Prázdniny v Římě

Prázdniny v Ríme

Roman Holiday

Komedie / Romantický

USA, 1953, 118 min

Romantický film s neromantickým koncem. Jsem ráda, že jsem se nenarodila v královské kolébce a na má bedra nebyly vloženy povinnosti vůči své zemi. Jsem nesmírně ráda, že jsem si mohla hrát s kým jsem chtěla, že jsem si mohla jet kam jsem chtěla a později, že jsem se mohla milovat s tím, do kterého jsem se zamilovala. Film jsem dnes viděla úplně poprvé a dlouho, předlouho jsem se na něj chystala. Audrey byla sluníčko a v roli křehké princezny, která se vzepřela rozvrhům a užila si svůj den jako anonymní žena, jí to nesmírně slušelo. Konec filmu ani nemá cenu moc rozebírat, protože ... dojemnější vyznání vzájemných citů, aniž by o tom mezi nimi padlo jediné slovo, jsem ještě neviděla. (Challenge tour 2015)(18.4.2015)

Mimoriadne rozkošná romantická komédia s prenádhernou A. Hepburn v hlavnej úlohe, o ktorej sa dá bez nadsázky tvrdiť, že bola jednou z najkrajších ženských stvorení, aké bolo možné od vzniku kinematografie na plátne vidieť. Od všetkých tých štátnických povinností unavená princezná zažije jeden úžasný deň so svojim princom vo večnom meste, v Ríme. Stačil jej len jeden deň, aby si so svojou roztomilou povahou, čarovným úsmevom a detskou naivitou úplne získala srdce jej charizmatického sprievodcu - novinárskeho dobrodruha G. Pecka. Samozrejme, nielen jeho, ale srdcia každého, koho na tomto dobrodružnom výlete stretla. Posmutnelý a emotívny koniec dodal tomuto snímku punc výnimočnosti a trpko-sladkej nádhery. Môžem len odporučiť. Videné v rámci Season Challenge Tour.(30.9.2015)

Vtipná a romantická klasika natočená v nádherném městě i po létech dokáže divy. Těžko by se hledala krásnější dvojice než Gregory Peck a Audrey Hepburn. A opravdu hodně těžko by se hledala romantická komedie s lepším scénářem. Kdyby v tomhle filmu snad přecejen někomu něco chybělo, spolehlivě mu to vynahradí dokonalý závěr.(20.2.2006)

Skončil film a já odlétám do Řima a budu tam čekat na svou princeznu, abych s ní mohl prožít nejkrásnější romantické prázdniny co se dají prožít. 26.3. 2009 - Zvyšuji na plný počet, protože tahle "římská" láska je prostě věčná stejně jako město ve kterým se odehrává. Je úplně jedno v kolika letech se na Prázdniny v Římě koukám, moje citové rozpoložení u záverečné scény bylo, je a bude pokaždé stejné -- slzy v očích a zasněný výraz. Jo a Audrey Hepburn je jedna z nejkrásnějších hereček vůbec a zamilovat se do ní je ta nejsnadnější věc na téhle legrační planetě.(4.3.2007)

Nádherný film. William Wyler bravurně zrežíroval s absencí ubuleného happyendu a naivních klišé krásný příběh princezny a novináře uprostřed krásy Říma. Mužný Gregory Peck (doteď mi v uších zní jeho boty při závěrečné scéně) a křehká kráska Audrey Hapburnová (je zde krásnější než kde jinde) podali výtečné herecké výkony v romantické komedii, která ve svém žánru nemá konkurenci. 100%.(28.1.2006)