Koralína a svět za tajnými dveřmi

• Česko Koralína a svět za tajemnými dveřmi (více)

Jedenáctiletá Koralína Jonesová je zvědavé a neposedné děvče. Přestěhovala se s rodiči na nudný venkov. Doma musí být zticha, hlavně nevyrušovat a jít nervózní mamince a duchem nepřítomnému tatínkovi z cesty. Koralína se nudí, a tak se vydá na průzkum okolí. Seznámí se s poněkud střeleným a upovídaným chlapcem Wybiem a jeho kocourem. V domě pak objeví tajná dvířka, která ji zavedou do světa skoro stejného jako je ten současný, jen tatínek a maminka tam mají místo očí knoflíky. Všechno je tam dokonalé, rodiče jsou hodní a mají pro ni vždycky spoustu času. Ale netrvá dlouho a Koralína zjistí, že vše není tak růžové, jak se původně zdálo. V ohrožení se octne nejen ona, ale také její skuteční rodiče. Koralína bude muset vynaložit veškerý svůj důvtip a odvahu, aby svou skutečnou rodinu zachránila. (TV Nova)

Matli

Pro děti to asi nebude, občas docela strašidelné (na děti). Jinak animace je jiná a tak trošku originální. Veliké plus dávám za příběh, je sice pohádkový, ale zajímavý a docela i promyšlený. 66% ()

Jano...

Milujem Gaimana. A áno, aj predloha má mierne halucinogénny podtón, ale skôr taký snový, nie ako tento Selickov úlet na LSD... ale to nefrflem, to len porovnávam. 4* a ani o myšací chlp viac alebo menej. ()

pend

Z knížky, kterou bych zařadil spíše mezi hororové, udělali další Alenku za zrcadlem. Přesto se mi film líbil. Technicky a výtvarně vypiplaný. ()

Bozvav

Rozhodně lepší jak Alenka v říši divů. Jen je škoda, že jsme se nedozvěděli kdo vlastně ona drátková macecha vlastně byla a odkud se vzala. Jinak napětí od začátku do konce. Umělaa bych si to docela dobře představit jako hranou fantasy. Za mne 95%. ()

zdeny99

Ponurý animovaný film spíše pro dospělé než pro děti, který hodně připomíná Alenku v říši divů. Všechno je potemnělé, šedočerné, stromy jsou uschlé a takovým průvodcem je černá kočka. Přesto je to tak kouzelné, tak jako by to bylo od Tima Burtona. Hlavní postava Koralína má za rodiče dva typické vysokoškoláky, kteří jen celé dny pracují u svého počítače. Vlivem toho, že si jí nevšímají, tak Koralína najde tajemné dveře a za nimi ještě tajuplnější svět. Svět se samými bizardními postavami, kde lidé mají místo očí knoflíky a všude běhá hmyz a podobná havěť. Jsou to ještě bizardnější postavy než v tom normálním světě přede dveřmi, kde na sebe nejvíce pozornosti upoutávají dvě tlusté tedy s růžovými vlasy, ruský gymnasta s obrovským pivním pupkem a jeden pošuk na kole ve svářečské helmě. [17610. hodnocení, 796. komentář, 80%, 441. nejoblíbenější film] ()

Ten_Geek

Tohle má být dětská pohádka? První věc co jsem viděl byla scéna kde Druhá Matka Coraline chce aby si našila knoflíky do očí a v ten moment mě ten film zaujal, film je stop-motion animovaný což bylo taky velké plus. Když jsem začal koukat na ten film, řikal jsem si "Koukám na ten správný film." a poté vše začlo šílet, film vůbec nedával smysl a začal mít atfosféru lepší, jak většina Ačkových hororů. Film byl animačně a Atmosférově na vysoké úrovni, příběh a postavy (kromě Coraline a kocoura) mi přišli průměrné. Ale pro mě, film dělala atmosféra. 7,5/10. ()

SpeedyCZ

Moc pěkná pohádka, byl jsem příjemně překvapen. Po audiovizuální stránce perfektně zvládnutá záležitost, Henry Selick si s tím skutečně vyhrál. Ve 3D to bude určitě ještě lepší a na pět bych to vytáhl. ()

Loooki

Keď som videl trailer na Coraline, tak som sa potešil, pretože ma daná animácia, ktorá je úchvatná chytila za srdce. Ešte pred tým som si však prečítal knihu a zdalo sa mi to krátke, preto som veril, že sa toho chopia a dajú do deja viac, ale aby mi to veľmi nekazilo zážitok s "prídavkami" a poviem vám nepokazilo mi ho. ()

merigieren

Depresivní to nebude (jen kvůli nočnímu prostředí), jak zde zlí jazykové tvrdí. Spíš je to grafická jízda v níž se všichni chovají tak racionálně, všechno do sebe zapadá, že jsem postřehl až závěrečné titulky. Zároveň si nemůžu vybavit jedinou scénu, která by uvízla v paměti. Zatím 4* neboť si 5* neumím odůvodnit... ()

bangee

Výborná animace a výborné přepracování až horrorové pohádky od Neila Gaimana. Cítil jsem tu atmosféru, kterou sálala knížka. Poklona panu Selickovi. ()

Axident

Dle očekávání velmi příjemná, zábavná, ač nijak zvlášť originální věc o tom, že není všechno zlato, co se třpytí a věci mnohdy nejsou, jaké se zdají. ()

Koumi

Předlohu jsem bohužel nečetl, ale díky filmu se po ní rozhodně podívám. To je na celém filmu nejlepší. Jeho schopnost navnadit. Má kouzelný námět a naprosto skvělé zpracování. Zejména první polovina filmu je velmi příjemná a já jsem si připadal, jako ve vrcholných Burtonových dílech. Malou Koralínu jsem si zejména díky výtečně propracované mimice opravdu zamiloval. Bohužel s ubíhajícími minutami film spadá do monotematičnosti a spád je snad až příliš rychlý. Vše je najednou moc snadné, moc rychlé. Zničeho nic přichází konec a je to konec rychlý s nádechem již mnohokrát čtěného rozbředlého příběhu. Coraline je nádherně zpracovaný film s kouzelnou hudbou a originálním námětem. Přesto všechno mi na něm něco chybí. A snad u žádného filmu mě to nemrzelo tak, jako zde. ()

Mbeast

Mám trošku rozporuplné pocity. Nedávno jsme četl komiksovou adaptaci Gaimenovy knihy. Byla temná. Líbila se mi. Totéž jsem čekal od filmové Koralíny. Jenže ona se komiksu nepodobá ani vzdáleně. Je barevná. Rozzářená. Vypiplaná do posledního detailu. A právě s tím jsem měl trošku problém. Ale nakonec se mi podařilo se přes něj přenést. Ale dost už unavujících zamyšlení a poznámek, pojďme rovnou k "faktům". Koralína je dobrý film, o tom není pochyb. Od výtvarné stránky (geniální, není co vytknout) až po výběr dabérů, například Dakota Fanning je vybrána skvěle. A proč tedy nedám plný počet hvězdiček? No nejspíš proto, že jsem hnidopich a nedokážu se přenést přes úplně odlišnou atmosféru než jsem doufal. Sakra nějak jsem se do toho zamotal. Nic 4*. ()

PDcz

4**** body Joj. Bojim bojim. [X] Minus 1* bod On to nebyl Tim Burton? Není to teda důvod odebrání bodu, právě naopak. Pokud ovšem vezmu v potaz, že digitalizované záběry byli procedurálně zcela odlišné od korelačních metod aplikovaných v běžné dostupné digitalizové éře multimediálních sepultur, tak musíte uznat, že odebrání bodu je přímým ekvivalentem k pošklebku knoflíkového otce jedoucího na mechanické kudlance. To je prostě fakt. [X] Víc, vííc.. já chvi víííc ()

JakeG

Proč jen jsem nemohl vyrůstat v současnosti?! Asi bych se z podobnejch pohádek po...., ale jsou prostě nádherný. Miluju temný a strašidelný příběhy a zvláště jsou-li takhle poutavý a vtipný. Taky mzsím zdůraznit že hudební motiv táhnoucí se celým příběhem se mi moc líbil a dostala mě celkově atmosféra. ()

Ippolito

Po Burtonově Mrtvé nevěstě je tu další 3D animovaná pohádka lehce dekadentního ražení. Na rozdíl od již zmiňované Mrtvé nevěsty se ale neodehrává v záhrobí, ale v „jiném světě“. Do něj se každou noc vydává mladá dívka Koralína, která si v něm užívá svých „druhých“ rodičů, kteří jsou, na rozdíl od svých protějšků ze skutečného světa, milí a pozorní, jen mají místo očí knoflíky. Pomalu ale Koralína zjišťuje, že není všechno zlato, co se třpytí, a že by si člověk měl vážit toho, co ve skutečnosti má. To si samozřejmě Koralína uvědomí až příliš pozdě, proto musí prokázat velké úsilí, aby vysvobodila své rodiče a uvězněné děti ze spárů „druhé matky“. Grafické ztvárnění filmu je naprosto úžasné. Příběh je promyšlený a velice poutavý. Koralína je od začátku do konce milou postavou, která si získá sympatie každého diváka, jak dětského, tak dospěláckého. Morální ponaučení na konci příběhu přirozeně nechybí. 5* ()

Po Škatulácích se vydáme do Japonska

18.01.2010

A režisérem se stává...

A režisérem se stává...

01.02.2009

Moment, ale jakého filmu? Dnes nebudeme troškařit a naservírujeme vám rovnou tři kousky. Především je tady adaptace nejnovějšího bestselleru Neila Gaimana The Graveyard Book (v češtině vyšlo jako… (více)