Jak ukrást Venuši

• USA How to Steal a Million (více)

Koníčkem Charlese Bonneta je falzifikátorství uměleckých děl. Na poslední aukci se mu podaří úspěšně prodat padělek Cézannova obrazu. Jeho sebevědomí to ještě posílí. Jeho dcera Nicole, která otce neustále zrazuje od jeho počínání, jednou v noci překvapí v domě distinguovaného muže, o němž si myslí, že je to zloděj. Simon Dermott je však specialistou na padělky a přišel odebrat vzorek barvy z domnělého obrazu Vincenta Van Gogha, aby mohl Bonneta usvědčit z podvodu... Bonnet se mezitím rozhodne vystavit v prestižní pařížské galerii falzifikát sošky Venuše od Benvenuta Celliniho. Sošku již před dávnými roky padělal Nicolin dědeček a jako model mu stála Nicolina babička. V galerii je soška z bezpečnostních důvodů umístěna uprostřed kruhu infračervených paprsků, při jehož přerušení se spustí alarm. Nicole Bonnetová se schází s americkým obchodníkem přes počítače Davisem Lelandem, z něhož se vyklube zájemce o sošku Venuše. Nicole zdůrazní, že je soška neprodejná, a když ho políbí, Leland si začne  dělat naděje. Daruje jí zásnubní prsten. Za Bonnetem přichází pojišťovací agent, aby podepsal dokument, podle něhož bude soška Venuše pojištěna na milion dolarů. Svým podpisem však Bonnet dává také svolení k odborné expertíze. Nicole se zděsí a kontaktuje Dermotta. Chce, aby jí pomohl sošku ukrást, než se na podvod přijde… Dermott se Nicole ptá, proč chce ukrást něco, co jí patří. Také jí řekne, že se mu zdá, že soška Venuše je Nicole nápadně podobná. Ale Nicole se mu líbí, a proto souhlasí... Oba navštíví galerii a obhlížejí situaci a bezpečnostní opatření. Dermott je znepokojen, když zjistí, že naproti galerii je přísně hlídané sídlo ministra vnitra. Přesto však vymyslí plán. (TV Prima)

Amberjack

Napodruhé změna. Vrtošení v přístěnku je pořád lehce animalisticky inspirativní (někdo hanebně perverzní by možná položil otázku, zda O´Toole při všem tom mačkání a nakrucování přeci jen politováníhodným omylem nepenetroval), provedení loupeže stále krásně naivně dětské, ale původní nadšení z prvního shlédnutí se rozplynulo. A z těch nádherných čáranic van Gogha a Cézanna mělo být vidět víc - nasycení divákova oka na prvním místě. Vzpomeň si, Hollywoode věčný! ()

lapaix

Příjemná krimi komedie se skvělou ústřední dvojicí. "Byla černočerná tma a zničehonic se zjevil on. Vysoký, štíhlý, s modrýma očima a pohledný...V tom špatném slova smyslu, papa, hrozný chlap. Arogantní, nelístostný, bez pocitu studu a viny nebo...čehokoli." - "Toho všeho sis všimla?" - "To až pak, předtím jsem ho vezla domů." ()

kiwi204

Vtipná kriminální komedie se skvělými herci. Příjemný film, který jsem poprvé viděla jako dítě v 70.letech, ale který ani dnes neztratil nic ze svého kouzla a určitě patří do Zlatého fondu kinematografie. 100% ()

MrJoda

Co se stane, když je váš tatínek notorický padělatel? Respektive, co všechno je Audrey Hepburn schopná provést, aby se nic zlého pokud možno nestalo? A co všechno udělá Peter O'Toole kvůli jejím krásným očím? Naprosto vynikající film oslavující umění pavé i padělané tím nejvtipnějším způsobem, navíc plný hereckých es. A Eli Wallach v roli mecenáše umění je tu jedním slovem dokonalý. ()

zrzanka

Krásná a talentovaná Audrey Hepburn velice elegantně a s gracií řeší problém, kdy je v sázce dobré jméno rodiny. Její cesta za úspěchem je ale velice komplikovaná a tak je celý příběh propletený komickými situacemi. Díky tomu se určitě nikdo nebude nudit. Na své si přijdou milovníci komedií i romantici. ()

sun.eagle

Zábavná podívaná která baví i dnes. Ke skvělému obsazení snad není co dodat. Charismatický O'Toole a neodolatelná Audrey Hepburn. ()

Sejkorka

Vynikající komedie s vynikajícími herci. Audrey Hepburn dominuje, Peter O´Toole skvěle sekunduje. Zajímavost : V roli jednoho ze strážných se objevuje francouzský komik Moustache (např. Nevídáno neslýcháno s Louisem de Funes.) ()

padlar

Rozhodně to není komedie, u které by se člověk smál od začátku do konce. Spíš je to takový mile naivní snímek, kdy se člověk pár krát usměje nad zdařilým dialogem. ()

gggggg

Pomerne dlho trvá kým sa dostaneme k podstate filmu, potom sa ale jedna z najzaujímavejších lúpeží aké som videl odohrá. I keď je nepravdepodobná, aj tak má svoje čaro. ()

simpanz

"Kde jste se vy nacházela na počátku 16. století?" – "Nevím, ale takhle jsem se neoblékala." To je pravda, Givenchyho slušivé kostýmky přišly až později, a že jich tady bylo požehnaně. Mezi Audrey Hepburnovou a Lawrencem z Arábie to každopádně slušně jiskří a já se jejich špičkováním ani chvilku nenudil. Rád bych podotkl, že krást paděláné sošky bumerangem a budit kvůli tomu prezidenta považuji za nemorální, ale pro Audreyina kukadla by se daly spáchat i horší zločiny. Zároveň mě potěšilo, že konečně vím, kde se vzala móda únikových místností. :) ()

Mac._

- Ta ruka se vám zahojila?  - Ne, bolí...  - Je to ta druhá ruka.  - Infekce postupuje!            Na mém soukromém žebříčku "Best comedy" těsně druhá v pořadí za legendárními Nebožtíky. A opět skvělý původní první dabing a můj miláček, ze všech padouchů ten padouch nejsympatičtější, Eli Wallach. ()

Zemřel „modrooký ďábel“ Peter O'Toole

Zemřel „modrooký ďábel“ Peter O'Toole