Koralína a svět za tajnými dveřmi

• Česko Koralína a svět za tajemnými dveřmi (více)

Jedenáctiletá Koralína Jonesová je zvědavé a neposedné děvče. Přestěhovala se s rodiči na nudný venkov. Doma musí být zticha, hlavně nevyrušovat a jít nervózní mamince a duchem nepřítomnému tatínkovi z cesty. Koralína se nudí, a tak se vydá na průzkum okolí. Seznámí se s poněkud střeleným a upovídaným chlapcem Wybiem a jeho kocourem. V domě pak objeví tajná dvířka, která ji zavedou do světa skoro stejného jako je ten současný, jen tatínek a maminka tam mají místo očí knoflíky. Všechno je tam dokonalé, rodiče jsou hodní a mají pro ni vždycky spoustu času. Ale netrvá dlouho a Koralína zjistí, že vše není tak růžové, jak se původně zdálo. V ohrožení se octne nejen ona, ale také její skuteční rodiče. Koralína bude muset vynaložit veškerý svůj důvtip a odvahu, aby svou skutečnou rodinu zachránila. (TV Nova)

optimus0s

90% Velmi působivé dílo, při kterém dost mrazilo v zádech. Nenápadný začátek, stejně jako hlavní hrdinka. Po průchodu dveřmi náhle změna na něco neobyčejného, kouzelné s tak hutnou atmosférou, který umí právě jen Selick (a možná ještě Burton). Škoda, že to také nebyl muzikál. Ale i tak to určitě v konkurenci (Pixar) obstálo, a máme zde asi nejlepší animovaný film roku 2009. ()

Naushika.

Já nevím, z tohohle jsem byla prostě naprosto odvázaná. Měla jsem pocit jako bych v kině omládla na takových deset let, úžasně jsem se při něm vyblbla, ale zároveň i pěkně poděsila, když začlo jít do tuhého. Výtvarné zpracování naprosto boží, úžasná groteskní atmosféra na pomezí rozjuchané barevné extáze a pěkně temného hororu, navíc v klasickém loutkovém provedení (nemůžu si pomoct, ale v dnes standardní počítačové verzi by to nebylo zdaleka ono). Taky zatím první film, u kterého mi přišlo použití 3D zcela vkusné a pracující pro příběh (a nikoli příběh využívající a deformující pro předvedení sebe sama) Jedním slovem geniální. :) ()

Olík

Rodina malé Koralíny se nastěhuje do nového domu, který ukrývá tajemné dveře, za nimiž se nachází svět na první pohled lákavější než ten přede dveřmi. Pokud máte chuť na kreslený příběh a už vás nudí neustále podobné pixarovky a disneyovky, mám pro Vás typ typů - dobrodružství ve stylu Alenky v říši divů, beroucí si námět z knihy Neila Gaimana. Tohle je jeden z nejlepších animovaných filmů poslední doby, ne-li vůbec nejlepší. ()

Faila

Z předlohy si pamatuju jen ten sžíravý, nepříjemný pocit plíživé hrůzy - a ten ve filmu rozhodně nechyběl! K tomu roztomilá grafika, v níž vypadala veškerá mimika neuvěřitelně realisticky. A samozřejmě nejde nezmínit skvěle ladící hudbu Bruno Coulaise. ()

boul

Milá a nijak neurážlivá Alenkovská pohádka zkombinovaná tradiční stop-motion animace a stereoskopického 3D, kde vznikl zase jiný anim film než jsme byli zvyklí. Koralína mě pobavila a ukázala mi pohádku zase z jiného úhlu a nebál bych se doporučit dál, pěkná práce od Henryho Selicka a Bruna Coulaise za hudbu, díky za film monique89 :-) ()

char_t

Autoři by vážně měli přestat s lysohlávkama! Neskutečně bizarní a natahované - být to kraťas s třetinovou délkou, šel bych výš, ale takhle to drží nad průměrem snad jen ta Dakota... ()

BeranSon

Film mi neuvěřitelně sedí do stylu Tima Burtona, jenomže s Timem to nemá nic společného. Koralína je velmi silný zážitek, a jako milovníka podivuhodných filmů mě i tento velmi potěšil. Film se snaží upoutat již od prvního okamžiku a to že je v mezerách vyplněn černým humorem je pouze dobře. Film je naprostá špice ve svém odvětví. 7/10 ()

lemonova

Úžasná rozprávočka s hororovou atmosférou a výborne nadávkovanou gradáciou. Keby som mala tak desať, bála by som sa najmenej mesiac zaspať. ;) ()

MickeyStuma

Temnější verze příběhu o světě za zrcadlem. Tady však nejde o zrcadlo, ale o malá dvířka, která malou Koralínu zavede do druhé dimenze reálného světa. Světa zcela odlišného, a však dokonalejšího. Ale i zde tkví jisté nebezpečí, kterému musí čelit. Rodinný animovaný snímek už na první pohled prozrazuje, že rozhodně není od Pixaru. Legrace tu moc není a nějaké té roztomilosti už vůbec ne. Hororová atmosféra tomu všemu dává jasně najevo, že snímek rozhodně nebude určen pro malé děti. Přesto se tvůrci drželi hodně na uzdě. Byť už tu byla např. 'Předvánoční noční můra', není nad opatrností. Snímek plný fantasie dokáže učarovat a ten, kdo se skutečně ponoří do děje, bude mile překvapen. Snímek se povedl a třeba na Halloweena mohu jenom doporučit. ()

Person

Pěkné, i když mírně nedotažené a v několika momentech i tuctové, což je vzhledem k příběhově originální předloze škoda. Celkově je to ale rozhodně nadprůměr a pro mě příjemná změna. ()

Azurovydrak

Tak z téhle "rodinné pohádky" jsem měl v dětství noční můry. Jde o řemeslně dokonalý animovaný horor, scénář je výborný a zvláštní druh animace, ač se zdá na první pohled nic moc, dodává filmu na strašidelné atmosféře (jakoby to ještě potřeboval). Jen ten rating je trochu mimo, rozhodně nedoporučuji pouštět dětem mladším 12 let. 90% ()

foundation

podarene...bolo by super keby sa niekto rozhodol urobit z toho hrany film..myslim ze ako fantasy horror nieco na sposob faunovho labyrintu by to mohlo byt este o triedu vyssie keby sa toho ujal niekto schopny..dat tomu trochu dospelejsiu a temnejsiu formu a urcite by to bolo super..ale aj tato forma ma urcite vela do seba ()

aR3Zz

Tak tahle variace na Alenku v říši divů si mě nezískala. Nápad to špatný nebyl, provedení velmi dobré, hudba úžasně kouzelná, ale to je asi vše pozitivního, co bych k filmu mohl říci. Děti se na tohle dívat nebudou (pokud ano, tak to zřejmě nepochopí a budou k smrti vyděšené), pro dospělé je to až moc pritivní. Nebál jsem se, nesmál jsem se a místy se i nudil. Pavučinová fantazie prostě nestačí. Lehce nadprůměrná pohádka, ale pro koho vlastně? 50% ()

Blaogranas

Tak tohle zrovna není pro malé děti ani rodinný, jak je zde avizováno. Tohle je prostě animák pro starší diváky, které docela udržuje v napětí, ale nepředstavuje žádné průlomové dílo ani animací, ani příběhem. ()

Dimo

Perfektní pohádka, která děti uchvátí, dozajista poleká a dospěláci? Ti ani v nejmenším nemají důvod se tomuto výletu do dětské fantazie vyhýbat. Animace je krásná, atmosféra snová, Koralína je skvěle trhlá puberťačka a má oblíbená Dakota ji namluvila velmi zdařile. A už dlouho mě hudba ve filmu tak krásně nehladila, tak jako zde. Ústřední melodie s jemným vokálem je vážně nádherná. Takže jasných 80%. Krásný zážitek. ()

Yojimbo

Jednoduchý příběh od Neila Gaimana má díkybohu jedno eso v rukávu - na pohádku je to překvapivě strašidelné... Jinak ovšem Koralína moc nevyniká, byť výtvarná stylizace je vskutku povedená (dokonce i na zjev hlavní hrdinky jsem si přes počáteční odpor zvykl). Nová Noční můra před vánoci to není, ale to jí neubírá na síle. ()

Po Škatulácích se vydáme do Japonska

18.01.2010

A režisérem se stává...

A režisérem se stává...

01.02.2009

Moment, ale jakého filmu? Dnes nebudeme troškařit a naservírujeme vám rovnou tři kousky. Především je tady adaptace nejnovějšího bestselleru Neila Gaimana The Graveyard Book (v češtině vyšlo jako… (více)