Na přání otce se rodina Earpových stěhuje z Missouri do Kalifornie. Cestou poznávají Divoký západ a jeho drsné zákony. Syn Wyatt studuje práva. Je to mladík, který se vyhýbá násilí. Odjíždí z Kalifornie za svou dívkou, kterou miluje, a ožení se. Ona během těhotenství zemře na tyfus a Wyatt ze zoufalství zapálí dům. Stane se z něj opilec, krade, přepadává lidi, naučí se zabíjet, dostane se do vězení a jen o vlásek unikne oprátce, protože jeho dědeček za něj složil kauci a nechal ho utéct. Od té doby Wyattovi začne nový život. Stane se lovcem bizonů, krupiérem v kasinu, pak zástupcem šerifa v malém městě. Šerif z blízkého Dodge City ho přesvědčí, aby mu pomohl chránit zákon. Wyatt s sebou vezme své přátele a bratra. Začnou prosazovat nové zákony, ale to se lidem v městečku nelíbí. (TV Nova)

sud

Velmi dobrý monumentální western. Popisuje dopodrobna životopis Wyatta Earpa. Není tolik zatížen na akci, spíše na lyrickou stránku vyprávění. V akčních pasážích je zase lepší jeho o rok starší kolega "Tombstone". Oba dva řadím na stejnou úroveň. Kevin Costner v titulní roli podal dobrý výkon, v té době uměl ještě hrát. Lawrence Kasdan westerny točit umí, ale proč se stávají propadáky, to mi nikdo nevysvětlí. ()

castor

Jeden z nejslavnějších šerifů, proslulá přestřelka, spousta známých hereckých jmen a zatraceně přepálená stopáž. Příliš váhaví střelci neměli v nehostinných časech dobývání Divokého západu nikdy na růžích ustláno, Kevin Costner coby legendární šerif to ví a udělá v téhle nelehké době (snad) pořádek. Výsledek je docela utahaným listováním v rodinném albu, respektive v profesním, kdy emočně pasivní šerif přežívá množství přestřelek a nevzrušivě nás provádí tím nebo tamtím. Lawrence Kasdan (s Costnerem spolupracoval hned několikrát) v mnoha směrech sází na jistotu a nejednu scénu měl dotáhnout lépe, jiné měl nechat na podlaze střižny. Ale svého diváka si to s ohledem na roky opomíjený žánr najde. Stovky komparzistů, kulis i kostýmů, a hlavně tříhodinová délka. Pustit si takový film třeba v devět večer každopádně není nejlepší nápad. ()

Ded@M@tes

Kevin Costner v americkém westernu, podobnou tématiku jsem dlouho neviděl. Celkové vzato dost zdlouhavé a s napětím se taky dost šetřilo. ( Hodnocení: 5/10 ) ()

petero

Najznámejšie filmy s Wyattom Earpom: Wyatt Earp (1994), Tombstone (1993), Hour of the Gun (1967), Gunfight at the O.K. Corral (1957). ()

Xmilden

Dlouhá životopisná sága o Earpovic rodině, kterou Costner s Kasdan jako poctu tomu největšímu šerifovi všech dob. Wyatt Earp je velkolepá rozmáchlá podívaná, která přechází do akce jen občas a v určitých momentech je určitě lepším filmem než o rok starší Tombstone, ale zase vinou své délky jí chybí svižnost. Tombstone byla přecijen jinačí akční jízda. Kilmer podává mnohem zajímavější herecký výkon. Costner pojal svého Wyatta Earpa až dokumentárně přesně. Zkrátka oba filmy jsou určitě povedené. Záleží zda chce divák životopisný film nebo akční. 65% ()

Phobia

Největší slabinou filmu je zbytečná roztahanost - ubrat hodinu ze stopáže, mohla bych snad hodnotit hvězdičkou navíc. Největším kladem je Dennis Quaid v roli Doca Hollidaye, přesvědčivě vyžilý a sympaťák k tomu (kam se hrabe Val Kilmer, to se nedá srovnat!:-)). 66,6% ()

cheyene

Westernový velkofilm o jedné z nejznámějších postav Divokého západu. Příběh Wyatta Earpa byl zfilmován již nekolikrát a ať už přímo jeho nebo Doca Hollidaye ztvárnili v minulosti takoví velikáni, jako např. Burt Lancaster a Kirk Douglas nebo Henry Fonda. Kevin Costner potvrdil své herecké kvality a je pravděpodobně nejznámějším nebo nejikoničtějším Earpem v dosavadní kinematografii, což je možná dáno také samotným názvem snímku, ale také pompézností, s níž je Kasdanův film pojat. Na můj vkus je však až příliš rozvláčný, ovšem u životopisného počinu, který se snaží zachytit život tak slavné osobnosti od jejího dětství až po stáří a seznámíme se tak s jeho otcem (skvělý Hackman) či první láskou a ženou, je to poměrně pochopitelné, obzvlášť, když se zaměřuje nejen na slavné události typu O.K. Corral, ale velikou pozornost věnuje samotné osobě Earpa a jeho vývoji, tudíž tu nechybí vášeň, emoce, ale pochopitelně akce nasáklá krví. ()

paascha

Raději mám filmy o padouších, než o klaďasech, ale bez jednoho není druhé, a někdy, jako v případě Wyatta Earpa bylo nejdřív jedno, a pak druhé. Jen ten Kevin to hrál nějak prkenně ()

Fiftis

Musím sa priznať, že i keď v tomto filme hrá hlavnú úlohu skvelý Kevin Costrner, viac sa mi páčil film Tombstone (1993), ktorý je absolútne ale absolútne o tom istom a je dokonca len o rok starší. Akoby sa režiséri o tento príbeh bili. Možno mám ten prvší film radšej, pretože som ho videl o deň skôr. Tento si ale tiež za žiadnu cenu nenechajte ujsť. Jedná sa totiž o vydarený western, len už budete asi všetko dopredu vedieť, ak si predtým tiež pozriete ten prvý. Musím ešte napísať, že postavu Doca Hollidaya si obľúbite v oboch filmoch, pretože v tom prvom ho úžasne zahral Val Kilmer a tu taktiež dobre Dennis Quaid. Opäť však o trošku u mňa zvíťazil Val Kilmer. ()

Big Bear

Costner po skvělém Tanci s vlky po letech zase oblékl stetson, usedl do sedla mustanga a výhružně protočil zásobníky svých koltů visících na opasku ani ne tak proklatě nízko jako spíš pro desperáty proklatě blízko šerifské hvězdy. Jestli Forrest Gump mapoval dějiny USA dvacátého století, tak Earp to dělá podobně avšak se stoletím dřívějším. Divoký západ, kolonizace území, indiáni, desperáti, první města, těžební stanice dostavníky, stavba tratí... To jsou dějiny Severní Ameriky, tak tady vznikala civilizace. Film měl být původně šestidílný, ale Costner z něj nakonec udělal celovečerák. Těžko říci zda to bylo dobře, protože ta stopáž je stejně vražedná jako jeho hod kulečníkovou koulí. Na druhou stranu ono to celé vtěsnat do hodiny a půl asi nešlo. Já film viděl až včera a celkem se divím, že mi léta unikal. Z hlediska zážitku nemám tomu co vytknout. Bylo to výpravné, plné přestřelek ale i klidnějších míst... když už Costner nějaké vyvolené rozepnul šněrovačku, hrál k tomu symfonický orchestr :-)... Celé mi to tím svým pojetím a žánrem (nikoliv obsahem) dost připomnělo Legendu o vášni. I když to sledovat byl zážitek a není tomu v jednotlivostech vlastně pořádně co vytknout, celé je to takové jakoby nevyvážené. Napínavé momenty často střídá dlouhý děj, kdy se nic neděje... A to je důvod, proč tomu nedám tu čtvrtou hvězdu pomocníka šerifa. * * * ()

Indiana

Kevin Costner má lepší westerny a ve většině z nich si i vystřihnul sympatičtějšího a zajímavějšího hrdinu, ale i tak mě to bavilo, i když by to šlo trochu zkrátit (hlavně scény s manželkama jeho bratrů). Dennis Quaid byl výbornej. 70% ()

Ruut

To by mně ale opravdu zajímalo kam se podělo těch 60 milionů co byly údajně investované do tohoto filmu. Určitě ne na kvalitní herce ani velkolepou výpravu. Wyatta Earpa bych nikdy nerozeznal od tuctové televizní minisérie. A tu jeho rozvláčnost, sterilnost a čistě jen popisnost bez snahy pokusit se o cokoliv navíc v době HBO fakt nežeru. Slavná přestřelka v Tombstone se smrskla na zhruba 30 sekund trvající střílení několika lidí kolem sebe. Wyatt Earp v této podobě je ztráta času. ()

misterz

Aj napriek pomerne veľkej rozsiahlosti tohto filmu musím uznať, že som sa moc nenudil. Netvrdím, slabšie miesta sa tu nájdu, ale nie je ich veľa... Wyatt Earp si na nedostatok dobrodružstva vo svojom živote teda rozhodne sťažovať nemohol. A ešte zaujímavejšie je, že ho za život netrafila ani jedna guľka, hotový zázrak keď uvážime že prežil celý Divoký západ doslova z prvého radu. Navyše niektoré pasáže boli veľmi pekne dramaticky spracované, škoda, že to tak nebolo po celý čas. No i tak, veľká spokojnosť. Nadpriemer. 75/100 ()

kingik

Zdařilý western, který legendu amerického Západu, šerifa Wyatta Earpa, studuje opravdu velmi podrobně. Jeho mládí a tragické lásce je věnovaná první hodinka, ke slovu se dostane i slavná přestřelka u O.K.Corralu. Film, i přes svou délku, nenudí. Je to skutečně podáno velmi epicky a Costner, ostatně jako vždy, působí velmi sebestředně. ()

Jordan

romantický, rodinný western s trošku prehnanou minutážou, ale inak pomerne pozerateľný (hoci s tou hudbou to tam howard preháňa a patetizuje); doc holliday je zrejme vďačná rola, rok predtým v tombstone sadla kilmerovi, tuto sadla úplne skvelo quaidovi, ktorého inak nemusím, no v tuberkulóznom "správňackom" zabijákovi som ho žral a zatienil saj nemastného/neslaného costnera; inak je to vcelku mužná reklama na fúzy, terajší hipsteri by si tento film mohli zamilovať; a asi jediný western, v ktorom gene hackman nehrá záporáka; ()

Anderton

Wyatt Earp je film, ktorý vďaka svojej nekonečnej dĺžke uvidíte asi iba raz. Ako ja. Bol som síce spokojný, ale po dopozeraní aj dosť vyčerpaný. Bolo to už dosť dávno, ale kvôli "viac k veci" komentáru skutočne nevládzem si ho pozrieť znova, aj keď chodí dokola na MGM. Keď si pozrieme Costnerovu filmografiu od Tanca s vlkmi do roku 1994, tak vidíme samý skvost za druhým. Je mi dosť ľúto, že si toto tempo neudržal. VIDENÉ ZNOVA: Tak tie obávané tri hodiny ubehli ako voda a to sa mi už dlho pri filme, uvedenom v televízii, nestalo. Wyatt nie je vykreslený ako rozprávkovo kladný hrdina, má aj svoje chyby a aj chyby väčšie a nemusí byť napriek svojmu šarmu každej diváčke sympatický a má to svoje konkrétne dôvody. Čím ďalej, tým tu máme viac mŕtvol, viac drsnosti a filmu to tak po trochu patetickom úvode svedčí viac. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

Costnerova malá velká válka

Costnerova malá velká válka

14.02.2010

Nějakou dobu o něm nebylo slyšet. Tanečník s vlky se však vrací na scénu, a opět ve filmu, který hodlá i sám režírovat. Nikoho asi nepřekvapí, že akční dobrodružství A Little War of Our Own bude… (více)