Jak ukrást Venuši

• USA How to Steal a Million (více)

Koníčkem Charlese Bonneta je falzifikátorství uměleckých děl. Na poslední aukci se mu podaří úspěšně prodat padělek Cézannova obrazu. Jeho sebevědomí to ještě posílí. Jeho dcera Nicole, která otce neustále zrazuje od jeho počínání, jednou v noci překvapí v domě distinguovaného muže, o němž si myslí, že je to zloděj. Simon Dermott je však specialistou na padělky a přišel odebrat vzorek barvy z domnělého obrazu Vincenta Van Gogha, aby mohl Bonneta usvědčit z podvodu... Bonnet se mezitím rozhodne vystavit v prestižní pařížské galerii falzifikát sošky Venuše od Benvenuta Celliniho. Sošku již před dávnými roky padělal Nicolin dědeček a jako model mu stála Nicolina babička. V galerii je soška z bezpečnostních důvodů umístěna uprostřed kruhu infračervených paprsků, při jehož přerušení se spustí alarm. Nicole Bonnetová se schází s americkým obchodníkem přes počítače Davisem Lelandem, z něhož se vyklube zájemce o sošku Venuše. Nicole zdůrazní, že je soška neprodejná, a když ho políbí, Leland si začne  dělat naděje. Daruje jí zásnubní prsten. Za Bonnetem přichází pojišťovací agent, aby podepsal dokument, podle něhož bude soška Venuše pojištěna na milion dolarů. Svým podpisem však Bonnet dává také svolení k odborné expertíze. Nicole se zděsí a kontaktuje Dermotta. Chce, aby jí pomohl sošku ukrást, než se na podvod přijde… Dermott se Nicole ptá, proč chce ukrást něco, co jí patří. Také jí řekne, že se mu zdá, že soška Venuše je Nicole nápadně podobná. Ale Nicole se mu líbí, a proto souhlasí... Oba navštíví galerii a obhlížejí situaci a bezpečnostní opatření. Dermott je znepokojen, když zjistí, že naproti galerii je přísně hlídané sídlo ministra vnitra. Přesto však vymyslí plán. (TV Prima)

antoninsesta

Skvělá, chytrá komedie! Kromě představitelů obou titulních rolí mě potěšil zejména Hugh Griffith v roli sympatického padělatele Bonneta. ()

Margarite

Výborný film....vtipný a originální příběh doplněný o neuvěřitelný náboj mezi hlavními hrdiny, chemie jak má být :) Jinak, ať se na mě nikdo nezlobí, ale dnes už tak zajímavých a skutečně humorných filmů s troškou romantiky najdeme jen málo!! ()

Vevisek

Ona je krásná, on je charizmatický... Jsou oba herecky skvělí. Velmi příjemná komedie se několika zvraty, ale člověk stejně ví, jak to dopadne a to mám u filmů ráda. ()

Damnsinead

Takhle si představuju výbornou oddechovou komedii. Příběh je jednoduchý, nikde žádná vedlejší linka. A to je jedině dobře, tady jde v první řade o zábavu, a o tu bylo královsky postaráno. Dvojici hlavních hrdinů uvěříte všechno, od vzájemného popichování až po tu romantiku, tatík "umělec" byl k nezaplacení. A scéna,kdy si hlídač konečně všimne, že je Venuše pryč, mi pořádně polechtala bránici. Pod 5 hvězdiček bych jít nemohla. ()

Dupac

Neurážející, profesionálně odvedený filmový popík své doby. Svět nonšalance, kde cudné dámy z lepší společnosti nosí na uších Cartiera a zloději v roli elegantních protějšků nenechávají otisky, které by po nich někoho napadlo stírat. Milé, ale pro mě trochu ospalé a neživotné. Silné tři * ()

sarianna

Žádné ohromující dílo světové kinematografie, přesto příjemná komedie, která nenutí moc přemýšlet a skvěle se u ní člověk odreaguje. ()

montel

Nicole (Audrey Hepburn) přijíždí do domu svého otce, který je padělatelem významných děl, zejména obrazů. V jeho sbírce je i replika slavné sochy Celliniho Venuše, kterou si chce zapůjčit na výstavu místní muzeum. Zde všichni tuto sochu obdivují a někteří jí chtějí i koupit, ale Nicolin otec je zasádně proti, protože ví, že prodej by mohl odhalit jeho podvody a tak sošku pouze zapůjčí. Mezitím se Nicole seznámí se sympatickým avšak drzým zlodějem Simonem (Peter O´Tolle) , který chtěl v jejich domě ukrást jeden z obrazů. Nicole jej však nechtěně postřelí do nohy a díky tomu se i blíže seznámí. Šok pro Nicole však nastane ve chvíli, kdy se její otec dozví, že muzeum chce jeho sošku pořádně proklepnout. Nicole se bojí, že půjde její otec do vězení a tak jí napadne šílený nápad. Přemluví svého nového přítele Simona, aby sochu slavné Venuše ukradl. Simon po dlouhém naléhání souhlasí, dostat se ale přes velmi zabezpečený bezpečnostní systém nebude nic lehkého ani pro zkušeného zloděje...Moje první seznámení s Audrey Hepburn bylo velmi solidní. Příběh má spád, je chytlavý, vtipný, Audrey je okouzlující a herci O´Toole s Wallachem skvělí. Nezbývá než doporučit. 75% ()

carnacv

Velmi milé drama točené ve velmi optimistickém hávu. Počáteční téměř pětačtyřicetiminutovou rozvláčnost střídá zábavná akce plná napětí a neotřelý děj. Bohužel většina trikových efektů je již dnes snadno čitelná, avšak to je asi jediné mínus tohoto staršího filmu, neboť ve všem ostatním film vyniká a člověk doslova společně s hlavní hrdinkou dychtivě očekává, jak to celé dopadne. ()

Eseter

Peter O'Toole a Audrey Hepburn jsou tu opravdu roztomilá dvojka. Jiskření mezi nimi dobře funguje. Navíc celý příběh je dost komický, i když krapet předvídatelný. Pěkná komedie. ()

dave91

Tak ode mne s bídou 2*.Komedie bídná.Romantika bídná.Jde o typický americký film té doby.Silně naivní bez kouska myšlenky a vtipu.Věřím tomu,že některý francouzský režisér by to udělal podstatně lépe. ()

durkes

Audrey Hepburn vo veselohre je úžasná.......a táto zlodejská komédia jej sedí veľmi dobre. Spolu s O´Toolom im to funguje a celý film veľmi pobaví. Pre mňa 5. ()

ABC1

Jedna z nejlepších komedií 60. let se mi pořád líbí. Audrey je v ní úžasná i ostatní herci hrají výborně. Vtipný scénář, kde se prolíná romantika s komedií a je lehce šmrcnutá krimi. Ach jo, takové krásné, oduševnělé a roztomilé herečky se už dnes ani snad nerodí... ()

evangelik

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Viděl jsem ho asi tak 20x. Když jsem ho jako malý kluk viděl poprvé, přísahal bych, že to bylo dabované. Na "dabovacím webu" ale tvrdí, že původní dabing se nezachoval. To je zajímavé, jak báječně platí to rčení o zvyku a železné košili. 19x jsem ten film viděl dabovaný Sabinou Laurinovou, Jiřím Štěpničkou, St. Fišerem a J. Přeučilem a teprve nedávno jsem viděl verzi dabovanou Libuší Švormovou, Milošem Kopeckým, Luďkem Munzarem a Bohumilem Bezouškou v hlavních rolích. A ta druhá verze se mi zdála oproti té na niž jsem zvyklý strašně slabá, špatná, ubohá... Zkrátka jsem si na ty hlasy "zvykl". Něco podobného se mi stalo u Mrazíka. Ze zvědavosti jsem se podíval na slovenský dabing a vydržel jsem to asi 10 minut, jak to bylo nezvyklé, slabé, úplně trapné oproti veršované české verzi... Teď si ještě uvědomuji, jak je to muzeu předimenzované. Před zavírací hodinou stovky návštěvníků, na noční hlídací službě 10 hlídačů, uklízeček na noční směně také 10. Musí mít opravdu luxusní rozpočet... ()

Bogrant

Panika, chaos, prefíkanosť a usporiadanosť. To je len zopár aspektov či pojmov k tejto bláznivo šviháckej komédii s okúzlujúcou ústrednou dvojicou, medzi ktorou to až sarkasticky funguje. Sympatické, originálne a vtipné Wylerovo dielo, ktoré je tak pekne vystajlované, že po i desiatkach rokov nestráca nič zo svojej krásy. ()

tulen

Klasika, která nikdy neomrzí :-) Dabing doporučuji novější se S.Laurinovou, J.Štěpničkou a S.Fišerem. Původní s L.Švormovou, L.Munzarem a M.Kopeckým mi přijde slabší a navíc se mi nelíbí překlad, který se dost liší. ()

Zemřel „modrooký ďábel“ Peter O'Toole

Zemřel „modrooký ďábel“ Peter O'Toole