Epizody(8)

Loď s imigranty, která v roce 1899 míří do New Yorku, změní ze záhadných důvodů kurz a zmatení cestující musí řešit velmi neobvyklou záhadu. (Netflix)

Marshmalloww

Tak trochu nechápu lidi, kteří nejsou fanoušci tohoto žánru a pak tomu pochopitelně napálí dvě hvězdy, protože wtf? Mně se to líbilo a díky za tvůrce jako je Baran bo Odar. Je to moje krevní skupina! ()

Sopholojong

Psycho-industrialne sci-fi... Ocelove lodne monstra, uholnate pece, elektrizujuce kable, chrobaky otvarajuce dvere, snove vrstvy, rubikove pyramidy a stado nesvojpravnych posahancov. To vsetko od Barana, ktory sa chce hrat na "inteligentneho Nolana", ale kombinuje podobne otravne a divacky nevdacne ako v tych horsich dvoch seriach Darku. Ach ten stesk po reziserskej genialite a scenaristickej bravurnosti prveho Darku, ktory povazujem asi za najlepsi "time travel" serial vsetkych dob. Este zhruba do siestej epizody sa to da prezit vdaka sympatickemu duu Beecham-Pietschmann, kulervoucej zvukovej stranke, tajomnym postavam, rivalite bohaci vs. chudaci a peknej "finisovej" pesnicke. Nuz, ale potom "nastanu" casti sedem/osem a tym i neprestajne chytanie sa za hlavu v kombinacii s opovrhovacnymi uskrnmi. Samotni tvorcovia sa v tom totalne stratili zbytocne nastavovanou kasou o (ne)realite a zodpovednosti. A zaverecne minuty s prebudenim su absolutne "twist faux pas" a kruta rana divackej trpezlivosti. Ak chcem hibernovat... niekde... tak si urcite nezvolim snivat realitu na "Titanicu" s bandou najvacsich idiotov (jedine Captain je vynimkou) siroko-daleko. Serialova ostuda roka! ()

milbelQ

Ak niečo natočia alebo sú spolutvorcovia Dočlanďáci tak to neveští nič dobré, treba byť VŽDY PRIPRAVENÝ . NIE - NIE - nie som proti Nemčúrom zaujatý veď KLEO či ,, Rebelka z dobrej rodiny"  boli naozaj dobré seriály. Herecké výkony nehodnotím veď načo aj komparz by to zvládol. Buzeranti vo filme / seriály to už je asi EU / USA predpis, len by som chcel vedieť ako si vtákov cez mreže dokázali vyhoniť ??? totál blvajs. Scény - tunely z lode akože premiestnenie do iného času veľmi amatérske divadelné prevedenie, namaľované plátno a herec vychádza spoza plátna - na smiech. Veľa toho nemám čo hodnotiť v podstate to pozerala manželka a ja som od nudy vždy zaspal ale ako aj manželka skonštatovala - to asi natočili Nemci - NEVEDELA, že to natočili Nemci, keby vedela tak to nepozerá ! HODNOTENIE 1 /10 prečo 1 no veď Dočlanďáci skúsili a sem tam za 10 rokov sa im niečo podarí ale keďže tento rok ako som spomínal už dva seriály sa im podarili tak veľmi dlho nič dobré Nemčúri nenatočia a to je varovanie pre všetkých. ()

Isuzu

Ešte som nevidela Dark, ale po tomto si to určite pozriem, pretože ma tento seriál ozaj chytil. Napínavé od začiatku do konca, bavilo ma sledovať náznaky, premýšľať nad roznymi alternatívami toho, čo sa tam v skutočnosti deje a na konci som bola aj tak prekvapená. Dobrá práca, teším sa na ďalšiu sériu :) ()

Bohdy67

Bylo to takove divne a vice jak mainstremova vec spis pro fanousky mysterioznich serialu. A co se libi jednomu, druheho neoslovi. Myslim, ze spousta divaku si v serialu najde neco co se mu bude libit... Ale jako celek to do sebe nezapadne. Kdyby vse zustalo jen na lodi a "cestovalo se casem a prostorem", tak by se mi to asi libilo vice. Konec je sice necekany ( no nektere veci ano) a v kontextu sokujici, ale v podstate srazi kouzlo toho kde a kdy se serial odehrava... Otevřený konec by mohl evokovat případné pokračovaní, což ale vzhledem k tomuto totálnímu obratu si neumím představit. Jako velmi často, nedostatečně využitý potenciál. 40% ()

Dechman

Geniálny seriál, ťažko chápavý a porozumiteľný, no treba si trošku zavariť závity v mozgu! Potom to snáď aj niekto pochopí.... ()

karel63

Dokoukal, nic nepochopil a v jeden moment mi to připmínalo VICHR Z HOR. Hudba výtečná. Vykradený lost, matrix a jára cimrmanů. ()

PoprockCZ

Dostala jsem na seriál doporučení na základě toho, že jej vytvořili stejní autoři, jako geniální sérii Dark. No, s Darkem to má společné leda tak ponurou atmosféru, temně dunivé SFX a snahu o rádoby "mindfuck" komplexní svět. Jenže to nefunguje. Tempo celého seriálu je šíleně pomalé, nic moc se na lodi neděje. Postavy nejsou samy o sobě moc zajímavé a snaha vykreslit komplexní svět působí spíš parodicky. Poslední episoda mě pak vyloženě naštvala, protože se nedozvíme vůbec nic. A jestli toto má být nához na další série, tak děkuji, nechci. Jediné pozitivum je zajímavé užití hned několika světových jazyků naráz, což mě jako multi-lingvistu bavilo. ()

Mufinek_16

Nenechala bych se odradit negativními ohlasy v komentářích, protože většina z těchto lidí seriál ani nedokoukala. Má to mnohem hlubší myšlenku, než se na první pohled může zdát. Nedosahuje to sice takové kvality jako Dark, ale i tak je to od tvůrců opět úžasná podívaná. Je pravdou, že ze začátku mě to taky tolik nebavilo, první díly mají pomalejší tempo a chvíli jsem uvažovala, jestli mě vůbec zajímá, jak se to vyvine. Ale naštěstí jsem tvůrcům věřila a nezklamali mě. Postupně začnou vyplouvat na povrch nová tajemství a informace, které si člověk musí poskládat dohromady, jak už je u tvůrců zvykem. A poslední dva díly, ty byly dokonale vystupňované. Moc doufám, že bude další série, a že bude co nejdřív, protože po takovém otevřeném konci se nemůžu dočkat, až zjistím, co se bude dít dál. ()

Gluminator

Jako tohle vážně? Aby 8 dílů natahovali diváka, kvůli finále, které v podstatě nevysvětlilo vůbec nic? Simulace teda k čemu? Buď jsem teda úplně blbej a nepochopil jsem tu pointu, nebo prostě je to fakt taková blbost, že opravdu pointa  je naprosto o ničem? 30% ()

cheesephobia

spomienky - môžu vás zahriať pri srdci, môžu vás urobiť šťastnými, ale môžu vás aj uväzniť, odsúdiť na zánik a zúfalstvo, môžu vám uškodiť. v skutočnosti nikdy na nič nezabúdame, len si to zamykáme hlboko v hlave. každý niečo stratí: matka stratí dieťa a nevie sa s tým vyrovnať, muž stratí rodinu a utápa svoj smútok v alkohole, dievča stratí sen a pohltí ho smútok, žena stratí rozum a zblázni sa. a všetci nemôžu ísť ďalej, sú uväznení vo vlastných spomienkach metaforicky a na lodi "fyzicky". ak si chcete lámať hlavu, baví vás hľadať všade symboly a skryté zmysly, radi si vytvárate teórie a rôzne interpretácie toho, čo sa autor snažil povedať - tento seriál je pre vás ideálny. veľmi sa mi páčil, od anachronickej hudby a symboliky takmer vo všetkom, až po tragický príbeh a celkom dobré výkony hercov. jediným problémom pre mňa je, že MUSÍ byť 2. sezóna, potrebujeme viac informácií, aby sme úplne pochopili, o čo ide, ale 2. sezóna nebude. odporúčam 1899, ale pripravte sa na nepríjemný otvorený koniec. ()

marden

Když jsem se dozvěděl, že tvůrci Dark pracují na novém seriálu, tak jsem se docela těšil. Bohužel mě první sezóna (zároveň i poslední, protože Netflix seriál zrušil) zklamala. Herci, kulisy a zpracování jsou na vysoké úrovni. Příběh to celé potopil (pun not intended). Nejsem úplný odpůrce tzv. slow burn příběhů, tedy když se příběh vleče. Musí tam být ale něco, co mě udrží koukat. Tady nám servírují malinká tajemství a náznaky něčeho hlubšíhu po opravdu malinkatých dávkách. Naproti tomu je vtipné, že to hlavní tajemství prozradí pozorným divákům skoro hned. Tento největší zvrat je zřejmý opravdu brzy. Přidejte k tomu to, že je to ten typu zvratu, který dělá 90 % příběhu nepodstatným. Právě proto jsem musel poslední epizody doslova přetrpět abych se dostal ke konci. ()

Tomulka

Jedině kvůli tvůrcům jsem vydržel až do konce, protože je zde podobná kostra tvorby příběhu jako v Dark. Jenomže v tomto seriálu se nepodařilo pomalé odvíjení příběhu nahradit dobrou atmosférou a postavami. Řekl bych, že zajímavost postav má Holywoodský syndrom přehnané korektnosti a tím chybí hloubka. Škoda. Avšak jinak dosti zajímavé a poslední tři díly jsou nejlepší a dávají mi naději na lepší druhou sérii. Žel prachy jsou prachy a další série nebudou. Škoda. ()

Miroslav.Zac

Na tento seriál jsem se vážně moc těšil. Když jsem si ho nakonec pustil, první dva díly jsem jásal, další dva opatrně vyčkával, a když se začala pomalu vynořovat pravá podstata příběhu, už sem jen čekal, až celá série skončí. Dark jsem neviděl, ale doufám, že až na něj jednou narazím, nebudu zklamaný jako u tohoto díla, které mi nápadem připomíná jeden nedávný sci-fi seriál, jenž je vlastně remakem seriálu z tuším šedesátých let. Škoda, tenhle příběh měl potenciál, ale zabila ho totální snaha šokovat svou nepředvídatelností - což se aspoň u mě nekonalo. ()

AmunRa

Vysoké ambice přetavené do mimořádně nudného závěru. Seriál měl čistě a rychle klesající tendenci kvality. Od chytlavého začátku s mystickým a mírně hororovým dějem až do závěru, který vlastně už nikoho ani nezajímal. Nakonec jediná zajímavá věc byla multijazyková změť, kdy každá postava mluvila vlastním rodným jazykem a rozuměli jí jen uvnitř omezené skupiny hovořící stejnou řečí. Kvalitní řemeslo, dobrá výprava, ale nový Dark ani trhák roku z toho není. ()

NikiVai

Ze seriálu jsem zklamaná. Jak to vše celkem dobře začalo a bavilo mě to, tak od druhé poloviny přišlo rozčarování a zmatek. Celý příběh je takový nedotažený do konce, chaotický, rozházený, zanechává ve mě víc otázek než aby mi dal nějaké odpovědi. Chápu, otevřel se prostor pro další sérii, ale na tu já už asi nebudu mít náladu. ()

KraLuban

Tak to byl fakt výstřik...opulentní výprava s řadou historických detailů, kvalitní obsazení a příběh...který se začíná sypat už asi od třetího dílu. Co zpočátku vypadá jako totální šílenost nakonec dospěje ke zcela prázdnému prd, kde vlastně nic moc nedává smysl. Lost bylo delší a v posledku o ničem, Dark si hrál na něco hlubšího a nebyl, tohle je výblitek, co předstírá něco hlubokomyslného tam, kde nic není. Nedivím se, že se další série zrušila...prestože si to tvůrci pěkně nachystali na další táhlé série. ()

Seriál 1899 končí po první řadě

Seriál 1899 končí po první řadě