Jak ukrást Venuši

• USA How to Steal a Million (více)

Koníčkem Charlese Bonneta je falzifikátorství uměleckých děl. Na poslední aukci se mu podaří úspěšně prodat padělek Cézannova obrazu. Jeho sebevědomí to ještě posílí. Jeho dcera Nicole, která otce neustále zrazuje od jeho počínání, jednou v noci překvapí v domě distinguovaného muže, o němž si myslí, že je to zloděj. Simon Dermott je však specialistou na padělky a přišel odebrat vzorek barvy z domnělého obrazu Vincenta Van Gogha, aby mohl Bonneta usvědčit z podvodu... Bonnet se mezitím rozhodne vystavit v prestižní pařížské galerii falzifikát sošky Venuše od Benvenuta Celliniho. Sošku již před dávnými roky padělal Nicolin dědeček a jako model mu stála Nicolina babička. V galerii je soška z bezpečnostních důvodů umístěna uprostřed kruhu infračervených paprsků, při jehož přerušení se spustí alarm. Nicole Bonnetová se schází s americkým obchodníkem přes počítače Davisem Lelandem, z něhož se vyklube zájemce o sošku Venuše. Nicole zdůrazní, že je soška neprodejná, a když ho políbí, Leland si začne  dělat naděje. Daruje jí zásnubní prsten. Za Bonnetem přichází pojišťovací agent, aby podepsal dokument, podle něhož bude soška Venuše pojištěna na milion dolarů. Svým podpisem však Bonnet dává také svolení k odborné expertíze. Nicole se zděsí a kontaktuje Dermotta. Chce, aby jí pomohl sošku ukrást, než se na podvod přijde… Dermott se Nicole ptá, proč chce ukrást něco, co jí patří. Také jí řekne, že se mu zdá, že soška Venuše je Nicole nápadně podobná. Ale Nicole se mu líbí, a proto souhlasí... Oba navštíví galerii a obhlížejí situaci a bezpečnostní opatření. Dermott je znepokojen, když zjistí, že naproti galerii je přísně hlídané sídlo ministra vnitra. Přesto však vymyslí plán. (TV Prima)

see_sawandrew

Roztomilý a zábavný film mého oblíbeného režiséra. Velice chytrý scénář, sympatická ústřední dvojice i puntičkářský tatínek, krásná hudba a velmi lehký režisérský styl. 90% ()

Chegi

Nevím, co k tomu filmu dodat. Můj bezpochyby nejoblíbenější film a na tom se nejspíš nic nezmění. Slova, jako úžasné a skvělé nevystihují kvality tohoto filmu. Prostě srdcovka. ()

xaver

Jedna z nejlepších komedií všech dob. Již jenom samotná zápletka stojí za to. Geniální umělec a padělatel, jeho krásná dcera, špičkový detektiv specializující se na odhalování padělků uměleckých děl a jejich padělatelů a bláznivý miliardář, fanatický sběratel uměleckých děl. To vše se odehrává v nádherné Paříž v podání hereckého výkvětu tehdejší doby. Audrey Hepburnová byla fantastická a vynikajícím způsobem ji sekundoval Peter O'Toole. Neskutečný výkon podal v roli pošahaného pracháče taky Eli Walach, který se do povědomí našich diváků dostal jako vůdce banditů Calvera v legendárním westernu Sedm statečných. Menší roli si ve filmu zahrál i dnes už legendární herec Charles Boyer. ()

Zagros

K tomuto filmu mám bohužel lehkou averzi. Vypěstovala ji u mě naše češtinářka na gymplu, která nám film často pouštěla v suplovaných hodinách a vždy o něm až odpudivě nadšeně vyprávěla. V té době to byla hodně těžká averze. Film jsem viděl i několik let poté a částečně jsem mu své nepříjemné vzpomínky odpustil. Bohužel nikdy se ale již nestane mým oblíbených, navíc dvojice Hepburn a O'Tolle na mě nefunguje úplně stoprocentně a celý film je lehce naivní. Snažím se zapomenout pronuděné hodiny na gymplu a dávám tři hvězdy. ()

Han22

Tenhle film milovala moje mamka, já ho v dětství taky viděl, ale asi mě příliš nezaujal. Po sto letech jsem si tedy dal repete a zpočátku nechápal tu kultovnost, protože smíchy jsem na zem nepadal. Na konci musím uznat, že to bylo perfektní. Starý padělatel má mít v muezu výstavu sošky Venuše, pochopitelně padělané. A protože součástí pojištění je i technická expertíza, rozhodne se jeho dcera sošku ukrást a na pomoc si pozve zloděje, kterého přistihla v domě. A rozjíždí se parádní příběh. Audrey je jako vždy kouzelná, stejně neodolatelný je i Peter O´Toole. Jejich jiskření je úžasné, naprosto parádní je samotný zlodějský plán a jeho provedení, aneb jak se dá vytrolit ochranka s pomocí bumerangu a naštvaného prezidenta :) SPOILER: Naprosto famózní je pak poslední čtvrthodinka, kde se O´Toolovi podaří zbavit jak sošky, tak neodbytného snoubence a jeho daru a ještě i napravit tatínka (?). Perfektní scénář, kouzelně zahraný, trochu romantiky a pár suchých hlášek se taky najde. Takže překvapivě 5*. Komedie roku 1966. ()

Scevola

Rozhodne som videl od Wylera lepsie filmy (Big Country, Ben Hur, Roman Holiday). Dat dokopy Audrey s "Lawrencom z Arabie" nebol zly napad, ale nepresvedcila ma natolko aby som dal viac ako priemernu znamku. 6/10 ()

F.W.Colqhoun

Film, který vypadá o deset let starší, než ve skutečnosti je - lehký jako pírko, možná až příliš lehký i na to nejvykydlejší odpoledne. Já vykydlý nebyl a kromě hollywoodsky oduševnělých dialogů doufal v cosi šťavnatějšího, než Audrey Hepburn převlékající se * ta hrůza! * za uklízečku a technikolorová kukadla znalce umění. Peter O'Toole rozhodně nepodceňuje sílu obočí a bezděčně upomíná na to, že i metody herectví se mění. Zápletka představuje cizelovaný výpotek konformity: když už diváky tolik láká zlý heist, nechme raději loupit něco, co patří samotnému lupiči. Osobní vlastnictví je nedotknutelné - zvláště kladnými a sympatickými hrdiny. Falzum ospravedlňuje podoba s Audrey Hepburn. Zlodějna jen v zájmu záchrany člena rodiny. Odměnu za padělek nelze přijmout ani od přitroublého amerického milionáře. Hlavně nestavět diváka před jakékoliv dilema; ale možná jsem jen otrlý a diváci se v šedesátém šestém v kině potili jako vrata od chlíva. Ale nejspíš ne. Jedinou opravdu zajímavou postavou je tak padělatel Hugh Griffitha, upomínající výrazem na stejně intenzivní stvárnění chlípného strýce v Polanskiho italském zastavení Che?. Představovat si ho, jak plochou Audrey przní, mi pomomhlo * než jsem usnul * neusnout. ()

DaliGala

Na to se tak hezky kouká. Herci jsou buď krásní nebo zábavní anebo oboje. Modely Audrey jsou hodny závisti. A ta padělaná díla moderny, no radost se podívat! A celý film provází vynalézavost a vtip. Snímek překvapí, i když je předvídatelný. A hlavně pobaví. Pro mě nemá chybu. ()

peetriss

Vynikající Audrey Hepburn a ještě lepší Peter O'Toole dělají z této komedie vynikající oddechový majstrštyk, který nemá nouzi o vtipné okamžiky i dialogy. Navíc si tento film v sobě uržuje správnou dávku napětí i zdravou míru romantiky - chemie mezi oběma hlavními představiteli funguje výborně. Když připočítám kvalitní herce v dalších rolích, nevím, co více chtít. Spokojenost. ()

dehlie

na toto sa tak strašne dobre pozerá. aj dnes. audrey hepburn je taká zlatá, že sa nedá nepodľahnúť. túto kriminálku/komédiu ťažko niečim nahradiť. ()

lukasd

Jedna z nejzábavnějších filmových loupeží, které jsem kdy viděl. Hlavní zásluhu na tom má chytrý scénář a herečtí představitelé. ()

Matt Raider

"Nechtěla bys dělat chmatákovi manželku, kotě?" , skvěle propracovaný scénář, nečekané zvraty, vtipné hlášky, geniální dvojice a krádež století. Já opravdu nevím, co víc si přát. (92%) ()

laepus

Film, na kterém už se zub času trochu dost podepsal, ale Wyler je zkušený harcovník a řemeslník, nehraje si na žádné zásadní umění a novoty, drží se osvědčených pravidel. A čtyři hlavní herci tak stále mají co hrát a jeden je lepší než druhý (a než třetí a než čtvrtý) - Hepbrun, O Toole, Wallach a Griffith - sami si vyberte, kdo je první, druhý, třetí a čtvrtý... :) přijemná komedie na nedělní odpoledne ()

Lucillle

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů, vtipná romantická komedie z Francie, dokonalí herci - přenádherná Audrey a šarmantní Peter podávají skvělé výkony. Prostě film, na který se můžu dívat pořád dokola a navodí pohodovou atmosféru. Je to krimikomedie plná originálních nápadů, žádný intelektuální požitek, který vás donutí dumat nad jádrem pudla, ale komedie, která jakože tak někoho může potěšit. Celý film je to bezva zábava a samotná čorka dokonalost sama :) ()

Zemřel „modrooký ďábel“ Peter O'Toole

Zemřel „modrooký ďábel“ Peter O'Toole