Epizody(8)

Hanys_

Je to moc teen. To asi není úplně fér výtka, ale je to tak. Takže spousta školních kravin a pro děj nikam se neposunujících zápletek (rodiče, díl se Festerem - proč?). Navíc ty nekonečné zvraty v závěrečných dílech už byly fakt moc. Abych jenom nenadávál, tak vizuál top, "Věc" skvělá, Ortega asi taky (ale zůstávám tým Ricci). Děti kolem 10 roků z toho budou nadšené. 5.5/10 ()

tenebrae86

Vyloženě nuda to není (hlavně koukat na Jennu mě fakt baví), ale kladu si jednu otázku. Co má sakra tahle traumatizovaná pozérka společného s původní Wednesdey Addamsovou? Huba plná siláckých cynických keců, ale na nic kromě pár piraní v bazénu se holka nezmůže. Vůbec se to nepodobá Addamsově rodině z původních seriálů a filmů. Ti byli opravdu morbidní svým chováním i činy. Tohle je spíš takový gotický Harry Potter. ()

TostTom

Ze začátku jsem byl celkem skeptický vůči tomuto seriálu, ale hned v druhém díle mě to chytlo a už nepustilo. Stylově mi to dost připomínalo Harryho Pottera, kterého mám rád a tak mi to dost sedlo. Líbila se mi celkově zápletka, a i když se to dalo tak trochu čekat, tak jsem si stejně do konce nebyl úplně jistý. Jediné co bych asi vytknul je, že tu není moc věnován prostor vedlejším postavám, což je za mě velká škoda. 8.5/10 ()

Evander

Wednesday je velmi zajímavým a hlavně netradičním oddechovým seriálem, plným černého humoru, sarkasmu a neotřelých nápadů. Jistě to není nejlepší seriál na světě, ale podle mě spolehlivě pobaví velkou část dospělé populace. 74% ()

NorseSword24

Počítal som ako mi to vyšlo, že to má u mňa 4*... no a vyšlo to 3,5. Takže to je presne, ale že úplne na hranici medzi priemerom a nadpriemerom. Tento raz ma šťastie ale u druhej serie budem prísnejší. Ale keď oznámili že bude Wednesday od Tima Burtona, mal som hajp. Bohužiaľ ma sklamal. Viac by som uvítal dospelejšie poňatie a hlavne o tej rodine a jej členoch a nie úplne od veci, nove postavy a detektívna linka. Ale to by nebolo ono keby to nie je mega hit pre 15ročné pi... ktoré si myslia že majú novú temnú osobnosť. A nezabudnime na ten ich skurvený tanček ktorý mi trhal nervy v priebehu niekoľkých mesiacov. Ale čo sa týka priamo príbehu tak ma najviac sere ten koniec, ktorý nedokázali scenáristi ani na priemer napísať. ()

kukkik

SPOILER! :Tak si to shrneme. Wednesday Addams, dívka žijící v morbidní rodině vyděděnců, která se vyžívá v mučicích nástrojích, bizarních vědeckých experimentech s mrtvolami, dívka která má z pokojíku výhled na hřbitov a její nejlepší přítel je useknutá ruka oživená nějakým zvráceným způsobem přijede na akademii příšer, kde se prakticky okamžitě pokusí o vraždu jedné z postav. So far so good. Jenže od té doby Wednesday ze seriálu prakticky mizí a její postavu nahrazuje jakási naprosto běžná goth holka z předměstí. Tahle nová postava zřejmě ztrácí také paměť a tak odsoudí svého otce, který žije u hřbitova a po celém domě má palcáty, rakve a ve sklepě márnici, když zjistí, že někoho kdysi zabil (...). Dál se tahle holka rozhodne zachránit všechny před příšerou a před zničením univerzity a ze seriálu se tím pádem stává plnohodnotná teen detektivka. Akorát že scenáristé nemají schopnosti na propracovaný příběh a tak zkrátka podvádějí až do komických rozměrů. Dívka, vydávající se za Wednesday, tak působí velice sofistikovaně a díky jejímu vizuálu publikum klidně přehlíží, že naprosto všechny její detektivní úsudky se ukážou být chybné (opravdu všechny, do jednoho) a jediný důvod, proč se jí vůbec podaří něco zjistit jsou vize, ve kterých všechno uvidí na vlastní oči, což se dá stěží považovat za detektivní práci. A nelogických věcí je v seriálu mnohem, mnohem více. Například fanatický zakladatel města, který zasvětil život mýcení příšer,  upalování kouzelníků, čarodějů a který ze všeho nejvíc ctil Boha a nenáviděl magii se probudí jako zombie a s naprostým klidem začne čarovat a máchat kolem kouzelnou holí, asi v duchu hesla "účel světí prostředky". Scénáristům unikl dokonce i natolik očividný kiks, jako že Goody Addams uvedou jako předka ze strany Morticie Addams aniž by jim došlo, že její rodné příjmení bylo Frump a tím pádem buďto nedává její jméno smysl nebo dávají indicie, že celá Addamsova rodina pochází z incestu (což by sice mnohé vysvětlovalo ale pochybuju, že šlo v tomto případě o úmysl). SPOILER! Celkově tak jde o celkem příjemně ubíhající oddechovku, na kterou se hezky kouká, za což nese zásluhu především výborná Jenna Ortega, ale přestože má jít o detektivku, není nutné a vlastně ani vhodné u ní jakkoli zapojovat mozek. 3/5 ()

Myslivir

Klady jsou téměř nesporné - velmi silná sebeuvědomělost a parodování či odkazování na schémata známých hororů funguje velmi dobře a značná část vtipů Wednesday na její dětství je zábavná. Po řemeslné stránce také relativní nadprůměr, práce s frontálními záběry se neokouká a sound design (a především hudba) se poslouchá s příjemným překvapením. Jenže za slabší považuji postavy, byť některé vedlejší fungovaly solidně (Věc, strýček Fester a "chladný klaďas" šerif Galpin). Zejména Jenna Ortega hraje výborně, o tom žádná, ale ta postava, kterou hraje, mi už tolik nesedla. Její osobnost velmi rychle zevšední a interakce s dalšími postavami se okoukají. Stejným neduhem trpí i příběh, jehož jedna ze zápletek je poněkud předvídatelná, a závěrečné díly staví na klasickém a nespočetněkrát viděném oživování démonů zkázy. ()

rublik05

Jednoznačně jedno z největších seriálových překvapení letošního roku. Na Wednesday jsem se upřímně hrozně moc těšil, byť jsem měl obavy, aby to soudruzi z Netflixu zase nepokazili, jako spoustu svých letošních filmových či seriálových projektů. Jsem strašně rád, že se jim tento seriál tak povedl. Začnu asi u obsazení. Přišlo mi, že zde není ani jedna jediná postava, které by role nesedla nebo která by mně nějakým způsobem vadila, všechny charaktery mi bez výjimky sedly. Pochopitelně mě nejvíce bavila hlavní postava Wednesday Addamsové v podání Jenny Ortegy, ta je jasným středobodem celého seriálu, bavila mě neskutečně, snad ji v této roli nevidíme naposledy. Vizuál je nesmírně podmanivý, prostředí ve mně evokovalo školu čar a kouzel v Bradavicích, příběh je poctivá temná detektivka s hororovými prvky, tato kombinace se ve finále ukázala jako maximálně fungující a ideální recept na úspěch. Vliv Tima Burtona na celkovém vyznění seriálu je očividný, díky bohu za něj. Zpočátku jsem se bál stopáže a počtu epizod, nicméně nakonec mě i zamrzelo, že má seriál jen těch osm epizod. Jednu jedinou výtku bych měl jen k závěru, který mohl být malinko delší a epičtější, jinak ale nemám absolutně co vytknout. Je to zábavná, temná, tajuplná a děsivá žánrovka, kterou si zkrátka nelze neužít. Moc mě to bavilo, neskutečně příjemná a svěží podívaná, pevně doufám v další stejně kvalitní série. 9/10. ()

Vämpiriüs

První série začala epicky a první 4 díly pod taktovkou Tima Burtona byly absolutně skvostné. Žel druhá polovina začne upadávat a závěrečný díl je odpad. Tedy snad druhá série bude lepší. ()

PichyjePan

Zpočátku jsem byl velmi nadšen a nemohl jsem se toho nabažit, kdyby už nebylo pozdě v noci asi bych to zhlédl na jeden zátah. To se mi už opravdu dlouho nestalo, abych se pro něco tak nadchl. První polovina je opravdu skvělá, ještě aby ne, když jí režíroval sám Tim. Bohužel, druhou polovinu dostali na starost jiní režiséři a kouzlo se vytrácelo, až se vytratilo. Tím nechci říct, že to je špatný, ale rozhodně tomu chyběl ten Burton ze začátku. Scénář působil chytře a vypadalo to, že to nevypadá, tak jak to vypadá. Jenže se slábnoucí režií bylo vidět vícero nedostatků ve scénáři. Jenna Ortega byla výborná a už se těším co přinese další série. Přeci jen je to na středeční pochmurný den výtečná jednohubka. ()

OJan

"Jestli umřeš, tak tě zabiju." - Když před časem Netflix vydal Squid Game a stal se z toho totálně komerční seriál, že už jsem pomalu nemohl ani otevřít lednici bez toho, aniž by na mě nevyskočilo video či cokoliv pojednávající o tomto seriálu, tak mě to od toho, abych se na tento korejský počin podíval úplně odradilo. Podobný osud potkal i Wednesday. I tento spin-off rodiny Addamsonových na mě začal všude možně vyskakovat a já jsem, ač jsem nechtěl, všude možně koukal na to, jak se úplně snad každý snaží napodobit onen tanec, který Wednesday předvedla na plesu ve čtvrté epizoděTentokrát jsem si však řekl, že bych se na to také měl podívat a zjistit proč je tento seriál momentálně natolik úspěšný. A musím říct, že to chápu. Tim Burton svými čtyřmi epizodami nastartoval docela zábavný a solidní mysteriózní fantasy seriál, který je příjemný a zábavný. Pak, když otěže přešly na Gandju Monteirovou a Jamese Marshalla, však seriál začal ztrácet atmosféru a trochu mě naštvalo, že atmosféru ztratila i sama Wednesday. Jenna Ortega totiž Wednesday ztvárnila natolik mistrně, že když teď nad tím přemýšlím, tak jsem se na seriál koukal snad jen kvůli ní. Co se děje týče, občas působí trochu infantilně a už snad ve druhé epizodě jsem si nebyl místy jistý, zda se náhodou nekoukám na některý z dílů Harryho Pottera, protože jistá podobnost je občas do očí bijící a finále v poslední epizodě se zdá být jako úplně vystřiženým ze světa kouzel a magie. Nicméně jsem rád, že to není předvídatelné a že nebylo vůbec jednoduché odhadnout, kdo by mohl být tou příšerou. Pak je tu scénář, který se někdy jevil jako nedotažený, ale věřím, že ve druhé sérii se dočkám nějakého dovysvětlení některých věcí. Monstrum, kolem kterého se zde všechno točí vypadá docela úsměvně a trošku tím strhává hororové ladění, tudíž je mnohem lepší, když se o něm pouze mluví, než když se ukazuje, protože jeho vzhled je prostě spíše k zasmání, než aby mi měl nahánět strach, což je škoda. A teď se dostávám k samotnému finále. Je prostě divné, plné klišé a atmosféra, která byla v úvodu tak patrná, zmizela. Navíc na mě poslední epizoda působila jakoby to bylo více epizod v jednom, čímž vyzněla mírně zbrkle. Zkrátka to nebylo moc uspokojivé zakončení. To, co ale zůstává bez jedné jediné výtky je Jenna Ortega, hudba, výprava, postavy a v neposlední řadě velmi vtipné a úderné hlášky (mou z nich nejoblíbenější jsem napsal pěkně nahoru). Dobře jsem se bavil a jsem zvědav na druhou sérii, u které doufám, že nespadne do vod přeplácanosti. Taková zajímavost na závěr: původně jsem zamýšlel, že se podívám na jednu epizodu vždy ve středu :D. |75%| ()

muti

Wednesday predčila mine očakávania a to som počul samé chvály. Pre niekoho je to taká teen drama z Netflixu, ale podľa mňa má viac plusov. Áno, sú tam rôzne plot holes aj si seriál sám protirečí (odporúčam pozrieť si pitch meeting na YouTube), ale celkovo to krásne ladilo, ako Dúhová a čiernobiela spolubývajúca. Detektivna a literárna rovina sa mi páčila. Niektoré veci boli docela nevyužité (riaditeľka meňavec), ale to až tak nevadí. Seriál odsýpa svižným tempom, vzťahy s rodičmi (hlavne s matkou) sú uveriteľné, vedľajšie postavy sú zaujímavé, vtipné, hlavne v protiklade so stoickym výrazom hlavnej hrdinky. Teším sa na druhú sériu, latka je nastavená vysoko ()

blondboss

Od tohto seriálu som po pravde čakal trošku viac. Minimálne prvá séria mala náznaky veľmi slušnej čiernej komédie, v ktorej hlavný prím má absolútne dokonalá Jenna Ortega, ktorá dokázala z totálne asexuálnej postavy spraviť stredobod pozornosti. Celkový koncept seriálu nie je zlý, ale kvalita jednotlivých dielov dosť kolísala. Navyše Luis Guzmán ako Gomez, to si asi niekto robí srandu. Ten slávny taneček na plese ale stál za to. 65 % ()

Tomas_PO

V princípe teenagerska séria, hoc od skvelého režiséra. Tradičného Addamsovského humoru je pomenej, zápletka aj rozuzlenie neprekvapivé a bez nápadnej dramatizácie. No skvelá kamera a interiéry. No druhú sériu už zrejme nenačnem. ()

darthboal

Na Netflix až překvapivě málo nucený korektnosti, scénář celkem průměr, jinak pohodová jednohubka na vyčištění hlavy před náročnějším snímkem. Dávám šanci další sérii. ()

Polux

7/10 | Povedená fantasy detektivka s coming of age prvky, se zábavnou hlavní postavou v hlavní roli a s příměsí školní atmosféry připomínající sérii filmů o HP, plnou kouzel, uniforem a roztodivných tvorů (podobnost zde asi nebude čistě náhodná), která vychází z dlouholeté a značně populární předlohy, což sebou, s ohledem na tvůrci zvolenou formu vyprávění, přináší jistá nemalá pozitiva, ale současně s tím i nějaké ty drobné vady na kráse. | Série samozřejmě do značné míry stojí a padá na titulní postavě a její herecké představitelce. Postava Wednesday jako taková má z celé rodiny zdaleka největší komediálně dramatický potenciál (jak ukázala již Ricci ve dvojici filmových adaptací z 90s), takže nápad se v seriálové adaptaci soustředit právě na její osobu byl ze strany tvůrců skvělý tah. Podobní asociálové, kteří se vymykají představám a pravidlům svého okolí a žijí ve svém vlastním světě, jsou totiž obvykle bohatou studnicí všelijakých humorných okamžiků (viz Forrest Gump, The Big Bang Theory, atd.) a tady tomu naštěstí není jinak, bonusem navíc je k tomu nekompromisní asertivita a ego titulní postavy, díky čemuž je její neustálé glosování/dissování všeho a všech (ideálně formou dobře mířených one-linerů) v blízkém i vzdáleném okolí:-) po většinu času značně zábavné. Kromě toho je Wednesday chytrá, vtipná, cílevědomá, fyzicky zdatná a ovládá boj beze zbraní i s nimi na takové úrovni, že nemá daleko k pozici ukázkové Mary Sue. Naštěstí si tohoto faktu jsou tvůrci vědomi a v průběhu děje se Wednesday ocitne několikrát v situaci, kdy se následně ukáže, že její předpoklad nakonec nebyl správný. | Neméně zdařilý tah tvůrců pak nastal v rámci obsazení, protože Ortega je v hlavní roli skutečně skvělá (v letošním roce se jí slušně dařilo i na filmovém poli a jak ve Screamu, tak později v X předvedla taktéž povšimnutí hodný výkon) a ani zbytek castingu za ní příliš nezaostává. Na Zeta-Jones, Guzmána, Christie a Ricci (velký palec nahoru, že si na ni tvůrci vzpomněli nejen symbolicky:-)) je tradičně spolehnutí, nicméně pochvalu zaslouží především Myers jako "best roomie ever":-), jelikož daný typ postavy je obvykle dost obtížné správně vybalancovat stran úrovně roztomilosti/otravnosti, v jejím případě se to povedlo téměř dokonale. Úplně nejlepší ze všech je ale pochopitelně John Doe na poli separovaných končetin, alias Thing, který si krade celou sérii s přehledem pro sebe a vůbec bych se nebránil nějakému spin-offu čistě jen o něm:-). Silnou stránkou série je i vlastní, patřičně komplikovaná, detektivní linka (byť odhalit identitu hlavního padoucha nedá příliš práce, mně se to podařilo někdy během druhého dílu:-)). | Zasazení děje do vysloveně nadpřirozeného prostředí je na první pohled atraktivní, ale částečně popírá jednu z velkých předností, kterou se Addamsovic rodina pyšnila, protože "vystupovala z řady" díky tomu, že její okolí bylo "normální" a každá zvláštnost/odlišnost jednotlivých členů rodiny tak o to více nabyla na důrazu. Zde je hlavní postava paradoxně nejméně výstřední ze všech a vlastně tak, s ohledem na všechny ostatní postavy, se kterými přichází na škole do styku, vyvstává otázka, na základě čeho přesně spadá do kategorie "vyhnanců" (introverze, sarkasmus, pesimismus a obliba černé barvy je v dnešní době "trendy" pro kdekdo), jelikož při přímém srovnání s nimi působí vcelku obyčejně a "normálně". Tímto ovšem neduhy nekončí, protože na škole pobývají vyloženě monstra se vším všudy, aniž by to mnoha lidem v městečku, kteří s nimi přijdou do styku, připadlo zvláštní/neobvyklé/šokující. Na rozdíl od světa HP, ve kterém izolovanost a občasné průniky nadpřirozena do naší reality s patřičnými důsledky/efekty fungovaly mnohem lépe. | Burtonův specifický rukopis, ať už v rámci vizuálu (kamerové úhly, nasvícení, atd.) nebo ve stylu vyprávění není, z mého pohledu, v sérii poznat ani náhodou a kdyby jeho jméno nefigurovalo v titulcích, vůbec by mě nenapadlo sérii s jeho osobou jakkoliv spojovat. Jediný prvek, kterým se série nějakým způsobem přibližuje Burtonovým filmům, je Elfmanova hudba v čele s typicky rozverně ponurým hlavním hudebním motivem, což je rozhodně škoda. Oběma Sonnenfeldovým filmům z 90s se série svým celkovým stylem taktéž nijak zvlášť nepřibližuje, ale předpokládám, že tady ani žádné takové ambice ze strany tvůrců nebyly. Přesto se v souhrnu jedná o hodně příjemnou záležitost, přičemž v nadcházející sezóně dostanou větší prostor rodiče a lze očekávat i zbytek rodiny (Fester, Lurch, atd.), takže nezbývá, než se těšit na příště. | PeZet () (méně) (více)

Tomulka

Jenna Ortega dělala co mohla a celkem jí to šlo. Žel pro ní, její předchůdkyně Christina Ricci i přes málo prostoru ve filmu nasadila vysokou laťku. Nic méně i tak byla její postava výborně provedená v rámci daného scénáře. Naproti tomu C.Z. Jones byla tragická její pojetí Morticie bylo hrozné a to rozhodně nebylo scénářem Morticia neměla nic z toho stylu grácie a totálního mysticizmu a sex-appealu. Prostě nuda a odpor (nemyslím to jako poklonu což by Wednesday takto brala :)). A úplně nejhorší bylo pojetí Gomeze Luis Guzmánem a bratra Isaacem Ordonezem no to byli děsivá pojetí - velmi nekoukatelné!!! I strýček Fester byl slabý. Naštěstí se dali ty tři díly co v nich hráli výše čtyři zmínění dali přežít. A pak tu máme a nesmíme zapomenout na dokonalou Gwendoline Christie. Její pojetí bylo vynikající. Celá zápletka byla dobře vystavěná, ale ten závěr byl zbytečně uspěchaný. Možná méně roztahávat v prvních čtyřech dílech a pak dát spíše prostor pro dedukci Wednesday, ale celkově dobré i když tomu chybí více ponurosti kontra zbytek světa jak tomu bylo vždy v předchozích dílech o Adams Family. ()