Hongkongské obyvatelstvo je terorizováno nebezpečnými gangstery a brutálními triádami. Policejní inspektor Yuen (CHOW YUN-FAT) přísahá, že prohnilé podsvětí vyčistí. Na pomoc mu přichází tajný policista Tony (TONY LEUNG). Oba muži, oddaní stejnému poslání ale každý zvyklý hrát jinak, spojí své síly, aby se pokusili vyhrát boj proti nenáviděnému nepříteli. (oficiální text distributora)

LiVentura

Akční scény si zde režisér trénoval na velkou premíeru v Holywoodu. Uff... "Nejakčnější hongkongský film".. No teda. ()

Hunt

HUDBA: Michael Gibbs; Je to velké zklamání. Mám rád ační filmy a styl J. Woo, ale jeho um mi zde příjde ještě v plenkách a nemůže utáhnout tak chabý a tupý děj. Když vidím hodnocení (téměř všech ostatních), tak si říkám: "dívali jsme se na stejný film?" :-) ()

Shakers

Luxusná akcia, ktorá nenudí, ale v záverečnom finále ešte viac pridáva grády. Chow Yun-Fat a Tony Leung nie lenže predvádzajú dokonalé akčné scény, ale okrem nábojov vypúšťajú aj fajn hlášky a to z nich robí perfektné duo. John Woo a jeho perfektné spomalovacie akcie nemajú chybu, nenudia, majú nápady a hlavne zaberajú väčšinu času! 85% - 4* ()

lamps

Jestliže Killer disponuje akčním drajvem a vypravěčskou poetikou, které lze slovy jen těžko popsat a vystihnout, tak pro zběsilé vyvražďovací tempo Hard Boiled ve známém vesmíru pojmenování zkrátka už neexistuje. Ale asi tak - kdyby všichni ti, kteří se příběhem nedokázali prostřílet a zůstat naživu, byli židé, jednalo by se o zdaleka nejoblíbenější snímek Adolfa Hitlera (kdyby ho měl možnost zhlédnout, samozřejmě) :D Takhle bez respektu obírat o život nejen stovky záporáků, ale i desítky nevinných, v hollywoodských konvencích takřka nedotknutelných civilistů, to prostě nikde jinde neuvidíte. Jsem sice jeden z mála, komu úplně nevyhovoval charakter závěrečné nemocniční přestřelky, která už chvílemi upadala do těžké parodie, ale úroveň prožitku filmové akce s grandiózně vypiplaným vizuálem a chytře upgradovaným příběhem "v pozadí" je přesto tak čistá a intenzivní jako v málokterém jiném akčňáku devadesátých a ostatně i všech zbylých let. ()

Paldini

Tohle je film, kterému odpustím úplně všechnu pitomost a hloupost, protože děj je tu až druhořadý. Hlavní je akční řežba, která snad nemá v historii filmu obdoby. Bodycount = nepočítaně, nulová korektnost. V poslední půlhodinové přestřelce je nemilosrdně likvidováno všechno co se hýbe. Bezbranní civilisti, policisté i gangsteři jsou koseni po stovkách. John Woo je megaloman. ()

Disk

Moje první setkání s Johnem Woo. Co k tomu říci? Geniální snímek s precizní režií a přesnou choreografií akčních scén, které jsou krásně přehledné. Dokonalý krvavý balet. ()

Deimos

DVD/// Obsazení 8/10 Děj 10/10 Hudba 4/10 Efekty 8/10/// +příběh, děj, masakr, Tony Leung -hudba, která mi trhala uši/// Přiznám se, že na toto dílko jsem se velice těšil, DVD se mi už doma válí přes 2 měsíce. Prvně jsem však mrknu na trailer a byl jsem, jak to říct "nenadšen". Avšak když jsem pustil film, byl jsem hned vtáhnut do děje a hlavně do dobře prokresleného příběhu, plného zajímavých charakterových postav. Jen si tak říkám, že tady chcíplo víc komparsistů, než v kdejakém válečném filmu :-) Po stránce akční je to špiča, takže jediné proč nedávám plnej počet je odrazující hudba, vysoké tóny to mi fakt nesedlo, hlavně na první polovině je to znát, potom už jsem si zvykl. Ale jinak film je výborný a dodnes nepřekonaný (tedy alespoň v počtu mrtvej za minutu)/// Celkem 80%/// Podruhé viděno 7.7.2021 na DVD. ()

GilEstel

Tak tohle je mazec. Kam se hrabe Hollywood se svejma akčňárnama. V tomhle filmu tvoří přestřelky snad 60% stopáže. Závěrečný asi 45min dlouhý masakr v nemocnici nebral konce. Vždycky se našla ještě další místnost, kde je co rozstřílet resp. koho zastřelit. Některý scény byly fakt parádní. Žasnul jsem jaký kousky herci a kaskadéři zvládají. Ve výsledku už na mě ale bylo toho střílení příliš. Nic víc než vizuální podívaná v tom není. Bohužel postupem času se vše neustále opakuje, pouze přibývá mrtvol a já se začínám nudit. Tenhle film mě ve svém žánru tak vyčerpal, že min. dva měsíce nemusím vidět žádnou akční řezačku. Každopádně všichni akční maniaci si tu musí přijít na svoje. 59% ()

HAL

Naprosté a totální akční inferno, jen občas přerušované vyprávěním příběhu (který tu však není ani zdaleka tak důležitý jako třeba v Bullet in the head). Akční scény stojí hlavně na naprosto vynikajíci choreografií, kterou má na triku Philip Kwok, který také ve filmu skvěle zahrál roli jednoho z hlavních záporáků. Neméně dobří jsou i ostatní herci - Chow Yun-Fat , Tony Leung Chiu Wai, nebo v malé roli i samotný John Woo. Hard Boiled je naprostý vrchol žánru, se kterým se můžou srovnávat snad jen jiné Woovy filmy (Killer, Bullet in the head)... a ani ty na něj podle mě nemají. | 10/10 ()

Satan

Na Hard Boiled je nejlepší to, že už první přestřelka hravě překonává plány ostatních akčních filmů a prakticky se vůbec nezastaví. Filmu dominují cca 4 větší akční sekvence, které jsou střídány jednohubkami v podobě nájemné vraždy, či vyčištění pár svědků. Všechno by to bylo působivé, nebýt druhé poloviny filmu (zvláště pak poslední půlhodiny) odehrávající se v nemocnici. Ta je opravdu špičkou nápaditosti akčních scén a totálně dynamická akce střídá další, která je zabalena do dalších dvou a ty jsou překonány ještě pár akcemi. Woo na úplném vrcholu své tvorby musel snad rok neustále líbat múzy, protože kdo TOHLE natočí, fakt není odsud. V rámci žánru i slušný scénář a výborná hudba. [Přesná stopáž: 128 min] ()

Rudovous

Trosku moc jatka na muj vkus, ale na ty dva sympataky se vzdycky tak dobre kouka a Anthony Wong to je hongkongsky Allan Rickman. ()

Legas

Tak to jsem fakt čuměl. Větší počet mrtvol (a hlavně těch nevinných civilistů) jsem ve filmu opravdu neviděl. Ať jsou americké akční filmy jakkoliv násilné, tak tohle byl fakt masakr. U závěrečné demolice nemocnice jsem jen nevěřícně kroutil hlavou. Zpomalovačky Johna Woo se mi velice líbily a je vidět, že zobrazit správným způsobem chlapa s bouchačkou (případně se dvěma) je u něj denní chleba. Ale já prostě potřebuji v akčním filmu nějaký hmatatelný smysl toho všeho střílení. Tady jsem ho vůbec nemohl najít. V Hard Boiled se pálí o sto péro, postavy jednají na můj vkus velice divně (prostě jak ve východím filmu, že?) a hrdina? Pro mě tam žádný nebyl. Musím ale pochválit tu dlouhou akční scénu, kdy Chow Yun-Fat vystřílí dvě patra nemocnice bez jediného střihu. PS: Já dávám přednost americké tvorbě Johna Woo, i když je pochopitelně značně přibržděná. Mě se to tak líbí víc. FACE/OFF ()

InJo

Velkolepý etalon akčních filmů, jehož jediným důvodem existence je, aby divákovi trhal koule úžasně inscenovanými a ještě lépe zrežírovanými akčními scénami (na komplexní zápletku, propracované vztahy mezi postavami či jakékoliv žánrové nebo myšlenkové přesahy se tu opravdu moc nehraje...). Bravurních přestřelek je zde k vidění opravdu hodně (pro dvojitou přepadovku ve skladišti mám enormní slabost), o závěrečné půlhodinové apokalypse v nemocnici se nemá cenu moc rozepisovat, ta by se měla objevovat ve filmových "učebnicích" jakožto názorný příklad kolosálního filmového vyvrcholení... V rámci svého žánru je Hard-Boiled učiněným mistrovským dílem a zaslouženou legendou. To je bez debat. Na takovýchto filmech jsem vyrostl a nikdy na ně nedám dopustit. John Woo sice v Hollywoodu předvedl několik pěkných kousků (Tváří v tvář je moje velká dlouhodobá srdcovka), ale filmař s takovým potenciálem si nezaslouží nic menšího než absolutní tvůrčí svobodu. A tam ji bohužel zřejmě nikdy mít nebude... 90 % ()

Anderton

Čo je na tomto tak úžasné, že to má hodnotenie 85 percent a ja som sa pritom celkom nudil? Asi super akcia, hromada mŕtvol, zdemolovaná nemocnica, záchrana mimina, extramegacool Yun-Fat, ale ja si nemožem pomôcť, je to o ničom a klišovité. Na užitie si takéhoto filmu asi treba mať trochu napozeranú hongkongskú kinematografiu a tamojšiu tvorbu Johna Woo. Môj pohľad na vec ale nezmenil ani Killer. ()

LION-MR.T

Typický John Woo,každý režisér má svůj styl a možná proto mě jeho filmy až tak moc nedostávají. První dvě akční scény byly docela dobré. V první půlce se dočkáme tolika zpomalovaček,že jsem u toho málem začal usínat,nemusím vidět skoro každou mrtvolu hodinu padat na zem. Ve druhé půlce sice jich tolik není,film tak vypadá nevyváženě. Zase před kameru strká tolik komparzistů,aby byl co nejvyší počet mrtvých,Choze napsal 230,v zajímavostech je zase 307,to jsou hezká čísla v akčních filmech,ale co z toho,když pokud filmem je smysl zabijení,má to nějak vypadat,ne hodit do záběrů deset pobíhající asiajatů,aby hodinu padali na zem nebo sobou hodili ve vteřině na zem. Mě tohle prostě nestačí,zpomalovačka,abych byl dojat,při výrazu hlavních hrdinů. Osobně ani Yun-Fat Chowa nemusím,takže je možné,že na film se mi kvůli němu nedívalo dobře. Bohužel,Hard Boiled bylo pro mě obrovksé zklamání. V traileru je dokonce drze napsáno. John Woo je Bůh,jsem rád tedy rád,že jsem atejista. Hard Boiled je lepší než tucet životů. Jsem rád,že jsem ztratil asi jen dvě hodiny a ne jeden život. ()

Smok

Čestne priznávam, že z pána Woo nijak extra predposratý nie som a po zhliadnutí Hard Boiled ani zase dlho nebudem. Podľa hodnotení som očakával megaorgazmický akčňák a dostal som film na ktorom sa už značne po kvalitatívnej stránke podpísal zub času. Mohol som si dokonca vybrať, či si ho pozriem v jednokanálovej čínštine, alebo angličtine, alebo v dvojkanálovom zmrvenom českom dabingu. Tomu už vravím prepych... Ku tomu ultradrsné prestrelky nesmrteľných policajtov s rýchlo sa míňajúcimi členmi triád a do toho krovie civilov a novorodencov. Mám rád akčné filmy, ale budem radšej loviť v iných vodách. ()

AllShallFall

Taková menší hovadina. Neomezené zásobníky, 9656 tisíc kulek lítá vzduchem a stačí na to jeden hrdina. Jo v 80 letech v USA to bylo zajímavé. Se západem jdoucím Hong Kongem asi také. No to je opravdu záležitost toto :) ()

Fingon

Tohle opravdu není film pro mne. John Woo mě prostě neoslovuje, a pokud, tak jen záporně. Ty čtyři hvězdičky jsou za tu vychytanou nestříhanou scénu. ()

teutates

Doslova masaker v podaní Johna Woo!Dokonála vyvražďovacia akcia,v ktorej som mal problém rozoznať dobro a zlo.126minút snímku,ktorý je preplnený hláškami a symbolikou(množstvo scén je vidieť v jeho novších snímkoch)ubehne ako voda!Toľko výbuchov na m2 som už dávno nevidel(:)Je to nárez,len čo je pravda... ()

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

05.05.2022

Chow Yun-Fat – filosof nebo zabiják?

Chow Yun-Fat – filosof nebo zabiják?

12.03.2009

Filosof určitě. Podle magazínu Production Weekly začne v Pekingu už koncem března natáčet historický epos Confucius, ve kterém si zahraje slavného filosofa a státníka ze 6. až 5. století před Kristem… (více)