Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jak neformální skupina mstitelů nachytá nervního podnikatele se zálibou v umění, který zavinil smrtelnou dopravní nehodu a zfalšoval důkazy? Bohatý, arogantní a netrpělivý podnikatel Lánský (P. Řezníček) záměrně smetl ze silnice auto, které jej zpomalovalo. Od soudu ovšem odchází očištěný, neboť podplatil soudního znalce. Nepotrestaný zločin za sebou nechává mrtvého otce rodiny a jeho nadosmrti postiženou dceru. Kpt. Fait (M. Myšička), který odešel od zkorumpované policie, si bere na pomoc Alexe (V. Navrátil), televizní reportérku Markétu (E. Křenková) i svého policejního spojence Dobeše (R. Nebřenský) a nastraží na padoucha past. Jako návnada poslouží Lánského snobská záliba v nakupování vzácných obrazů. Cílem celé Faitovy operace není pouze dostat viníka za mříže, ale vyřešit finanční problémy obětí a posvítit si i na úplatného soudního znalce. Rozjíždí se tak operace plná komediálních převleků, inscenovaných situací, podrazů a vtipných gagů. Lánský nesmí do poslední chvíle tušit, že se dostal do středu rozsáhlé provokace. Souběžně se prohlubuje linka Alexova otce Maxe (J. Lábus), který čelí své minulosti privatizačního tuneláře. (Česká televize)

(více)

Recenze (40)

honajz 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

O hodně lepší než první díl, kluci scenárističtí si evidentně nakoukali nějaké heist movies, přidali něco pubertálních snů a vtipů, nahodili černobílé postavy - bohatí jsou zlí blbci, kterým projde každá špinavost; obyčejní lidé jsou všichni milí a hodní a utlačovaní - prostě pohádka pro ty lůzry u obrazovek - a už to jede. Jen škoda, že tentokrát ne dost dostatečně vysvětlili pozadí léček (např. ta scéna s golfovým vozíkem měla znamenat, že mu s tím vozíkem někdo něco schválně provedl, nebo že fakt neumí řídit ani vozík, ale jen land rover?) a chtěl bych vidět, jak by tohle právně u soudu uspělo. Ale jinak jsem se u toho bavil a kecal bych, že ne. Teda až na neuvěřitelně topornou Křenkovou, to byl velký castingový úlet. Kdyby tam postavili sochu, vypadalo by to stejně. ()

adaben 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Mám pocit, že to nebylo dokonale vysvětleno, až příliš velká zkratka. Ale Pavel Řezníček se v roli našel a zachytil takového týpka velmi přesně, zejména ve chvílích, kdy ztrácí jistotu. A Myšička udržuje také seriál zajímavým, alespoň zajímavějším než pořád dokola ty seriálové detektivky s patologem, nenaplněnými manželkami nebo s mysteriózními vraždami. ()

Reklama

Aniki odpad!

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ještě jednu šanci, kterou jsem ze zvědavosti seriálu dal, jsem si mohl klidně ušetřit. Od prvního odpadního dílu totiž došlo k dalšímu, jakkoliv už vlastně z principu věci nemožnému kvalitativnímu propadu. Ten, kdo se zaklíná výrazivem jako parodie či absurdní komedie, nemá zřejmě všech pět pohromadě. Level detektivní zápletky a její řešení je zde na úrovni vysvětlování podstaty celé problematiky tříletému dítěti, kterému chceme za pomoci jednoduchých pohádek vštípit rozdíl mezi dobrem a zlem. Mezi tvorbou pro dospělé nemá podobná stupidita co pohledávat. Chápu, že se netočí a je třeba platit hypotéky, ale za toto se bude Hřebejk v časech budoucích hóóódně stydět. ()

Franta852 

všechny recenze uživatele

- havárie auta - mírně vyboulený blatník na straně spolujezdce a jedná se o smrtelnou nehodu řidiče. Podle mě nedošlo ani k fyzickému kontaktu dvou aut. Tak proč mu řidič uhýbal kamsi do trávy? Už první zápletka trochu pokulhává. - Trapné tajné znamení "prstem o nos" - stále opakující se. A nenápadné jak prase - vždycky se to u toho Myšička usmívá. Snadná předvídatelnost. Nápad to jakejsi je, to jako jo, ale zpracování pokulhává. Kamera - záběry jak ze selfietyče - kamera půl metru od hlavy herce - to je co za nový styl? Už se prostě nemůžu dočkat dalšího dílu. ()

quido_zidle 

všechny recenze uživatele

Tak to se nepovedlo. Zatímco první díl byl ještě dejme tomu oddechovka, která se s vypnutou hlavou dala skouknout, tak díl druhý byl neskutečná slátanina. Pořád si to drží poměr jeden vtip/díl(+ daších 20 typu "tvl tady jsme se měli asi smát..."), ale u dvojky si scénáristi s Hřebejkem vzali navíc obří šroubovák a tak dlouho děj šroubovali, až strhli závit. Navíc některé scény (např.úplatný znalec srazí chodkyni...) působí jak z amatérského nízkorozpočťáku... Casting (až na Myšičku a Navrátila) se taky "povedl" - Lábus jako miliardář - to už je jako špatný vtip samo o sobě a v prvním díle mafián Rupert, u kterého už jen chybělo aby začal mluvit svou italskočeštinou - no a možná že to by pak bylo opravdu vtipný... ()

Galerie (20)

Zajímavosti (3)

  • V čase 00:08:09 můžeme v levém okraji obrazovky zahlédnout kus natáčecí techniky, pravděpodobně mikrofon. (dejv997)
  • Obraz „Spící lodě“ od Jana Zrzavého, kolem něhož se točí příběh, malíř skutečně namaloval, vypadá však jinak než ten, co použili filmaři. (sator)
  • Premiéru druhé epizody sledovalo 1,57 milionu diváků starších 15 let, což byl nejlepší výsledek večera a rovněž celého dne. (rublik05)

Reklama

Reklama