Fedora, hollywoodská legenda, která stále oplývá velkou krásou, žije v ústraní na Korfu. Její bývalý milenec se ji v tomto dramatu od režiséra B. Wildera pokouší přemluvit k návratu na filmové plátno, přičemž odhalí její podivné tajemství. Fedora je nejzáhadnější filmovou hvězdou. Herečka, o níž panují zvěsti, že byla ve skvělé kondici ještě kolem šedesátky, zůstala po více než čtyři desetiletí mladou hvězdičkou – navzdory přibývajícím letům si udržela mladistvé vzezření i zář. Záhada, která obestírá její tajemnou osobnost, nikdy nepřestala fascinovat diváky. Dokonce i teď, když žije v ústraní na nádherném řeckém ostrově Korfu, obecenstvo prahne po jejím návratu na filmové plátno. Když se producent Barry Detweiler vydá na Korfu v naději, že by mohl Fedořiným návratem oživit svou upadající kariéru, odhalí hereččino tragické tajemství. Fedořina neutuchající roztomilost nemusí být následkem popírání věku, nýbrž utajením mládí. (Cinemax)

zette

Billy Wilder toho o zaslych hvezdach Hollywoodu musel vedet skutecne hodne, po Sunset Blvd., (osobne nejlepsi film, ktery jsem kdy videl) na sklonku sve kariery natocil film s podobnym nametem- Fedora. Jak jsem byl u Wildera behem cele jeho tvorby zvykly, opet se jedna o vynikajici scenar, ktery bezbecne udrzi vasi pozornost od zacatku do konce. Atmosfera kolem odlehle vily na Corfu byla taky velmi pritazliva. Jedine, co me deli od plneho hodnoceni jsou herecke vykony, v cele s Holdenem... ()

Elví

„Pamatujete staré časy? Mohla jsem mít šest manželů, ale žádné nemanželské dítě. Dnes můžete mít šest dětí a žádného manžela a nikoho to nezajímá.“ ()

VanTom

Začínalo to skoro jako "noirové" pátrání (neodbytné dotírání) filmového producenta, co se stalo/děje s psychicky labilní hereckou superhvězdou Fedorou. Odhalení velkého tajemství někdy v půlce však následovalo nevzrušivé, spořádané vyprávění, na rozdíl od první části již postrádající překvapení. Nechci tím přitom říct, že by její osud nebyl zajímavý. Ani přes takovouto výstavbu "případu" či expresivní teatrálnost si nicméně nejsem jistý, že ona shazovačná přepálenost byla záměr, a ne jen nechtěný vedlejší efekt (cynicky) láskyplné upomínky na zlatý Hollywood. ()

JohnSmith

Moc pěkné a zajímavé drama s jednou velkou záhadou. Naštěstí nás nenechá Wilder trápit dlouho a již v polovině filmu nám začíná rozkrývat tu největší záhadu. Wilder perfektně ukázal, co dokáže s herečkami provést hollywoodská filmová mašinérie a kam až dokážou hvězdy zajít, aby se udržely na výsluní. ()

Mikino00

I přes to, že se jedná o vcelku trefnou kritiku, postrádá film poutavost a okamžik, který má vtáhnout do děje. Je to takový film, na který si zítra nevzpomenu. Holden už má své nejlepší léta za sebou a tak v paměti nejvíce zůstane úsměvný řecký hoteliér. ()

nonick1

Ve filmu je hned po úvodní čtvrthodině jasné "kdo je kdo",  a tak se žádné odhalení podivného tajemství nekoná. Tedy... ono se koná, ale jaksi to pro diváka (přes usilovné vysvětlování) už žádným překvapením být nemůže, leda by byl ducha poněkud mdlého. ()

Rattlehead

Výborný film plný hutné atmosféry, navíc s úžasnou pointou. Jsem nadšen a dávám panu Wilderovi opět plný počet. Škoda, že u nás je film v podstatě neznámý (asi ani nemá cenu lamentovat nad tím, proč ho neuvede Česká televize), ani ve své době nezažil příliš velký úspěch. Scénář dokonce odmítli v Universalu, finanční podpora nakonec přišla od malé německé firmy Geria Films. Wilder tak moc chtěl dodržet rozpočet, že omezoval a často úplně vypouštěl zkoušky (což normálně nedělal). Snad tento film ještě dojde zaslouženého uznání. A pokud ne, zůstane malým utajeným klenotem pro nás, filmové labužníky. ()

pollstro

Ke konci Wilderovo kariéry a osmdesátých let působí Fedora nostalgicky pomstychtivě, za to stále s pyšnou, sebevědomou a vášnivou vzpomínkou na Zlatý věk Hollywoodu, kdy veškerá filmová tvorba zažívala svá nejlepší léta a s hořko-trpkým úsměvem poukazuje na její současný status. V samotném úvodu lze z každého momentu poznat hmatatelný vliv a inspiraci slavného Sunset Boulevard, avšak s dalším příběhovým posunem působí veškeré dění nezáživně a především v jistých momentech lehce přihlouple a staromódně, což platí nejen pro styl, nýbrž i pro samotný obsah, který velmi rychle, již v samotné polovině, nejistě odkrývá svoji hlavní zápletku, která není natolik ohromující a následně nabývá díky tomu druhá polovina setrvačného dojmu. Wilder záměrně prezentuje lekce klasického filmového vyprávění a zřetelně usiluje, aby si toho divák byl vědom. Jeho klasický styl, smysl pro charakter, sentimentálnost a občasné romantické excesy působí občas zastarale, ale na druhou stranu jsou nostalgickou známkou toho, jakým obrovským režisérem Wilder ve skutečnosti opravdu byl. ()

KaterinaN

Pokud od určitého režiséra očekáváte stálou kvalitu jeho tvorby , tak těm slabším počinům to může jen uškodit. Neřekla bych, že je to vyloženě slabý film, spíše rozpačitý. Není to tím, že by Billy Wilder, pro mě král komedie, neuměl natočit drama (mimoto jistým komediálním prvkům se snímek stejně nevyhnul). Je to spíše příběhem, který sice měl jisté prvky napětí a tajemnosti, ale celá ta story pro mě byla spíše pohádka o převlecích a intrikách. Navíc úloha hlavního mužského hrdiny mi zůstala víceméně utajena a netvořila to, co se od ní očekává – tedy tahouna děje . I když jsem si myslela, že jeho role bude pro příběh mnohem důležitější, tak se tak nestalo a v příběhu netvořila nic víc, než roli nadhazovače k vyprávění příběhu kdysi slavné filmové hvězdy. ()

PSyk

Naprostý komerční propadák - to si Billy na sklonku kariéry určitě nezasloužil. Viděl jsem poprvé a naposled v roce 1980 (olus minus) v zastrčeném pražském kině. A byl jsem naprosto konsternován... Navíc roli Michaela Yorka hrál překvapivě Michael York! ()

Kamil111

Čtyři z úcty k mistrovi, jinak by to bylo o půlhvězdu méně. Zejména sáhodlouhé vysvětlování ke konci si vysloveně žádalo nůžky. ()