Koralína a svět za tajnými dveřmi

• Česko Koralína a svět za tajemnými dveřmi (více)

Jedenáctiletá Koralína Jonesová je zvědavé a neposedné děvče. Přestěhovala se s rodiči na nudný venkov. Doma musí být zticha, hlavně nevyrušovat a jít nervózní mamince a duchem nepřítomnému tatínkovi z cesty. Koralína se nudí, a tak se vydá na průzkum okolí. Seznámí se s poněkud střeleným a upovídaným chlapcem Wybiem a jeho kocourem. V domě pak objeví tajná dvířka, která ji zavedou do světa skoro stejného jako je ten současný, jen tatínek a maminka tam mají místo očí knoflíky. Všechno je tam dokonalé, rodiče jsou hodní a mají pro ni vždycky spoustu času. Ale netrvá dlouho a Koralína zjistí, že vše není tak růžové, jak se původně zdálo. V ohrožení se octne nejen ona, ale také její skuteční rodiče. Koralína bude muset vynaložit veškerý svůj důvtip a odvahu, aby svou skutečnou rodinu zachránila. (TV Nova)

Rocket

Príliš zbytočné naťahovanie deja pomaly odkusávalo z 5-krajcovej pizze a preto si väčšiu porciu odo mňa tvorcovia nezaslúžia! Ináč povedané, film Coraline vyzeral spočiatku až príliš pekne, aby to bola "realita" ()

Saur.us

Tenhle film mi potrvrdil to, že nejen giganti jako Pixar dnes dokáží udělat kvalitní animák. Henry Selick se vrátil podle mě v plné síle, vzal román od Neila Gaimana a vytvořil něco, co mě chytlo, jakoby mě bylo také jedenáct, jako hlavní hrdince. Sice jsem neměl štěstí na 3D, ale i tak mě dokázal okouzlit příběhem, zpracováním, designem lokací a spoustou maličkostí i veličkostí. Opravdu sem se bavil...dávám 4/5* a zaokrouhluju nahoru. ()

Mania

Coraline je úžasná novela, proto mě hodně zklamala její filmová podoba. Byla jsem namlsaná na úžasná snímek, přeci jen jsem slyšela přespříliš chvál. Bohužel výsledek není ani z části tak skvělý. Vcelku se film drží knižní předlohy, ale až moc se snaží o monumentaličnost. ()

Boomstick

Vyborny film podla uz aj tak skvelej knihy.Coraline moze so svojim dychberucim vizualnym stylom a (na babkove pomery) uzasne plynulou a krasnou animaciou skryt akykolvek aktualny CGI film.Taktiez bolo prijemne aj dokreslenie temnou atmosferou a prijemnou hudbou. ()

ypres.bass

Koralína je vlastně taková trochu modernější Alenka v říši divů jen se ocitá jinudy jinde a z jiného důvodu. Za poslední dobu jsem viděl dva "Alenkovské filmy" a to toto a Burtonovu Alenku. Musím tvůrce hluboce pochválit za způsob jakým vizualisovali a na plátno převedeli knižní předlohu Neila Gaimana. ()

Gastovski

Animáky moc nemusím. Všechny ty Shreky třetí až sedmý, doby ledový, příběhy hraček - všechno mě to nějak odrazuje. Ale vyjímky se najdou. Koralína mě uchvátila jak ze stránky hudební, grafické tak hlavně příběhové. Akce, humor a na závěr nastupuje trochu temnější atmosféra. Velká spokojenost! ()

KlárkaD

Taky bych chtěla svůj druhý svět za tajnými dveřmi, kde je všechno lepší a bez bolesti. A knoflíky prosím rumělkové :) Pan Bobinsky je nepřekonatelný, stejně jako přestárlé obtloustlé akrobatky v maskách mořských pannen. A ten kocour - nemám slov :) ()

edie sedgwic

Ja prosto tento styl animakov spadajuci do kategorie Horor pre deti spolu s Burtonovou Mrtvou nevestou a Predvianocnou nocnou morou MILUJEM. tie postavicky su tak fantasticky prepracovane, ze aj keby sa tam cely film nic neudialo, bola by som spokojna. Je to prvy film po dlhom case, ktory ma naozaj potesil a pozitivne ma naladil. ()

jasanka

Začátek byl vyloženě pro děti, druhá polovina pro změnu až moc strašidelná. K tomu jedna děsná písnička, kterou omílali pořád dokolečka, a přesně ten styl animace, který nemám ráda. Škoda, protože na Coraline jsem se dost těšila. ()

johnymdoe

Bylo mi to doporučeno od blízké kamarádky, tak jsme chtěl aby se mi to líbilo, mělo to tu vysoké hodnocení tak jsem si myslel že se mi to i líbit bude, ale bohužel opak je pravdou. Nudil jsem se až moc a narozdíl od Mrtvé nevěsty nebo V tom domě straší jsem se ani nebál. Líbil se mi hlas Dakoty Fanningové. Jinak pro mě velké zklamání, nepřinutil jsem se dát více jak 2 hvězdičky. ()

KoleckoR

Jedna z nejkrásnějších animovaných pohádek. Ale pohádka, při které mě i trochu mrazilo. Ale skvělá, krásné animace postav, skvělý děj a nápady. Nemalou zásluhou předlohy Niela Gaimana (stejně jako třeba Hvězdný prach). Můžu být rád, že mé 1000. hodnocení padlo na tohle dílo a já můžu dát 5* ()

TomasKotlant

Dojem loutkové animace je totálně zničen použitím digitálního liftingu. Film o filmu je mnohokrát lepší. *** Ve zkratce: Svět digitálního liftingu a Koralína ()

melloun

Opravdu silně horrorová pohádka. Příběh jedním slovem parádní. Malým dětem ale raději nepouštět, nebo nepomůže ani rozsvícená lampička. Neříkejte, že jsem Vás nevaroval. Naopak, doporučuji všem dětem uvězněným v těle dospěláka. ()

pirko7

Na tak nevinou pohádku poněkud velká atmosfera a napětí. Určitě si najde hodně starších příznivců a né-jenom dětí :)). ()

Brusíček

Tato naprosto úžasná pohádka vypráví o vztazích mezi rodiči a dětmi, o tom krásném období, které je jak pro rodiče i děti pouze na krátkou dobu, než dospějí, nenechme si ten čas nikým a ničím ukrást, je jedinečný a neopakovatelný. Zprvu jsem si myslel že je to další výborná pohádka od Tima Burtona, ale Henry Selick velmi překvapil, pohádka mě velice zaujala svoji myšlenkou, příběhem, skvělou animací a krásnou hudbou, jedním slovem paráda. 95%. ()

Po Škatulácích se vydáme do Japonska

18.01.2010

A režisérem se stává...

A režisérem se stává...

01.02.2009

Moment, ale jakého filmu? Dnes nebudeme troškařit a naservírujeme vám rovnou tři kousky. Především je tady adaptace nejnovějšího bestselleru Neila Gaimana The Graveyard Book (v češtině vyšlo jako… (více)