Obchoďák smrti

• Česko Obchodní dům hrůzy (více)

Protector je název nového robota pro ochranu obchodního centra. Konstruktér vytvoří tři prototypy, které mají za úkol ochránit centrum před krádežemi a zneškodnit případné zloděje bez poškození zdraví a života. Problém je ale v tom, že když se zavřou bezpečností vrata obchodního domu, Protectory začnou pronásledovat skupinu lidí, která v objektu zůstala. A bohužel nejsou ani zdaleka tak neškodní, jak se zpočátku zdálo. (IFA movie)

cariada

Tentokrát Číslo 5 opravdu žije a to v několika modelech a hlídá obchodák, kde si parta mladých hodlá dělat mejdan. A že jsou prý neškodní plecháci. Na brzké ráno ideální, ale hlavně u toho moc nevnímat pak to přežijete ve zdraví. ()

Rodriguez

Roboti místo lidské ochranky? Realita nebo science fiction? O tom nás přesvědčí Obchodní dům hrůzy, kde se bude testovat trojice těchto plecháčů. Ale co se stane, když se takovýto robot vymkne kontrole? *** Skutečná stopáž filmu: 77 minut. 35% ()

Mol

Hodně dobrý béčko. Dobrý hlášky, příběh nenudí a má to nápad. Rozhodně nadprůměrný film béčkové produkce. ()

Spock

Tak nevím jestli bych tohle nazval hororem. Spíše takovou hororovou komedií. Místo toho abych se snad bál, musel jsme se spíše smát. Děj je prostinký a atmosféra také chabá. Tři vraždící roboti-hlídači, se pokouší zlikvidovat několik opozdilců v nákupním středisku. Nechybí klasické stylizace účastníků a vyvražďovačka může začít. Jednu hvězdu dávám za „komediální prvky“ nikoliv za ty hororové. ()

AsylumFan

Několik mladých lidí je okolnostmi donuceno zůstat po zavírací době v obchodním centru. Jsou totiž tak strašně moc nadržení, že sotva chodí a nebyli by schopni se přesunout někam jinam. Jejich pohlavními hormony totálně vymyté mozky si usmyslí, že musí jít okamžitě do místního obchodu s nábytkem, protože ten je nejvhodnějším místem pro uspořádání šoustací párty. Jen rychlé první číslo je může zase postavit na nohy. Netuší však, že partu líných budižkničemů, co si říkají černí šerifové, nahradila robotická vozítka, kterým vlivem přepětí v síti totálně hráblo. Místo druhého a třetího čísla tak začíná souboj na život a na smrt... - - - Raný film Jima Wynorskiho, který rozhodně nedosahuje kvalit některých jeho pozdějších snímků. Místy dost nudí. - 40 %. ()

BloodMax

Starý akčňák s roboty, kterým hráblo a pak pokosili lidi v jednom obchoďáku... Trochu mi to připomíná film Číslo 5 žije, ale ten byl tedy o dost lepší (hodnotím příběh ne efekty apod.)... ()

folklorman

Pár cákanců krve, nějaká ta rozbitá výloha a spousta praštěných dialogů. Roboti určení k ochraně vybavení obchodu zešílí a začnou vraždit zaměstnance. Vzhled robotů na rok 1986 nevypadá zle, ale ke konci jsou ty nekonečné pohledy (na ty roboty) dosti únavné a otravné. Typické herecké obsazení opět vystihuje nízký rozpočet a svou debilitou snižuje kvalitu - už tak průměrného filmu. Nějaké to gore ani nestojí za řeč. Jediný povedený kousek v této problematice bude asi ta ustřelená hlava. Chopping Mall bych zařadil mezi slabší průměr. ()

Han22

A budeme vesele nadhodnocovat. Choping Mall mi dalo přesně to po čem jsem ve skrytu duše toužil - absolutní béčkový nářez, jaký už jsem dlouho neviděl. Je to v podstatě slasher se všemi klišé - parta teenagerů, uzavřený prostor obchoďáku a postupně redukující se stavy. Ovšem místo zabijáka je tu komando nezničitelných robotů ozbrojených lasery a dalšími hračkami a místo plížení ve tmě od třetiny filmu nonstop akce. K tomu výborné gore, skvělé efekty (chvílemi to připomíná Star Wars) a i ti roboti nevypadají špatně - něco jako Dalekové z Dr. Who. Zkrátka parádní podívaná u které nevím proč by mělo být jen 54%. Thank You. Have a Nice Day. ()

Holina

Řekl bych, že poměrně vysoké hodnocení nevystihuje moc kvalitu filmu. Klasické osmdesátkové béčko je tentokrát jaksi nezáživné i přes všechny ingredience (krev, úchylný scénář a námět, sex), které k žánru patří. Inu i na zkurvení osmdesátkového béčka musí být talent a ten pan Wynorski rozhodně má. ZAJÍMAVOST: Jim Winorski dal hlas třem zlým robotům. ()

tenebrae86

Obchoďák smrti je béčko jak prase. Film tak blbý, až je dobrý. Naivní zápletka, dementní postavy, laciné akční scény. Docela se mi to líbilo, mám takové pičoviny rád. Navíc mě potěšila účast Barbary Crampton a za její odhalení dávám taky nějaký ten bodík navrch :). ()

aLPaC

Aneb Číslo 5 žije a chce zabíjet nadrženou mládež. Jako některý ty věty jsou fakt perly, ale Jim to v osmdesátkách s těmi svými béčky uměl. ()

krvavamera

Klasické 80s béčko NAVÍC plné všech těch 80s bomba vychytávek jako hudba a neuvěřitelná móda, vcelku dost vtipné hlášky a situace. VRCHOL KONZUMNÍ KULTURY. ()

Hapretor

Na poli sci-fi nemožná konina. Tohle neberu jako sci-fi horor, ale jako obyčejnej film se správně ujetejma trikama, ještě víc ujetejma robůtkama a úplně nejvíc ujetym dějem. Sexujícím blbečkům v obchoďáku jsem už od začátku přál rychlou důstojnou smrt a tu ve filmu udělali zábavně a nekompromisně. Za to ty dvě *. Číslo Jedna, na místě! Číslo Dvě, na místě! Číslo Tři, cíl zaměřen! Ale kde je číslo Pět? - žije ještě vůbec? ()

Psycho.R

Na tenhle film jsem narazil v rámci dokumentu o prvním filmu Pátek 13. Tam tvůrci tvrdili, že svým filmem inspirovali další k tomu, aby natáčeli kopie, mj. právě tento. Nejvíc úsměvné na tom je, že Pátek 13 je kopie Halloweenu a jeho laťka je o dost níž, než originál. To samé jsem očekával od Obchoďáku. Ten navíc režíroval Wynorski, ovšem ještě v době, kdy se jeho styl ztratil mezi video béčky. Tři roboti Číslo 5 žije tu mají představovat vraždící stroje, ale víceméně vyvolávají spíš výbuchy smíchu a postavy jsou strašní pitomci. Nejvic zajímavé na celém filmu je, že se odehrává ve stejném obchoďáku, v jakém se natáčelo i Komando. ()

Knor

Takhle nějak by to mohlo vypadat kdyby Číslu ,,Johnny" 5 totálně mrdlo a začal likvidovat všechno živí :-) Je to děsná hovězina, čirej trash, ale natočenej zábavně, s vysokým nadhledem a rozumnou stopáží. Když budete nenáročný a ve správný náladě, tak si tohle dejte - spousta brakový srandy, krev a kozy Barbary Crampton. Nic víc a nic míň. ()

columbova

Z nostalgie 1 hv. Film mi utkvel v pamati, videla som ho asi ako 14 ročná a pamätám si, že som sa bála. A po 10 rokoch som ho zhliadla opäť. A všetko mi prišlo veľmi smiešne:) ()

Paesant

"Absolutely nothing can go wrong...", konzum osmdesátých let opět v plné kráse. Od dob Úsvitu mrtvých si prchající návštěvnice nákupních center povytáhly kalhoty o pořádnej kus nahoru a Kelli Maroney jako last girl předvedla ve schovce mezi pavouky výkon, kterej ji zástupkyně něžnýho pohlaví v hororu můžou jen závidět. Bonusem jsou i na osmdesátky skutečně výjimečně úchylný syntezéry v soundtracku. A Killbots? Skvělej koncept, doporučuji zavést s každym nově otevřenym nákupním gigantem. ()

johnsnow

Teda musím povedať že kým sa Wynorski nevrhol na Mogbastery bol slušný B-čkar. Film je krátky, pekne odsýpá, má kozaté slečny a fajn krvavú akciu. Za 4* ()

Stejšn

Hodně blbé i na svou dobu. Herecké výkony a dialogy marné, stějně jako režie. Elektronická hudba otravná. Pár hvězdiček za semtam nějaký ty kozy, pár gore efektů a za odvahu takovouhle píčovinu pustit vůbec do distribuce. Na druhou stranu to díky mechanickým efektům vypadá mnohem lépe, než autorova pozdní tvorba (Varan vs Kobra apod.), stojící jen na sračkovém CGI. ()