Koralína a svět za tajnými dveřmi

• Česko Koralína a svět za tajemnými dveřmi (více)

Jedenáctiletá Koralína Jonesová je zvědavé a neposedné děvče. Přestěhovala se s rodiči na nudný venkov. Doma musí být zticha, hlavně nevyrušovat a jít nervózní mamince a duchem nepřítomnému tatínkovi z cesty. Koralína se nudí, a tak se vydá na průzkum okolí. Seznámí se s poněkud střeleným a upovídaným chlapcem Wybiem a jeho kocourem. V domě pak objeví tajná dvířka, která ji zavedou do světa skoro stejného jako je ten současný, jen tatínek a maminka tam mají místo očí knoflíky. Všechno je tam dokonalé, rodiče jsou hodní a mají pro ni vždycky spoustu času. Ale netrvá dlouho a Koralína zjistí, že vše není tak růžové, jak se původně zdálo. V ohrožení se octne nejen ona, ale také její skuteční rodiče. Koralína bude muset vynaložit veškerý svůj důvtip a odvahu, aby svou skutečnou rodinu zachránila. (TV Nova)

Illy

Krásná temná pohádka z pera Neila Gaimana, dokonalé zpracování a i když místy děj trošku, ale jen trošku vázne, mohu jen doporučit. ()

Deywid

Napínavé...vtipné....skvelá animácia.....fantastická hudba....výborný herecký (dabérsky) výkon Dakoty Fanning.....90 % ()

Oxymoron

Když si dám vedle sebe Ukradené Vánoce (***), Koralínu a Mrtvou nevěstu (*****) (ta sice není od Selicka, ale žánrem, zpracováním a kamarádšofty Burtona se Selickem to sem patří), tak Koralína je přesně uprostřed. Jen lituji všechny ty děti, které jsem viděl v kině - po tomhle neusnou asi ještě týden. ()

waits

Knizni predloha je utla knizka, u ktere se nemusime prokousavat mnozstvim postav jako v objemnych titulech Americti bohove nebo Nikdykde. Osobne bych necekal, ze se Selickovi povede prevest Gaimanovo videni sveta na platno tak zdarile. Film me bavil od prvniho kuchani hadrove panenky a vedl me svizne az k trochu strasidelnemu a napinavemu zaveru. Gaiman, ac autor tak trochu upadkoveho zanru, pro me osobne pritom neni vzdy jednoduchy, casto mu uplne nerozumim nebo se nedostanu do jeho atmosfery (Sandman). Tady jsem byl ocarovan - pekny kousek s dobre vybranou hudbou, jakoby prevzatou od Joanne Newsome nebo Jose Gonzalese. Nedoporucuji chodit s malymi detmi! ()

chalp

Tak...každý čakal novú mŕtvu nevestu, bohužiaľ Henry Selick je len animátor a nie Tim Burton, rovnako ako Frank Miller nemá bez tvrdšej režisérskej ruky šancu. ()

Thomm

S přehledem nejhorší novodobý animák, co jsem viděl - absolutně bez nápadu. První hodina je extrémně nudná a film tak od horšího hodnocení zachraňuje jen závěrečná půlhodinka a jakž takž nezvyklé pojetí světa snů. ()

Blue.Shark

Výborně, výborně a ještě jednou výborně. Tohle je ta trocha svěžího vánku, která prostě do oblasti animovaných filmů musela přijít. Neočekával jsem nic jiného než hláškující hlavní hrdinku se stokrát ohraným Shrekovským příběhem a rádoby vtipnými scénkami. Koralína je ale o něčem jiném. Je originální, místy dost temná, a hlavně je to důkaz, že animovaný film nemusí být jenom stupidní komedie, ale že může být i napínavý a strašidelný. Já tenhle film vidět jako dítě, asi bych měl fóbii z knoflíků. Pět hvězdiček za nevybíravé nakopání téměř všech Dreamworks a Pixar filmů do zadku a ukázku potenciálu žánru v hororově laděné pohádce. Bravo! ()

JK-Stinger

Taková bláznivina asi nejen pro děti, ale u mě to moc úspěchů nesklidilo. Je fakt, že to tak trochu připomíná animáky mého oblíbeného Burtona, ale opravdu jenom vzdáleně. Koukat se na to dá dobře, ale asi to nebude můj nejoblíbenější animák, spíš takový průměr. ()

B_EyE

Selick má můj obdiv za to, že se nebojí držet stopmotion animace v době kdy svět válcuje mnohem snazší a rychlejší plně počítačové zpracování. Nutno přiznat, že film tak dostává úplně jiný rozměr. Na druhou stranu by Koralína asi jen těžko stála za zapamatování nebýt navíc skvělé předlohy z pera Neila Gaimana. Na mě Koralína jako celek prostě zapůsobila ... ()

Steel32

Nádherně udělaná fantasy pohádka, která posílá (skoro - tím myslím Ukradené Vánoce) všechny pohádky podobného žánru do háje. Nejdřív se mi způsob animace Koralíny nelíbil, protože na mě působil depresivně a zároveň suše. Nakonec by to bez té animace nemělo tu atmosféru, která na mě číhala v každé scéně. Sice nevím, jestli z toho děti do deseti let budou tolik unešený jako ti starší, možná už jenom protože mi konec připadal krapet strašidelnější (i když co si budeme povídat, děcka dneska koukaj na mnohem těžší kalibr). A jen tak mimochodem, Hubík je naprosto senzační. ()

nonick1

Naprosto dokonalá "burtonovská" alegorie světa drogového opojení, jako zdánlivě okouzlujícího útěku před fádní realitou všech, kteří ve svém životě něco důležitého postrádají, tak jako Koralína lásku a péči svých rodičů. Během filmu dochází k postupné metamorfóze a rozpadu toho krásného a fascinujícího „druhého“ světa, až z něj nakonec zbude jen prázdnota a jedna veliká lepivá a smrtelně nebezpečná pavučina, ze které je těžké, ne-li nemožné, uniknout. Povedená záležitost. Na člověka přitom dýchne závan Ukradených vánoc téhož režiséra, které také nejsou primárně určeny dětskému publiku. ()

Muel

| Laika Entertainment | Musel som sa do toho filmu dostávať v podstate celý čas a to nie preto, že by ma vyslovene nebavil, práveže podobné animáky ma vo väčšine prípadov veľmi bavia, ale tu som to proste necítil. Až hororovejšie pasáže v druhej polovici filmu mi to vynahradili a celkový pozitívny vibe z filmu zachránili. Je vidieť, že Selickova deltorovská réžia mu pristane a že najmä pristane tomuto typu filmu, čo sú stop-motion animáky, ktoré vyslovene zbožňujem. Viac TU. | Hodnotenie: 7/10 | ()

TaanStari

Ten začátek, vyrábění panenky, je geniální, ale zbytek už je jen nudná schématická pohádka. Na horor málo temná a na pohádku pro děti zase moc. Průměr. ()

rgrohol

Coraline je zkrátka jeden z nejlepších animovaných filmů poslední doby. Pošmourná pohádka o malé dívce vás donutí zírat hodinu a půl s otevřenou pusou. Animace jsou prostě kouzelné, Coraline skvěle namluvená, příběh zajímavý, nemám co bych vytkl. ()

THE_Joko

Dakota mi ukázala, že je ako ryba vo vode nie len pred kamerou, ale aj za mikrofónom. Maximálne skvelo zvolená mierne trhajúca „bábkovská“ animácia so skvelou hudbou na vrch! Pridať na dramatičnosti finálnej „hry“ s matkou z alternatívneho sveta a ubrať z prílišnej detskosti niektorých scén (tancujúce myši) tak by som určo dal aj 5*. ()

strangercz

Zatim na třech možná postupně zvednu ale po přečtení knížky a následné projekci filmu mám z filmu takový nějaký pocit. Knížka je rozhodně lepší ()

Rocket

Príliš zbytočné naťahovanie deja pomaly odkusávalo z 5-krajcovej pizze a preto si väčšiu porciu odo mňa tvorcovia nezaslúžia! Ináč povedané, film Coraline vyzeral spočiatku až príliš pekne, aby to bola "realita" ()

Po Škatulácích se vydáme do Japonska

18.01.2010

A režisérem se stává...

A režisérem se stává...

01.02.2009

Moment, ale jakého filmu? Dnes nebudeme troškařit a naservírujeme vám rovnou tři kousky. Především je tady adaptace nejnovějšího bestselleru Neila Gaimana The Graveyard Book (v češtině vyšlo jako… (více)