Koralína a svět za tajnými dveřmi

• Česko Koralína a svět za tajemnými dveřmi (více)

Jedenáctiletá Koralína Jonesová je zvědavé a neposedné děvče. Přestěhovala se s rodiči na nudný venkov. Doma musí být zticha, hlavně nevyrušovat a jít nervózní mamince a duchem nepřítomnému tatínkovi z cesty. Koralína se nudí, a tak se vydá na průzkum okolí. Seznámí se s poněkud střeleným a upovídaným chlapcem Wybiem a jeho kocourem. V domě pak objeví tajná dvířka, která ji zavedou do světa skoro stejného jako je ten současný, jen tatínek a maminka tam mají místo očí knoflíky. Všechno je tam dokonalé, rodiče jsou hodní a mají pro ni vždycky spoustu času. Ale netrvá dlouho a Koralína zjistí, že vše není tak růžové, jak se původně zdálo. V ohrožení se octne nejen ona, ale také její skuteční rodiče. Koralína bude muset vynaložit veškerý svůj důvtip a odvahu, aby svou skutečnou rodinu zachránila. (TV Nova)

Mikeel

Na tenhle film jsem se hodně těšil. Musím říct, že mě mile překvapil! Stop Motion animace se posunula zase o kus dál. Ty horrorové prvky jsou super. Když jsem se na to díval poprvé, vážně jsem se při některých scénách i bál. Lituji, že jsem to neviděl v 3D. Je to typicky bláznivé, kreativní a hravé. Burtonův vliv je tu dobře znatelný a já jsem čím dál víc pohlcen jeho filmy. ()

KatRi

Snad každý se někdy zasnil a představil si, že by na chvíli zmizel od děsných rodičů, sourozenců, školy a objevil se někde, kde by byl "králem, či královnou" nebo třeba jen Alenkou v říši divů. Koralíně se to podaří, jenže brzy se z toho stává spíš noční můra a boj nejen o vlastní záchranu. Děj nelze nikterak komentovat, v podstatě se jedná o přepsání knihy Neila Gaimana, byť obohacené o fantazijní prvky a ornamenty. Škoda jen, že ve filmu neprokrátili Gaimanův vleklý úvod, kdy stále čekáte, až se něco konečně stane. Atmosféra dokonalá, podle mého vystižena přesná hranice snesitelnosti, kdy už by dětský divák (a nejen on) odcházel z kina s hlavou mezi koleny. ()

sona123

Skvělá pohádka, u které se nebudou nudit ani děti, ani dospělí. Trochu mi to připomnělo animaci Jiřího Trnky. Coraline nabízí divokou jízdu do světa fantazie, možná se budete trochu bát, ale rozhodně se budete dobře bavit (mimochodem, Coraline je pěknej spratek a druhá matka jako by Teri Hatcher z oka vypadla, i když jí v žilách moc krve neproudí) a co na tom, že to místy logicky pokulhává. Jojo, takhle si představuji dnešní rodinné filmy, není přeci nutné kazit dětem vkus už odmalička. ()

Cement73

Velmi dobra animovana fantasy, ktorá postupne graguje dejom az do celkom napinaveho vyvrcholenia. Pripomenula sa mi sovietska rozpravka o "Kralovstve krivých zrkadiel". velmi dobe... ()

Martin_W

Moc hezký snímek se zajímavou animací a vlastně celým nápadem. Není to tak morbidní a skvostné jak takový Corpse Bride od Burtona, ale stejně se film zařazuje do těch orginálních, které se nepřiživují pouze na animaci. 75% ()

Marina111

Veľmi ťažko presne popísať moje dojmy z tohto filmu ... Predovšetkým, veľmi som žasla. Trošku som sa bála. A tešila sa. Veľa som uvažovala - nielen o svete za tajnými dverami, ale i o svete fantázie všeobecne a predovšetkým o svete reálnom. Koralína sa v istom období môjho života stala mojou denno-dennou filmovou stravou ; videla som ju x-krát v priebehu dvoch mesiacov, a vždy som v nej objavila nejaký nový podnet, či aspoň malý detail, ktorý ma nanovo očaril. Koralina sa v tom čase stala mojím alter egom. Nech si už o nej myslí kto chce - čo chce, mňa si naozaj Henry Selick opantal ; minimálne tak, ako Koralínu kúzelný svet. A hudba Bruna Coulaisa ... doteraz ju možem len rozdýchavať : v tom najlepšom slova zmysle, samozrejme. Nech je ako chce, Koralína pre mňa ostáva najhororovejšou rozprávkou môjho doterajšieho života, a zároveň aj najrozprávkovejším hororom. A hoci to nie je film, ktorý by som úprimne odporučila všetkým, ktorých mám rada ( a verte, že také filmy sú), vám, ctení návštevníci čsfd, ho vrelo odporúčam ... Ten morbídno - rozprávkovo - ideálno - zvrátený svet totiž stojí za nejedno pozretie ... ()

Gumrice

Nejúžasnější animák, který jsem za poslední dobu viděla. Všechny ty detaily, na kterých si tvůrci dali záležet, ty se musí ocenit. Občasné narážky a jisté záběry byly vskutku originální a pan Bobinski byl na jedničku, z toho jsem nemohla. Při večerní projekci je atmosféra krásně tajemná a místy až strašidelná, u toho hororového konce jsem ani nedýchala. ()

Mikino00

Lehce předělaný příběh o Alence ve strašidelnějším podaní, s dějem spíše pro menší děti. Výborná a originální je výtvarná stránka filmu. ()

Marys

Spočiatku ma film nezaujal animáciou, príbehom, postavami, grafikou, dá sa povedať, že ničím. No postupne sa rozvinul do krásneho kresleného thrilleru, že rapídne stúpol v mojich očiach. Dobrá gradácia, napätie, obrazy, zvraty. Určite nie pre každého diváka, ktorý "baští" súčasné animáky, určitá alternácia k Alici v krajine zázrakov a veľmi dobrý snímok. ()

kritiklon

Nápaditá Gaimanova kniha ve zdařilé filmové adaptaci Henryho Selicka. Styl ale také atmosféra jsou nezaměnitelné faktory tohoto rozkošného, fantaskního filmu. Provedeno na jedničku. Příběh má blíž spíše k průměru ale jako celek to funguje a pobaví děti i nejednoho dospělého. 4* za 76% ()

Kusik

Má to atmošku a hezky prokreslené prostředí plné fantazie. Postrádal jsem trochu více napětí a změnil bych chování hlavní aktérky. Přišla mi příliš vyrovnaná a nebojácná. ()

Renfield

To jsem si zase jednou zavzpomínal na dětství. Na doby, kdy ještě nebyl každý týden nový a v naprosté většině případů značně hloupý animák. Na doby, kdy i filmy pro děti byly občas tak trochu hororové... což vždy potěšilo. Koralína má sice do hororovosti Faunova labyrintu daleko (i když), přesto jsem si na něj občas vzpomněl. Nejen svět za dveřmi je nádherný, alespoň z počátku... Tedy, nádherný je stále, jenom trochu jinak, když nám atmosféra začíná houstnout a vše už se nezdá být tak ideální, prostě život. Krom úchvatného vizuálu má Koralína i úchvatnou hudbu a já oceňuji, že je tu poměrně dost té instrumentální. Zpívaná je sice taktéž pěkná, ale všeho moc občas škodí a právě tady by škodilo. 80% ()

Yardie

Lepších 80%. Tohle se hodně povedlo. Za prvé netradiční animace na USA - to mě zaujalo hned na začátku. Výborná a pomalu odhalující zápletka a motiv filmu. Skvělá hudba. První polovina i docela dost vtipná. Vše natočeno tak lehce, přirozeně, nápaditě. Prostě byla radost se na to koukat. Všechno krásně ubíhalo, člověk se nad ničím nepozastavil, jen hltal děj a čekal, co dál se z toho stane a o co vlastně jde. Druhá polovina, možná spíše poslední třetina byla trošku temnější a už bylo jasné, oč jde. V tu chvíli to malinko ztratilo kouzlo a napětí, ale s tím se nedá asi nic moc dělat. Taky mi přišlo, že finále bylo trošku odbyté a moc rychlé. Ale to byla jen maličkost. Celkově se to prostě povedlo, je to pro malé i velké, což je vždy u animáků fajn. Howgh! ()

filipvrbik

Mně se to prostě nelíbilo. Je to ten nejbizarnější animák, jaký jsem kdy viděl, výtvarně je to sice zajímavé, hudební podklad ok, atmosféra temná, ale hlavní zápletka je naprostý nesmysl, alespoň pro mě, prostě horor pro děti, nebo animák pro dospělé... Ono to prostě není od Tima Burtona, a i přes veškerou snahu je to poznat. Je to taková Alenka v říši divů na druhou, a navíc jsem díky jedné spešl epizodě Simpsonů víceméně věděl děj, na druhé straně chápu, že to někteří oceňují, ale pro mě to prostě nebylo...30% ()

Oralfabet

Tohle jsem viděl kdysi dávno na základce a pamatuji si, že se mi to nějak nelíbilo. Myslím, že jsem prostě tak nějak z principu zavrhl jakýkoli film pro děti, co nám pustili, a ani jsem nejspíš pořádně nedával pozor, navíc můj filmový vkus byl tehdy víceméně neexistující, tudíž jsem dnes už názoru svého mladšího já vůbec nedůvěřoval, a očekával jsem, že si Koralínu užiju. Ale stejně mě překvapilo, jak moc jsem si ji užil. Dokonalá spooky atmosféra, dokonalá animace, spousta nápadů a fantastických momentů, co se člověku zapíšou do paměti. A kočka dabovaná Keithem Davidem. Co víc si přát? 10/10 ()

zdenur

Tak Selick se nečekaně vytáhnul. Příběh mi sice nepřijde nějak zvlášť originální, ale zpracování je neskutečně kouzelné. Kam se hrabou dnešní animáky. Úžasná atmosféra.. ()

Phillo

Všetky zložky podriadené tomu, čím mi dlho žiaden film nenahnal strach. Prostrediu. Stelesnenie zlých snov, z ktorých sa ťažko prebrať a ktoré sa vám stále vracajú. To vtesnané do "rozprávky", kde je miesto aj pre občasný vtip. Typ filmu, z ktorého si (rovnako ako z toho snu) veľa odnesiete a zapamätáte, no zopakovať si ho určite nechcete. ()

Po Škatulácích se vydáme do Japonska

18.01.2010

A režisérem se stává...

A režisérem se stává...

01.02.2009

Moment, ale jakého filmu? Dnes nebudeme troškařit a naservírujeme vám rovnou tři kousky. Především je tady adaptace nejnovějšího bestselleru Neila Gaimana The Graveyard Book (v češtině vyšlo jako… (více)