poster

Prázdniny v Římě

 • anglický

  Roman Holiday

 • Itálie

  Vacanze romane

  (Itálie)
 • slovenský

  Prázdniny v Ríme

Komedie / Drama / Romantický

USA / Itálie, 1953, 118 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • castor
  *****

  Neuvěřitelně půvabný snímek, který i po letech hravě strčí do kapsy dnešní romance. Hollywood v něm objevil křehkou Audrey Hepburn, která v roli princezny Anny touží poznat skutečný život za hranicemi denních povinností. Utíká ze svého sídla a dusivých každodenních plánů při návštěvě Říma a po boku charismatického (a ziskuchtivého) novináře Bradleyho prožívá „opravdový“ den. Místo šťavnaté story pro noviny ale vítězí úcta a láska a pro oba nový pohled na svět!! Svěží, všestranné a podmanivé herectví Hepburnové a cynický novinář Gregory Pecka tvoří bezesporu jednu z nejroztomilejších dvojic. Perfekcionista Wyler sází na divácký efekt, prosadil si natáčení v Itálii, dojemně laděné scény prokládá ironicky laděnými. Úchvatné jsou sekvence z Bradleyho bytu, závěrečná tisková konference i řada jiných!! Laskavá komedie i dnes působí velmi civilně a na komedii získala nevídaných 10 nominací na Oscara.(2.5.2006)

 • Radyo
  ****

  Jedna z nejpovedenějších romantických komedií, vynikající Gregory Peck a Audrey Hepburn, která byla krásná jako andílek. William Wyler se dokázal v tomhle žánru pohybovat s mírným nadhledem a pod jeho rukama vznikl opravdu klasický (snad nejklasičtější) zástupce zmíněné kategorie. Tvůrci současných rádobyromantických rádobykomedií by se od něj měli ještě hodně učit.(15.8.2003)

 • Aluska88
  ****

  Tento film je krásný, příjemný a lehký jako pírko. Audrey Hepburn princeznu ani hrát nemusela, ona jí zkrátka byla. Pohádkově krásná, princeznovsky elegantní a noblesní, andělsky jemná a lehce šibalsky rozverná. Vtipné a veselé scény se prokládají s nádhernými záběry italských uliček a jeho lidu. U takového filmu by člověk čekal (a přál si) spíše klasický "hollywoodský" happyend. Zde se ho sice nedočkáte, což ovšem vůbec nevadí, celkovému zpracování filmu to na kráse nic neubírá.(26.3.2009)

 • Malarkey
  ****

  Gregory Peck výbornej, Audrey Hepburn překrásná. Prázdniny v Římě prvotřídní. Tenhle film je prostě klasa. Nakop Audrey kariéru, překvapil hudebními vsuvkami a na to, že je film natáčený v padesátých letech, nedokázal jsem se ani chviličku nudit. Když mezi dvěma funguje chemie na plné obrátky, nelze očima jen tak, letmo, couvnout mimo.(24.1.2010)

 • HoneyBunny
  ****

  Romantika s příchutí Itálie a šarmem Gregoryho Pecka? No nesežerte to Wylerovi i s navijákem. Při natáčení Prázdnin v Římě byl Peck tak trochu na dně, protože se mu právě rozpadlo manželství. V Itálii ovšem potkal francouzskou novinářku Veronique, která kvůli schůzce s ním odřekla interview s Albertem Schweitzerem a na dalších padesát let se stala jeho životní partnerkou. Tak tomu říkám love story.(5.1.2006)

 • - Gregory Peck (Joe Bradley), Audreyin nápadník na plátně, se spřátelil s jejím tehdejším skutečným partnerem Jamesem Hansonem. Když natáčela Audrey (princezna Anna) a Greg čekal až na něj přijde řada, tak spolu hráli hodiny žolíky v Caffé Greco na Via Condotti. (AndewMX)

 • - Audrey Hepburn získala rolu princeznej Ann vďaka dnes už legendárnej kamerovej skúške. Predviedla v nej jednu zo scén filmu, no kameramanovi bolo nariadené, aby pokračoval v kamerovaní aj potom, ako režisér povie „strih“. Niekoľko minút nepripravenej, spontánnej Hepburn bolo takto zachytených na film. To jej, v kombinácii s niekoľkými úprimnými rozhovormi, získalo rolu. (TheRoller)

 • - Když se filmovala scéna, ve které Ann říká Joeovi nashledanou, nepříliš zkušená Audrey Hepburn nebyla schopná propuknout v pláč. Tehdy zasáhl režisér William Wyler, který začal Hepburn vyčítat množství zkažených záběrů, ta pohotově začala brečet a scéna byla natočena. (Kulmon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace