Přichází ze vzdáleného světa, aby lovil lidi pro zábavu. Neviditelný a ozbrojený smrtícími zbraněmi nemilosrdně stopuje svou lidskou kořist a zanechává za sebou zmrzačené mrtvoly. Nyní si vybral městskou džungli. Los Angeles, kde právě zuří válka drogových gangů, je perfektní půdou pro Predátorovy smrtící hrátky. Tvrdohlavý policista Mike Harrigan (Danny Glover) se však odmítá vzdát bez boje. (Magic Box)

helrohir

Celkom slušné pokračovanie, aj keď na jednotku s Arnoldom to nemá. Atmosféra veľkomesta je fajn (džungľa je však džungľa), Danny Glover tiež nesklamal a zaujímavé je aj detailnejšie predstavenie osoby a výbavy samotného predátora. Film má aj niekoľko zbytočných (rozhovor s kráľom Williem) alebo nelogických scén (Predátor sa dá veľmi ľahko poraziť v súboji ostria proti ostriu od obyčajného policajta). Filmu chýba aj lepší scenár a je škoda, že tak ako u pokračovania Votrelca, sa aj tu k slovu nedostal schopný režisér, napríklad práve Cameron. ()

anyonecek

Tak já bych řekl, že docela důstojné pokračování 1. dílu, ale prostě to na něj nemělo. Sice krásné vraždy a krásná závěrečná honička, ale nemělo to to nadšení a ani tu krásnou džungli jako v 1. díle. Prostředí velkoměsta mi zde vůbec nesedlo, stejně jako AVPR, v té džungli když běhal Arnold s adrenalinem v krvi a dělal pasti a vůbec už věděl, že to má spočítaný to bylo prostě lepší a divák s ním tak nějak soucítil. ()

kubilov

Prvních pár a posledních pár scén nejlepších, prostředek nudná nastavovaná kaše. Džungle byla sympatičtější, stejně tak Arnold. Myslím, že pokračování úspěšné jedničky měl dostat někdo způsobilejší. ()

ManOfPhoenix

Další Predoušův film. Tentokrát z pohledu velkoměsta, namísto obří džungle. Náš milý a jiný predouš si přijel zaparádit v Los Angeles, kde si zabije pár mafiánů a dosti velkých zločinců. V čele tentokrát ale nebude stát Arnie Schwarzenegger, ale Danny Glover. Je to však trochu škoda, že se Schwarzenegger nevrátil, ale to nevadí. Glover tam padne skvěle, příběh je brilantní, a hudba ujde. Vcelku pohodové pokračování. ()

Vykuk

Po letech jsem opět skouknul a teprve docenil tehdy méně známého Denyho Glovera. Super film i dnes, strčí do kapsy spoustu trikových braků ala "Predátoři". ()

Brano

Veľmi slabé pokračovanie jednotky. Film bez poriadneho príbehu, len plný zbytočných akčných scén, so slabým hereckým obsadením. Nebyť výbornej záverečnej polhodiny, kľudne by som dal aj odpad. Koniec filmu mal konečne nejakú myšlienku, ktorá bola doplnená množstvom výborných scén. Úplný záver v lodi sa celkom vydaril, menší záber na lebku Votrelca možno inšpiroval autorov počítačovej hry AVP, z ktorej neskôr vznikol aj film. ()

toty

Druhé pokračovanie už bey Arnieho neni ono. Glover síce robí čo môže,ale jednohucho na prvú čast to nemá ani náhodou. Stráca to na atmosfére ktorá sa odohráva v meste. Džungla je džungla a chýbajú už raritné vtípky. ()

Frog.cz

Já vím že už to není to co s Árnim ale Danny Glover taky není špatný herec,navíc je to poslední Predátor Kevina Petera Halla což je určitě škoda.Nejvíc se povedla scéna kdy jde bábrlina se smetákem na Predátora v koupelně :-).No a pak kdy se Danny ocitl v lodi plné dalších lovců taky neměla chybu. ()

offlineman

Pro mě v některých ohledech i lepší, než s Arnoldem! Glover sice není Arnold, ale jeho pojetí "obyčejného" poldy tu nepůsobí nijak rušivě, naopak! Navíc i Predator tu má více prostoru a je mnohem více vidět než v jedničce! I poněkud odlehčená scéna, kdy stará babka jde na Predatora s koštětem byla dobrá a pobavila! ()

JajinkaBec

Glover asi není takový ten typický americký hrdina, kterého byste čekali v hlavní roli takového filmu. Minimálně po Arnoldovi z jedničky je to pořádná změna (nenuťte mě psát jeho příjmení). Ale není to vůbec na škodu, vlastně je to fajn a tak nějak víc to tomu policajtovi věříte. Velkou změnou je prostředí. Přiznávám, že džungle v jedničce pro mě byla zajímavější a všechno v ní tak nějak dusivější. Asi ten pocit odříznutí od světa. Ale i L.A. má něco do sebe, to rozhodně. Palec nahoru za závěrečnou pointu, to jsem nečekala. ()

horor2

Z džungle do Los Angeles, Arnolda Schwarzeneggera střídá Danny Glover a Kevin Peter Hall se vydává znova lovit. Pokračování plného násilí a obav z neviditelného si myslím dopadlo nakonec pozitivně. I Mike Harrigan má koule pobíhat s pořádným kanónem po městě a vzdorovat silnějšímu. ()

johnsnow

Oproti prvému dielu to už nemá svoje čaro, mesto miesto džungle bola síce podľa mňa fajn zmena avšak tá vojna gangov ktorá bola dôvodom predátorovho príchodu mala dosť málo priestoru. Herecky ma potešili Glover, Paxton aj Busey. Zvyšok nemali nejak veľa priestoru. Lebka Aliena mala tiež šmrnc a ten záver bol naozaj super. 4*. ()

mrclTV

Zatiaľ čo jednotka sa aspoň snažila o celkom ucelený dej s akože nejakými zvratmi, v dvojke sa stým nepárali a povedali si, tu bude Predátor v meste a hotovo. A nevieme ako sa sem dostal a zápletku nejak zalepíme s drogovými kartelmi. Neviem prečo, ale tento film mi veľmi pripomína tretieho RoboCopa, miestami chcená a miestami nechcená komédia plná akcie bez ladu a skladu. Vtedy pri RoboCopovi som bol nekompromisný, ale tentokrát sa zľutujem a dám dve. Až tak traumatický zážitok to nebol. ()

AgnesDee

Jsem ráda, že i druhý díl napsali ti stejní scénáristé, protože tak si predátor zachoval svého ducha cti a nevymýšlí si nové schopnosti vycucané ze svého mimozemského drápu. Ale to neznamená, že je to dobré pokračování. Asi nejhorším nápadem je samotné přesunutí děje z džungle, což byl velmi dobrý nápad, do centra LA. Přišlo mi to moc tlačené na pilu, jako by producenti řekli scénáristům, že lidi se rádi dívají na zmasakrovaná města, tak proč tak nenatočit i tento díl. A taky se zde objevuje jedna obrovská otázka: Jak je sakra možné, že nikdo v tomto filmu neví o té obrovské mimozemské lodi, co je pod městem? A taky ten nový tým pro lovení predátora; nic nového nám neřekli, co bychom nevěděli z prvního filmu, a ještě jako hlupáci sami ze sebe dělají potravu. Ale musí se nechat, že konec na lodi se opravdu povedl. Hlavně z hlediska myšlení predátorů. ()

Hyperbolic

Důstojné pokračování, nemusí být až tak akční a kultovní jako jednička s Arnoldem, ale u mě tady naprosto vyhrává atmosféra. Temná, hutná a hororová. LA jako špinavé město plné zločinu a pouličních soubojů gangů mi přijde zajímavější než džungle a všechen svůj potenciál (metro, úzké uličky bez možnosti úniku..) naplno využije. Predátoři se ukáží jako inteligentní a čestní lovci + vypadají sakra úžasně. 5/5 ()

Midar

Já mám vlastně dvojku Predátora pořád docela rád. Jasně, že jedničce nesahá ani po kotníky, i tak se ale pořád jedná o dost slušný akční thriller, který pár opravdu skvělých scén rozhodně má. Ať už si vzpomenu třeba na likvidaci gangu, rituální zabití souložícího týpka, dekapitalizaci krále podsvětí či třeba perfektní scénu v metru. Ten film má prostě i po letech, co nabídnout. Když si k tomu všemu navíc přičtete slušně vystihnutou atmosféru zkaženého města, permanentně naštvaného Dannyho Glovera a stylově natočenou brutalitu. Dojde vám, že se vlastně jedná o dost důstojné pokračování. ()

PeterJon

Príliš béčkové a naivné s odstupom času na to, aby som to bral vážne. Kultové to bolo pre mňa v roku 1991 na skopírovanej VHS. Herci s trápnymi výkonmi, tento film nemal vzniknúť, nebavilo ma to ani pozerať, chýba napätie. ()

Eraser

Současný hype okolo PREY s sebou přináší názor, že Predátor 2 je dobrý, ve své době nedoceněný film. Není.  1. přesun z džungle do velkoměsta působí zprvu zajímavě, ale není příliš využit 2. Danny Glover (i když ho mám rád) není Arnold a lze těžko věřit, že je Predátorovi důstojným protivníkem. Škoda, že to tenkrát nedopadlo se Stevenem Seagalem, v jeho tehdejší formě (film vznikl rok před Přepadením v Pacifiku) by to mohlo být zajímavé. 3. Moc Predátora. Kouzlo prvního filmu je, že Predátor je většinu filmu skrytý a naplno se projeví až v závěru, takže zůstává tajemný (což mimochodem skvěle využilo i letošní PREY). 4. Místo výborného akčního režiséra nastoupil nudný rutinér. 5. A jak jednička za ty roky nezestárla, tenhle film působí v dnešní době hodně archaicky. Už někdy před 20 lety jsem Predátorovi 2 dal 2 hvězdičky. A není důvod to měnit. ()

adamix

Predátor 2 začína šialene akčným úvodom, svalnatého Arnolda z džungle bez závad nahradzuje kultový herec Danny Glover, ktorý si tu kvázi zopakoval detektíva Murtaugha zo série Smrtonostná zbraň a treba uznať že bol skvelou voľbou ako protivník pre obávaného vesmírneho lovca. Film je krvavý, pútavý a neustále sa v ňom niečo deje a mám pocit, že tu padlo za obeť viacej postáv, ako v prvej časti. Predátor je rovnako slizký a tvrdý súper a koniec prinesie aj príjemné vyvrcholenie na predátorskej lodi (s hlavou xenomorfa ako nápadne nenápadnou trofejou, ktorá v tej dobe všetkých fanúšikov musela riadne potešiť). Nechápem, prečo to v tej dobe bol prepadák, moje srdce si film získal okrem iného aj dokonca občasným humorom (pani s metlou, strach z výšok). Jasné, originál bude vždy najlepší, ale toto dokonale využilo svoj potenciál a doteraz nechápem, prečo som sa filmu roky vyhýbal. Za mňa 90%. ()

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

Klepy, plky a floskule

Klepy, plky a floskule

02.10.2006

Asi takhle by se dala ve zkratce charakterizovat situace okolo údajné přípravy dalšího projektu o populárním vesmírném lovci lebek. Predátor z roku 1987 se pod taktovkou Johna McTiernana (a maskou… (více)

Vyhoďme ho z kola ven...

Vyhoďme ho z kola ven...

10.06.2006

...a ukažme si na něj prstem. Před několika dny se filmová mašinerie opět rozhoupala k akci a vydala prohlášení o režisérovi pokračování nejzmršenějšího a zároveň nejočekávanějšího scifi horroru,… (více)