena s manželom a dieťaťom. Julie je investigatívna reportérka a je prirodzené, že chce zistiť, kto a prečo vyvraždil rodinu jej sestry. Onedlho po tragédii kúpi dom bohatý výstredný muž a odvezie so sebou celú miestnosť, v ktorej došlo k masakre. Julia sleduje jeho stopy do dediny New English, kde ju víta viac-menej priateľské staršie obyvateľstvo. Reportérka sa pokúša objasniť skutočné dôvody vyvraždenia sestrinej rodiny, ale sama uviazne v osídlach miestneho kultu zla. A ide jej o život... (TV JOJ)

Corpsegrinder

Zoufale nudná pseudo noir kriminálka s nádechem mysteriozní atmosféry která se na konci probere a vzpomene si že to má bejt vlastně horor. Ošklivá a nesympatická hlavní hrdinka s pyskama nacucanejma botoxem je dost blbá volba do čela takovýho filmu. ()

M1k9

Nádherná Jessica Lowndes. Film jako takový má svůj charakter a dá se pochopit. Nenadchla mě hudba. 4/10 ()

Raziel_cz

Parádní námět, utopený ve scenáristické bezradnosti. Na jednu stranu kudos, že k tomu Monfette zvládl vymyslet příběh, co má hlavu, patu a pointu. Na druhou dvě třetiny jsou spíš kriminálka než horor a ne moc dobrá. Plus ty repliky, co postavám lezou z huby, jsou něco hrozného, nepřirozeného a většinou absolutně nesmyslného. Ale především to má úmorné tempo. Což je to škoda, protože Bousman si s tímhle filmem vyhrál. Je moc krásně natočený, má pár velmi zneklidňujících momentů, mordy jsou chladné a brutální a ani CGI mi nevadilo, protože lacinost maskuje vysokou stylizací. Vyjít to jako hodinová epizoda Masters of Horror, asi bych si stříknul do kalhot. Takhle člověk akorát čeká, až konečně uvidí ten strašidelný dům, který ho k filmu přitáhl v prvé řadě... A uvidí. A je skvělej. Ale je tam čtvrt hodiny. Takže asi tak. ()

BOURQUE

Jedna hviezda za krásnu a nenápadnú J. Lowndess, ktorá v rámci možností podala slušný výkon. Druhá hviezda za „nčakaný“ koniec. Osobné hodnotenie: 60% (**) ()

Rathalos

Abattoir je horor,ktory ma potencial,nie prave dobre vyuzity,uvod fajn,zacalo to zaujimavo,ale potom to upadlo do kopy kecov,ktore uspavali a tahalo sa to,no a zaver bol opat ako sa povie hororovy,ktory sa mi fakt pacil,takze taky priemerny film...:-) ()

MickeyStuma

Takže další strašidelný dům, ve kterém se dějí věci vskutku podivné, jak vystřižené ze snímku „Poltergeist“ (1982), jen to není zase až tak jednoduché. Je toho o kapánek víc, byť ani to netkví originalitou. Námětově však nejde o inspiraci zmíněného snímku, ale v podstatě se žánrově jedná o komiksový film, natočený na základě stejnojmenného komiksu, který v Česku bohužel nevyšel, takže nelze filmové zpracování porovnat.    https://i1.whakoom.com/small/1c/0d/d8129eeda729443f966c3cf9e0df0a3b.jpg    Dle režiséra by se dalo očekávat něco dalšího krvavého, ale dojde ke zklamání. Tímto zabrousil do jiných hororových vod a je to jedině dobře. Není alespoň zaškatulkován pouze u krváků. Hororový snímek je na bázi psychologického thrilleru, napěchovaný hrůzou a napětím, ke kterému by se velmi dobře hodila stará dobrá gotika. Odehrává se to ale v době současné, avšak v podstatě zpracování se na tom nic nemění. Co se musí uznat asi nejvíce, je fakt, že snímek je prost tradičních hollywoodských lekaček. O to více se buduje temná atmosféra a ďábelská impozantnost ve struktuře záhadologie všeho tajemného dění. Ne, ohledně originality tady opravdu není vůbec nic, a tak o to víc je škoda, že na českém trhu není onen komiks. Příběh je tak bohužel předvídatelný v celém spektru dějové přímočarosti, jehož vývoj je sice pomalý, ale v jádru věci zásadní. A protože tedy není čím překvapit, snímek bohužel nenadchne, jak by mohl. Jelikož je to na základě komiksu, spíše z toho měl vzniknout seriál, který by mohl obsahovat daleko více dějových bodů. Takhle je to snímek, který sice není nejhorší, ale ani u hororových fanoušků zrovna moc nezaboduje. ()

Winchester

Najväčším kladom Abbatoir je určite skvelý a originálny námet. Je škoda, že ho Bousman nedokázal vyťažiť úplne na maximum, miestami je príbeh príliš zdĺhavý, a záverečnú prechádzku ,,pekelným domom" ktorá mala byť vrcholom filmu, kazí CGI, ktoré síce nie je úplne najhoršie, ale ja som celkovo na CGI v hororoch dosť háklivý, a v tomto prípade sa jeho využitiu dalo jednoducho vyhnúť. Na druhej strane oceňujem zaujmavú akoby ,,noirovú" štylizáciu, miestami pomerne hustú atmosféru, a hlavne, ako som spomenul už na úvod, samotný svieži námet. Čo sa týka hodnotenia je to tak medzi 3 a 4 hviezdičkami, ale ja som vďačný za každý projekt, ktorý sa do zatuchnutých vôd súčasného hororu snaží priniesť aspoň trochu inovácie, a tak sa nakoniec prikláňam k priaznivejšiemu hodnoteniu, a teším sa na ďalší Bousmanov projekt. ()

beso74

Svet je plný bláznov posadnutých rozširovaním svojich zbierok. Sú takí čo sa dali na známky či mince, iní zas použité žiletky alebo pokazené hodinky a potom je tu ešte Jebediah Crone, ktorý fušuje do remesla agentom s nehnuteľnosťami, Ono to nie sú tak celkom nehnuteľnosti, on totiž istú ich časť veľmi rád presúva. Pomalý a depresívne ladený hybrid žánrov film noir a hororu sa trafil do môjho filmového vkusu. Julia a jej pátranie po desivej pravde sa síce pomaly, ale o to neúprosnejšie posúva k svojmu naplneniu, divák sa dozvedá nové informácie v malých ale presných dávkach, popri tom môže obdivovať zručnú prácu kameramana Maxima Alexandra a rozmýšľať nad vcelku originálnym nápadom. Ak si chcete pustiť nejaký poriadny krvák, v ktorom každú chvíľu vyskočí nejaká príšera a urobí baf!, tak sa tomuto filmu vyhnite, pretože to vypnete už niekde v polovici, ak chcete pozrieť trochu inteligentnejší príbeh, kde scenáristi dovolia postavám povedať aj niekoľko viet po sebe a príbeh sa niekam posúva, Abattoir (alebo po slovensky Zabíjačka, jatky) je filmom práve pre vás. ()

Mamlas odpad!

Nedívatelná debilita. Zmatené, samé protivné ksichty, blbě sestříhané a úplně vypatlané. Vypnuto. (1%) ()

exlax

To, že nejde úplně o horor, mi nijak nevadilo - první dvě třetiny byly hodně solidní, až si člověk říká, že to fakt někam povede. Pak se postavy začaly chovat hrozně nelogicky a byly tam dva tři momenty, kdy jsem facepalmoval kvůli blbostem, kterým se dalo ne tak těžko vyhnout. Velká škoda, nápad to byl zajímavej, ale ani na konci nebudete o moc moudřejší než v polovině. V poslední části to prostě zbytečně srážel nepřehledně a hloupě napsanej scénář. Chjo. ()

kristovanoho odpad!

Padesátkový hadry, sedmdesátkový káry a detektiv jak z reklamy na Raifku, to jsou asi hlavní znaky téhle nudné píčoviny, kterou nezachrání ani slečna mrdná v hlavní roli. V půlce vypnuto. ()

Iveta47

Znovu to musím napísať...filmy pod 50% sú proste moje.Neviem čo už by ste ľudkovia chceli vidieť v horore ak nie duchov. krv a mrtvolky...mám dojem že pokiaľ sa v nejakom horore neobjaví aspoň jedna sexuálna scéna tak je to u ľudí na odpad.Opäť výborný horor,ktorý si ukladam do pamäti ako jeden z tých lepších a odporúčam ho všetkým čo majú radi napätie až do konca.A hviezdička navyše za kostými a interiery pripomínajúce filmové 80 roky, ktoré niektorým stále vadia a ja neviem prečo.Jednu hviezdičku ale odoberám za mierne nejasný záver.4* ()