Jak ukrást Venuši

• USA How to Steal a Million (více)

Koníčkem Charlese Bonneta je falzifikátorství uměleckých děl. Na poslední aukci se mu podaří úspěšně prodat padělek Cézannova obrazu. Jeho sebevědomí to ještě posílí. Jeho dcera Nicole, která otce neustále zrazuje od jeho počínání, jednou v noci překvapí v domě distinguovaného muže, o němž si myslí, že je to zloděj. Simon Dermott je však specialistou na padělky a přišel odebrat vzorek barvy z domnělého obrazu Vincenta Van Gogha, aby mohl Bonneta usvědčit z podvodu... Bonnet se mezitím rozhodne vystavit v prestižní pařížské galerii falzifikát sošky Venuše od Benvenuta Celliniho. Sošku již před dávnými roky padělal Nicolin dědeček a jako model mu stála Nicolina babička. V galerii je soška z bezpečnostních důvodů umístěna uprostřed kruhu infračervených paprsků, při jehož přerušení se spustí alarm. Nicole Bonnetová se schází s americkým obchodníkem přes počítače Davisem Lelandem, z něhož se vyklube zájemce o sošku Venuše. Nicole zdůrazní, že je soška neprodejná, a když ho políbí, Leland si začne  dělat naděje. Daruje jí zásnubní prsten. Za Bonnetem přichází pojišťovací agent, aby podepsal dokument, podle něhož bude soška Venuše pojištěna na milion dolarů. Svým podpisem však Bonnet dává také svolení k odborné expertíze. Nicole se zděsí a kontaktuje Dermotta. Chce, aby jí pomohl sošku ukrást, než se na podvod přijde… Dermott se Nicole ptá, proč chce ukrást něco, co jí patří. Také jí řekne, že se mu zdá, že soška Venuše je Nicole nápadně podobná. Ale Nicole se mu líbí, a proto souhlasí... Oba navštíví galerii a obhlížejí situaci a bezpečnostní opatření. Dermott je znepokojen, když zjistí, že naproti galerii je přísně hlídané sídlo ministra vnitra. Přesto však vymyslí plán. (TV Prima)

PlayEasy

Slavná a úspěšná krimi-komedie - a to z dobrých důvodů. Především ji zdobí jako vždy fantastická Audrey a sekunduje šarmantní Peter O´Toole. V hlavní roli je ovšem také kouzelná Paříž, jedna drobná soška od jakéhosi "Cézanna" :) a správný mix humoru a napětí. No, řekněte, komu by se něco takového nemohlo líbit?! ... 85% ()

PlysovyMacko

Výborná heist komedia. Dcéra falšovatela umenia musí ukradnúť sošku Venuše, aby sa nezistilo,  že ide o podvrh. Peter a Audrey sú obaja sarmantni a majú medzi sebou skvelú chémiu. Samotná lúpež je dobre vymyslená a podarená. Je tu aj romantika aj napätie. ()

ostravak30

Audrey Hepburn mám rád už od dob My Fair Lady a Snídaně u Tiffanyho. Prvně jmenovaný film byl jejím posledním právě před Jak ukrást Venuši. V obou dostala pořádné příležitosti. Zde ovšem plní roli okrasné dekorace k příběhu a též Peteru O'Tooleovi. Ovšem krásná, okouzlující a milá jako vždy, P. O'Toole je mimochodem výborný. Viděl jsem od Williama Wylera 5 filmů a dva v nichž hrála A. H. Je zvláštní, že zrovna ty dva se mi zase tak nepozdávaly. Přeci jen samotná loupež a způsob, jakým se ti dva k sošce dostali je zajímavý, ale zbytek snímku je trochu nudná omáčka. Story o jednom velkém padělateli a jeho dceři a vynucené loupeži působí vizuálně pohledně, ale ve svém obsahu i vykreslení postav mi přijde trochu povrchní. Jako český divák naopak oceňuji výborný dabing Miloše Kopeckého. ()

sirrgulo

Další úžasný film s Audrey Hepburn. Výkony ostatních herců byly též na vysoké úrovni. Při scénách s Hugh Griffithem jsem se vždy smál, jeho udivený pohled je prostě vynikající. ()

diwoshka

Roztomilá krimi komedie s nezapomenutelnou Audrey a dalšími hereckými esy. Zábava od začátku do konce se špetkou nevtíravé romantiky. Proste 5*. ()

kosaka

Film který má všechno. Nejen scénář, režii, kameru, originální námět a výkony postav pro filmové kritiky, ale i Audrey pro muže, modrookého gentlemana pro ženy. Navíc improvizovaně dokonalý plán krádeže a navrch spoustu vtipných situací nejen s umělcem padělatelem. Prostě naše Celliniho Venuše. ()

Jack.Pott

Zklamání. Snad až příliš jsem očekával od Audrey Hepburn i Petera O'Toole - její gesta, mimika, dikce byly předvídatelné a nepříjemně samolibé, on byl nudným sucharem bez vášně a byť jen krapítku klukovského rošťáctví. ()

hippiesak

Krásný, idylický, naivní, ale kouzelný film s Audrey Hepburn. Toto byl můj první film s Audrey, který jsem viděl a hned jsem si Audrey zamiloval. Film je takový lehce napínavý příběh, který zahřeje na srdci každého fanouška Audrey, ikdyž je pravda, že je to vlastně příběh dvou zlodějů, co chtějí vykrást muzeum :) Člověk automaticky fandí opačné straně zákona, ale tady to tak prostě být musí. Audrey byla velmi nadaná herečka, filmů s ní jsem viděl celkem dost, ale tento je můj nejoblíbenější. Otázka je, jestli by mě tento film bavil i s jinou herečkou v hlavní roli, ale příběh je to dobrý, tak asi ano. ()

Mart2n

Potrhlý snímek s milými hereckými výkony a krásnou angličtinou. I podvádět a krást se dá s britskou grácií. Tak jako si přejete po shlédnutí Kmotra zažít bouřlivou dobu prohibice, po Dobrém ročníku užívat slunné Francie se skleničkou vína v ruce, Jak ukrást Venuši tak trochu láká podvádět (s krásnou ženou po boku) :)) ()

Roman1983

výborná komedie s nejnádhernější herečkou (myslím ve filmu samotném), která ani dnes po mnoha letech vůbec neomrzí, navíc v originálním scénáři...5* ()

Stanmi

Slavný sběratel (a také padělatel) obrazů Charles Bonnet (Hugh Griffith) se rozhodne zapůjčit muzeu svou sošku Celliniho Venuše. Ta však má být kvůli pojistce podrobena odborné prohlídce (díky které by se přišlo na to, že se jedná o padělek). Bonnetova dcera Nicole (Audrey Hepburn) se rozhodne, za pomoci elegantního lupiče Simona Dermotta (Peter O'Toole), sošku z muzea ukrást... Zlodějská komedie slavného režiséra Williama Wylera je velice sympatickým a příjemným filmem, který zaujme především díky zajímavému a zábavnému příběhu, milému humoru, atraktivnímu prostředí Paříže a kvalitnímu hereckému obsazení. Ústřední dvojici lupičů ztvárnili šarmantní Peter O'Toole a krásná Audrey Hepburn a je třeba podotknout, že jejich herecké výkony patří k největším přednostem tohoto snímku. Tuto dvojici pak svými taktéž velmi povedenými výkony podporují také další herci, především Hugh Griffith a Eli Wallach (který možná mohl dostat více prostoru). Snímek Jak ukrást Venuši je tak krásným příkladem povedené romantické krimikomedie s hvězdným obsazením a stylovou atmosférou 60. let. ()

Gortyna

Z mého pohledu to určitě není nadčasový film. Po jedné hvězdě každému z těch dvou krásných lidí - bez ironie -, kteří v něm hráli hlavní role. ()

pollstro

Vskutku nádherná, lehkomyslná, usměvavá a krásná komedie zosnovaná lehkou rukou Wylera obsahující mnoho humorných scének plných půvabu, nadhledu, romance a v neposlední řadě všudy přítomného uměleckého prostředí na pozadí vznešené Paříže. Vtipný a vzrušující příběh o falešné soše a její milionové krádeži v podání herecké dvojici Audrey Hepburn a Peter O'Toole se ocitá v obdivuhodné harmonii. Celkové vedení příběhu a schopnost držet divákovo pozornost v první polovině filmu zvládá Wyler s naprostou lehkostí a skvěle využívá prvek romantické dvojice/trojice ve svůj jednoznačný prospěch, aby následně předvedl tu nejroztomilejší loupež v dějinách kinematografie, která sice nenabízí chytrost, rafinovanost, či závěrečný dějový zvrat, nicméně v jeden moment se jistý náznak objevuje, ale na druhou stranu svojí upřímnou sofistikovanou inteligencí a romancí nabízí příjemný filmový prožitek, který je ve svém žánru krimi komedie z prostředí loupeže stále atraktivním zástupcem. Wyler obsahově velmi schopně navazuje na své Prázdniny v Římě. ()

E.T.Martin

Zcela dokonalá "feel good" komedie. Ústřední dvojice byla skvělá, a navíc se na ně na oba moc dobře dívalo. Úplně nejvíc mě dostala atmosféra té doby s jidtým noblesním duchem, která je od nás sice jen 40 let vzdálená, přesto se skoro zdálo, že nás od ní dělí i více než 100 let, tak se naše společnost za těch pár let změnila. ()

Zemřel „modrooký ďábel“ Peter O'Toole

Zemřel „modrooký ďábel“ Peter O'Toole