Příběh napraveného loupežníka Karaby, jeho odvážné dcery Aničky, trochu nešikovného prince Jakuba a dalších postav opustili tvůrci ve chvíli, kdy každá pohádka končí. Zlo bylo potrestáno, dobro zvítězilo a s ním i láska Aničky a Jakuba. A po letech… Z Jakuba je král, z Aničky královna a rodina se rozrostla o zvídavou princeznu Johanku. Ta nejraději tráví čas u milujícího dědečka Karaby, který se rozhodl věnovat už jenom hrnčířskému řemeslu. Zlotřilí rádcové Lorenc a Ferenc byli vyhnáni z království, potloukají se po světě a hledají místo, kde by mohli znovu začít kout pikle. A mladá, nezkušená královna Julie ze sousedního království se stane vhodným nástrojem jejich pomsty. Že by nastal čas oprášit tajemnou bambitku, která doposud ležela dobře ukrytá a povolat na pomoc loupežníka Karabu? Kdo však ví, kde mu je konec? A není to jenom pohádka pro malou princezničku? Lorenc a Ferenc nastraží na Karabu důmyslnou past. Teď je potřeba spojit síly, aby spravedlnost a láska konečně zvítězily. (Bioscop)

pupidup

Nuda z Brna. Trapas Kluc, Azovci v zlutomodrem zbroji , mix muzikal... proste uz zacina pohadkova propaganda. Fujtajbl. ()

Mafiifam

Ajajaj, tak tohle se nepovedlo..... Pohádka má být o jasném konfliktu dobra a zla, tady se řešilo.... dřevo a hrnce...? Trochu mi to připomnělo doby, když se ve Star Wars řešily taxace obchodních cest a ekonomické blokády. V prvním díle ústřední zajímavá dvojice je tady EXTRÉMNĚ unylá a mdlá, a navíc se k nim přidá princezna, která nemá pro děj skoro žádný přínos. Do toho se ještě řeší Karaba, rádci Ferenc a Lorenc, nová postava královny Julie.... Je to zkrátka tak překombinované zbytečnými a nezajímavými dějovými liniemi a zároveň doslova prošpikované plot holes, na jejichž vysvětlování jsem až moc unavený (například Karabovo příjmení je vskutku brainfuck). Z písniček si (kromě poslední) narozdíl od minulého dílu nepamatuji žádnou. V posledních 20 minutách se to začne trošičku rozjíždět, ale najednou je zápletka zčistajasna rychle vyřešena a divák se vrací k tichému utrpení. Dvě hvězdičky za o něco zajímavější dění na zámku Julie, instrumentální soundtrack (chvilkami vskutku epický) a sázku na jistotu v podobě rádců Vladyky a Lábuse. P.S.: Zdálo se mi to. nebo to bylo strašně špatně ozvučené? Chvilkami jsem jim nerozuměl ani slovo. ()

milos.bradik

Klus ještě hloupější než v prvním dílu, ale herecky mu hlupák naprosto sedí. Navíc tam přidali ještě hloupou královnu a tak jediní chytráci jsou opět Ferenc a Lorenc a samozřejmě moudrý Karaba, ale ten také tentokrát nějak moc rozumu nepobral. Ty písničky tomu taky zrovna nepřidaly. Ovšem v porovnání s většinou nových pohádek je to ještě pořád tak 30 %. ()

quido.morava

Horší než jsme čekali.... Dvojky obecně nebývají, to co původní dílko, ale tohle bylo o dva řády níže. Škoda času  - a jako hlavní vánoční pohádka, podraz na diváky. ()

Jindrich001

Mě pohádka zkrátka nebavila. Trapná zápletka a celou dobu u tv jsem si přál, aby už byl konec, tuto pohádku už znovu vidět nechci. ()

Sylviiik

Čekala jsem od toho víc. Humor téměř žádný, příběh víceméně o ničem, písničky mnohem méně líbivé a znělé než v prvním díle a celé to působilo jako jeden velký kýč. Dějová linka s Vetchým a Kubařovou mě zde bavila asi nejvíce, věkový rozdíl mi absolutně nevadil (Vetchý na svůj věk vypadá absolutně skvěle) a nejvtipnější hláška z celého díla zazněla právě z hrnčířových úst: To byla ale prda! :D :D Bohužel i po shlédnutí druhého dílu mi v hlavě zní písničky z dílu prvního, takže se asi někde stala chyba. ()

caesarous

Tak tohle se nepovedlo, zatímco co původní bambitka mě bavila, tak 2. díl vnímám jako opravdový podprůměr. První půlhodinu se neděje snad nic a čas natahují ne zrovna povedené písničky, kde se opakuje vždy alespoň 3 x ten stejný text. Pak se to trošku rozjede, ale stále je děj hodně podprůměrný a předvídatelný... Nakonec si Vetchý vezme za ženu královnu Kubařovou a tím to všechno končí. Věřím, že příští rok se pohádka povede lépe. ()

vecnykritik2

Trapný. Příšerný příběh, příšerné písně, příšerná romance, debilní dialogy. Vetchý s Kubařovou se k sobě absolutně nehodí, mají mezi sebou 25 let. Klus hraje úplného debila. Závěrečné titulky a zpívající Klus je jen hřebíček do rakve. 1* za Lábuse s Vladykou, to bylo jakžtakž. ()

mdf

Asi nadchnutí z jedničky opadlo,strejda si tam vezme ženskou,co může být jeho dcera a tak nějak mi tam neseděl ani Klus....taková obyčejná,chaotická... ()

Sejkorka odpad!

Člověk žasne, jak hluboko může klesnout česká pohádková tvorba. Tohle je snad ještě víc než odpad. Jak tuhle totální sračku může ČT nasadit do hlavního vysílacího času na Štědrý večer, nad tím rozum zůstane stát. Už je Boží hod poledne, a ještě se nepohnul (ten rozum). Pozn. - Podrobněji to rozepisuje "honajz" o pár řádků níže. Díky, odpadový kolego. ()

Harry89

"Herectví" Fluse je odpudivé jako vždy. Politické narážky v pohádkách fungují málokdy (Čertí brko je světlá výjimka) a tady to bylo tlačené dost na sílu a vůbec ale vůbec to nefungovalo. Jedna hvězda za pana Vetchého, druhá za Smolařku. Horší pohádka je už snad jenom Když draka bolí hlava... ()

Marek.Skalka odpad!

Hodně filmů vážně nemá na to, aby vznikl druhý díl. Kouzlo je pryč a navíc tam hrají lidé, kteří se, jak se říká, odkopali. Takže věřit jim jejich moralizování nejde. Film je jednoduše agitka a nikdo neví k čemu vlastně. Tedy mohli si odškrtnou splnění ideologických cílů. Právě proto se však již nejedná o pohádku. Za mne divný film a skutečně odpad! ()

P_Soar

Mně se tedy ukrutně nelíbil ani první díl, natož to včerejší pokračování plné karikatur postav, které deklamují hloupé texty tahající za uši, a infantilních přeřeků coby laciné náhražky humoru. Asi 2 docela dobré gagy, toť vše. Princezna, tedy pardon královna, je ztělesněním single čtyřicítky, které ujíždí vlak (korektní mluvou "nemá štěstí na chapy"). Řekl bych, že právě toto bude cílová skupina tohoto výtvoru. I když se to snaží tvářit děsně moderně (a v těch dvou zábavných momentech se to i docela povedlo), tak celkové vyznění je korektní, protivné a pokoušející se diváky vychovávat, a to včetně těch nejmenších: viz debata nad tím, kdo nejvíc vydělá a školometská Klusova replika, že ten, kdo se nejvíc učí...?!? Nebudu už mluvit o tom, že režie je odfláknutá, že celý film někam stále pospíchá, jako by tím chtěl zakrýt plytkost příběhu i jednotlivých postav. Zastavím se ale ještě u jedné věci: a to u absence nadpřirozených bytostí, či kouzelných předmětů, které obecně žánr pohádky definují. Pravda, vyskytoval se tam jakýsi kouzelný hrnec, ale spíš v roli rekvizity, která neměla pro rozuzlení příběhu žádný podstatný vliv a byl tam asi jen kvůli snaze o "vtipnou" narážku na kauzu šmejdů s předraženými hrnci. Přitom už název evokuje, že tím zázračným artefaktem by mohla být ona tajemná bambitka, ze které se ale nakonec vyloupne zas jen bambitka úplně obyčejná. Což mě nabádá, abych začal filozofovat o tom, proč nadpřirozeno a kouzelné rekvizity poslední dobou z pohádek mizí...no ale to by bylo na delší povídání. Totiž, asi to nebude úplná náhoda, ale nechť si o tom každý příjemně zamudruje sám :) ()

rooklet odpad!

Neskutečná slátanina...jedine, co bylo alespoň k smíchu, byla pěvecká choreografie té královny, nebo co to bylo.... napadla mě parafráze na jeden dialog z "Jak svět přichází o básníky" ... ...ty pohyby, těma rukama, Vám poradil kdo ???... To byl výkon jak u nèjaké afektované, kreslené postavičky z produkce Disney a spol.... Vetchý se také prohlašuje za superherce a pak hraje v takovéhle zoufalosti... Navíc to působí až úchylně, když se takový dědek, jako on, zamiluje do ženy, která je o dvě generace mladší... Dokonce jsem čekal, že tam Klus vytáhne svůj superhit Ukrajino Ukrajino... ()

Zažijte Vary naostro!

Zažijte Vary naostro!