Britská armáda naverbuje malou skupinu vysoce vycvičených vojáků, aby během druhé světové války zaútočili na nacistické jednotky za nepřátelskými liniemi. (TommyZR)

Hollohlaway

V pohodě příjemně koukatelná věc, ale je to hrozně krotký! Nemá to žádný zvláštní grády, obsazení a vizuál je slušný, to jo, ovšem taky v podstatě nic, co by člověku utkvělo. ()

kenkaku

Guy si přečetl knížku a evidentně se mu zalíbila myšlenka Operation Postmaster. Lekci dějepisu ale nečekejte (historie byla na dnešní Hollywood málo diverzní). Z uvedené operace si vzal jen kostru hlavní linky a ústřední postavu (Cavil). A protože v té zůstal příliš bledý, testosteronový casting (jeden smyšlený Malajec bylo málo), musel dle moderních pravidel vykouzlit i vedlejší (s mexickou frndou a černochem) a dát ji dostatek prostoru, aby DEI nekvičelo. To že je ta druhá linka účelová se (krom zjevného, že historická postava byla Britka) potvrdí asi po hodině. Přes to všechno nepůsobí casting groteskně (až na tu “židovku z Mexika”) a děj se opravdu snaží, aby alespoň herec z Nigérie dával smysl. Děj jako takový odsýpá rychle a když dojde na akci je fantastická a ve světle toho co se dnes točí, je to prakticky skvost. Až to uvidím podruhé a potřetí, možná to i zvednu na plný počet. ()

Maynard.

Jýá bych to zas tak černě neviděl. Každopádně by měl rejža zvolnit tempo, sázet tam každej film, to přece není potřeba, pak je to mraky filmů, který by potřebovali víc času. Tenhle je poměrně (na to , že je válečnej) hodně optimistickej. Vůbec nikdo tam  (kromě nácků) neumře, což je tak jako hodně happyendoský. Ale jestli to takle skutečně bylo, tak klobouk dolů, Kamera a obrázky pěkný a hlavně ti herci měli dobrý postavy a pěkně to štymovalo. Ale ten název je teda divnej :o) ()

Soweek

Tohle Guyovi vážně nevyšlo. Sázka na Quentinovo Bastardy spojené s Guyovo Gentlemany mi prostě nesedla. Celý film je jedno velké klišé za druhým. Vše působí jako zkopírované, nenajdete tam ani jeden originální nápad, hezký kamerový záběr, cool scénku nebo cokoliv, co by vám mělo utkvět v hlavě. Za týden si na tento film už ani nevzpomenu. ()

borec999

Fajn oddychovka, ale nič viac. Najnovší film Guya Ritchieho mi silno pripomenul Nehanebných Bastardov od Tarantina. Je to vojnový film, ale vojnový film trocha inak. Chýba pot, krv, slzy a atmosféra pekla na zemi, miesto toho prichádzajú cool hrdinovia ťažko nad vecou o ktorých sa príliš nebojíte, humor, hlášky, nadhľad, prehnaná akcia a podľa mňa aj výrazné ohýbanie dejín a ich účastníkov (Churchill ktorého vyobrazenie ma tu dosť vytáčalo). Kdežto Quentin vopred avizoval, že ide vytvárať vlastné dejiny a s realitou bude jeho film spájať len obdobie vojny a mená účastníkov, Ritchie si do filmu šupol reálnu operáciu Postmaster, reálne mená a záverečné titulky, ktoré hovoria o tom ako sa čo stalo a ako aktéri dopadli. No a po dopozeraní mám silné tušenie, že takto to teda určite nebolo a výrazne sa prikrášľovalo a zveličovalo. Už spomínané poňatie látky mne osobne bránilo intenzívnejšiemu zážitku a posunulo ho do mierne béčkových vôd. Akcie bolo pomenej a síce nebola zlá, no chýbalo mi v nej Rko a krv, kecov bolo na Ritchieho klasicky veľa, ale tentokrát absentovala scenáristická hravosť, údernosť a lepšie postavy. Ritchie zaexperimentoval, čo cením ale tentokrát mu to za mňa úplne nevyšlo. Aj keď prúser to nebol. 55% PS: aspoň že Eiza González bola nádherná ako vždy. ()

666Carnage

Britská verze hanebných panchartů, kterou nemohl natočit nikdo jiný než právě Guy Ritchie. Navíc tohle je podle skutečné události, sice je film trošku víc akčnější a vostřejší, ale to vůbec nevadí. Super herecká sestav, výprava a občas je to i fakt zábavný. Další parádní zářez od Ritchieho 75%. ()

SpaceOdyseus

Je to béčko jako řemen. Ale já se bavil celou stopáž. Westernová stylizace, skvělé obsazení, desítky mrtvých nácků a spousty výbuchů? Ano, tenhle film je jak dělaný pro mě. U projekce jsem také zavzpomínal na hry Commandos nebo Hidden & Dangerous. Směle by Ritchieho dílo mohlo být jejích víc než zdařilá adaptace. Moc rád bych si dal alespoň tři další pokračování. ()

Litvicek

Nejtuctovější snímek, který Guy mohl poslat na naše obrazovky a nejlepší rozhodnutí, že se to vyhne kinům. Je to dobrý (v rámci pirátské projekce v pohodlí pracovního sedla online během směny) ale platit bych za to určitě nechtěl. Akce takového rozsahu, že její důležitost zapomeneš ještě v průběhu filmu, spolu s postavami, které si nezapamatuješ jak jménem, tak jejich významem pro film celkově. Jediný co víš je to, že je tam Cavill, Reacher a silný pocit, že to mohlo být skutečně dobrý. Více shrnuli kluci v Moviezone. Je to zbytečný film, který Guy to nenatočil pro lidi, jakožto spíše pro sebe, což mu nemůže mít nikdo za zlé. ()

Lefty86

Guy Ritchie je pro mě zvláštní tvůrce. Dokáže natočit film který absolutně nechápu a vůbec nevím co tím myslel a nebo něco prostě super. Jasně Oscara to asi nedostane a nepřišel bych na to nehrát tam Reacher. A taky Cavill, který to celé táhne. Till Schweiger je nácek jak vyšitej 😄 v dobrém. Je to taková mlátička, blbina, ale ty já rád. ()

TheSpearCZ

Guy Ritchie je jistota akčních filmů, tohle je opět jeho stylem vizuálně přitahující film s cool postavami a super námětem. Je to sympatická záležitost a to mi k přijemnému večeru stačí. Pochválit se musí i několik spešl killů, třeba lukem to stálo za to. A inspirace Hanebnými pancharty je znát. Slabší 4* ()

Flopik

No tak keď prižmúrim obe oči, tie 4* si to odnesie, inak ale popravde sklamanie. Čakal som oveľa viac akčnú režbu. Nato, že má film 2 hodiny sa tam hlavne kecá, kľudne by som si vedel predstaviť vypustiť určité časti. Nemcov sa naša partička  nazabíja dostatok, nie je to  však dosť strhujúce. Vidíme to hlavne vo finále, kde sa proste chodí, strieľa, bojuje so sekerou, ale vám to je tak nejak jedno. Postavy fajn, ale je ich toľko, že priestor dostávajú dosť málo. A to dokonca aj tie hlavné. Natočené krásne, soundtrack super a rozhodne v Žánri chýba komédia. Dráma teda ani pri najmenšom, to sa niekto sekol. Baviť to baví, ale mohlo to byť oveľa lepšie. ()

dannyyy

Akce TOP! Reacher TOP! Bohužel to ale nestačilo, jelikož jsem se po zbytek filmu doslova nudil. Konverzace nezajímavé, jako nedochucená omáčka. Jeden z těch slabších kousků od Guye. ()

MiniMinion

Zajímavá premisa, skvělý tvůrčí tým a dobré obsazení, ale bohužel výsledek je trochu zklamání. Eiza González coby Majrorie Stewart je bezpečně nejlepší částí filmu a mimo ní a Tila Schewigera coby hlavního záporáka bohužel nikdo z herců nic zajímavého nepředvede, ačkoliv jsou všichni sympatičtí a je vidět, že si své role užívajjí. Akce také z větší části není tak zábavná, jak jsme u Ritchieho filmů zvyklí, a v prvních dvou třetinách dokáže místy trochu až nudit, protože nedotknutelné jednodimenzionální postavy není až tak poutavé sledovat. Závěrečná třetina je naštěstí mnohem lepší a více méně všechno v ní funguje doost dobře. Škoda jen, že trvalo bohatě přes hodinu, než se film do bodu zábavy dostane. Mimo slabé postavy a zklamavší akci je ale film fajn, Existují dva Ritchieho filmy, kde se Henry Cavill vydává na tajnou misi aby změnil kurz války, a tenhle je z nich ten slabší. 65%, podrobnější recenze zde. ()

warrenur

Odlahcena blbinka s partou nebuchanych spravnakov, ktori hlaskuju kym zaujimavymi sposobmi eradikuju nackov. Bolo to tu uz x-krat a zrejme to nikdy neomrzi. Akurat tej eradikacie je pomenej. Pobavilo ma, ze maskulinny Jack Reacher aka Alan Ritchson, hra Dana s francuzskym prizvukom. :) "Gentlemen...lets steel some boats"..meh. Priemer, ale od Ritchie-ho som ocakaval o uroven lepsi film, zrejme chcel mat na konte i nieco taketo, inak neviem. ()

ROCK,THE

Jsem rád že jsem tak skvělý film mohl vidět na VELKÉM plátně kde jinde než v kině. Takhle perfektní akční nářez jsem už dlouho neviděl. Skvělý herci, akce, hudba, scénář, příběh prostě vše funguje na výbornou ale hlavně ta akce je to fakt NÁŘEZ! Guy Ritchie a jeho styl hodně můžu ale tímhle filmem ukazuje že laťku zvedá v akčním žánru stále výš. Překvapením pro mě bylo že film je podle skutečných událostí což jsem netušil jelikož jsem viděl jen jeden trailer a víc jsem o tom vědět nepotřeboval, k příběhu nic prozrazovat nebudu možná jen to že se můžete připravit na solidní dávku krve a pořádnou řežbu nácků. The Ministry of Ungentlemanly Warfare Mé hodnocení: 9/10 ()

Rathalos

Velmi vydarena a zabavna zmes filmovych zanrov v jednom s vybornym hereckym obsadenim,dokonca podla skutocnych udalosti,kde si to rozda skupina zoldakov s nacistami,mne osobne nechybalo nic v tomto filme,bavil som sa a este k tomu vsetkemu bol bozsky pohlad na Eizu Gonzalez,ktora bola urcite tahakom pre muzske oci...:⁠-⁠) ()

SpeedyCZ

Velmi koukatelný film. Ansábl nezklamal. Bylo vidět, že si to pánové a dáma užívali. Cavilla v téhle poloze nevídáme, ale šlo mu to. :) Co mi vadilo, že o hrdiny se v podstatě nemáte šanci bát. Žádná velká kolize se záporáky, žádný velký problém, všechno se jim tak nějak prostě daří... Ale mám Richieho styl rád, a film mě bavil. Navíc doprovázený skvělou hudbou. Nemůžu, než mu tam ty 4* dát. ()

Kopi1

Velmi pohodová Ritchieho operace za 2.sv.v. Možná právě až moc pohodová, kde není moc v sázce a je jasné jak to dopadne. I když je to místy zábavný film, akce je dost, casting je charismatický a kouká se na to dobře, přesto mi to přišlo docela odfláknuté s větším potenciálem. Hranice 3 a 4 hvězd. ()

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

19.01.2024

Britský režisér Guy Ritchie (Gentlemani, Rozhněvaný muž) v posledních letech nabral velmi zdatné tvůrčí tempo. Zatímco v loňském roce stihl představit v kinech akční komedii Operace Fortune: Ruse de… (více)

Novinka Guye Ritchieho nabírá parádní obsazení

Novinka Guye Ritchieho nabírá parádní obsazení

03.02.2023

Britský režisér Guy Ritchie (Gentlemani, Rozhněvaný muž) je v posledních letech neuvěřitelně produktivní. Od roku 2019 poslal do kin pět filmů, šestý se začne točit za měsíc, v záloze už má… (více)

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem