Koralína a svět za tajnými dveřmi

• Česko Koralína a svět za tajemnými dveřmi (více)

Jedenáctiletá Koralína Jonesová je zvědavé a neposedné děvče. Přestěhovala se s rodiči na nudný venkov. Doma musí být zticha, hlavně nevyrušovat a jít nervózní mamince a duchem nepřítomnému tatínkovi z cesty. Koralína se nudí, a tak se vydá na průzkum okolí. Seznámí se s poněkud střeleným a upovídaným chlapcem Wybiem a jeho kocourem. V domě pak objeví tajná dvířka, která ji zavedou do světa skoro stejného jako je ten současný, jen tatínek a maminka tam mají místo očí knoflíky. Všechno je tam dokonalé, rodiče jsou hodní a mají pro ni vždycky spoustu času. Ale netrvá dlouho a Koralína zjistí, že vše není tak růžové, jak se původně zdálo. V ohrožení se octne nejen ona, ale také její skuteční rodiče. Koralína bude muset vynaložit veškerý svůj důvtip a odvahu, aby svou skutečnou rodinu zachránila. (TV Nova)

juta

Strašidelná pohádka, ve které se Karolína, pardon, Koralína dostane do paralelního prostoru, ve kterém je všechno boží a mnohem lepší, než ve světě, ve kterém Koralína žije, jenže to je jen zdání a postupem času se odkrývá pravda a v tom případě začíná jít o život. Pěkný animák, který mám rád, ale na plný počet to už není. ()

paascha

o fous, spíš ale jen o fousek slabší, než starší parádička se Skeleton Jackem, a tak stejně, možná o fousek lepší, než Mrtvá nevěsta. Možná kdyby byla muzika od mistra Elfmana, to by asi bylo jiné:-) Ale co mě absolutně dostalo, to byl ten zcela autentický, věrohodný a do detailu vychytaný kocour!!! To však pochopí jen ti, kteří mají černého kocoura doma - závěr mluví za vše, že? 2 shit: ten nick sis vybral sám, nebo ti tak říkají od mala kvůli tomu, co máš v lebičce? ()

lamps

Trochu jsem měl obavy, když se snímek pomaleji rozjížděl a svým příběhem se viditelně snažil zaměstnat především divákovu fantazii a trochu i trpělivost, ale přibývající minuty jakékoli pochyby úspěšně smazávaly a já jsem byl s konečnou podobou čím dál více spokojený. Jasně, není to žádný Miyazaki, chybí tomu poutavé skladby Dannyho Elfmana a celá zápletka nevyzní nijak extra libozvučně, ale pořád je tam to kouzlo, nápaditá myšlenka a velmi originální zpracování, což je u animáků vždycky to nejdůležitější. Oscarová nominace je dle mého naprosto zasloužená a mluví v podstatě za vše.. ()

Pepinec

Čtyři hvězdičky dávám především za příběh. Ten totiž, narozdíl od ostatních současných animovaných kamarádů, má logiku, myšlenku a pointu. Skvělá alegorie s knoflíky na místo očí, zábavná animace postaviček, několik až hororových pasáží, a zážitek 3D projekce. To jsou hlavní přednosti pohádky pro dospělé, dětem bych tuto podívanou možná ani nedoporučoval. ()

Jhershaw

Jestli bych měl Coraline něco vytknout, pak že mi nepřišla moc "napínavá". Většinou se dalo dopředu odhadnout, jak se bude příběh vyvíjet. Bylo jasné, jak to musí skončit, ale i když pominu to "co", ani "jak" mi nepřišlo natolik! působivé, aby 100% vynahradilo děj. Nevím, jestli je to chyba scénáře nebo režie, takhle je Coraline jen 75% výlet do světa okouzlující barevné fantazie (a krásné hudby). ()

JohnnyD

Až na posledných päť minút a nejasné dorozprávanie príbehu je Koralína absolútne famóznym hororovo-rozprávkovým zážitkom s božskou hudbou, vizuálom, dabingom, príbehom, štylizáciou, scenárom, úžasnou mrazivou hororovu atmosférou a množstvom čarovných detailov. Koralína sa proste približuje dokonalému filmu. Je tam asi všetko, čo robí tento zaprášený nudný pozemský život krajším! A strašidelnejším! Nech žijú gombíky! ()

Ducharme

Koralína je po vizuální stránce originální, velmi nápaditý snímek. Její svět za tajemnými dveřmi je uměleckým dílem, které diváka překvapuje a udivuje s každou další vteřinou. Oproti tomu děj značně pokulhává - místy jsem se poměrně dost nudila. Příběh je předvídatelný, konec už ani předvídatelnější být nemůže a vůbec celá zápletka je zpracovaná poměrně ploše - žádný strach, žádné napětí, žádné očekávání - prostě nic. Co se postav týče - Koralína - aneb bizarní kombinace Carrollovy Alenky s Larou Croft - je, ruku v ruce se svými rodiči, asi tou nejméně zajímavou, kterou Selick a Gaiman nabízejí. Asi nejzajímavější, rozhodně nejlépe vymyšlená a propracovaná je postava kocoura - elegantní a tajemný, s dokonalým hlasem Keitha Davida, který vytváří perfektní atmosféru v každé scéně. Po hudební stránce nemám co vytknout - různá témata perfektně doplňují obrazy. Písně sice nejsou tak chytlavé, jako tomu bylo v případě The Nightmare Before Christmas, ale Koralína se jako muzikál netváří, že... Tento film mohl být zajímavou podívanou, to by se však Selick nesměl snažit zavděčit všem. ()

Rover

Burtonovský feeling se nezapře a Koralína to rozjíždí jak se patří. Už začátek, kdy pavoučí žena svými tenkými pařátky spřádá panenku, kterou sleduje nebohá dítka, je vrcholem současné animace. Navíc příběh nepostrádá vtip ani napětí a nudit se prostě nebudete. Animovaný film má co nabídnout právě ve filmech, jako je tento. HUDBA: Bruno Coulais, They Might Be Giants - bohužel, komentář píši po nějaké době, co jsem viděl film, takže z hudby si nevybavuji jediný motiv :-) ale mám pocit, že se to dalo poslouchat. ()

sheen

Dokonale vyprávěná napínavá pohádka, domyšlená do posledního pixelu, ale zas taková pohádka to nebyla, mělo to brutálně temnou a děsivou atmosféru, zasloužených 5*. Gaiman se mě zalíbil už v Sandmanovi, tady svou roli jen potvrdil. ()

Rosaviva

Tak tohle byl normální horor :D:D Ale vcelku se mi to líbilo, mělo to dobrý nápad a bylo to strašidelně kouzelné. Přemýšlím mezi 3* a 4*... Ale asi dávám nakonec 4* mělo to skvělý soundtrack! ()

Ruut

Neskutečný vizuál a nápady, ale zároveň hrozná nuda a naprosto nechápu, že tohle má být film pro malé děti - ty se z toho p*serou strachy. Proč i nad tímhle Selickovym filmem neměl patronát Tim Burton?! Byla by to nejhustší animovaná úchylnost všech dob. ()

Allien.9

Těžce creepy. Pokud chcete své nezbedné dítko něčím potrestat, pusťte mu "Koralinu" - garantuju vám, že týden nebude moct usnout. A chcete-li být jo svině, můžete mu na noční stolek položit dva knoflíky.xD ()

HAL

Je Noční můra před vánoci víc mistrovským dílem díky Burtonově vlivu, nebo díky nebetyčného umu Henry Selicka? Koralína dokazuje, že to první je pravdou - Selick sice dokáže krotit loutky vskutku oko uchvacujícím způsobem, neb vizuálně je to takřka dokonalý skvost stylově s klidem překonávající digitální uměliny od Pixaru, jenže příběh z pera Gaimana se mu pod tou krásou trochu ztrácí. A tak až na mírný vliv Gaimana a jeho temné poetiky nejde o nic jiného, než standartně pěknou pohádku o holčičce která musí přejít do mírně bizarní země za zrcadlem (pardon, dveřmi), aby pochopila že doma s rodiči je stejně nejépe. O nějaký zázrak, jak by se mohlo zdát z okolních komentářů, tedy skutečně nejde... nicméně mezi klasickými "temně-fantaskními" pohádkami se také Koralína nikterak neztrácí. 7/10 ()

misterz

Spočiatku som mal síce voči tomuto typu animácie nedôveru, ale veľmi rýchlo si ma získala. Detský príbeh a rozprávočka s poučením aj pre dospelých, navyše zabalený do opojnej, príjemne potemnelej, clivej, mysterióznej atmosféry a v doprovode skvelej hudby, ktorá tu náramne zapasovala. Skoro ako keby mal v tom prsty Tim Burton. 85/100 ()

DJ Obelix

Hu, to byla ale zvláštní zkušenost. Viděl jsem jak "Noční můru," tak "Mrtvou nevěstu," ale tenhle film šel ve všem o dost dál. Ať už je to kvalita animace, která chrlí jeden vizuální bonbonek za druhým, nebo temnost příběhu, který by mě jako dítě zaručeně v některých pasážích vyděsil. Ale celé je to zároveň tak kouzelně pohádkové a uchvacující, že to i přes občasnou "drsnost" musí chytit každé dítě s fantazií. A co víc, film má co nabídnout i dospělému publiku. Smekám před Henry Selickem, tohle byla nádhera a jsem zvědav na přijetí u českého publika. ()

sochoking

Tak sa mi vidí, že niekto niečo zmeškal v živote, tak si to vynahradil touto nádhernou fantáziou a vynahradil si to fantasticky a nielen sebe ! Alebo žeby kúzlo a magická moc Lysergic acid diethylamide ??? ()

dr.horrible

Veľmi pekná hororová rozprávka (alebo teda rozprávkový horor). Po Opoparchantovi si Selick napráva reputáciu na celej čiare. ()

Po Škatulácích se vydáme do Japonska

18.01.2010

A režisérem se stává...

A režisérem se stává...

01.02.2009

Moment, ale jakého filmu? Dnes nebudeme troškařit a naservírujeme vám rovnou tři kousky. Především je tady adaptace nejnovějšího bestselleru Neila Gaimana The Graveyard Book (v češtině vyšlo jako… (více)