Prázdniny v Římě

• slovenský

Prázdniny v Ríme

Komedie / Drama / Romantický

USA / Itálie, 1953, 118 min

Nádherný film. William Wyler bravurně zrežíroval s absencí ubuleného happyendu a naivních klišé krásný příběh princezny a novináře uprostřed krásy Říma. Mužný Gregory Peck (doteď mi v uších zní jeho boty při závěrečné scéně) a křehká kráska Audrey Hapburnová (je zde krásnější než kde jinde) podali výtečné herecké výkony v romantické komedii, která ve svém žánru nemá konkurenci. 100%.(28.1.2006)

Tento film sa u mna zapise na vrchol mojich oblubenych romantickych komedii a to hlavne vdaka vynikajucemu scenaru a skvelim hercom. Je prekvapujuce, ze tak ako ma nudila komedia RANAJKY U TIFFANYHO (1961), o nieco viac sa mi pacil muzikal MY FAIR LADY (1964) a ako sa hovori do tretice vsetko dobre a tak s Audrey Hepburn dopadli Prazdniny v Rime zatial najlepsie a s tym som naozaj nepocital :-)... 29.05.2009 ________ Gregory Peck - (Joe Bradley) +++ Audrey Hepburn - (Princezna Ann) +++ Eddie Albert - (Irving Radovich) +++ Hartley Power - (pan Hennessy) +++ Harcourt Williams - (Ambasádor) +++ Produkcia: Robert Wyler a William Wyler +++ Hudba: Georges Auric +++(26.7.2008)

Znám křišťálovou studánku a toulky nocí bez spánku, v rytmu věčného města, kam vede každá cesta. Skvost jménem Římské prázdniny, hořkosladký a nevinný, září Audrey a Gregory, v nebesky čisté lovestory. Nejkrásnější pohádka, jakou jsem kdy viděla. Která dívka by nechtěla být princeznou, když Gregory Peck je princem? Proč jsem se nenarodila o pár /desítek/ let dřív?:) _____Scéna z tiskové konference: v jediném vzájemném pohledu se zrcadlí hlubší, dráždivější a jímavější city než ve všech sbírkách poezie, které jsem kdy četla... Ann: I don't know how to say goodbye. I can't think of any words. Joe: Don't try...(18.5.2007)

Na Prázdniny v Římě jsem se těšil opravdu hodně, ale vůbec se to nedá srovnat s tím, co jsem nakonec dostal! Můžu bez váhání říct, že se jedná o nejlepší romantický film všech dob, a pořád to ještě bude slabý výraz. Nádherná Audrey Hepburn( také vám tak připomíná Natalii Portman?), sympaťák Gregory Peck a kouzelný Řím plný krásných antických památek. To je kombinace, která šlape jako hodinky a na jakou se nezapomíná.. 100%(19.8.2012)

Skvelá komédia so slávnou Audrey Hepburn, o ktorej kráse som mal konečne možnosť presvedčiť sa na vlastné oči, ma očarila viac ako väčšina filmov, ktoré som dodnes videl. Sympatický príbeh s ešte sympatickejším nemenej slávnym Gregorym Peckom je precítený a z filmu je skutočne cítiť atmosféru hlavného mesta Talianska. Prázdniny v Ríme ma dokázali rozosmiať aj pri takých situáciách a scénach, pri ktorých som sa na žiadnej komédii nikdy nezasmial.(26.12.2012)

• - Film byl znovu natočen jako televizní produkce roku 1987, pod stejným názvem a s totožným scénářem od Daltona Trumba. (JayZak)

• - Studio Paramount chtělo film natáčet v Hollywoodu, ale to režisér William Wyler odmítl a trval na tom, aby se točilo přímo v Římě. Studio nakonec souhlasilo, ale uvolnilo nižší rozpočet. Wyler tak byl nucen natáčet černobíle a využít neznámou herečku pro hlavní roli princezny Anny – Audrey Hepburn. (HellFire)

• - Letadlo, kterým přiletí tajná policie, aby našla princeznu, je Breda-Zappata BZ.308 – stroj, jehož byl vyroben pouze jeden prototyp pro italské letectvo. Po natáčení bylo sešrotováno. (HellFire)