Epizody(8)

Loď s imigranty, která v roce 1899 míří do New Yorku, změní ze záhadných důvodů kurz a zmatení cestující musí řešit velmi neobvyklou záhadu. (Netflix)

Pan_Jouda

Kvalitních mysteriózních seriálů nevychází mnoho a tak je seriál 1899 příjemným překvapením. Ne, není to dokonalé a až moc to vykrádá všechny předchozí snímky žánru, i přesto se jedná o zdařilý počin na který jsem se rád díval. I proto mě mrzí, že další série již nebudou, škoda. Nezbývá, než čekat dál na kvalitní mysteriózní seriál. ()

MadViewer

Když si chcete dát záležet s projektem na filozofii, ale trochu to přepísknete. Pro mě dějově zcela neusledovatelné, s každým dílem jen přibývající otazníky, textově chatrné (i když bych si ráda myslela, že tady byl na vině mimo jiné dabing), s jednáním postav jsem se absolutně nepotkávala. Škoda, peníze i ambice očividně byly, ale zvolená media filmařů ke sdělení myšlenky nestravitelné. Umím si představit, že určitá úzká filozofická sorta diváka může spatřovat "onen" přesah (a možná i každý, kdo se bez počátečních ambic hned na začátku smíří s osmi díly "případů pro začínajícího kata"), ovšem osobně jsem vydržela do konce jen díky zvědavosti, jestli tak zmatečný příběh dokáže skončit alespoň částečně důstojným způsobem. A že to bylo opravdu dlouhých osm hodin. Škoda, že jsem až do poslední scény nedostala žádná vodítka, která by napovídala závěrečné (nesourodé, ne zrovna originální, ale řekněme alespoň ospravedlňující) vysvětlení. Jinak než tímto způsobem z toho na konci upřímně vybruslit snad ani nešlo. ()

HarryCameron

Serialová lahôdka od tvorcov hitu DARK, predovšetkým pre diváka, ktorým nevadí ak sú počas sledovania "nútení" aj premýšľať. Vynikajúca "darkovská" atmosféra, postupne budované napätie, kde každú chvíľu je všetko úplne inak a koniec záverečnej epizódy, ktorý vám "vyrazí dekel" a kde človek zákonite chce vedieť čo bude ďalej . . .  Nesmiem zabudnúť na vynikajúce herecké obsadenie a špeciálne by som chcel vyzdvihnúť výkon Fflyna Edwardsa, ktorého výraz tváre ma v prvých epizodách takmer desil a domnieval som sa, že práve on bude hlavný badass .  Každopádne Netflix ma veľmi sklamal, že neplánuje robiť aj ďalšie série a veľmi dúfam, že buď si to kravaťáci streamovacieho giganta ešte rozmyslia, alebo dvojica Odar - Friese prejdú niekam, kde im ich dielo umožnia dotiahnuť do konca. ()

soukyd33

Tento seriál mě nezaujal tak, jak jsem původně myslel. Všechno Na začátku se nic moc neděje, oak už je jen chaos. Poslední tři díly toho hodně vysvětlí. Pro mě to ale není. ()

Ammit

Trochu jsem nedávala tu bububu atmosféru prvních dvou epizod, ale symbolismus totálně kůl (na NETFLIX), obsazení najs a konečně se někdo ujal problému ,,On nemluví stejnou řečí, nechápu co říká.", páč mně leze na nervy, jak ve všech filmech celé osazenstvo mluví stejnou řečí, aby to neobtěžovalo zápletku (a to i ve sci-fi, kde se lítá vesmírem! Protože se všichni emzáci učí anglicky, že jo...). Kostýmy se fakt povedly a vidíme poměrně málo woke necností. Jedna hvězda dolů za konec páč spoiler!; Matrix už tu byl. Radši bych viděla, že se hlavní hrdinka probudí ze simulace zase v roce 1899 a oči jí ulpí na Soše svobody. To by byl dobrý mind-fuck, řekla bych. ()

rostsoft

Začalo to jako super horor, podmanivá muzika, tajemné, až děsivé prostředí. To trvalo tak do třetího dílu, pak se začaly dít nepochopitelné věci, které nedávaly logiku a postupně jich přibývalo. Nechci prozrazovat, o čem se tam pojednávalo, nicméně závěr celého seriálu mě tak dorazil, že víc už to ani nešlo. I když pravda, čekal jsem, že seriál skončí tou tmou, tudíž by vysvětlení nebylo vůbec žádné, a byl by tam tzv. otazník., naštěstí to tak nebylo. To už bych tomu dal hodnocení odpad. Je velká škoda, že autoři se nechali unést takovou fantazií, místo aby se drželi klasického hororového žánru v duchu několika prvních dílů. Škoda, těšil jsem se na to dost dlouho. Co naplat, poslední dobou poserou, na co přijdou. ()

Raid91

Od tohoto režiséra jsem viděl jen Who am I - žádný systém není bezpečný což považuji za jeden z nejlepších filmů daného roku a Dark mám jako velký rest ale po tom co jsem viděl v 1899 tak si ten rest asi co nejrychleji splním. Tohle byl absolutní mindfck roku + ta vybraná hudba. Když jsem někde před polovinou seriálu zjistil o co jde tak jsem byl mírně zklamaný, že seriál je něco jiného než prezentuje ale na konci to vše krásně zapadlo a já jen nehybně koukal. 9/10 Jinak opravdu to není pro obyčejného diváka. Seriál má své chyby a je sakra pomalý ale jako fanoušek Blade Runneru 2049 a Duny mi to vůbec nevadilo. ()

Jouzi.Ef

Myslím, že záměrem žádné kinematografie by nemělo být, aby vás výsledek unudil k smrti. Tohle asi dokouká jen opravdu málokdo a kde se tady berou ta červená čísla zůstává záhadou, která je však bezesporu zajímavější, než celý seriál. ()

Makaveli92

Nemám nic proti LGBT komunitě, ale v epizodě, kde se objevili dva gayové jsem to vypnul. Je to skoro v každém seriálu od Netflixu a začíná to být už jakýsi trend. Dvě hvězdy za super námět, ale právě k vůli výše zmíněnému nemám chuť koukat dál. A to jsem se na tenhle seriál celkem těšil. ()

HeRoS.Au

Snazil jsem se. Fakt jo, ale dal jsem 3 epizody a to s nemalo pauzama na cokoliv jinyho. A to je zly znameni. Takze to vzdavam. 3 hvezdy za vizual, hudbu a koukatelny obsazeni, ale dej me neoslovil. ()

Hexx

Nepoutavé, divné! Ve 200% můžu de facto odkázat na hodnocení uživatele J*A*S*M, akorát s tím rozdílem, že já jsem to bohužel dokoukal do konce, ač už jsem věděl, že to bude rybost i v závěrečném rozuzlení. Voproti DARK tady režisér Baran naráží hlavou na dveře chlíva, dokola a dokola. ()

nowos

sorry, ale to je velká bída. řemeslně se nedá nic vytknout, ale scenář ? Víc než 1,5 dílu jsem nedal. jako že nikoho neudivilo, co ten chlapeček dělal třeba celé ty 4 měsíce zamčenej ve skříňce. Co jedl, pil, jak chodil na záchod. Na lodi už chaluhy a on vymydlenej ve skříni. A ani slovo o tom. Píchovina. ()

Hugho

Výborný mix mysterióznej atmosféry so stopami hororu a retro filmu v  modernom ntflx progre háve (ktorý však neurazí). Napočítal som minimálne 16 rôznych filmov a seriálov, z ktorých čerpala scenáristka námet (moderne povedané = vzdávala hold popkultúrnymi odkazmi). Napodiv to však celkom drží pohromade a nás - milovníkov seriálov typu DARK to vyslovene poteší. Casting slušný, výkony presvedčivé a efekty robené novátorsky cez VOLUME systém úžasné! Odporúčam sledovať v pôvodnom znení s titulkami a film o filme si pozrieť až nakoniec.   Extra pochvala za songy, ktoré uzatvárajú každý diel, kua dobrý výber !  Teším sa na druhú sériu.     Edit: 2. séria vraj nebude, zodpovednému prajem dlhý život so žalúdočnými vredmi! ()

CreepyJoe odpad!

Po třech dílech utahané nudy jsem skočil na poslední a nelituji :D Psychochcance jsou prostě ty nejprimitivnější "horory" může te si tam dát jakoukoliv hovadinu a všichni hned woooow to je ale interesentní! Ne není. Odpad ()

Maslo133

Ne, prostě to nešlo a to jsem se fakt snažil. Námět zajímavej a vizuál ucházející. To je ale asi tak všechno co je na tom dobrý. Člověk by si řek že to na kvalitní mysteriozní podívanou musí stačit, ale chyba lávky. Nehodící se hudební doprovod, naprosto nereálné ztvárnění fungování na zaoceánského parníku, nesympatické postavy a celková nuda. To je asi nejvýstižnější shrnutí tohoto škváru...30% ()

Nyron

Další počin Netflixu, ve kterém jako součást hlavní dějové linky řešíme teplouše. Sorry ale už mám toho dost. Jedna hvězda, stejně jako jí dám každému počinu, který dělá že je teplý každý druhý. Hyperkorektnost je cestou do pekel. ODPAD ()

Seriál 1899 končí po první řadě

Seriál 1899 končí po první řadě