poster

Prázdniny v Římě

 • USA

  Roman Holiday

 • Slovensko

  Prázdniny v Ríme

 • Velká Británie

  Roman Holiday

Komedie / Romantický

USA, 1953, 118 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • genetique
  ****

  Pôvabná rozprávka, nadnesene uveriteľná, romanticky skromná, humorne detto, a v ktorej u mňa herecky vystúpil na vyšší level Gregory Peck, ospevovaný výkon Audrey Hepburn zostal kdesi v jeho tieni. Dávka naivity mala na mňa spočiatku veľmi negatívne vplyvy, jemné plynutie príbehu a dojemné splynutie postáv to však postupne vynahradilo. 80%.(30.3.2009)

 • Madsbender
  *****

  Skvelá komédia so slávnou Audrey Hepburn, o ktorej kráse som mal konečne možnosť presvedčiť sa na vlastné oči, ma očarila viac ako väčšina filmov, ktoré som dodnes videl. Sympatický príbeh s ešte sympatickejším nemenej slávnym Gregorym Peckom je precítený a z filmu je skutočne cítiť atmosféru hlavného mesta Talianska. Prázdniny v Ríme ma dokázali rozosmiať aj pri takých situáciách a scénach, pri ktorých som sa na žiadnej komédii nikdy nezasmial.(26.12.2012)

 • Matty
  ****

  „Vplížím se k ní do pokoje v přestrojení za teploměr.“ Tak pěkná story, tak okouzlující Audrey a tak málo času. Vlastně hodně, zbytečně moc. Ale jinak... nádhera! Romantická skoropohádka o rozmarné princezničce Anně a sobeckém novináři Joeovi bezesporu patří do zlatého fondu světového filmu. Že se jedná o film Williama Wylera poznáte snadno – je skvěle zrežírovaný. Co mě však potěšilo nejvíc byl úsměv Audrey Hepburnové. Už jen kvůli němu by byl vznik celého filmu ospravedlnitelný. Prázdniny v Římě nelze odbýt několika slovy, ale to co je na nich nejlepší ano, dvěmi: Audrey Hepburn! 80% Zajímavé komentáře:Exkvizitor, Mahalik, Mertax, Callas(14.1.2006)

 • Malarkey
  ****

  Gregory Peck výbornej, Audrey Hepburn překrásná. Prázdniny v Římě prvotřídní. Tenhle film je prostě klasa. Nakop Audrey kariéru, překvapil hudebními vsuvkami a na to, že je film natáčený v padesátých letech, nedokázal jsem se ani chviličku nudit. Když mezi dvěma funguje chemie na plné obrátky, nelze očima jen tak, letmo, couvnout mimo.(24.1.2010)

 • Jara.Cimrman.jr
  *****

  "Mně přece není 200 let. Proč nemůžu spát v pyžamu?" Bohatým a mocným feudálům ze srdce přeju, aby je zástupy paparazziů svou vlezlostí donutily řádně vykonávat jejich funkce, ale v případě princezny Anny bych si dovolil udělit výjimku. Při pohledu do jejích neskutečných očí si totiž i můj vrozený cynismus sedl poslušně do kouta a spontánně jí přál, aby si ten svůj den v Římě užila uvolněně, tedy bez koruny na hlavě a s charismatickým týpkem po boku. Tohle je zkrátka čistá radost v duši, takže já odcházím do římských ulic nastartovat skútr a čekat, zda si Annina vnučka taky nebude chtít trochu odpočinout od státnických povinností.(14.1.2015)

 • - Audrey Hepburnová získala cenu Americké akademie filmového umění a věd Oscar hned za svou první velkou filmovou roli v americkém filmu. (Witta)

 • - Jedná se o první americký film, který byl celý vyroben v Itálii. Natáčení proběhlo kompletně v Římě. Natáčelo se od 23. června do 11. října 1952. (Kulmon)

 • - Prázdniny v Ríme boli Americkým filmovým inštitútom (American Film Institute) zaradené na štvrté miesto v rebríčku „10 najlepších filmov v žánri romantická komédia“. (TheRoller)