Hongkongské obyvatelstvo je terorizováno nebezpečnými gangstery a brutálními triádami. Policejní inspektor Yuen (CHOW YUN-FAT) přísahá, že prohnilé podsvětí vyčistí. Na pomoc mu přichází tajný policista Tony (TONY LEUNG). Oba muži, oddaní stejnému poslání ale každý zvyklý hrát jinak, spojí své síly, aby se pokusili vyhrát boj proti nenáviděnému nepříteli. (oficiální text distributora)

JASON_X

Woooův svébytný režijní styl mě nijak zvlášť neoslovuje a tuhle vykopávku jsem dal hlavně proto, abych po Killerovi viděl mého oblíbence Chowa pro srovnání taky v roli policajta. No, velký rozdíl v tom není. Ale zatímco Killerovi nelze upřít jistou nedefinovatelnou přitažlivost, řekl bych možná i "duši", tady už se jedná "jen" o nenápadité, i když poctivé řemeslo. Přímočarý, nepříliš záživný děj, jednoduchá až přihlouplá zápletka, téměř permanentní stereotypní střelba a výbuchy, desítky a desítky stereotypně "tancujících" mrtvých, zpomalované záběry... Pro někoho možná klasika a kult, pro mě jen průměrná obrazová a zvuková kulisa jednoho zataženého nedělního odpoledne, končící po použití v koši, protože repete by fakt nikdy nebylo. Přesto zaokrouhlím nahoru, dvě hvězdy dávám subjektivně mnohem horším filmům. ()

Sawy

Hard Boiled přesně definuje moji představu dokonalého akčního filmu.Žádné zbytečné řeči,žádné zdržování se,prostě nonstop akce,hrdinové,které budete milovat a fandit jim a záporák,kterého nenávidíte.Vážně nevím,jestli mě víc bavila úvodní akce v čajovně nebo přepadení skladu,zato vím,že obě tyto špičkové akční scény naprosto pohřbívá závěrečná dvacetiminutová a ničím nepřerušovaná akce v nemocnici,která ze všeho nejvíc připomíná dokonalou videohru,kterou sice neovládáte,ale bavíte se u ní parádně.Tequilla s párátkem v puse v podání Chow-Yun Fata je tak stylový,jak jen člověk může být.A Tony Leung coby Alan mi přirostl k srdci jako málokterá postava.Každý,kdo má rád akční filmy,musí být z Hard Boiled v sedmém nebi a za sebe říkám,že tohle je nejlepší film Johna Woo a je škoda,že v Hollywoodu něco takového natočit nemohl.Snad mu k tomu doma dají ještě nějakou příležitost.95 % ()

Lacike

Hovori sa, ze dej toho filmu tvoria tri megaprestrelky medzi ktorymi je niekolko mensich prestreliek. Uz ta prva je tak mega, ze by vo väcsine ostatnych filmoch tvorila finale.Tu sluzi len na rozbeh a naladenie sa na inferno, ktore vas caka. Take sialene kaskaderske kusky dnes uz neuvidite, kedze ti stastlivci kaskadéri, ktori to nahodou prezili, su uz v dôchodku. Z natacania Police Story vraj nosili kaskaderov do nemocnice. Z natacania Hard Boiled rovno do marnice. No dobre, trochu zvelicujem. :) Prestrelky su proste grandiozne, postune stale velkolepejsie a prehladnejsie natocene. Teda nie zeby boli neprehladne. Ale zo zaciatku su strihane dynamickejsie a postupne sa strih spomaluje, aby vyzneli velkolepejsie a divak si vychutnal sialene kaskaderske kusky. Keby som mal specialne vyzdvihnut aspon jednu prestrelku, tak spomeniem tu natocenu na jeden zaber v ktorom hlavni hrdinovia vystrielaju kopu nepriatelov a popritom este riesia dilemu, kedze jeden z nich zabil aj policajta. No a teraz konecne k zapletke. Rozhodne nie je pravda, ze by tu ziadna nebola. Len pod nanosom prestreliek ju mozete lahko prehliadnut. Je sice jednoducha o poldovi v utajeni (Tony Leung) a druhom poldovi (Chow Yun-fat), ktory mu ide po krku, kedze o nom nevie, ze je v utajeni, ale postavy funguju bezchybne a su brilantne zahrane. Ako je u Woo zvykom, tak hlavni hrdinovia sa postupne skamaratia a na konci pôjdu spolu do samovrazednej akcie proti mnozstvu zloduchov, petoze aj keby neboli policajti, tak cest a zasady im nic ine ani nedovolia. Okrem famoznej ustrednej dvojky exceluju aj ostatni. Slizky zaporak bez zasad Anthony Wong, jeho elitny zabijak s vlastnym kodexom cti, ktory sa mu stane osudny Philip Kwok, roztomila Teresa Mo ako kolegyna a priatelka Chow Yuen-fata a nakoniec Philip Chan ako nekompromisny sef policajneho oddelenia. Hudba vo väcsine filmu mi nikdy uplne nesedela, kedze ju tvori jazz, ale hlavny jednoduchy motiv pocas prestreliek je pôsobivy. Takze aj ked mam od Wooa radsej Killera a hlavne prvy Better Tomorrov, ktore sa viac venuju pribehu, tak Hard Boiled je jednoznacne vynimocny film a na poli filmov s prestrelkami patri medzi vrchol zanru. 9/10. ()

Caszidy

John Woo a Chow Yun-Fat! Tohle spojení takřka vždy znamená záruku kvality a napínavé, stylové akční podívané. V tanci mezi létajícími kulkami si tentokrát můžeme užít i vskutku povedené žerty("hasící" novorozeně). Hard Boiled patří k tomu opravdu nejlepšímu, co ze spolupráce těchto dvou nestorů hong kongské filmové produkce vzešlo. Přidávám se k zástupu fanoušků žádajících, aby John Woo a Chow Yun-Fat mohli natočit snímek typu Hard Boiled, Killer, nebo Lepší zítřek v hollywoodské produkci, s hollywoodským rozpočtem! ()

BoPo

Ak by som Hard Boiled videl v roku 1992, tak by som dal určite vyššie hodnotenie. Z dnešného hľadiska, bez nostalgických spomienok, sú 2* strop. Zápletku hodnotiť netreba. U akčného filmu z 90. rokov určite scenáristickú perlu neočakávam. Nezaujímavé postavy sa však odpúšťajú horšie. Bolo mi úplne jedno kto je kto, prečo robí čo robí a úprimne 99% postáv boli len terče s nohami. No a to najdôležitejšie? Akcie je tu neúrekom. Milión výstrelov a tisíc výbuchov. Len ako tomu chýbajú zaujímavé postavy, tak chýbajú aj akékoľvek emócie. Namiesto nadšenia z "demolačného derby" som bol miestami skôr ubitý monotónnosťou neustáleho odletovania kusov stien a komparzu. ()

Ouwen

Ok. Je to prostě kult, ale nevím, hodně věcí mi tady chybělo. Co se týče akce, kde jsou nějaký souboje?! Náznaky mi nestačí, chápu, že se zbraněma je lepší rachot, ale tady je JENOM střílení, nic víc. Když Leung a jednooký killer položí zbraně na podlahu, čekal jsem bitku, jenže jsem byl zklamán.... I tak tu je hodně nezapomenutelných momentů. Hláška Leunga o Antarktidě, ale co bylo fakt top, jak dítě počůralo Chowa :D Naštěstí je Woo mistr a při přestřelkách se dočkáme nespočet vychytávek. Příběh je divnej, možná pro mně oukej, ale pořád tomu něco chybí. Co mně vytáčelo, tak proč, když umírají policajti/triáda/pacienti, jsou ty záběry zpomalované?! To jsem nepobral, navíc film má nespočet nelogických situací. Místo toho, aby byli zpomalované záběry při střílení vidím, jen jak pomalu padají na zem lidi. To byl vrchol. Často mi přišlo, že hrdinové to měli příliš jednoduchý, viz knihovna, jak mohl Chow najít tak rychle zbraň svého budoucího parťáka?! Občas jsem se nudil, ale jinak hrdinové jednají profesionálně, logicky, dělají kaskadeřiny, za to záporáci si šli rovnou, pro smrt. Něco mi tady prostě chybí, Hong Kong má skutečně na víc, než na tohle. Je to sice kult, ale krom několika super momentů na film brzy zapomenu. 6/10 ()

Expendable

Nejlepší akční film vůbec, jak napsal POMO tenhle film opravdu strčí všechny akční filmy do kapsy. Celej film je jedna dlouhá přestřelka, krev stříká, lidi padaj, všude lítaj bomby a spadlí motorkáři, střepy padaj jako déšt a Yun-Fat Chow jenom dávkuje a dávkuje triády olovem, opravdu parádní film. Ale dost mi tu chyběli normální souboje, zkopávání hlav a lámání vazů, což je škoda, jinak Chow je mistremse zbraněmi co se týká akčních filmů. ()

Padme_Anakin

S jednou zbraní Superman, se dvěma Bůh... No, obdivovat krvavá jatka mi po pravdě moc nejde, i když asi umím pochopit, že pro fanoušky a ctitele tvorby Johna Woo se jedná o labužnické menu. Mně by prospěl nejspíš už jen digestiv... ()

corpsy

No, čo sa týka akčnosti, strčí do vrecka 95% západných akčných filmov. Gigantické, neamerické numero uno tohto žánru, ktoré v dnešnej dobe nič len tak ľahko neprekoná. Ultrašpičkový old school, v úchvatnej, molekulárne dokonalej réžii majstra Johna Woo. ()

DDT

Co se týče spotřeby střeliva, je Hard-boiled i po letech spolehlivě ve světové špičce. Jinak už přece jen trochu zastaral a dvě hodiny téměř nepřetržitého střílení a výbuchů dokážou i lehce nudit. Navíc některé scénky (třeba Chow Yun-Fat v garážích sám přepadne desítky gangsterů) mi přišly až nechtěně komické. ()

Kryton

Nadupaná akce , plno krve a Chow Yun-Fat si to s každým vyřídí pěkně po staru. Toto je akční film v každé jeho vteřině. ()

nigga

Asi nejvyšší bodycounting, za který nemůže atomovka, ale třeba jen jeden nebo dva střelci, který kdy v akčním filmu byl. Naprostý peklo a mistrovsky natočená akce. Hong Kongský Woo je ďábel a Chow s Tonym mu zdatně sekundují. 100% ()

baribal

Woo je režisér jehož každý film má jeho jasný podpis a za to ho cenim. Vlastně se mi jeho film docela líbí, ale mám problém s jednou věcí - příběhem. Jediný detail co mi chybí k dokonalosti. ()

agentmiky

Jako filmový recenzent mi zhlédnutí Hard Boiled pořád chybělo do mé sbírky, notabene, když většina diváků tvrdí, že se jedná o tu největší klasiku akčního žánru na poli kinematografie. A teda musím uznat, že v rámci tohoto hodnocení to v zásadě konkurenci nemá. John Woo přišel s revolučním filmem, kde přestřelky musí působit nejen efektivně, ale i efektně, jeho vizuální pojetí těchto sekvencí fakticky nemá obdoby, jednoduše to je pastva pro oči, ať už se jedná o momenty ve skladišti či závěrečné půlhodinové zúčtování v nemocnici (ani bych nechtěl spočítat, kolik se celkově vystřílelo munice, to číslo by obsahovalo asi hodně nul), z kterého mi spadla čelist až na zem. Takže v tomto ohledu film excelentní..........Na druhou stranu příběh nenabídne nějak závratnou podívanou plnou nepředpokládaných zvratů, z kterých si sednete na zadek, jedná se o šablonovitou lineární záležitost, jenž slušně odsýpá (aspoň nedojde na nudu). A Yun-Fat Chow perfektní. Takže za mě, rozhodně si film pusťte, stojí to za to. Za mě dávám 80 % ()

SaNcHeZ_cz

'Chow Yun-Fat jako badass detektiv bojující proti prohnanému zločinu. Akční pecka která jen dokazuje, proč Woo patří mezi akční špičku. ()

mysiak

Mega orgazmická prestrelka, ktorý nemá konca kraja, kde akcia má hlavné akcia, a je remeselne dokonale natočená, kde scény si vryjete do hlavy a už vám v nej ostanú ako presne mierená guľka do hlavy...a Chow Yun-Fat je mega cool s tým špáratkom a deckom, ktorý strieľa a pri tom zomierajú desiatky až stovky ľudí...takýto orgazmus som mal raz... ()

numi odpad!

Někdo má rád to a jiný zase tohle. Já sice oceňuju to, že sblížení se skutečností je v tomto filmu mnohem jednodušší než u podobných filmů americké produkce, že se s náboji a lidskými životy nešetří (to oceňuji pouze obrazně), že padající a umírající antihrdinové předvádějí fantastické kousky při svých pádech a úmrtích, ale to mě prostě nebere. Stejně tak oceňuji, že spousta akčních scén je natáčena bez střihu, ale to není důvod zvyšovat hodnocení filmu. Výsledek je to, na co se divák kouká na plátně či v televizi. Ne to, co se dělo při natáčení. A já se nudil. Celou dobu. Dostal jsem se k tomuto snímku jen díky fantastickému Face Offu, ale jeho kouzlo jsem tady marně hledal. Snad ještě musím jen říct, že jsem viděl hezký zpomalovačky a sem tam došli náboje. Vše ovšem již v mnohem menší míře než ve zmiňovaném Face Off. [říjen 2005] ()

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

05.05.2022

Chow Yun-Fat – filosof nebo zabiják?

Chow Yun-Fat – filosof nebo zabiják?

12.03.2009

Filosof určitě. Podle magazínu Production Weekly začne v Pekingu už koncem března natáčet historický epos Confucius, ve kterém si zahraje slavného filosofa a státníka ze 6. až 5. století před Kristem… (více)