Koralína a svět za tajnými dveřmi

• Česko Koralína a svět za tajemnými dveřmi (více)

Jedenáctiletá Koralína Jonesová je zvědavé a neposedné děvče. Přestěhovala se s rodiči na nudný venkov. Doma musí být zticha, hlavně nevyrušovat a jít nervózní mamince a duchem nepřítomnému tatínkovi z cesty. Koralína se nudí, a tak se vydá na průzkum okolí. Seznámí se s poněkud střeleným a upovídaným chlapcem Wybiem a jeho kocourem. V domě pak objeví tajná dvířka, která ji zavedou do světa skoro stejného jako je ten současný, jen tatínek a maminka tam mají místo očí knoflíky. Všechno je tam dokonalé, rodiče jsou hodní a mají pro ni vždycky spoustu času. Ale netrvá dlouho a Koralína zjistí, že vše není tak růžové, jak se původně zdálo. V ohrožení se octne nejen ona, ale také její skuteční rodiče. Koralína bude muset vynaložit veškerý svůj důvtip a odvahu, aby svou skutečnou rodinu zachránila. (TV Nova)

Ironhead

Pro mne osobne Henry Selick prekonal sam sebe. Jeste o fous lepsi a napinavejsi nez treba Ukradene Vanoce nebo Mrtva nevesta. Naprosto kouzelny pribeh, husta a chvilkama az hororova atmosfera, krasne stylizovany postavy, nadherny loutky, bajecna hudba i uzasna animace.... proste naprosto zaslouzenejch ***** ;o) Atmosferou mi to pripomelo zlate casy cz/sk animace... hlavne filmy Karla Zemana jako Carodejuv ucen nebo Pohadka o Honzikovi a Marence... me oblibene ;o) Kdo ma moznost videt ve Full HD nejlip pekne v klidu vecer na Vanoce, ten at si prida hvezdicku sestou ;o) ()

marrrrian

Silne to pripomína Burtona, akurát to je väčšie psycho. Coraline obsahuje mnoho detailov v každom jednom zábere, často ponechané k náhodnému povšimnutiu. Samotné postavičky (väčšina z nich) sú výzorovo i charakterovo veľmi podivínske. Aj Burton ponúka prehliadku anatomických zvláštností, ale neservíruje nám ich v nepatrných nohavičkách a s nálepkami na prsiach namiesto podprseniek. Najdesivejšie však pre mňa boli gombíky namiesto očí. Film veľmi podarený, ale práve podobnosť s Burtonom tomu trochu podkopáva nohy. ()

Nyanka

Já sem teda jako normálně posera, ale abych se bála i u animáku? :)) bombastickej počin, Burtonovská animace z toho jen čpí. Náměty jsou prostě bomba, knoflíky, krysátka plný prachu, a tak dále... ()

Brenda.Ch

Bizardní, divný, trochu burtonovský horror pro děti. Chválím animaci, jinak to na mě působilo chmurně, cize. V žádném případě můj šálek kávy. ()

Idoviren

Nejdřív mě na filmu hodně věcí štvalo, třebas ten ukecaný Hubert a plno dalších maličkostí. Jenže Koralina je nejen parádní knížka, ve filmové podobě vás dokáže okouzlit jak příběhem, tak i zvukem (píseň myší, nebo Koralinina nevlastního otce), obrazem (loutky, barevnost a knoflíkové oči), ale taky atmosférou která zdolá nejednoho dospělého. Knížku zbožňuju a film nakonec taky. ()

Mejdzula

Kdysi jsem z toho 2/3 viděl a nedávno jsem si na ten film vzpomněl. Tak proč se na něj pak taky nepodívat, že? Žánrově úplně mimo mně, ale to jsem věděl a tudíž mi to nevadilo. Nu...nic poklidného a milého to nebylo, odporností se taky dost našlo (obzvlášť ta transformace z maminky s knoflíky do nějakého kovového pavouka stála za to (y)). Každý "člověk" tam vypadal všemožně, ale ne jako člověk (to v hraných filmech až na pár výjimek nehrozí). Jsem vděčný za šťastné a veselé konec, bez něho by to bylo jemně na sviňu, ale tak nějak jsem doufal, že takový film zle dopadnout nemůže. Hudbička mne párkrát zaujmula a kamernictví též. Takže jakože docela jakože jako cool. ()

LencaN

Nemůžu jinak než 5*. V poslední době nic tolik neupoutalo moji pozornost jako Koralína. Je mi jedno, že se to dá přirovnat k Alence v říši divů...třeba mi zrovna Koralína víc sedí než Alča ;) Ne vážně, hltala jsem každý záběr. Nádherná animace, která je precizní, promyšlená, hravá, nádherné barvy/odstíny šedi, líbil se mi i přechod od barevného domu dál a dál, kdy se postupně ztrácely barvy až se svět rozložil do jednotlivých čtverečků bílé. Bylo to úsměvné, nezvyklé, morálně poučné a i napínavé. Vůbec se nejedná o film, který je vyloženě jen pro děti. Jsem drobet odrostlá a přesto se mi líbil hrozně :) celé to bylo zvláštní, ale moc příjemně zvláštní. ()

metztlimoon

Neviem, či toto raz v budúcnosti dám svojim deťom čítať za trest alebo za odmenu. Lebo pri knihe som mala plné gate... film o niečo slabší, ale stále kvalitka. Ten šuflík s gombíkovými očami a kovová ruka ma desia dodnes O_o ()

marekspanel

Úchvatné, originální, burtonovské a přece své, možná ještě více hororové a dosti vtipné (pan Bobinsky je totální magor :D). První shlédnutí ve 3D, kdy ještě více vynikla originální fázová animace a celková vizuální stránka, mě totálně odzbrojilo. Klobouk dolů za tuto geniální práci a skvělý příběh a sympatickou a neordinérní hlavní postavu. To si prostě člověk musí zamilovat :) ()

Tambry1231

Nemám rada horory, ale o tomto filme som počula vela dobrého, tak som sa rozhodla pozrieť si ho. Fakt že MILUJEM animované filmy tomu pomohol. Coraline mi na začiatku velmi sympatická nebola, ale chápala som ju. Začiatok bol nudný, ale keď sa Coraline dostala do druhého sveta ( ktorý je, mimochodom, NÁDHERNÝ ) tak ma to začalo baviť. Ešte viac ma tento film zaujal, keď prišlo k odhaleniu, že ten druhý svet ma temné tajomstvo, ktoré je naozaj strašidelné a smutné. Vela vtipov tu nieje, ale to, aspoň mne, nevadí. Mimochodom, ano, tento film je spravený pomocou bábok... snažte si to pripomínať, keď to budete pozerať. Vážne, ja som od začiatku vedela že tento film je bábkový, ale občas som tomu nemohla veriť, taká bola tá animácia úžasná. :D Odporúčam. Ale varovanie- sú tam VELMI strašidelné veci. ()

tukan008

POZOR! OBSAHUJE SPOILER! Na rozdíl od svých vrstevníků (připomínám, že čerstvě dospělých) nejsem zatížený na "animáky", ovšem občas udělám výjimku a nemusí to být hned anime. "Koralína" je film, u kterého se děti budou trochu bát a u kterého se dospělí nebudou nudit. Ovšem i přes pěknou a nápaditou animaci a zajímavý příběh musím zakroutit hlavou nad pointou - proč ta baba unášela ty děti? A kdo to vlastně byl? A proč ti sousedi Koralíny a její rodiny byli naprosto nevěrohodně nadsazení? Záměr? Určitě. Ale důvod? Chtěli snad tvůrci propojit skrze tyto sousedy reálný svět s tím "druhým"? Proto i přese všechny klady dávám tomuto hvězdičky čtyři. Škoda. ()

Skylwalker42

Není to taková dokonalost jako Ukradené Vánoce, ale stále jde o velmi nadprůměrné dílko. Možná z toho malé děti mají i noční můry, jelikož celkové pojetí je docela strašidelné a knoflíky místo očí...brrr.. a souhlasím tady s názorem, že je to zatím nejlepší výkon Dakoty :) ()

Astonko

Dôkaz, že aj bez rozsiahlych dialógov a množstva slov sa dá vytvoriť krásny film s výborným príbehom a ešte lepšou, temnou, atmosférou. Mystérium a originalita udržia diváka pri obrazovke, často nedýchajúc a očakávajúc, čo príde ďaľšie. Animácia, i keď nemusí sadnúť každému, snímok u mňa vyzdvihuje veľmi vysoko, rovnako tak originálny dabing. 9/10 ()

Mlekarnik

Neil Gaiman, výborný knižní autor, napsal poutavý děj vhodný pro celou rodinu, plný zajímavé zápletky, napětí a tajemna. Podle předlohy se vzápětí objevil tento animovaný film, a musím říct… wow! Jeden z nejlíp animovaných snímků co jsem kdy viděl. Po zhlédnutí filmu samotného, který byl úžasný a vřele doporučuji, jsem si ještě musel pustit nesčetně moc „making of“ videí, protože samotná animace toho filmu je neuvěřitelná. Vše co vidíme na obrazovce, jakýkoliv detail, někdo s péčí udělal, a to se musí odměnit! Studio LAIKA si tímto udělalo velmi dobré jméno a nejde ani popsat jak moc se těším na další díla. ()

Po Škatulácích se vydáme do Japonska

18.01.2010

A režisérem se stává...

A režisérem se stává...

01.02.2009

Moment, ale jakého filmu? Dnes nebudeme troškařit a naservírujeme vám rovnou tři kousky. Především je tady adaptace nejnovějšího bestselleru Neila Gaimana The Graveyard Book (v češtině vyšlo jako… (více)