Je ze speciálních jednotek a vyrazil si s přítelkyní z Londýna do Paříže. Když ale vlak ovládnou nemilosrdní ozbrojení žoldáci, musí rychle do akce. (Netflix)

Trixinka

Jako první uvedu klady - dobrý nápad s únosem vlaku v tunelu, docela dobrá padoušská myšlenka s výbuchem plynovodu a s únikem z místa činu. To je asi vše z kladných prvků. Teď zápory - hlavní hrdina by se spíš hodil do nějakého romantického filmu než jako šlechtický příslušník elitní jednotky (držel ty zbraně jak prase kost), hlavní hrdinka ala doktorka, která přežije všechno mlácení a zranění (jako fakt přežije bodnutí do nohy někde v pustině, kde o ní nikdo neví - mimochodem podobné zranění a paní ve vlaku žije cca 5 minut), příslušníci elitní zásahové jednotky se všemi moderními prostředky nejsou schopni pro záchranu rukojmích udělat jako nic..... Mohla bych ještě pokračovat, ale je to zbytečné. Víc jak 2* si to nezaslouží. ()

alldo.raine

Načančané béčko s herci, kteří své řemeslo moc ovládat neumí a strašně přehrávají. Navíc stopáž úmorná. Mám podobné akční jednohubky rád, ale tohle se bohužel opravdu moc nepovedlo. ()

johnsnow

Takže v skratke lebo rozpisovať sa nemá zmysel. Sledujeme týpka ktorý ide po sviniach avšak v priebehu filmu zisťujeme, že oveľa väčšie svine sú tie pre ktoré pracuje. Avšak vo filme samozrejme tie slabšie svine skončia mrtvé a v podstate tá najnevinnejšia minisviňka to prežije. No a náš týpek samozrejme ide po ňom pretože mu to tie extra svine prikázali, a samozrejme otvárame dvere na pokračovanie. Myslím, že pokračovanie nechcem, film je chujovina jak sviň, bez logiky a jediné čo stojí zato je sexi Ruby (škoda, že je na babenky) a akcia ale jej je ako šafránu. ()

Mamlas

Včera jsem koukal na Wrath of Man a tak se mi to dobře porovnává. Ta kvalita je hodně kontrastní. Tahle blbá rádoby akční kravina je hnůj. Pletou se tam do toho děcka, nastávající manželka, snubní prsten, svatba a hafo a hafo a další hafo vaty a blbých keců. Tak 50% filmu je jen prachsprostá vata a zbytek je takové slabší céčko s mizerným komparzem a jako třešničkou na dortu i s velmi odpudivou hlavní hrdinkou. Akce je mizerná, nezajímavá, celé se to vleče a nudí, ačkoli toho člověk tak 75% popřeskakuje, bo se na to nedá dívat. (13%) ()

Kubelle

Hele jako ono to docela funguje. Místy to bylo teda trochu hloupý, to se musí uznat. A taky mi asi úplně nedošla ta hlavní zápletka ohledně hlavního hrdiny, že je vlastně i on psychopat a tedy i vlastně docela záporák. Kdyby ten film vyšel v devadesátkách a v hlavní roli by byl Bruce Willis v bílým tilku, tak by to byla pecka. Celou dobu mi přišlo, že se spíš dívám na smrtonosnou past a s tím jsem byl docela spokojen. Za mě dobrý ()

srolyma

Taková smrtonosná past, ale bez Willise a jeho hlášek a bez vymazlených akčních scén, zato s teroristkou, co vypadá jako terorista, s cestováním plynovodem plným plynu a zamilovaným romantickým závěrem. Šlo to. ()

blazma

Pro mě velké překvapení v podobě takzvaného Béčkového akčního filmu. Herecké obsazení zatím podceňovaných tváří v podání Hannah John-Kamen, Sama Heughana, Toma Hoppera v doprovodu už trochu zkušenějších a ostřílenějších Ruby Rose a Andy Serkise tomu dává poměrně pěknou chemii a velká jména nepoutají pozornost na sebe a tak skoro každý mají stejný prostor. Pořád se to drží té nálepky Béčkového akčního snímku, takže tomu hodně věcí chybí, ale na relax to není šppatné. ()

Ace.A.T.L.

Tak tohohle je škoda. Jednu * jsem dal jen za Ruby a Andyho, co z toho všeho jeli alespoň příjemně. Hlavní "hrdina" totálně gumovej, herecky někde mezi ochotníkem a ničím. Celej film se tak nějak táhne na divný vlně a občas ztrácí smysl i logiku. Těšil jsem se na to, ale obrovský zklamání. Za mě teda 1* a NEDOPORUČUJU ()

Heywood

Tak jako byla Ruby Rose trapná a kožená v The Doormanu, tak tady mi to připadlo ještě horší. Modelka asi skvostná, herečka bída a utrpení. Hannah John-Kamen zářící v Killjoys ( pamatuje tu někdo tu skvělou sekvenci tance s hudbou Caveboy?) je tady špulící se skoropuberťačka, Sam Heughan to dotáhl z vánočního prince přes technickou obludu do hrdiny SAS a to tak trochu ještě obstálo, obdobně Andy Serkis odvedl svůj díl. Jenom to příliš připomínalo kdysi slavné segalovky (Přepadení 2: Temné území). Úvodní sekvence v Gruzii byla dost trapná, ale útok na doupě padouchů objednávaných britským premiérem s hercem s výrazem tupého mouly už šla. Únos vlaku byl skoro dětinský (to by takhle dělal každý), zrádce posílal sms a nikdo nic netušil? Haha..Pak se film nudně vleče... a rozebírá se, zda v roce 2021 lze jen taky vyhladit vesnici... Pak přijde chvilka padouchů a la sociální sítě - tedy peníze a zase špinavé ty korporace...Hlavně v každém koutku funguje mobil.. (v pražském metru se to nepodařilo ve vagónech ani za 30 let). No začne to být předvídatelné a tím kvalita klesá a klesá... (Nikdy by neopustila zraněné? To už se vykrádají i scifi filmy - viz Divergemnce Aliance). Film, kde je tvůrcům asi jedno, zda hlavní hrdinové uspějí či neuspějí v oslovení diváka je trochu zbytečné točit. ()

Saxos

Seznam podivností, i když lépe řečeno absolutních nesmyslů, by byl určitě stejně dlouhý, jako scénář. Klady: Grace byla sympaťačka. Závěr: nedoporučuji. ()

sirjohn

Kolem 50%. Akce je fajn, béčková klasika hezky podpořena, ty pasáže s patosem by tam být tolik nemusely, něco je opravdu přitažené až moc. Znova se chuť podívat nemám, ale doporučuji na relax a vypnutí po těžkém "dni v práci"(narážka na film)..ostatně pro to byl tento film natočen. Férových 50% ()

jopal

Pre mna slusna oddychovka a som rad, ze som nedal na znevazujuce hodnotia a film pozrel. Jedine negativum vidim v nazve "Cierna labut", pretoze v dnesnej dobe ked je zakazany nazov "cierny pasazier" a dalsie imbecilne multy-kulty vychytavky, toto zavana riadnym pruserom. -:) ()

Neymar11

Tohle by na mě platilo, pokud by byl rok 1990, v hlavní roli byl John McClane a ne tenhle fakt strašně špatnej hrdina. A ta scéna v autě? To bylo nejvíc... Že já tomu Netflixu dám vždycky šanci. ()

Ja.Malachi

fajná akčná jazda-bez(skoro)hluchých pasáží,a začínam si vyberať filmy podla hodnotenia tunajšieho..-čím horšie=tým lepší film..a naopak.. :D ()

mikruu odpad!

Už mi s těmi multi-kulti vztahy lezou na nervy, jak to do nás pořád hustí!!! Za chvíli jeden nedokouká žádný film!!! ()

JB001

Nechápu proč nad tím tady skoro všichni ohrnují nos. Já jsem pobavil víc než kdy jindy... A nejenom proto, že tu hrál Jamie Fraser ()