Bílý lotos

Série(3) / Epizody(14)

Bílý lotos, šestidílná satirická minisérie HBO z dílny Mikea Whitea, která se odehrává v luxusním havajském letovisku, sleduje pestrou škálu hotelových hostů během jejich týdenní odpočinkové a omlazující dovolené v ráji. (HBO Max)

hanca.uh

Tak tady je hodně postav opravdu na potlamě:-)), rozmazlená rádoby chytrá děvčata a jejich "moudra a postoje" si koledovaly nejvíc, ale jinak se mi seriál zdál příjemně koukatelný, místy až s absurdním humorem, scénami, dialogy. Myslím, že každý si zde najde to své i k zamyšlení. Své role se zhostili všichni herci dobře, no a samozřejmě ředitel hotelu je chlapík k sežrání v každém směru:-)). Excelující závěr mě také hodně pobavil, takže proč ne, za mě plný počet. ()

knoxvile

Po dlouhé době příjemná minisérie, u které můžete vypnout a pobavit se. Jednu hvězdu přidávám za pro mě dokonalou postavu Armonda, v podání Murray Bartlett. Výborně jsem se bavil v každé scéně, v které se objevil :) ()

Tr0nic

Toto mi vôbec nesadlo, dej bol ... obyčajný, tá hudba ma otravovala a ani sa mi tam nehodila. Príbeh je veľmi jednoduchý partia ľudí príde na Havaj do hotela, kde nič nerobia, iba oddychujú. Na toto sa budete pozerať 6 častí. Pri mori, na lodi v hotely a znova. Ja som sa nudil. ()

lada32

Za mě, nejlepší seriál letošního roku. Připomenulo mě to vysokou seriálovou úroveň produkce HBO, kterou někdy marně hledám u Netflixu. Skvěle vtipné. ()

Razz

Tá hudba! Tá Alexandra! Ach! Prekvapivo príjemné, svieže i dostatočne príťažlivé, takže sa nedá nedopozerať. ()

Dejna

Nooo, tak už už jsem zvažovala dát těch hvězdiček pět, ale posledním dílem si to u mě dost po.. a to doslova (kdo viděl tu nehoráznou nechuťárnu v posledním díle, pochopí). Celá série mě více méně bavila, co se týče M. Bartletta coby Armonda, tak ten celému dílku naprosto kraloval, přiznám se, že nebýt jeho, tak to možná ani do konce nedokoukám. Jak mu ale tvůrci dávali více a více prostoru, naprosto si mě podmanil. Pokud jde o ostatní dějové linky, pro mě více méně nezajímavé - takoví Účastníci zájezdu po americku. Ač miluji Connie Britton, tak tady pro mě byla spíše nevýrazná a nezajímavá. Její seriálová dcera s kamarádkou byly po celou dobu na facku (slušně řečeno) a manžel mě občas bavil, občas lezl na nervy. Postavu Jennifer Coolidge jsem naprosto nepobrala a nebavila mě. Naopak novomanželé Pattonovi, to bylo něco :-D. Jelikož jsem několik let pracovala v hotelu na nejmenovaném španělském ostrově, znám přesně tenhle typ neustále si stěžujícího klienta, kterého máte chuť zardousit jen ho vidíte procházet, a kterého neuspokojíte ani kdybyste mu dali královské apartmá zdarma po celou dobu pobytu. Pokud jde o jeho novomanželku Alexandru Daddario, tak ta je takovou pastvou pro oči, že ani nebudu hodnotit její herecký výkon - není třeba. :-) Jak jsem už ale v úvodu zmínila, celý seriál podle mě stojí a padá na skvostně zahraném provozním Armondovi (přiznám se, že jsem začala googlit, v čem ještě tenhle nesmírně charismatický australan hraje :-), proto nemůžu pochopit, jak se rozhodli tvůrci příběh zakončit. Takže pokud bych hodnotila prvních 5. dílů, dala bych pravděpodobně 4* a půl, poslední díl ale bohužel celkový dojem z Bílého lotosu naprosto pokazil. ()

NikiVai

Nejsem velký fanda komedií, takže jsem si Bílý lotos pustila tak nějak omylem, když jsem si nepřečetla obsah. Ještě, že tak, protože tohle bylo skvělý! Vtipný tím správným humorem, postavy, kterým jsem fandila a pointa taky super. Jo a kamera si tu pohrála na výbornou, spolu s příjemnou hudbou bylo vážně na co koukat. ()

Snoove

Druhá série lepší než první a má výborné finále. Parádní seriál, ve kterém se fakt dobře využívá prostředí a hudba. ()

sh4ris

První série byla o něco lepší příběhově. Obě místa nadchla scenériemi a kamerou, plus hudba byla naprosto fantastická. Nicméně ve druhé sérii bylo na mě až moc milostných příběhů, chybělo mi tam trochu více humoru, nadhled.. Stiflerova máma jako vždy super a jsem ráda, že měla prostor i v této sérii. BTW asi dva díly jsem BOHUŽEL viděla s českým dabingem a byla to katastrofa. Čtyři lidi namlouvají celý seriál, z toho Michal Michálek každou nadbytečnou mužskou postavu. V první sérii dokonce mluvil dvě celkem podstatné postavy a nikoho krom mě to asi nesralo. ..Pokud byste tedy váhali, tak si pusťte určitě titulky, tento dabing se opravdu nepovedl. ()

Matulko_

Za slovné spojenie „naozaj silná atmosféra“ by som si najradšej preplesol po papuli, keďže sú mi podobne vágne a prázdne vyjadrenia vyslovene odporné. Ak by som mal ale prostredia, herecké výkony a hudobné podfarbenie dvoch sérií tohto seriálu zhrnúť do troch slov, znížil by som sa určite k použitiu týchto troch. Ešte aj to Taliansko sa podarilo vystihnúť bez boľavého pocitu trápnosti z povrchného prístupu jeho stvárnenia. Casting úplne úžasný. Ku koncu druhej série moje nadšenie trochu opadlo pre stúpajúcu absurdnosť, ale to je asi skôr subjektívny pocit. ()

Sweepy

Na hotelových letoviscích se hosté často svklékají do naha, tady se obnažují ale i psychicky a dovolená pro ně ani nemusí být odpočinkovou. V první sérii odhalujeme trable smetánky a hotelového personálu, jež se stupňují pomalu a jistě až do finále, v němž někdo najde vysněnou katarzi, a někdo zahubení. Zároveň má i postavy, do kterých se i může vcítit, které nejsou jednotvárné a které se vyvýjí. První série ve mně zanechala dobrý pocit jak z práce Mike White, ale také jednotlivých herců, ať už to byla práce s tichem, mimikou, ale i to, že White Lotus nabízí i ponaučení do reálného světa. To vše se mi tak nějak ztrácelo v druhé sérii, kde je scénář přitažený za vlasy, nabízí sice větší plot twist, ale do postav se nedokážete vcítit, až je všechny nesnášíte. Bylo fajn, že svým způsobem navazuje i na první sérii, protože se v ní mimo jména hotelu objevuje i Tanya a Greg, ale vykreslení osobnosti Tanyi bylo mnohem lepší v sérii první, protože byla svým způsobem mysteriozně divná, což se pak vytratilo a za mě celou tu sérii neutáhne, protože ona prostě hrát neumí :D. Jsem zvědav, s čím přijde Mike White ve třetí sérii, jestli nějakým způsobem bude navazovat s příběhem na nějakou postavu, nebo se pojede "od nuly". 1. série 5*/5 2. série 3*/5 ()

ArgeeMan

Dokonalá sonda do nitra smetánky a bohatých. Plus propastné rozdíly mezi chudobou a bohatstvím, které budou navždy. Nejlepší je, když si po finále pustíte vždycky ještě jednou ten první díl, aby vám došly konsekvence toho konce. Uvidíte tak ten záčatek ještě líp, než předtím. PS: Do toho hotelu nikdy nechci :D Asi by měl určitým způsobem zabil. ()

Borea

Výborná metafora euroamerické kultury. Ke světu kolem se chováme, jako bychom byli na dovolené. Všeho je dostatek a vždy po nás někdo uklidí. Sžíravě vtipné. ()

CheryLka

Zajímavý, velmi pozvolna se rozjíždějící seriál, který vygraduje k nečekanému až absurdnímu závěru. Děj se točí kolem nesympatických lidí z vyšší střední až vyšší třídy, kteří si „užívají“ luxusní dovolenou na Havaji. Místy unavená a nudná atmosféra zdánlivě pohodového pobytu seriál trochu zpomaluje, ale následné humorné a absurdní scény děj opět rozjedou na maximum. Nejedná se o sociální drama ani o komedii, i když je zde hodně vtipných a vypjatých situací. Seriál spíš přes humor, satiru, ale i kritiku poukazuje na problémy současné společnosti, a to především na problematiku bohatství a peněz, možností a spravedlnosti ve společnosti, ale i na aktuální rasové problémy a problematiku sexuálních menšin. Ale kdo je tu vlastně pokrytec? Matka, která tvrdě pracuje, dosáhla nemalého úspěchu v korporátu a dovolí si užívat luxusní dovolené za vlastní peníze?  Nebo znuděná dcera odsuzující téměř vše, co matka řekne nebo vykoná, ale za její peníze v pohodě užívá stejného luxusu? Nebo dokonce její kamarádka, která sice odsuzuje „sortu“ lidí, jako je rodina její kamarádky vč. její kamarádky, bojuje za spravedlnost a rovnost a nesouhlasí s postoji a názory rodiny, díky které si užívá stejného luxusu? A právě toto její jednání bude možná mít nakonec velmi fatální důsledky pro všechny... ()

Wichan

Satirická miniséria ukazujúca Americký náhľad na to, čo je správne a čo podľa ,,režimu'' naopak nie. Podarilo sa zachytiť váhu medziľudských vzťahov a každá časť o niečo viac vybubláva. 5 hviezdičková záležitosť. Šesť epizód bolo tak dosť. Dobrá filmarina, divné postavy v zaujímavom prostredí vyvrcholujúc dobre napísaným scénarom a atmosféra vytváraná týmto všetkým. I keď koniec som si skôr predstavoval tak, že všetci zošalejú. White Lotus diváka vtiahne priťažlivo napísanými charaktermi. A pri tom sa seriál nebál ich meniť a formovať k prekvapivému a nádherne symbolickému koncu. Ááno, možno sa nejaké veci opakovali, to len preto, pretože to dotváralo uzavretú atmosféru, vďaka ktorej som White Lotus pozrel za jeden deň. Postavy by som chcel vidieť ešte v druhej sérii, i keď viem že na druhú sériu White Lotus nemá potenciál. Možno len jedna max dve epizódy mi prišli ako vata, ale ako potrebná vata k nejakému posunu v celkovom deji. Nehovorím, že najlepší seriál z roku 2021 ale do nejakého môjho pomyselného rebríčku sa dostal. ()

avogrebnork

Bohužel pro mě neskutečná nuda. Nějak nechápu všeobecné nadšení dějem, hudbou i postavami. Jo, asi pětkrát jsem se usmála. A jinak nic. Úplně zbytečné dílo. ()

Andy_Warhold

Seriál připomíná citronový dezert z Cafe IF. Zvenku to je zářivé, voňavé a fotogenické. Uvnitř pak přeslazené, překyselené a hlavně prázdné. Seriál postrádá spád a humor. ()

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

16.01.2024

Proběhlé předávání cen Emmy se ocitlo v poněkud kuriózní situaci, když se slavnostní ceremoniál kvůli stávkám v Hollywoodu odsunul ze září 2023 na leden 2024. Navíc zde byly předávány ceny za seriály… (více)

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

28.09.2023

Nominace na Emmy 2023

Nominace na Emmy 2023

12.07.2023

75. ročník televizních cen Emmy čerstvě oznámil své nominace a pakliže jste alespoň trošku sledovali seriálovou tvorbu v uplynulém roce, nejspíš vás jednotlivé kategorie zase až tak moc nepřekvapí.… (více)

Kde se bude odehrávat třetí řada Bílého lotosu?

Kde se bude odehrávat třetí řada Bílého lotosu?

28.03.2023

Kabelovka HBO se nedávno rozloučila s první sérii seriálového hitu The Last of Us, už nyní ale diváky přivítala závěrečná sezóna oceňovaného dramatu Boj o moc, ještě v letošním roce nás pak čeká… (více)