Na přání otce se rodina Earpových stěhuje z Missouri do Kalifornie. Cestou poznávají Divoký západ a jeho drsné zákony. Syn Wyatt studuje práva. Je to mladík, který se vyhýbá násilí. Odjíždí z Kalifornie za svou dívkou, kterou miluje, a ožení se. Ona během těhotenství zemře na tyfus a Wyatt ze zoufalství zapálí dům. Stane se z něj opilec, krade, přepadává lidi, naučí se zabíjet, dostane se do vězení a jen o vlásek unikne oprátce, protože jeho dědeček za něj složil kauci a nechal ho utéct. Od té doby Wyattovi začne nový život. Stane se lovcem bizonů, krupiérem v kasinu, pak zástupcem šerifa v malém městě. Šerif z blízkého Dodge City ho přesvědčí, aby mu pomohl chránit zákon. Wyatt s sebou vezme své přátele a bratra. Začnou prosazovat nové zákony, ale to se lidem v městečku nelíbí. (TV Nova)

teutates

Wyatt Earp jako Forest Gump divokého západu. V rámci kulturního vyžití a vzpomínek na časy minulé jsem se podíval na tady tenhle skvost, který v rámci 183 min. poskytne pohled na pistolnickou legendu, ehm... dost bylo intelektuálních žvástů. Wyatt coby naivní mladík slíbil své srdce ženě, kterou viděl 1x v životě a jak jinak svůj slib dodrží. Za jistých okolností si přijde pro jeho ženu ďáblova pokojská (cca 1hod filmu) no a pak přijde on, obávaný pistolník, který vzal zákon do vlastních rukou a taky jeho znění. Jeden z nej. snímků daného žánru, co jsem měl možnost vidět 8/10. Já rád tyhle "epopeje". ()

Willy Kufalt

Spojení westernu a životopisního filmu možná lze pokládat za hodně originální, ale jaksi mi unikalo, čím byl v rámci Divokého západu osud Wyatta Earpa tolik výjimečný, že vznikl o něm i tříhodinový filmový epos. Wyatt Earp měl kupu svých příznivců a snad ještě víc nepřátel, ale sám se během filmu nedokázal přidat ani k jedné straně, byť mne chvílemi i jeho počínání bavilo, jeho osud mi zůstal spíše lhostejný. Holt každý národ má své hrdiny a není asi povinností ostatních je oslavovat stejným dílem. Poměrně jednoduchý děj se snaží obsáhnout více linií, proniknout také do sociální roviny (smrt první Wyattovy ženy i dítěte na týfus), ale všechno se rozpadá na tolik různých epizod, že to místy ani příliš nedrží pohromadě, i v té sociální rovině klouže spíše po povrchu. Historická atmosféra se povedla, po filmařské stránce na mne z toho dýchá skvělý dojem a kdyby nic jiného, tak temná "modrá" scéna z poslední půlhodiny, kdy se Wyatt jde na vlakovém nádraží pomstit za smrt svého bratra, mne přesvědčila, že minimálně ty 3* si film určitě zaslouží. Podruhé bych už ale víc než tři hodiny tohoto filmu s plným soustředěním asi nezvládl. Čekal jsem vcelku záživnější a komplexnější příběh. A také, že Gene Hackman bude mít daleko víc prostoru, když je uveden v titulcích jako třetí v pořadí. 60% ()

klerik

Opäť raz reálny western, kde temnota neprekáža (NEZMIERITEĽNÍ) a dĺžka je prispôsobená obsahu nie naopak (TANEC S VLKMI). Čím viac o Earpovi viete (toľko príbehov bolo o ňom napísaných...), tým lepšie pre vás. Pripravte sa na kompletný životopis, ktorý sa snaží pôsobiť uveriteľne (reálnejšie než v TOMBSTONE)... ()

korbitch22

nadprůměrný western s velice dobrým hereckým obsazením,dokonce se dá čumět i na výkon kostnera,rozhodně jedna z nejlepčích jeho rolí. ()

Chrustyn

Velkolepě rozmáchlý western mapující život nejznámějšího muže zákona. Costnerovi tyhle role sedí a obsazení filmu je také výborné ale s tříhodinovou délkou se musí umět pracovat. To "mistr" Kasdan moc nezvládl a tudíž je délka filmu v jeho podání docela ubíjející a zbytečná. Kdo je však přejedený spagetti westerny mohl by si tady spravit chuť. ()

Bauer

Já si snad ještě nakonec oblíbim žánr western, jenž naprosto nesnáším. Jen občas se vystkytně nějaký, který mně opravdu baví. Jenže jde o případ, kdy zhlédnu 50 westernů a z toho se mi 1 líbí. Wyatt Earp je určitě ten jeden, co se mi rozhodně zamlouvá. Může zato především fakt, že zde nejsou žádní indiáni a nic podobného. Prostý a jednoduchý příběh o chlapcize kterého se postupem času stal šerif. A už od začátku mně to chytlo a bohužel mně to začlo pouštět asi tak po dvou hodinách. Tím nechci říct, že by to chtělo zkrátit na dvě hodiny, ale potom už to nebylo ono a byl jsem rád, že to trvalo 3 hodiny, jelikož kdyby to skončilo po dvouch hodinách, tak by mně to štvalo, že to nebylo delší. Výbornou práci odvedl James Newton Howard, jehož hudba je krásná! Film se může také pochlubit výborným hereckým obsazením v čele se skvělým Kevinem Costnerem, Dennisem Quaidem, Michaelem Madsenem, Billem Pullmanem, Tomem Sizemorem a nebo třeba krásnou Téaou Leoni, které to neuvěřitelně slušelo. Jen je škoda Gene Hackmana, který dostal málo prostoru. Skvěle ztrávené tři hodiny! ()

PROROK14

Ano ano, takto má vyzerať poriadny western. Dĺžka mi nevadila, ani raz som sa nepristihol, že by som sa nudil alebo pozeral na hodinky. Do poslednej chvíle som bol rozhodnutý pre 4*, ale kedže mám slabosť pre skutočné príbehy tak dávam 5. Záverečný komentár ma dostal. ()

Lacike

Zivotopisny film o Wyattovi Earpovi, ktory sa rozhodne nevenuje len tej slavnej prestrelke pri O. K. Corral, ale snazi sa podat Earpov pribeh komplexne. Pokial sa nevypichne v pribehu nejaka linia, ktoru by film cely cas sledoval, tak je aj 183 minut na kvalitny zivotopis malo a to je pripad aj tohto filmu. Cela cast, ktora predchadza slavnej prestrelke by mohla mat o hodinu viac alebo menej a na vyzneni filmu by sa nic nezmenilo, kedze ju tvoria tuctove epizodky z Earpovho zivota. Kedze su podane dost skratkovito, tak ziadna nich sama o sebe prilis nestrhne. A napriek stedrej stopazi nema az na par vynimiek prilis moznosti vyniknut ani hviezdne herecke obsadenie. Jednym z nich je Dennis Quaid ako vychudnuty drsniak s ironickymi poznamkami Doc Holliday a druhym Costner ako Wyatt Earp, ktoreho sa tu nesnazi vykreslit ako bezchybneho hrdinu ale vdaka viacerym krutym epizodkam vyznie ako nesympaticky tvrdohlavec, ktory si robil co pokladal za spravne, bez ohladu na nazor druhych. Myslim, ze to je hlavny dôvod preco tento roztahany a miestami nezazivny film s nesympatickym hrdinom u divakov neuspel. Mna tiez nenadchol, ale za stratu casu ho nepovazujem. Este lepsie by ten namet vynikol, keby vznikol neskôr v produkcii HBO ako 10dielna miniseria. 6/10. Z filmov venujucich sa prestrelke pri O.K. Corral u mna nadalej vladne Gunfight at the O.K. Corral s Burtom Lancasterom. Sice nie je extra verny skutocnym udalostiam, ale rozhodne je najstrhujucejsi. ()

Ouwen

O Wyattu čtu různé povídky po netu a mám i jeho pár příběhů z rodokapsu. Pro mě je to hrdina s velkým srdcem, chladným pohledem a přesnou muškou. Moje westernová srdcovka se skvělým obsazením. ()

MrCreosote

Narozdíl od předchozích filmů zabývajících se Earpovým působením v Dodge City a Tombstonu (Můj miláček Klementina, Přestřelka v O.K. Corralu, Tombstone) se Wyatt Earp věnuje především hlavní postavě a její proměně z bezstarostného mladíka v zahořklého a brutálního, nicméně čestného ochránce zákona. Lawrence Kasdan si dobrého dialogu cení víc než akčních pasáží, takže někomu může snímek připadat roztahaný, mě ale jednotlivé rodinné hádky a citové problémy hlavních hrdinů neskutečně bavily. Není také bez zajímavosti, že zatímco ústřední přestřelka funguje v již zmíněných westernech jako dramatické vyvrcholení, zde působí jako příčina dalšího umírání a utrpení. A abych nezapomněl, Dennis Quaid je vedle Kirka Douglase nejlepším filmovým Docem Hollidayem všech dob. ()

JohnCZ

Tanec s vlky se nekoná, na to příběh Wyatta Earpa není zas až tak extrémně zajímavý jako fiktivní John Dunbar, ale oproti o rok staršímu stylizovanému a imo extrémně nudnému Tombstone je tohle zpracování již plnohodnotnou biografií. Je to patřičně rozmáchlé, v poslední hodině trochu natahované, ale příjemně realistické a plynulým tempem linoucí se drama. ()

liquido26

První třetina pojednávající o životě Wyatta Earpa předtím než se stal obávaným strážcem zákona mohla být o poznání kratší, ale po té, co se stal šerifem ve Wichitě se film nezvykle rozjel a po jeho skončení jsem byl nezvykle nadšen, takže i přes tu brzdu na začátku se nerozpakuji dát pět hvězdiček, ačkoliv Tombstone s Kurtem Russellem natočený o rok dřív pořád o trošičku vede. Nejvíc ze všech postav mi seděl asi Doc Holliday v podání Dennise Quaida. ()

corpsy

Epický a dobre natočený western, ktorý si možno nezaslúžil taký prepad. Dá sa povedať, že je to jeden z tých najlepších filmov v tomto žánri v 90. rokoch. ()

ConanVJ

Tak to jsem takhle včera nemohl usnout a přepínal jsem tv, co mě uspí. Narazil jsem na tento film a to byla velká chyba, protože mě to fakt chytlo a drželo do samého konce. Je to opravdu povedený western, který má pomalejší rozjezd, ale za to drsnější druhou část. Prostředí filmu je na tento druh filmu klasické, Příběh je pěkný a chytlavý. Co se týče hereckého obsazení, tak to se povedlo. Za mě 80%:) ()

baribal

Sice precizní western, ale neúnosně dlouhý. Výběr herců povedený, Kevinu Costnerovi tyto role sedí. Přestřelky zpracované klasicky, bez nápadu. Veškerá kritika je vlastně směřovaná právě na délku, ta v podstatě sráží film do jakéhosi lepšího průměru. Jsem zvědavý na srovnání s Tombstone a chápu, proč se Wyatt Earp stal tak velkým kasovním propadákem. ()

Greg

"You'd be doing me a favor if you called me Wyatt or Earp, but not both." Ačkoliv nemám westerny nijak zvlášť v oblibě, toto tříhodinové vyprávění mě zaujalo. Je v něm sice méně pro westerny typických přestřelek než v novějším 3:10 Vlak do Yumy, ale film by pro mě daleko rozmanitější (delší časové období, mnohem více postav). Herecké výkony tvoří další kladou stránku filmu - dvojice Kevin Costner a Dennis Quaid byla skvělí. Jediné, co bych filmu vytknu, je hodně dlouhá stopáž... Přece jenom tři hodiny potřebují velmi silné téma, aby se divákovi nestalo, že se bude u filmu místy nudit. Ale celkově jsem s filmem velmi spokojen. ()

MartinezZ

Určitě jsem to už viděl dříve, ale až teď si to pamatuji. A... no... 120 minut by bylo až až. Tohle bylo něco strašného a ačkoliv jsme na to nakonec koukali rychlostí 1,5x, stále to trvalo tak asi tři měsíce, pocitově. Neskutečně protahované. Tady fatálně selhala zřejmě dramaturgie. Zase potvrzení teze: "To je tak, když si film režíruje sám scénárista". Ne, že by to nemělo dobré chvíle, ale roztahaností to bylo peklo. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

Costnerova malá velká válka

Costnerova malá velká válka

14.02.2010

Nějakou dobu o něm nebylo slyšet. Tanečník s vlky se však vrací na scénu, a opět ve filmu, který hodlá i sám režírovat. Nikoho asi nepřekvapí, že akční dobrodružství A Little War of Our Own bude… (více)