Hongkongské obyvatelstvo je terorizováno nebezpečnými gangstery a brutálními triádami. Policejní inspektor Yuen (CHOW YUN-FAT) přísahá, že prohnilé podsvětí vyčistí. Na pomoc mu přichází tajný policista Tony (TONY LEUNG). Oba muži, oddaní stejnému poslání ale každý zvyklý hrát jinak, spojí své síly, aby se pokusili vyhrát boj proti nenáviděnému nepříteli. (oficiální text distributora)

Boss321

Když jsem všude četl samé superlativy na tenhle Wooův akční nářez, nevěřil jsem, že to může být skutečně tak dobré, ale opak je více než pravda. Veškeré akční scény mají neuvěřitelně propracovanou choreografii, kterou snad v žádném jiném akčňáku neuvidíte. Osobním vrcholem tohoto snímku je téměř čtyři minuty trvající akční scéna bez jediného střihu!!! To jsem v žádném jiném podobném snímku doposud neviděl. Umírají zde absolutně všichni od policistů přes nevinné občany až po gangstery a příslušníky triád. Krví a kulkami se opravdu nešetří. Yun-Fat Chow je skvělý herec o tom už mě přesvědčil ve Vězení v plamenech a společně s Tonym Leung Chiu Waiem vytvořili báječnou dvojici. Pokud chce někdo vidět vytříbenou akční jízdu se špičkovými akčními scénami a dokonale propracovanou choreografií, nemohu doporučit lepší možnost výběru............ ()

Jossie

Tak tohle je vážně jedna skvělá akční jízda, fantastické přestřelky, velmi slušný příběh, neskutečně odporný padouch a neuvěřitelný závěr v nemocnici vrcholící miminkovskou scénou a ještě tam hraje Tony Leung a zase má skvělou roli. Já se fakt skvěle bavila a před Johnem Woo hluboce smekám. ()

Jara.Cimrman.jr

Nepamatuji si, že by někdy kolem mne ve filmu létalo více kulek a ani to, že bych se dokázal s takovou chutí smát nesmyslnému jednání většiny postav. Také nepochybuji o tom, že jsem viděl „uznávanou béčkovou klasiku", ale méně náhod a častější přebíjení zásobníků bych přeci jen uvítal, a to i za cenu menšího množství vznášejících se předmětů při nekonečných přestřelkách. ()

EdaS

Snad to bude tím, že už mě teď akčňáky neberou, proto nemůžu dát za pět. Akce je skutečně "MEGA" - bombastická a zároveň v detailech promakaná, ale chybí mi tam trochu víc emocí. Každopádně vrchol pro Wooa i Chowa. ()

H34D

Jednoduchý příběh, který však nijak neurazí, se postará o vedlejší kulisu a do popředí se na celé 2 hodiny dostává naprosto megalomanská akce, která nemá obdoby. Konečně se neřeší morálka, krev stříká všemi směry, padouši i civilisté padají po desítkách, každý, komu koluje krev v žilách přispěje svou troškou červené tekutiny "do mlýna", vše co může explodovat, exploduje a co nemůže, je aspoň rozstříleno na cedník. Bohužel se neřeší ani realističnost, hlavní hrdina nemůže zemřít, zvládne zabít sto(vky) gangsterů a pak se ještě s dítětem v náručí tarzanovsky zhoupne na kabelu vedoucím elektrický proud... Akce v Hard Boiled nemůže být zapomenuta, John Woo ji natočil skvěle a jeho specifický styl se nedá k jiným filmům přirovnat, jenže bez napětí a hlubšího dopadu sklouzává Hard Boiled k povrchní střílečce. 8/10 ()

xxmartinxx

Bezkonkurenčně dechberoucí akce s úžasnou energií a choreografií. Jen tomu přátelství protagonistů jsem neuvěřil. Mrzí mě to, ale mimo výbornou akci jsem se i nudil. ()

igi B.

Ach jo, asi v rámci subpubžánru >hongkongské mlátostřílečky< má tanhle duchaprázdnost něco do sebe. Mám však podezření, že tento filmařský >mašíbl< je určen snad jen nějakým těm podivným uživatelům nějakých těch blbých televizí všeho světa - a ač (to klidně přiznám) jsem se chvílemi i bavil, nejsem schopen tuhle srajdu nějak objektivně zhodnotit. Ano, bombastické BÉČKO, u kterého je asi stylové si uchcávat a mít pocit toho spiklenectví s podobně postiženou komunitou... Podle zdejších hodnocení pomalu nejlepší film v databázi. Možná proto, že soudní lidi se na to s odpuštěním vyserou. Takže - bez nějaké zášti (a opravdu nemám nic proti akčním filmům jako žánru!) - absolvováno ze studijních důvodů a bez zaujetí i bez ujetí, čili poctivě bez hodnocení... - - - P.S. Na novácké debivizi s totálně stupidním šašským dabingem našich béčkových čudlařů - toť vskutku zase jednou ta pravá fiskulturní úchylnost! Měkké, jak ty sračky vyvařený... - - - P.P.S. Po zhlédnutí na dvd (samozřejmě v původním znění v kantonské čínštině!) jsem se rozhodl (pře)hodnotit. Dvě hvězdy za dvě >hvězdy< , jinak nic víc... ()

tombac

Fantastický akční majstrštyk a nejlepší film Johna Woo (aspoň podle mě). Neuvěřitelné je, že film je v podstatě jedna velká, brilantně a efektně natočená přestřelka, u které si však divák nemůže ani vydechnout a fascinovaně tu nabušenou akční jízdu skoukne až do konce a má chuť si hned z fleku střihnout repete. Režijní mistrovství Johna Woo perfektně doplňují skvělí herci. Chow Yun-Fat jako major Tequilla je těžký frajer, který s nedbalou elegancí kosí záporáky po desítkách, občas ucedí nějakou tu hlášku a mezi přestřelkami se stíhá věnovat své milé Terese (Teresa Mo). Vydatně mu sekunduje tajný policista Tony, mezi gangstery známý jako Alan (Tony Leung), jenž s párem pistolí také umí dělat divy. A jejich rovnocenným protivníkem je ultrazáporák Mad Dog ve skvělém podání Philipa Kwoka. Až uvidíte jeho střelecké číslo na motorce a souboj s Tequillou a Alanem v nemocnici, budete jen valit bulvy. A ještě více je budete valit, až si Tequilla vezme v nemocnici do náruče mimino a zpomaleně si to vyřídí s bandou grázlů, aby nakonec miminko rozesmál a to mu to po chvíli humorně oplatilo. NEZAPOMENUTELNÉ! Nezapomenutelný je vůbec celý Hard Boiled. Krvavý balet se vším všudy! ()

Shit

Dějově to je absolutně normální akčňák, ale jakmile se film dostane k Woově oblíbený filmový disciplíně akci, tak se na obrazovce strhne peklo a jelikož Woo se moc nezabívá kecama okola a nějaký představování postav u něj taky moc neni( to se stihne během akce), tak se nečeká ani minutu a už začíná ta největší řežba, která končí až se závěrečnými titulky a ty 2 hodiny jsou oravdu jen zřídka prokládaný dějem, který akorát připravuje půdu pro další masakr, kterej na sebe nenechá dlouho čekat. Nejvíc akce v tomhle filmu zprostřekovává Chow Yun Fat a číní tak opravdu skvěle a naštěstí se nespokojí s ubohou pistolí, ale většinou vytahuje větší kalibr, nejčastěji brokovnici a to ja pak teprve jízda a všichni pak už jenom lítaj 2 metry od něj nebo všude lítá sklo, což má Woo asi hodně rád, protože rozbitích oken a jiných skleněných věcí tam je hodně. Takovej akční nářez jsem už dlouho neviděl a nic jinýho než 5 * si to prostě nezaslouží ()

gudaulin

V mém věku už člověk obvykle dávno ví, co mu udělá radost a čemu by se měl vyhnout. Z principu ale neškodí jednou za čas si potvrdit své priority a předsudky. K tomu by měl posloužit film ve svém žánru hodnocený jako špička. Akční filmy nepatří mezi můj šálek čaje, ale proč výjimečně nezkusit jeden z nejlépe hodnocených filmů ve své kategorii? No, nebudu lhát, svým způsobem to byla síla. Akce zcela zbavená jakékoli závislosti na fyzikálních zákonech, zbraně na osm nábojů, které vypálí padesátkrát za sebou, prostinký příběh bez jakékoli elementární logiky, ploché postavy, které spadají přesně do svých škatulek, ranaři, kteří vyřídí deset protivníků, aniž by se jakkoli zadýchali - a tak by se dalo ještě dlouho pokračovat. Děkuji, potvrdil jsem si všechna negativa, která k podobné produkci cítím, a pokud budu mít v budoucnosti potřebu nechat se akčně rozptylovat, pustím si Agenta bez minulosti. Prakticky žádný žánr není na CSFD tak výrazně nadhodnocený jako východoasijské akční filmy. V každém jiném žánru, ať už jde o horor, fantasy, sci-fi nebo cokoliv jiného, se najde dostatek kazisvětů, kteří dokáží nekritickým fanouškům zkalit jejich nadšení. V téhle skupině to kupodivu nefunguje. Hard Boiled je jednorozměrný film bez jakéhokoliv přesahu, ovšem natočený z profesionalitou a herci, kteří se v rámci toho, co jim scénář předepisuje, pohybují s naprostou jistotou. Celkový dojem: 25 %. ()

choze

"S jednou pistolí jsi superman... a se dvěma bůh?" Poté, co se na jeho hlavu snesla kritika zato, že ve svých filmech oslavuje gangstery, se John Woo rozhodl věnovat jeden pro změnu policistům a světlo světa spatřila jeho monumentální hongkongská labutí píseň o zradě, pomstě a chlapském přátelství rodícím se v dešti kulek a v potocích krve. Ačkoliv oplývá správnou wooovskou fatální atmosférou, zběsilou, nadměrně brutální akcí (bodycount: 230) a sehranými charizmatickými střelci Chow Yun-Fatem a Tony Leungem, neučarovala mi tak jako podstatně méně akční, ale zato krásně melancholická Kulka v hlavě. Nebo Killer. ()

Gilmour93

Give a guy a gun, he thinks he's Superman. Give him two and he thinks he's God aneb před mnoha a mnoha lety za Velkou čínskou zdí, vynalezl jeden člověk pro svého pravnuka střelný prach a ten pravnuk nese jméno John Woo.. V Hard Boiled přijde přelidněná Čína v průměru každých 24.6 sekund o jednoho obyvatele a kdyby se pan režisér omezil ve své libůstce zpomalených záběru, mohl to hravě stlačit i pod 20 vteřin. Plytké béčko s přepálenou stopáží a s akčními sekvencemi připomínajícími videohru u mě svou pověst rozhodně neobhájilo a nepomohl ani neprůstřelný hrdina se žvárem v levém koutku a s párátkem v pravém. Vzhledem k počtu vystřílených nábojnic pak není divu, že se právě na počest Chow Yun-Fata od roku 1992 v hongkongské nemocnici Maple pupeční šňůra u novorozeňat nestříhá, ale ustřeluje brokovnicí.. ()

TheDarKnig

Zase jednou souhlasím s Pomem, ten obří akční masakr v nemocnici není z téhle planety. A Woo definitivně neměl odcházet do přeslazeného Hollywoodu, kde požadují do akčních filmů všelijaké pitomé upgrady. Ono to jde i bez nich, jen se musí přitlačit a sehnat charismatického týpka s brokovnicí. A hodně, hooodně červené malinovky. I přes počáteční zaváhání (scéna v restauraci mi nepřišla zas tak výborná, možná trochu nepřehledná a předzápletková) a obyčejný děj prostě nejde nedat minimálně 9,5/10. Asi nejlepší akční film v historii. A Yun-Fat Chow je těžký frajer. ()

sniper18

Je to perfektný akčný film s Chow Yun-Fatom v hlavnej úlohe od majstra akcie Johna Woo. Má výborný príbeh o špičkovom policajtovi, ktorý pri poslednej akcii prišiel o partnera, najlepšieho priateľa a tak túži konečne zničiť celú vplyvnú zločineckú organizáciu, ktorá obchoduje so zbraňami a zoznámi sa s policajtom v utajení, ktorý pre mafiu robí nájomného zabijaka a práve vstúpil do tejto organizácie a tak spoja svoje sily, aby ju konečne zničili. So spracovaním som nadmieru spokojný, dej je po celý čas skvelo zvládnutý bez akéhokoľvek slabého miesta, obsahuje mnoho výborných scén a skvelých prvkov, jedine by som trochu vytkol, že na rozdiel od filmu Killer mi tu chýba trochu väčšia osudovosť, ale to je len detail, v priebehu filmu to vôbec neprekáža, takže skutočne veľká spokojnosť. Akcie je tu plno a je vynikajúca. Zameriava sa hlavne na prestrelky, ktoré sú úžasné, síce tu sú prakticky len tri väčšie akčné sekvencie, lenže aj tak zaberajú veľkú časť filmu, takže to vôbec neprekáža, sú dokonalo natočené so zmyslom pre detail, veľkolepé, s neskutočným množstvom zabitých, ľudia tu umierajú po desiatkach a nie len záporáci, ale aj civilisti alebo policajti, chválim skvelý výber zbraní a nespočet fantastických nezabudnuteľných momentov. Patrí medzi to najlepšie, čo som v tomto žánri vôbec videl. Najviac sa mi páči celé akčné finále v nemocnici, čo je snáď polhodina neustálej akcie plná dychberúcich menších prestreliek ako tiché likvidovanie v márnici, vystrieľanie poschodia na jeden záber, likvidácia zabijakov s dieťaťom v ruke a viacero iných, perfektná akcia v skladisku, úvod v čajovni, jedna nezabudnuteľná akcia vedľa druhej, tu nič nezaostáva. Herecké obsadenie je skvelé, opäť perfektný Chow Yun-Fat v hlavnej úlohe, k tomu skvelý Tony Leung Chiu Wai ako jeho nový spojenec, hlavný záporák Anthony Wong Chau-Sang, alebo jeho najlepší zabijak Philip Kwok, tu sa nedá nikto kritizovať. Réžia a technická stránka sú úžasné, John Woo sa nezaprie, dokonalá práca. Hard Boiled patrí medzi najlepšie akčné filmy vôbec a spolu s filmom Killer tvorí úžasnú akčnú dvojicu, ktorú vždy pozerávam v krátkom intervale za sebou. Keby som mal jeden z nich vyzdvihnúť, tak by to bol práve Killer kvôli osobnejšej zápletke, ale to je skutočne len minimálny rozdiel, oba sú akčné kulty. 92% ()

genetique

Woo sa s hongkongskou produkciou, pred posratím si reputácie u fanúšikov, rozlúčil fenomenálne! Toto je maximalizovaný akčný doják, ku ktorému sa ťažko hľadá to správne vyjadrenie. Všetky predošlé snímky oplývajú určitou hranicou medzi akciou a drámou, ktorá je tu vybičovaná k totálnemu vrcholu a dojem z filmu tak ostáva v absolútnom blahu môjho filmového pojatia. Bravúrne skvost! John, mal si nás naďalej tešiť týmito peckami. Aj Chowovi by to seklo viac. 95%. ()

3DD!3

Vymazlená akce a parádní hlášky. John Woo i Chow Yun-Fat jsou tady v nejlepší formě. Technicky téměř dokonalé akční scény, nápadité a i po těch letech stále umí překvapit. Sedlo mi to a to tak že hodně. Trefné Teqilovy poznámky mi byli hodně po chuti. Klasika, kterou si mám v plánu dát brzo ještě jednou. ()

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

05.05.2022

Chow Yun-Fat – filosof nebo zabiják?

Chow Yun-Fat – filosof nebo zabiják?

12.03.2009

Filosof určitě. Podle magazínu Production Weekly začne v Pekingu už koncem března natáčet historický epos Confucius, ve kterém si zahraje slavného filosofa a státníka ze 6. až 5. století před Kristem… (více)