Kyslík

borec999

Aja bol vždy svojský režisér, ktorý točil rôznorodé filmy a nebál sa skúšať rôzne žánre, štýly a postupy. Práve to si na ňom vážim, a preto jeho tvorbu sledujem. Jeho najnovší Netflixovský film Kyslík je ďalším experimentom. V niektorých scénach badať zaujímavé nápady, pekný vizuál, režijný talent a dokonca aj príbeh, resp. scenár je dobre vymyslený a dáva logiku. No aj tak som sa pri 100 minútach s Melanie Laurent (Šošanaaa) v kryokomore a jej hľadaním odpovede, na to čo sa deje príliš nebavil. Podobný film o 1 postave v ktorom sa (s výnimkou flashbackov) nepohneme z jedného malého uzavretého priestoru totiž z hľadiska prežitku nemá veľkú šancu strhnúť... Preto aj napriek viacerým kladom, nakoniec len za 3*. 55-60% ()

Devadesát Dva

Vypíchl bych hlavně skvělej soundtrack, kterej stojí za samostatnej poslech a schopnost jakž takž udržet pozornost na poli tak malýho prostoru. Scénář není úplně nejdotáhlejší. Aja je pro mě děsně podceňovanej režisér a sleduju jeho kariéru roky a nemůžu říct, že by mě kdy vyloženě zklamal. Na jeho filmy se vždycky dá dívat a někdy vyjdou trochu lepší, někdy trochu horší. Třeba nedávná 'Kořist' byla snad jeden z jeho nejlepších filmů, který vychvaloval i Tarantino. ()

iXtr3m3

Lepšie tri hviezdy. Po technickej stránke už netflixovská rutina, posledná štvrtina po vizuálnej stránke pôsobivá, ale inak nič, čo by sme tu už inokedy nevideli, len v inom spracovaní. Taký sci-fi Buried, samozrejme vizuálne pôsobivejší, ale vo výsledku nič revolučné. ()

aquiver

Příjemné překvapení, obstojný sci-fi thriller s krásnou kamerou, patrně nejlepší film dříve zcela béčkového režiséra. Rozuzlení a vůbec hraní s očekáváním se mi hodně líbilo, i když něco podobného jsem už viděl jinde. Škoda, že se nepodařilo přidat něco ještě hlubšího navíc a obecně snímek trochu víc zkomplikovat. 65 % ()

Litvicek

Premiéra na nově předělaném odporném vzhledu a funkcích na tomto krásném webu. Nu, k hodnocení filmu. Kyslík byl zajímavým počinem, klaustrofobická podívaná, né-li přímo drama, které na malé ploše dokázalo utáhnout mou pozornost až do kýženého konce. Místy výborné, zajímavé a sjel jsem to až do konce relativně s nadšením. Za málo peněz málo muziky a výsledek byl překvapivě dobrý. Určitě si to rád někdy v budoucnu znovu pustím. ()

SpaceOdyseus

Tohle mi sedlo. Aja mi tedy hodne nadbihal, protoze presne pro tohle mam slabost. Intenzivni mistne a casove omezeny thriller se sci-fi twistem? Count me in! ()

Hanys_

Nebylo to tam. Tyhle klaustrofobní thrilllery o jedné osobě a hlasu na telefonu potřebují trošku víc než jen zajímavou pointu. To čekání na ni (cca 70 minut) je prostě víceméně nezáživných. 4/10 ()

Strandmon

Příjemné překvapení. Ačkoli je tento snímek velice komorní, tak je skvěle vymyšlený, velice chytrý a i když se to možná nezdá, tak příběh je dost propracovaný a film vás dokáže ne zrovna jednou překvapit. Tvůrci také dokázali vytvořit skvělou atmosféru, dlouho vás nechávájí v nejistotě a tím udržují napětí prakticky po celou dobu. Hudební podklad je perfektní, kouká se na to taky dobře a Mélanie Laurent to odehrála skvěle. Malý velký snímek. ()

woodsman

doby film bolo tam vela tajomstiev ktore casom viplavali na povrch    Mélanie Laurent, si pametam z undergound 6 tam bola dobra ale nepacil sa mi start tej rakety to by sa hned vsetko roztrhalo znicilo ()

filipvrbik

Jako je to divný film, je to sice sci-fi, ale spíš to připomíná pohřbení za živa...Tak úplně špatné to není, ale každou chvíli jsem kontroloval, kdy už to konečně skončí, takže mě to nijak nenadchlo. Spoiler: Navíc mi došlo, že se jedná o vesmírnou loď, takže prvek překvapení byl ten tam, navíc konec nepřinesl nic šokujícího ani převratného. Čekal jsem prostě, že to bude lepší, i když nějaký propadák to není...60% ()

Renfield

M.I.L.O. je ideálním společníkem pro pobyt v kryokomoře, pokud si o ně správně řeknete, je připraven splnit téměř každé přání. Navíc se stará o zdraví, v případě menších problémů je připraven nabídnout sérum a v případě větších problémů zahájí protokol o eutanazii. Tahle hlasová postava Mathieua Amalrica mě bavila, má chvilky, v nichž dokáže převážně intenzivní děj odlehčit. Čímž nechci říct, že by Kyslík byl nějak více vtipný, naopak, Alexandre Aja zůstává i v žánru sci-fi survivalu věrný tomu co ho proslavilo nejvíce... a že je těch několik hororových momentů povedených. Děj vypráví pomocí telefonních hovorů a vzpomínek, jenž postupně navádí k velmi slušné pointě. Prostředí kryokomory je vizuálně opravdu povedené, čemuž pomáhá i kamera střídající chladně modrý odstín komory, s ve vzpomínkových pasážích převážně idylicky prosluněným. Zkrátka Aja servíruje z více pohledů povedenou žánrovku. 75% ()

bobstock

Pamatujete si film o muži, co se probudil v rakvi? Tohle je dosti podobné akorát ležící postava má mnohem lépe vybavenou krabičku, mluví, světélkuje, může vám pustit film, někomu zavolat, robotickou rukou pomoct k orgasmu a nebo vás bez výčitek zabít. Hrůza, která mě jímala z toho, že budu sledovat monolog herce a z celé té načančané parády v jejím obličeji vznikne scénáristický žblebt nikde nekončící jsem si za polovičkou ulevil a myslím, že v té kapsli by to rozhodně bylo cítit. Film pomalu směřuje v dnešní době k aktuálnímu klišé, ale je to tak hezky obhájené a vizuálně zpracované, že se citlivý fanda scifi musí zatetelit. 65% ()

Cement73

Výborné francuzske scifičko. Prvá polovica odhalovanie cez fleshbacky, druhá polovica krásny vizuál a vysvetlenie. Európsky nadpriemer ()

TheSpearCZ

Nejlepší klaustrofobický film od Pádu do tmy a Pohřben zaživa !! Aja na mě udělal dojem už jeho poslední Kořistí, která mě příjemně překvapila, takže tady jsem měl nároky o něco vyšší a rozhodně se splnily. Největším plusem je samotná atmosféra, která se v jedné kryokomoře vytváří úplně sama, člověk postupem času zjišťuje, co je hlavní protagonistka zač a do poslední chvíle netušíte, jak to vlastně dopadne, což je jeden z hlavních důvodů, proč mám klaustrofobické filmy tak rád. Aja umí potěšit. Čisté 4* ()

radekgfx

Pojem „televizní film“ se za poslední roky asi docela posunul, ale jsou to právě výtvory jako Oxygen, jež člověka vrací zpátky do reality. Netflix se tu už několik let snaží s pomocí jmen jako Cuarón nebo Fincher budovat obraz katalogu vyšší filmařiny, problém ale je, že většinu z jeho nových, neáčkových produkčních přírůstků strčí bez větších problémů do kapsy Ryan Reynolds se zapalovačem a starým Blackberry v přízemně – nebo spíše podzemně – analogovém Buried (2010). A nepotřebuje k tomu ani rámování do vzletných vesmírných dálek nebo těkání dějových linek ve snaze překlenout omezenou expozici a diváka na těch sto minut nějak zaujmout. ()

Flopik

Spočiatku ma to veľmi nechytilo a bál som sa, že to bude nuda. Neskôr ma to odkrývanie toho, čo sa vlastne deje začalo zaujímať čím ďalej viac. No a s výsledným zvratom som nadmieru spokojný a rozhodne sa podaril. Hlavná herečka výborná, myslím, že mala uveriteľné správanie. Soundtrack paráda a skvelo dotváral atmosféru. Celkový koniec sa mi až tak nepáčil, prišiel mi oproti zvyšku filmu hrozne jednoduchý. Inak sa mi to ale páčilo a 4* bez problémov dám. ()

majec4

Celkom zaujimavy Sci-Fi Thriler. Po skusenostiach s neftlixovkami som si film dopredu preklepol. Nebol som teda ohureny jeho cislami, no aj tak ma lakal. Nakoniec to dopadlo celkom obstojne. Laurent to zahrala dobre. Scenar sice kus slabsi, sem tam sa to v deji fakt prejavi a vravite si: "To faaaakt?" Najskor som to videl na 4*, ale cim viac uvazujem nad tymto filmom, tak sa nemozem ubranit pocitu, ze by som tam chcel proste iny pribeh. Myslienka skvela, aj to spracovanie bolo celkom na urovni, no chcelo to asi o kusok viac akcie. ()

Kroupa

Poměrně svěží, dobře propracovaný film s velmi přesným dávkováním nových informací, které krásně zapadnou do finální mozaiky. Mélanie to taky velmi dobře zvládla, takže neleze na nervy ani po 100 minutách. ()

JM87

Přesně jak to mám rád. V průběhu filmu nevíte na čem jste a musíte objevovat co se vlastně stalo. Do toho nová rádobyintelektuální hudba, trochu melancholie, smutku, zmatku a trochu té moderní techniky. Fajne to bylo! ()