Příběh napraveného loupežníka Karaby, jeho odvážné dcery Aničky, trochu nešikovného prince Jakuba a dalších postav opustili tvůrci ve chvíli, kdy každá pohádka končí. Zlo bylo potrestáno, dobro zvítězilo a s ním i láska Aničky a Jakuba. A po letech… Z Jakuba je král, z Aničky královna a rodina se rozrostla o zvídavou princeznu Johanku. Ta nejraději tráví čas u milujícího dědečka Karaby, který se rozhodl věnovat už jenom hrnčířskému řemeslu. Zlotřilí rádcové Lorenc a Ferenc byli vyhnáni z království, potloukají se po světě a hledají místo, kde by mohli znovu začít kout pikle. A mladá, nezkušená královna Julie ze sousedního království se stane vhodným nástrojem jejich pomsty. Že by nastal čas oprášit tajemnou bambitku, která doposud ležela dobře ukrytá a povolat na pomoc loupežníka Karabu? Kdo však ví, kde mu je konec? A není to jenom pohádka pro malou princezničku? Lorenc a Ferenc nastraží na Karabu důmyslnou past. Teď je potřeba spojit síly, aby spravedlnost a láska konečně zvítězily. (Bioscop)

Savytan

Popravdě řečeno jsem od této pohádky neočekával téměř nic nového, ale musím s uznalým pokynutím hlavou sdělit, že se to mimořádně povedlo. Na plátně exceluje Khek Kubařová, které Pánbůh určité tělesné přednosti ubral, ale zato přidal na sexepílu a charisma. Skvěle ji tentokrát sekunduje Ondřej Vetchý a i ksichty starých známých rádců neztratily nic ze své odpornosti a zlomylnosti. Celý, místy humorný + dojemný + napínavý, děj je podtržen téměř dokonalou Noidovou hudbou, která z něj v mých očích udělala muzikanta, jenž své řemeslo ovládá dokonale. V porovnání s paskvily, které jsou každovánočně produkovány ČT, musím dát plnou dávku, takže za 5 :). ()

justTom

Na české poměry opravdu to lepší co se zde vytvořilo. Klus sice neumí zahrát nic, ale Kubařová a Vetchý pohádku utahnou i bez nej. Na skoro zaplněné kino to stacilo bohate. ()

bratr_jezek

Dvojky jsou vždy riziko, ale na pěknou pohádku se podařilo důstojně navázat. Král Jakub a jeho manželka (Klus a Janovičová) jdou trochu stranou, největší prostor dostává Karaba (Vetchý) a nové království pod taktovkou nové mladé královny (Kubařová). Nechybí písničky ani proradní Ferenc a Lorenc (Lábus a Vladyka), takže film velmi příjemně uplyne. Je to pohádka, nečekejte tedy žádné nečekané zvraty, ale i zde se objeví pár vtipných narážek a dialogy nešustí papírem jako v jiných pohádkách. Opět podařené čtyři hvězdy. ()

tank4488

Druhý díl Tajemství staré bambitky má jednoduchý příběh, možná až moc předvídatelný. Karaba se opět musí postavit proti zlým rádcům Ferencovi a Lorencovi.  Do cesty se mu ale z kopce skutálí sympatická královna Julie I. Královská rodina musí získat respekt ve svém království plném chamtivců. Samotné poskládání děje potažmo scén je trochu chaotické. Objevilo se zde několik nových postav a o pár jsme přišli. Této pohádce by více slušela televize než kino. Písniček bylo o dost více než v prvním dílu ale trochu ztrácely na kvalitě. Po stránce humoru stejné jako první díl, Ferenc a Lorenc opět perlili. Celkově povedené pokračování, možná se dočkáme i třetího dílu. ()

tein

Klus je hňupa kus a to nejen v realném životě ale i tady v pohádce. Ostatní postavy jsou jakš takš ok ale i tak je to pohádka kterou stačí vidět jen jednou a už víckrát rozhodně ne. ()

mfaky odpad!

Naprosto stupidní dialogy, totálně mimo Kák Kubařová, nevěřil jsem ji ani minutu, její písničku jsem protrpěl (za což je nejvíce zodpovědný autor dané písně) . Zcela debilní a ještě špatně hrající Klus, to samé platí pro jeho partnerku královnu "Aničku" a přehrávající princeznu Johanku. Přestaňte obsazovat toho potetovaného neúmětného debila Noida (který si vysloužil svou společenskou existenci a obsazování do pochybných muzikálů krátkodobým uspokojováním plagiátorky a pseudoumělkyně Bílé) do jakýchkoliv inscenací, včetně takových výplachů jako tato třeba pohádka. Jediné pozitivum je účinkování p. Vetchého. A v neposlední řadě... ubohá, do očí bijící vypočitatelnost natočit druhý díl první úspěšné televizní pohádky, jejíž neuvedení do kin a s tím související frustrace z ušlých zisků vedla k natočení této sračky. Chtěl jsem z kina utéct po půl hodině, ale bohužel jsem na tu sračku vzal i své dvě děti...a po chvíli uvažování jsem risknul mentální/mozkovou obrnu a vytrpěl to s nimi do konce. ()

Jittulle11

Zdařilá vtipná pohádka. Malá princeznička Valentýna Bečková je pro mě už podruhé velmi milým překvapením a myslím, že tahle holčina nám ještě v hereckém světě ukáže, co dovede. Pan Vetchý je pro mne pan Herec a ať hraje co hraje, je to topovka. Lábus a Vladyka pro svoji roli stvoření a ten kdo psal scénář si zaslouží též ohodnotit, protože politické narážky jsou až trefně reálné. Za mne příjemné pokračování. ()

Mytago

Uznávám, že pokračování tak skvěle vtipného prvního dílu je obtížné a těžce proveditelné. S prokletím pokračování a srovnávání se ovšem musí všichni smířit.  Zde je bohužel posun jednoznačně dolů. Perfektní vtipy a glosy prvního dílu jakoby byly zapomenuty, některé scény vyloženě evokují jiné pohádky (zpěv královny - Šíleně smutná princezna a Vondráčková, pochod vojska složeného z vesničanů zas Princeznu se zlatou hvězdou na čele - "jak ho hnali"), ze skvělé hudby a textů prvního dílu se dá srovnat jen máloco.  Z mého pohledu zklamání, i když mohu pochválit děj jako takový. ()

Meganek96

Moc bych chtěl poděkovat všem ,co se na téhle pohádce podíleli. Potěšila a pohladila na duši. Ten rodinný život a písničky a láska. Opravdu povedené. Herecké obsazení klobouk dolů 👍 ()

Hugo3333

Jednička měla švih, vtip, hezké písničky, ale hlavně pohádkovost. Tohle všechno mě v pokračování chybělo. Možná jsem měl veliká očekávání. Ferenc a Lorenc dějem tak nějak proplouvali a nic z toho. Jeden by od nich čekal NĚCO, ale kopírka prvního dílu. Za mě nevyužitý potenciál Vladyky s Lábusem. Druhý den jsem ani  už nevěděl o čem to vlastně bylo. Dvě hvězdy za Kubařovou a malou princeznu. Jinak prostě slabota ()

roabe

Televizní vizuál a ještě k tomu odfláknutý. Děti, v dávných dobách, když se blížila bouřka, tak se seno na louce za vichru nedávalo do kupek (aby je vítr odfoukl), ale zavčasu (protože lidé tenkrát uměli odhadnout vývoj počasí bez meteorologů) se nakládalo urychleně na vůz a vezlo do stodoly. A vězte, že postavit si dům v údolí u řeky je opravdu hloupost (kdysi i dnes). Ale pohádková povodeň asi nebyla tak hrozná, když po ní nezbylo ani památky, travička zelená, světnice suchá, trapná scénka u "rozbitého" mostku.. Džber se špinavou vodou vylit ke studni(!) Písně strašlivé. Také máme v Čechách i jiné lokace než (zase) kamenolomy.. No alespoň nová lokace v dostavěném skanzenu v Přerově nad Labem. Herecky nejlépe princezna Valentýny Bečkové a královna Veroniky Kubařové, 60ti letý Ondřej Vetchý se chová jako pako. A nevím, jestli by byl pro 35letou královnu takovou výhrou.. Ale budiž, celkem to mezi nimi fungovalo.. Rozhodně horší než jednička, ale zase lepší než většina jiného českého pohádkového škváru. ()

slim1963 odpad!

Dnes v TV po dvaceti minutách přepnuto. Nebudu se rozepisovat, ale jen poznámka. To opravdu není scénárista co by vymyslel něco originálního? Vždyť je to jedno a to samé pořád dokola. ()

Jazira

Tak  nijak mě to nenaladilo. Víc nadávání a vulgarismů, což jsem nechápala už v jedničce ,,kudla,, je snad jasná úplně každému ... ,,kumu se to nelíbí ať nám políbí,, to jako vážně??  ... chvílemi mě to připadá jak ty jednoduché pohádky za komunistů, které se točily na jednom místě a nemělo to žádnou pohádkovou příchuť. Dva polonazí důchodci naložení v jednom škopku a další skoro důchodce spojen s mladičkou princeznou, to už bylo i na mě moc. Těšila jsem se aspoň na Valentinu Bečkovou, kterou představují jako nový talent ve šlépějích Tomáše Holého, ale i bylo zklamání. Odříkává repliky jak básničku, neskutečně rychle drmolí a přehrává. Ano, je milá, ale to je vše. Bohužel za mě zklamání. Navíc opravdu nechápu proč se už v každé pohádce zpívá. Navíc tady byly písničky divné, plytké a zbytečné. Škoda materiálu a času ()

aragonit odpad!

Strašná hudba, scénář, jeden velký trapas, pohádka pro ovce možná dobrá, jinak podprůměrné, bez nápadů a šeď. ()

Karmel

No, nepřekvapilo. Kvality první Bambitky nedosahuje ani náhodou. Řemeslně to není tak špatné, jen neoriginální a předvídatelné. Kromě písniček, ty se VELMI nepovedly, hloupé veršovánky aspirující na absolutní verše v muzikálovém stylu, vydržet to dalo opravdu práci. Kubařová + Vetchý jsou výborní, jejich interakce jsou pěkně napsané a moc jim to spolu sluší. Valentýna je roztomilá. Času, který jsem tomu věnovala celkem lituji, ale když to srovnám s Kouzelníkem Žito, tak je Bambitka 2 veledílo. ()

Zažijte Vary naostro!

Zažijte Vary naostro!