Superšpion Orson Fortune (Jason Statham) a jeho tým špičkových agentů naverbují největší hollywoodskou filmovou hvězdu Dannyho Francesca (Josh Hartnett), aby jim pomohl při tajné misi, jejímž cílem je zabránit miliardáři a zprostředkovateli zbraní Gregu Simmondsovi (Hugh Grant) v prodeji nové smrtící zbrojní technologie, která hrozí narušit světový řád. (Vertical Entertainment)

Hollohlaway

Skvěle obsazeno, slušně zahrané. Ale překvapivě dost mdlé a nenápaditá akce i humor. Škoda, že se tu Ritchie nějak nebavil, víc vtipu nebo naopak víc akce by to vážně chtělo. Jako jo, je to solidní, ale tak nějak tomu chybí šmrnc. ()

Maynard.

Ach jo, to se člověk těší na film skoro rok , dokonce sem si to dal se slovenskejma titulkama, jo až takle sem se těšil. No a asi sem to přepálil, páč tenhle film je pro mě učiněným zklamáním. Gentlemani a Rozhněvaný můž, to jsou filmy, který tenhle pan rejža totálně vychytal. No, ale asi to tak má bejt, že během pár let nemůžeš točit jen samý pecky, musí přijít takovejhle sráč. Nebavil sem se, nesmál sem se. Přišlo im, že se tam pořád jen kecalo a kecalo. Jako možná se mi to napodruhý bude líbit víc (takle to u mě bylo i v případě Krycí jméno Uncle). Ale moc na to nesázím... Tak jak tak tohodle rejžu budu dycky obdivovat a dycky se těšit na jeho další filmy. Snad to nebude pokračování Aladina ()

kenkaku

Nebyl to takový nářez jako jsem čekal (“strýček” se mi líbil víc), nicméně zklamání neproběhlo ani náhodou. Ten rozjezd byl sice lehce vlažnější (a když došlo na “hereckou vsuvku” celkem mě to otrávilo), ale sedlo si to a ten konec byl doslova fenomenální. ()

netahlo

Spousta kecu a temer nulova akce. To asi neni to, co ocekavam od filmu se Stathamem. Celou dobu jsem cekal,  kdy to uz konecne poradne rozbali a najednou byl konec. Urcite nejslabsi Guy Ritchie. ()

Soweek

Guy si bere půlku herců z Gentlemanů, včetně neodolatelného Hugh Granta i s jeho identickou rolí, aby tentokrát natočil britskou , gentlemanskou Mission Impossible. Co si budem povídat, táhne to právě Hugh, který jako záporák funguje naprosto bravurně. ()

sedm.1

Na Ritchieho by se dala Operace Fortune považovat ve všech ohledech za poměrně krotkou podívanou, ovšem to nezmiňuji jako výtku, ale spíš jen jako upozornění na fakt, že zde očekávat nějaké klasické ingredience, které provází Ritchieho filmy již od počátku jeho tvorby, by zde bylo zbytečné. Ten film nicméně funguje na výbornou i tak, a to především díky vážně skvělé zápletce, která si od počátku drží parádní tempo, je mírně odlehčená a právě díky tomu dost často opravdu vtipná, slovní přestřelky mi přišly velmi zábavné a sem tam se dostaví i slušné dějové překvápko, a to i přesto, že celkově to může působit poměrně tuctovějším dojmem. Co se jinak týče akce, tak ta je rozmanitá a poměrně efektní, ovšem jedno jí rozhodně vytknout musím, a to její až směšná umírněnost v zobrazení krve, asi zas rozhodovala přístupnost, no. Přes všechny tyto pozitiva tu každopádně je ale ještě jedna věc, která ostatní svou kvalitou a zábavností převyšuje, a to jsou jednotlivé postavy a samozřejmě jejich obsazení. To ovšem není žádné překvapení, jelikož v Ritchieho filmech patřily postavy vždy k těm nejvýraznějším ingrediencím, a pro výběr herců pak platí to samé, takže je tu skutečně doslova až radost sledovat všechny přítomné figurky a jejich herecké představitele, mezi kterými tu jednak funguje výborná chemie a jednak jsou vesměs natolik výrazní a sympatičtí, že v tomto ohledu to snad nemůže zklamat vážně nikoho. Operace Fortune je tak zkrátka velice záživná a podmanivá podívaná, kterou jsem si užil vážně naplno a rozhodně ()

borec999

Veľmi pekný začiatok roka 2023. Sú len dve veci čo by som filmu vytkol. 1: chýba krv a Rkový rating, 2: postavy sú tak prechytralé, vo všetkom znalé a na najvyššej úrovni, že odpadá možné napätie z neúspechu. Inak typický film ala Guy Ritchie (kvalitne natočená akcia, premakané dialógy, dobrý príbeh, výborné hrátky s kamerou, strihom a všeobecne rozprávaním príbehu zaujímavou formou) so stále veľmi fajn Stathamom a famóznym Hughom Grantom, ktorý sa v Gentlemanoch na staré kolená rozohral a jeho prípadné ďalšie podobné úlohy ma začínajú zrazu veľmi zaujímať. Kvalitný film, ktorý je však asi o niečo slabší od Gentlemanov, ale ďaleko k 5* u mňa nemal. Veľká spokojnosť. 80% ()

KoRner

Hrozne ukacená krimi, v ktorej som sa väčšinu času strácal. Skoro žiadne hlášky, takže to nie je ani zábavné. Jedna vec, čo ma zaráža je, že každý z hercov hrá presne tú istú postavu, ako vo svojich predchádzajúcich filmoch. To by však nevadilo, keby Ritchie trochu viac popracoval na scenári, ktorý je fakt nuda. ()

iXtr3m3

Lepšie tri hviezdy, ale inak som čakal od Guya Ritchieho a Stathama väčšiu pecku. Bolo to štýlové, imidžové, malo to Ritchiovský feeling, ale nebolo to na rovinu nič extra, na čo je už človek od neho zvyknutý, minimálne keď to zrovnám s Wrath of Man, ktorému som dal štyri hviezdy a potom samozrejme s luxusnými Gentlemen s plnou palbou, jednoducho tomu niečo chýbalo. Síce sme dostali jadro castingu ako vo všetkých jeho filmoch, dostali sme hlášky, dostali sme akciu, aj sa pocestovalo po svete, ale niečo tomu chýbalo, aby to siahalo vyššie. Samozrejme silné tri hviezdy sú aj tak v tomto prípade inde, ako v prípade slabších žánrových konkurencii. ()

wooozie

Film, který nebavil nejenom mě, ale evidentně ani herce a Guye Ritchieho. Synonymum totální rutiny a nulové nápaditosti. Jedinou zajímavostí je naprosto nezajímavý název filmu, kterým byl snímek (ať už ho finálně odsouhlasil Ritchie nebo marketéři) předurčen k failu, protože téměř nikdo normální nedojde k pokladnám kin s tím, že "prosím 2 lístky na Operace Fortune: Ruse de guerre", uff. ()

666Carnage

Na to, že je to od Guye Ritchihe, mi tam chyběla jeho kamera i střih v akci. Tohle mi nepřišlo jako film od něj. Je to takové špionážní, akční béčko. Koukat se na to určitě dá, ale za pár dní už nevíte o čem to vlastně bylo. 60% ()

SpaceOdyseus

James Bond z Wishe? Je mi jasne, o co se Ritchie snazi a kvituju mu to. Ale prece jen na poradnou spionskou variaci nejsou lokace dostatecne exoticke, akcni sceny dostatecne invencni, heisty dostatecne promyslene, zeny dostatecne krasne a rozpocet dostatecne nabobtnaly. A i ten Ritchie jede jen na volnobeh. ()

Fary

Ale jo, proč ne - pokud si odmyslíte naprosto lamerské zabezpečení všech těch multimilionářů a jejich hi-tech organizací, tak je to vlastně celkem sranda. ()

Hanys_

Mdlé. Jako by to nedělal Ritchie. Vůbec ho tady člověk necítí. Je to jen většinu filmu nezajímavá heistovka se slušným obsazenim. 4/10 ()

Litvicek

Vůbec jsem nepochopil důležitost příběhu a nedocenil žádnou z postav našeho příběhu. Statham hraje Stathama, kde dává po hubě všemu, co dýchá. Zbytek osazenstva ničím nezaujme a tak se kocháme jenom akcí ve stylu Mission Impossible, který je doplněný rádoby vtipnými hláškami a scénami. Ne, nefungovalo to vůbec. Ale! Uteklo to a než si člověk uvědomí, že je to celý vlastně o hovně, tak je konec. Zbytečný film, který neurazí ale od Guye chceme přeci jenom něco daleko víc. 3 hvězdy a to jsem ještě kurva hodnej. ()

agass

Akční trochu, komedie ani náhodou. Bojím se, že Guy na svoje nejlepší kriminálky přelomu tisíciletí už nikdy nedosáhne. ()

Lefty86

Natočit takhle nudnej, otravnej a nezajímavej film se Stathamem už chce poradny kumšt. Vůbec mě to nebavilo, bylo utrpení se na to dívat a vlastně jsem to někde před koncem vypnul protože už se to nedalo. Pak jsem zjistil že to točil Guy Ritchie a jeho styl fakt není pro mě. Čest výjimkám jako je UNCLE. Dávám jednu hvězdičku za Stathama. Který se snaží, má pár dobrých bitek ale film je prostě hrůza. Asi svoje diváky najde ale já mezi ně nepatrim. Ještě že jsem se do toho kina tenkrát nedostal. ()

Marius_ss

Guy Ritchie sa nám poslednú dobu nejako rozbehol. Každý druhý rok nám dodá nejaký kvalitný chlapský "akčňák". A tých, moji milí, tých nie je nikdy dosť. ZVLÁŠŤ v dnešnej zženštelej dobe. Síce má tá kvalita mierne klesajúcu krivku (Slušní chlapci boli skvelí, Rozhnevaný muž už bol niečo slabší a Fortunová hra ide ešte nižšie), stále si to drží dostatočnú kvalitu, aby sa to vošlo do mojej 4/5 "kategórie. A tam sa len tak niečo nedostane. Takže smelo do kina. Inak Guy-ovi patrí veľká vďaka že "vzkriesil" kariéru Joshovi Hartnettovi, ktorý je veľký sympaťák, no akosi ho Hollywood posledných 10-15 rokov trestuhodne ignoruje (ak nerátam nevýrazné nízko-rozpočtové B-éčka). A ešte si neodpustím takú malú vsuvku na záver. Urobiť v roku 2022 film, kde sú záporáci z Ukrajiny ? Tak to klobúk dole. Aktivistom asi pukne cievka. ()

Renfield

Postav se v této operaci vystřídá ještě více, než lokací natáčení. Druhé zmíněné však Guy Ritchie dokáže svým klasickým způsobem využít, takže filmu sednou, navíc v nich velmi dobře vypadá i jinak nijak přelomová akce. S postavami už je to horší a bolí to především u Grega Simmondse v podání Hugh Granta. Ten totiž každou za svých scén dokáže vytáhnout o úroveň výš a větší prostor by mu rozhodně sedl, stačí vzpomenout na satelity, tahle scéna totiž v pohodě trumfne i samotné finále. Že je to Ritchie je znát nejvíce v samotném úvodu při představení týmu, tady je ta souhra rychlého střihu, hudby a kamery nejefektnější. Jako žánrovka a představení dalšího ze série drsňáků Jasona Stathama úplně v pohodě, celkově však Ritchie bez dané formy, která nechyběla například lepšímu U.N.C.L.E. 70% ()

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

19.01.2024

Britský režisér Guy Ritchie (Gentlemani, Rozhněvaný muž) v posledních letech nabral velmi zdatné tvůrčí tempo. Zatímco v loňském roce stihl představit v kinech akční komedii Operace Fortune: Ruse de… (více)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023