Příběh napraveného loupežníka Karaby, jeho odvážné dcery Aničky, trochu nešikovného prince Jakuba a dalších postav opustili tvůrci ve chvíli, kdy každá pohádka končí. Zlo bylo potrestáno, dobro zvítězilo a s ním i láska Aničky a Jakuba. A po letech… Z Jakuba je král, z Aničky královna a rodina se rozrostla o zvídavou princeznu Johanku. Ta nejraději tráví čas u milujícího dědečka Karaby, který se rozhodl věnovat už jenom hrnčířskému řemeslu. Zlotřilí rádcové Lorenc a Ferenc byli vyhnáni z království, potloukají se po světě a hledají místo, kde by mohli znovu začít kout pikle. A mladá, nezkušená královna Julie ze sousedního království se stane vhodným nástrojem jejich pomsty. Že by nastal čas oprášit tajemnou bambitku, která doposud ležela dobře ukrytá a povolat na pomoc loupežníka Karabu? Kdo však ví, kde mu je konec? A není to jenom pohádka pro malou princezničku? Lorenc a Ferenc nastraží na Karabu důmyslnou past. Teď je potřeba spojit síly, aby spravedlnost a láska konečně zvítězily. (Bioscop)

sportovec

Je zajímavé sledovat proměny pohádek jako odrazu současnosti, z níž vznikají. A ta slitina CÍSAŘOVA PEKAŘE a přejemnělé "progresivity" nepostrádá známky půvabné rozvernosti. Vetchý tu našel svou další pohádkovou příležitost a divák další endemitu v podobě vcelku, jak se dnes říká, "koukatelné" pohádky. Veronika Kubařová už není princeznou, ale dívčím zmatkem stíhanou královnou, která konečně zakotví v manželském přístavu se stále důvodnou nadějí na vlastní rodinu. Hostina ducha to opravdu není, ale hladovkou také nejsme postiženi. A svěží Tomáš Holý v sukních - to není pejorativum, ale uctivý kompliment v podobě Valentiny Bečkové - opravdu potěší a zahřeje u srdce. ()

Anglicankaaa

Nooo, takže, podle předpokladu to byla v podstatě jednička jak přes kopírák. Jediné, co mě tam zaujalo a zajímalo, jak to dopadne s hrnčířem a královnou Julií (což dopadlo opět dle předpokladu, ale bylo milé sledovat průběh). Ještě by mě zajímalo, jestli na to napasujou trojku. ()

Anianna

Vtipná, nekomplikovaná pohádka. Pro děti srozumitelná, s jasně nastaveným dobrem a zlem. Líbivé exteriéry, barevné kostýmy, výborná hudba. Skvělý Vetchý, Lábus, Vladyka, Kubařová a malá Bečková dávají pohádce šmrnc. ()

Karloz

Heja heja hej, umění v tom nehledej. Jednička byla vtipná, dvojka nemá nic, jen pár skvělých herců, kteří nemají co hrát, bylo mi jich vlastně líto. O hudbě raději neříkám nic. ()

rt12

Dvě za Vetchého a Kubařovou, přestože nemají skoro žádnou látku, ušili z ní slušné šaty. Za zmínku stojí i postava služebné. Ostatní  stálo za starou Bélu v čele s přechytralou princezničkou, stále stejně hrající rádci a stáĺe stejně nehrající hlavy pomazané. Zděšením byl pro mě závěrečný revoluční pochod Sluníčkáře s Husity za zády , fakt hnůj. ()

L_O_U_S

Asi ne tak výrazně zapamatovatelné jako jednička, ale i tak beru jako plus, že mě tahle pohádka neurazila. Kubařové s Vetchým jsem docela fandil. Je ale vidět, že Klus s Janovičovou i přes vlastní podzápletku hrajou už jen druhé housle – co taky v pohádce s párem, který už jen dožívá „šťastně až na věky“. (1 417.) ()

Stoctyrec124

První díl je nádherný a mám ho moc rád tak jsem se těšil, že by to mohlo být s dvojkou podobné. Měl jsem tak trochu pravdu, protože ten příběh byl stejný jako u prvního dílu, ale o ale láska zahořela mezi o generaci starší dvojicí jinak to bylo bez jakýchkoliv inovací. Písniček tam bylo víc než v 1. bambitce, ale nebyly nikterak povedené. ()

Petbrab

Hrůza a děs. Zachraňují to akorát písničky, malá princezna a duo Lábus/Vladyka. Jinak křečovitý humor za každou cenu, příšerný Klus a přehrávají Vetchý. Alarmující, jak se i do pohádek musi nenápadně nacpat levičácké myšlení, kvóty na herce černé pleti a práva LGBT. ()

AdelleR

Jednička je v tomto duchu kreativnější, ale druhá Bambitka si taky jede docela obstojně. Letos jsem na ni koukala podruhé a jo, myslím, že budu schopná ji sem tam o Vánocích zapnout i po následující roky, hrůza to není. Pořád to nenápadně jede proti politice, což mě strašně baví, na slovních hříčkách to taky neubírá, je to vtipné od začátku do konce - a málokdy se stane, aby mi dětský protagonista nelezl na nervy, tady jsem ale princeznu měla ráda od začátku. Jasně, Ferenc a Lorenc prostě jsou divní oproti jedničce, dějově to taky sem tam hapruje, ale celkově to je fajn podívaná. ()

Wally

Ne tak dobré a zábavné jako první díl. Úplně bych se tu obešel bez Labuse s Vladykou...kromě Lábusových rádoby vtipných přebreptů byl jejich přínos nulový... Noid se konečně našel v roli pitomce...pohádku zabila i jeho hudba s hodně prostými texty... Plus za malou princeznu a Kubařovou...tu žeru 👍 První díl rád zkouknu opakovaně, tento asi ne-e... ()

Robbi

Vzpomněl jsem si na jednu pozapomenutou, ale o to brilantnější monolog Vladimíra Menšíka, který se dostal do střetu se socialistickým zřízením. Když jako holič mydlil nějakého člena StB (což ovšem nevěděl), tak mu říká: "On by ten socialismus nebyl špatnej (kouká, on nic)... nebyl špatnej (kouká, zase nic)... opravdu nebyl špatnej (nic, tak vsadil všechno na jednu kartu)... kdyby ho snad dělali jiný lidi." A v případě druhé Bambitky bychom mohli říci: "Ono by to nebylo špatné, kdyby to bylo o něčem docela jiném." V podstatě vidíme to samé jako před lety, pouze jedna dvě postavy byly nahrazeny jinými. Jinak se dle Jana Wericha "jelo dále kočárem černým podél bílých skal". Proč vymýšlet něco nového, když tu máme zaručený know-how z jedničky, přeplácneme to silně vachrlatým motivem ze slavné písně Pavla Dobeše Něco o lásce a proto lze někdy kolem 26 minuty směle rezignovat na jakoukoli snahu o originalitu, ono to nějak doběhne. Takže to může být pohádka milá, snad i úsměvná, ale o to více zbytečná. ()

Gilmour93

Míče z pinče, už tam ten moment překvapení při větrání zatuchlého žánru není. Snaží se to být „plnotučnější“ prostřednictvím výpravy, ale mezi plytkým příběhem a písničkami na hranici snesitelnosti už to vtipy jen recykluje, včetně zabroušení do okruhů oligarchie, šmejdů s hrnci a notorických lhářů, kterým všichni věří. Možná by tomu slušela jedna castingová rošáda a sice, že by si Plánková vyměnila role s Kubařovou a v závislosti na tom by generála představoval někdo o dvacet kilo a let mladší. Po bitvě je ale každý generál.. ()

Basniknoci

Musím říct,  že to bylo slabé. Věkový rozdíl mezi Ondrou Vetchým a Veronikou K. Kubařovou (kteří hráli výborně) byl poněkud nešťastný.  Kdyby tvůrci zůstaly jen u prvního dílu a nerozvíjeli děj dál, udělali by lépe. ()

Marcimor

Pracovní název byl nejspíše "Král Jelito" a zpívané pohádky a muzikály vlastně nesnáším (výjimkou jsou pouze Vlasy M. Formana), ale přesto... Vetchý s Kubařovou mě opravdu bavili, a to včetně zpívaných scén, které mi (zcela nečekaně) přišly velmi dobře zhudebněné a otextované a v případě jejich duetu i vtipně sestříhané. Škoda, že takový nebyl celý film. Možná bych pak na tento typ pohádek změnil názor. Takto 3 hvězdy - s odřenýma ušima. ()

suchol

Od druhého pokrčování nějakého filmu většinou moc nečekám. Tak tomu bylo i v počátku 2.dílu Bambitky. Postupně jsem se však zorientoval ve spletitém ději, strávil to množství osob, všelijak se proměňujících, a nakonec se mi ta pohádka i v tom pokračování docela líbila. Přestože ty písničky už nebyly tak hezké a vedle toho zmateného děje i herecké výkony nebyly tak dobré, jako v tom originálu. ()

LoneGunman

Je to nastavovaná kaše snažící se vytěžit první díl? Jasně. Je to ale nesmysl, na který se nedá dívat? Ne, to ne. Jako odpolední televizní pohádka to fungovat může, některé momenty jsou fajn. Třeba králův marš do sousedního království je vlastně (v rámci žánru, samozřejmě) docela epický. ()

Zažijte Vary naostro!

Zažijte Vary naostro!