Tři mušketýři: D'Artagnan

• Francie Les Trois Mousquetaires : D'Artagnan (více)

V království rozděleném náboženskými válkami a pod hrozbou britské invaze, hrstka mužů a žen zkříží meče a spojí svůj osud s osudem Francie… Temperamentní mladý gaskoněc d‘Artagnan, neohrožení a věrní královští mušketýři Athos, Porthos a Aramis, křehká Constance, ďábelsky prohnaný kardinál z Richelieu či krásná a tajemná Milady de Winter jsou hlavními protagonisty nesmrtelného vyprávění o odvaze, lásce a cti. (Bioscop)

milwaukee

Constance Bonacieux a tohle? Děkuji, ale po půl hodině to už dál nešlo. Jednu hvězdu za Vincka Cassela, který ovšem vypadal jak bezdomáč, i když měl pěkně šedivej ocásek ()

papilon395

Konečně jsem se dozvěděla křestní jméno hlavní postavy. Ubylo romantiky a vtipu, navrch má drsná realita, plná špíny zjevné i skryté. Místy zkratkovité, s úpravami děje oproti originálu. Francouzi ze svého rodinného stříbra udělali středověkou detektivku. ()

kry168

Přesně takovouhle adaptaci jsem si přál. Vyrostl jsem na devadesátkových amerických mušketýrech (se Sutherlandem, Sheenem...) dnes s odstupem času už mi vadí změny v příběhu (razantní) a romantický happy end (pro ameriku typické). Dlouho jsem si přál mušketýry trošku více přízemní, více jako historický film, kde se nešetří souboji, napětím,.. Tady jsem vše dostal. Výborný casting, úžasná hudba, nádherné záběry, a především příběh, kdy vám ty dvě hodinky utečou jako nic. Tady je příběh sice pojat zase trochu jinak, ale změny zde mi vůbec nevadí (předlohu jsem četl) a krimi podzápletka je podle mě výborně vystavěná. Možná jen rychlé přijetí D'artagnana Athosem, kdy nejdříve se schyluje k jejich společenému souboji, poté společně porazí nepřátelé, a po noci strávené všichni dohromady mu Athos najednou nechává svůj kord (když Porthose či Aramise zná mnohem déle a jsou výborní přátelé), ale jinak nemám žádnou výtku. Už se těším, až si pustím druhou část. ()

MyrnaAlec

Vincent a Eva. To by samo o sobě stačilo. Plus bombastické scény, exteriéry, moderní pojetí známého příběhu. Těším se na pokračování. ()

pity

Jedním slovem WAAAU. Bylo to skvělé. Užasně natočené, skvělé obsazení. Vincent je opět v sedle a Eva je užasná potvora. Bez digibordelu. Moc jsem si to užil a těším se na pokračování. ()

Dejvecd

Americký filmový priemysel krachuje, zatiaľ čo ten francúzsky je dosť možno na začiatku nového rozkvetu. Noví Traja Mušketieri možno idú občas dopredu trochu krkolomnejšie (rýchlejšie a menej emocionálne, ako by to chcelo), D'Artagnanova arogancia možno mohla byť zo začiatku zobrazená trochu sympatickejšie, a možno to celé bolo trošičku po-američtené, ale na druhú stranu sa jedná o veľmi príjemnú historicko-akčnú jazdu, ktorá by sa už v dnešnom Hollywoode ťažko našla. Vlastne, vôbec nenašla, preto musel až z ďalekej Európy prísť Martin Bourboulon, aby ho masovému divákovi doručil. A za svoje dielo sa vôbec nemusí hanbiť, pretože jednoznačne nie som jediný, kto sa teší na pokračovanie (áno, už neviem-koľký krát tu máme opäť "neukončený" film, lenže tentokrát je to na rozdiel od takého animovaného Spider-Mana aspoň spravené dobre a divácky uspokojivo), ktorého sa dočkáme už túto zimu. Okrem režiséra musím pochváliť aj samotných hercov, hlavne teda Romaina Durisa (Aramis), ktorý si každučkú scénu kradol pre seba. // Fajn moderná ("špinavšia") verzia ikonických hrdinov, ktorá predchádzajúcim filmom a knihám nerobí hanbu. 7/10 ()

ratpile

Strašně precizní, atmosférické, krásně odvyprávěné, historické dobrodrůžo. K dokonalému zážitku tomu chyběl nějaký výraznější herecký výkon či prokleslení/dramatizace postav - mušketýři jsou nezajímaví,  Richelieu a zbytek dvora jakbysmet. Možná o to zvláštněji nakonec snímek, spolu s mlžnou Francií, působí. Eva Green i na pár minutách klasicky dechberoucí. ()

HEED

Super, tohle podání se mi líbilo. Už se budu těšit na další díl. No a kamerové záběry na jeden střih jsou taky famózní. Bavil sem se. ()

Venom666

Tento film jsem odkládal, nechtělo se mě dívat na Xté zpracování této klasiky. No francouzi to natočili skvěle parádní film, už se těším na druhý díl. Ještěže to netočil Netflix nebo Hollywood to by d‘Artagnana hrál černoch a podobné zvrhlosti. Víme jak amíci rádi překrucují historii k mé spokojenosti to dopadlo jinak. ()

Nathaniell

JEŠTĚ ŽE TO NEDĚLAL NETFLIX !!! :-P :-P :-P Ve filmu není: 1. Zanegrováno (však víme), 2. Zaasiatováno (ještě tolik neletí, ale brzy beztak bude), 3. Žádné LGBTPQRSŠTŤUV komunály. Jen chlapi a ženský. Bílí!! Cha! A pak že to nejde. :-P ... Stran kvalit a podání se jedná bezpochyby o nejlepší zpracování Tří mušketýrů, které jsem kdy viděl. Povedené v každém ohledu a detailu... Hned od začátku je každému čtenáři jasné, že se film nedrží zuby nehty knihy. A víte co? Je to zatraceně dobře. To už tady totiž bylo často a za moc to nestálo... Bojové scény jsou precizní. Proběhnutí D´Artagnana k mušketýrům na začátku si nezadá s Assassin´s Creed - Unity. Což je pocta hlavně filmu. Klidnější a dramatické scény jsou zase krásně detailní a přehledné. Jsem neuvěřitelně zvědavý na druhý díl. Tady dávám bez váhání 5*. ()

curfew77

Žádnou z předchozích nesčetných adaptací jsem neviděl a možná proto mě trochu udivuje, proč je kolem této téměř hype, když je to prostě jen solidně, s citem a umem natočená rytírna, ani o chlup víc. Celé to navíc samozřejmě trpí nezvratným faktem, že Dumasova předloha byla v době svého vzniku jistě pecka, ale dnes působí jako příšerná a nepravděpodobná slátatina. Monstrózní množství práce a peněz vynaložené tady bych osobně mnohem víc ocenil v originálním a úplně novém příběhu napsaném podle dnešních standardů, ale chápu, že na něj by přišel jen zlomek diváků. 60 %, ale čtyři hvězdy prostě dát nemůžu. PS: Francouzská posedlost maškarními plesy je bizarní a nešlo si nevzpomenout na Fantomase s LdF, tím spíše, když se (jinde) v příběhu objeví i chlapík s dřevěnou nohou. Nechtěně komických momentů je ale v tomhle filmu pohříchu víc. PPS: Jediná věc, kvůli které bych snad mohl vidět druhý díl, je potenciálně poodhalenější a sexuálně výbojnější Eva Green. ()

Hawaj

Celkem obstojná adaptace mojí asi nejoblíbenější klasiky z dětství, kterou jsem hltal z tlustejch knih po mým dědovi s nádhernejma ilustracema. Nebejt vypelicahnejch minimalistickejch neautentickejch kostýmů, který asi dost dlouho louhovali v rezatý vodě a podobně rezavýho špinavě temnýho barvení, kdy jsem musel na temné scény přepínat barevnej profil telky, abych vůbec něco viděl, bych si to užil daleko víc. Pokud tedy chtěli natočit autenticky špinavý, kostýmně neopuletní a potemnělý film tak se měli inspirovat u španělského Kapitána Alatriste s Viggo Mortesnem. Dějově i emočně mě to docela vtáhlo, casting byl taky solidní, zvlaště Vincent Cassel jako Athos byl parádní. Až teda na krále, ten byl úplně mimo. Vypadal spíš jak hrabě Drákula než král Francie, nebo jako zádumčivej Arab co zrovna nechce hrát. Dost to sundal. Taky mně dost zarazilo to skoro nepoužívání klobouků a pokrývek hlavy. To bylo dost nezvyklé. Paní Bonacieux byla sice sympatická, ale poněkud odtažitá a bez emocí. Milady Evy Green byla ok, ale čekal bych že ve filmu vyzní víc rafinovanovaně a zákeřně. Tady to bylo jen průměrná záporačka. Rejža asi nevědel jak na to. Akce byla solidní a zábavná, už už jsem si říkal že tam nejsou žádný neuvěřitelný hovadiny na který francouzi trochu trpěj, ale teatrální odchod Milady ze scény to dost sundal. Vzhledem k tomu že předpokládám že se v druhém dílé vrátí bez pokřiveného vlásku… Nejvíc plus je za mně originální znění ve francouzštině a lord Buckingham hovoří anglicky. To je fajn. Sluhy mušketýrů úplně z příběhu vynechali. Zřejmě by to bylo politicky nekorektní nebo co. Jenže i moji rodiče měli za 1. republiky posluhovačku. To nebylo až tak neobvyklé jak se může dnes zdát. I dnes mladé dívky jezdili na zkušenou a dělaly au pair. No na každej pád je evropská produkce historickejch filmů vždy příjemnější než ta americká. ()

Pete

Od poslední seriózní velkofilmové adaptace Dumasova románu uplynulo již 50 let, a tak je zase načase tasit kordy, všichni za jednoho. Notoricky známého díla se tentokrát konečně chopili nejpovolanější Francouzi, a pojali látku poměrně invenčně (a celkem pochopitelně úplně jinak, než předtím Britové) - humor a milostné pletky ořezali na minimum, a prim zde hrají zajímavě "realisticky" pojaté souboje a napětí, pečlivě budované v jednotlivých scénách. Špinavé ulice, potrhané kostýmy, ruční kamera v temných odstínech, břitký střih, pokud není zrovna kompozice nasnímaná na jeden záběr - zde se toho tvůrci nebáli, leč při zachování přehlednosti. Akorát to věčné napodobování Zimmerových hudebních motivů už by stačilo. Herecky tlumenější, vyčnívá pouze božská Eva, a spolehlivý Cassel (ten tu navíc už kvůli tátovi prostě nemohl chybět). Na ty 4* to tady mušketýři vytáhnou, vždyť každý dobře ví, že oni taky nejsou jen trojka. ()

sharka.68

Ponuré,syrové na dřeň a pro mne zatím nejlepší zpracování..žádní nažehlení floutkové...lidi z masa a kostí, takoví,jak je možná viděl i Dumas..sice připravovaná Athosova poprava na anglickém špalku, ve mne vzbuzovala rozpaky, těch výstřelů z jednohlavňové muškety a z předovek bylo taky nějak moc, ale ta atmosféra byla echtovní! Další díl až v prosinci 2023? A vážně budou jen dva? ()

Lina

Rozhodně kvalitní dobrodružný film. Z tolikrát zpracovaného příběhu je opravdu těžké dostat něco originálního a tady se to podařilo díky nové politické zápletce a zašpiněnému nenažehlenému vzhledu. Do popředí se dostal i nečekaně sympatický Ludvík XIII. Navíc jsou za touhle verzí Francouzi, tedy ti, kdo k mají k látce nejblíž, což je další důvod, proč dát v tomhle případě přednost titulkům před dabingem. Upřímně ale doporučuju raději zapomenout na předlohu, protože jestli začnete moc porovnávat, nebude to ono. Když to zkusíte... Nejlepší část knihy, cesta pro závěsky, je tady hodně stručná a jenom v poloviční sestavě. Šerm už zdaleka nestačí, proto dojde na přestřelky s mírně nepřehlednou kamerou. Koneckonců proč ne, bitka proti kardinálovým gardistům ale proběhne s takovou přesilou, že by správně nikdo ze čtyř hrdinů neměl přežít. Aramis vypadá trochu vyžile, Athos (i když herecky opravdu fajn) zase na svůj původní knižní věk poněkud staře, takže kdyby náhodou došlo i na pokračování po dvaceti letech, museli by ho hledat snad domově důchodců. Královna Francie má už taky nejlepší období modelky na obálce za sebou, takže vás nutí přemýšlet, proč vůbec Buckingham kvůli ní tak riskoval. Že by vášeň z mládí nebo síla jejího charakteru? No a Porthos se evidentně stará o jiné věci než o svůj vzhled – přitom jaký z něho mohl být pěkný metrosexuál, jenže to by nezapadlo do celkového pojetí. Asi nejpodobnější sám sobě z předlohy je tentokrát D'Artagnan. Milady změnila barvu vlasů z blond na tmavou, naštěstí nebezpečná je pořád dost a k dobrodružství jí přibyla honička s koncem ve stylu Uprchlíka. Jen tak na okraj, proč si v tom případě závěsky vlastně nenechala? Že by na ni budoucí čtvrtý mušketýr udělal tak velký dojem? Možná to zjistíme v prosinci, až dojde na druhou část. ()

Grellenort

"Francouzskej šarm" je hrozně nadužívaný klišé. Ale co naděláš, když to tak prostě je? Moderní pojetí bez moderního bulšitu, výborná hudba, povedená jednozáběrovka v lese (myslím) a pár moc hezkejch obletů dronem. Vincent Cassel disponuje mocným charizma a Eva Green to taky pořád má. Škoda, že jen, že tomu v druhý půlce po Athosově záchraně trochu spadne řetěz. [8,5/10] Jináč na titulkovaný verzi bylo se mnou osm lidí v mrňavým sále. Obávám se, že druhou část holt asi absolvuju doma, což by byla fakt škoda, protože kino tomu moc slušelo... ()

Gig

V dnešní době je moderní chopit klasiku a "porealističtit". A to je největší zlo. Pokud román, předloha je romantický dobrodružný příběh, tak by tak měl být i uchopen. To je jako vzít Švejka a udělat z něho vážný Signum laudis. Alexandr Dumas vzal spisy jistého pana d‘Artagnana a převedl ho intrikanského romantického příběhu. Co jsme tu dostali. Z původního příběhu byly použité některé postavy, některé vztyčné body jako seznámení, přívěsky a láska vévody ke královně a to je asi vše. Ano je to jen něco jako první půlka první knihy o \třech mušketýrech. Jenže ouha Athos dostává úplně jiné motivace, dostává se do rebélie (něco jako kombinace pokračování mušketýrů po 20 letech. Milady od počátků o Athosu ví. Největší scénaristická chyba je, že všichni o Athosovi, mluví jeho hraběcím titulem. Athos, stejně tak Porthos i Aramis měli tyto krycí jména pro utajenost. Nemluvě, co mě dostalo, že král na konci mluví, že teď jste čtyři mušketýři, jako by to tři-čtyři mušketýří byla veřejná mediální skupina.  Dále, mušketýři bez sluhů, vše si řeší sami.... hmmm. Film s M. Yorkem miluju, ale to že tam je jen jeho sluha, to jsem mu neodpustil. Tady nemáme žádného. Constance Bonacieux bez manžela. Athos s d‘Artagnanem v Anglii, hmm. Milady dvakrat prezila smrt. Ten skok ze skaly... hmmm. Všude hnědý filtr. Co musím pochválit je casting. Kurňa kde je ale Rochefort v plné parádě? Docela se mi líbili ty narážky na Bartolomějskou noc. Ale tolik protestanských bouří si mohli odpustit. A ano, rozumím proč to tam chtěli dát - kvůli realistickému pojetí a narážku proč ona pozdější bitva. Film má skvělé momenty, ke dynamický a fajn se na to kouká. Ale mělo to mít jiná jména a jiný název. Stejně mám z filmu trochu pocit, že vše co se tam dělo, bylo jen proto, aby se tam dělo, než že se vypráví rozsáhlý román. Ale jsem zvědavý na druhou část. ()

49. ceny César ovládla Anatomie pádu

49. ceny César ovládla Anatomie pádu

24.02.2024

V pátek 23. února 2024 proběhl v pařížské koncertní síni Olympia slavnostní ceremoniál 49. ročníku předávání cen francouzské Akademie filmových umění a technik (Académie des Arts et Techniques du… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD