Koralína a svět za tajnými dveřmi

• Česko Koralína a svět za tajemnými dveřmi (více)

Jedenáctiletá Koralína Jonesová je zvědavé a neposedné děvče. Přestěhovala se s rodiči na nudný venkov. Doma musí být zticha, hlavně nevyrušovat a jít nervózní mamince a duchem nepřítomnému tatínkovi z cesty. Koralína se nudí, a tak se vydá na průzkum okolí. Seznámí se s poněkud střeleným a upovídaným chlapcem Wybiem a jeho kocourem. V domě pak objeví tajná dvířka, která ji zavedou do světa skoro stejného jako je ten současný, jen tatínek a maminka tam mají místo očí knoflíky. Všechno je tam dokonalé, rodiče jsou hodní a mají pro ni vždycky spoustu času. Ale netrvá dlouho a Koralína zjistí, že vše není tak růžové, jak se původně zdálo. V ohrožení se octne nejen ona, ale také její skuteční rodiče. Koralína bude muset vynaložit veškerý svůj důvtip a odvahu, aby svou skutečnou rodinu zachránila. (TV Nova)

Forty-

Sršalo to napínavosťou od začiatku do konca. Film nesie kopec šikovne ukrytých morálnych odkazov, pre veľkých aj malých. Super variácia zábavnosti, pochmúrnosti a roztomilosti. Pôvodne som chcel dať o hviezdičku menej ale uvedomil som si, že v podstate tomuto dielu nemám čo vytknúť. Odporúčam vidieť. ()

psychoza

Perfektný animák, mohol by to byť nový žáner - detský horor! :) Pustiť to deťom večer, tak budú také poslušné a ani sa nehnú od "skutočných rodičov" ;D Zaujímavá animácia, napínavý dej a rodinné posolstvo. ()

.sayuri.

Chceli ste niekedy aby váš sen po ktorom sa tak sladko zobúdzate bol sfilmovaný aby ste ho mohli pozerať znovu a znovu? Ale čo ak sfilmujú vašu nočnú moru? Svet za tajnými dverami je dokonalý podtitul pretože to je ozaj iný svet a ja sa doňho veľmi rada znovu a znovu vraciam. Od prečítania knižnej predlohy som sa nevedela dočkať sfilmovania Gaimanovej predstavy o nebojácnej Coraline. Film nám ukazuje kam až nás dokáže dostať detská predstavivosť a fantázia ak rodičia sú workoholici čo si nevedia nájsť čas na hyperaktívne dievča plné snov a túžby po dobrodružstve. Poteší to určite aj opačné pohlavie nakoľko hrdinka nie je hlúpe umrnčané decko a je tu dostatok creepy momentov. ()

balcazar odpad!

Odpad človek dá, len keď to je naozaj kritické. Toto však bola jedna z najhorších vecí, akú som kedy videl, dopozeral som ju len z istých mojich zásad hodnotiť len dopozeraný film. Jediné, čo sa dalo dá filmu uznať, je nápad s druhým svetom za tajomnými dverami. Čo sa mu uznať ani odpustiť nedá, je katastrofálna, odpudzujúca a trápna grafika, otrasný príbeh, ktorý mal byť pre dospelých, ale žiadne súvislosti nadčasovosti, ktoré by ma niekam posunuli a niečo mi dali, som v ňom nenašiel. Dúfam v jediné: že sa mi na túto ohavinu podarí zabudnúť v čo najkratšom možnom čase. ()

samkko

Doposud jsem nic děsivějšího v životě neviděl. (díval jsem se v 8 letech), takže pokud byl záměr natočit dětský psychologický horor, tak si film zaslouží 5 hvězd. Ovšem pokud ne, zaslouží si odpad. Jen dvě hvězdy tudíž dávám jak za psychopatickou atmosféru, ze které jsem měl noční můry, tak za neuvěřitelně hnusnou animaci. Ale příběh, co si pamatuju, byl celkem fajn. ()

Filisthin

Gaimana jsem měl vždycky rád a jeho Koralina pro mě asi do konce života zůstane tou nejděsivější knihou vůbec. Jsem teď velice rád, že byla Koralina natočena stylem, jakým byla natočena, tedy tzv. stop-motion animací. Jiná forma by tomu příběhu asi spíše ublížila. S takovou strká Koralina do kapsy všechny Jacky a mrtvé nevěsty, které tady byly předtím a ukazuje nám svět plný šedi a nudy a na druhé straně barevný a krásný. Právě ten rozdíl mezi oběma světy je jedna z věcí, které jsem si na tom filmu opravdu užil - měl jsem pocit konstantního strachu v světě za malými dvířky, i když ještě všechno bylo v pořádku. Na druhou stranu v tom nudném a šedém opravdovém světě mi přišlo všechno správné, klidné a příjemné. Selick sfilmoval Koralinu přesně ve stylu předlohy a jsem mu za to opravdu moc vděčný. Nejlepší animák? Možná :) ()

D.awi.d

Za tajemnými dveřmi se nachází kouzelný a zábavný svět, ve kterém Koralína zažívá velmi tuctový příběh. Bohužel. ()

boo-boo

Film, ktorý si vás od prvej minúty získa neodolateľnou animáciou, ktorá konečne pochopila, že dokonalé nie vždy znamená najlepšie. Postavičky sú úžasné, celý svet je tak prepracovaný, budovaný s takou láskou a citom pre detail. No a ak si myslíte, že je to pre deti, tak pokojne, ale ja by som ich tam samé nepúšťal. Už len úvodná scéna s bábikou je kapku iná ako je bežný štandard animákov a príchod Coraliny domov s odlupujúcimi sa tapetami je zapamätaniahodný nárez. ()

godspeed

četl jsem i knihu a ....gaiman měl prostě už lepší chvilky a díla. s filmem je to podobné. průměrné to není, ale nadšením z toho nejuchám. ()

zaso162

Mile prekvapenie, ktore nenecha chladnym dieta ani dospelaka. Kto by mal predsa nieco proti babkam a gombickovym ociam? ()

DonTommy

K animačním schopnostem H. Sellicka netřeba se vyjadřovat, v tom je prověřeným profíkem. K propracovanosti a roztodivnosti světa také ne, v tom je žákem Tima Burtona. Obojí tady výborně slouží příběhu, který dodal Neil Gaiman a je klasicky na pomezí pohádky a dost napínavého hororu. Technicky i příběhově velmi kvalitní dílo, ale přecejen nic nového pod sluncem, takže čestné čtyři hvězdičky. Atmosféra ovšem lepší než u ledasjakého hraného hororu z poslední doby... ()

Ewík

Film mě uchvátil, nemohla jsem si ani na chvilku odpočinout. Když už to mělo končit, zas něco přišlo a překroutilo všechno... I když ji nemám moc ráda, Dakota Fanning tady řádí. Teda ale do popisu filmu bych zařadila i popisek hororový, protože přišít si knoflíky místo očí mi přijde trochu drsný na rodinnou-dětskou pohádku... I když ty dnešní děti jsou asi zvyklé. ()

kihsleek

"They say even the proudest spirit can be broken... with love." Coraline mě úplně odrovnala. Ne, že by se jednalo o něco extrémně originálního, to vůbec ne. Zapůsobilo to, jak v tomhle skvostu všechno balancuje přesně na hraně. Na hraně mezi pohádkou a hororem, mezi kýčem a uměleckým dílem, mezi melodií a disharmonií, mezi uvěřitelným a neuvěřitelným. Pan Selick a jeho tým se vyznamenali na všech frontách, od animace přes scénář až po soundtrack. ()

Shredder

Ak si mam vybrat niaku rozpravku, urcite radsej siahnem po Miyazakiho podmanivom svete farebnej fantazie nez po Selickovej bizarnej nocnej more. Keby som Coraline videl ako male dieta, pravdepodobne by ma "druha matka" matala po snoch este velmi dlho. Vizual je sice po technickej stranke zvladnuty vynikajuco, no po obsahovej stranke to uz zas take ruzove nie je. Okrem vyslovene hororoveho zaveru je vacsina deja pomerna nudna a ani zdaleka nie taka originalna ako sa nam snazi nahovorit. ()

Po Škatulácích se vydáme do Japonska

18.01.2010

A režisérem se stává...

A režisérem se stává...

01.02.2009

Moment, ale jakého filmu? Dnes nebudeme troškařit a naservírujeme vám rovnou tři kousky. Především je tady adaptace nejnovějšího bestselleru Neila Gaimana The Graveyard Book (v češtině vyšlo jako… (více)