Koralína a svět za tajnými dveřmi

• Česko Koralína a svět za tajemnými dveřmi (více)

Jedenáctiletá Koralína Jonesová je zvědavé a neposedné děvče. Přestěhovala se s rodiči na nudný venkov. Doma musí být zticha, hlavně nevyrušovat a jít nervózní mamince a duchem nepřítomnému tatínkovi z cesty. Koralína se nudí, a tak se vydá na průzkum okolí. Seznámí se s poněkud střeleným a upovídaným chlapcem Wybiem a jeho kocourem. V domě pak objeví tajná dvířka, která ji zavedou do světa skoro stejného jako je ten současný, jen tatínek a maminka tam mají místo očí knoflíky. Všechno je tam dokonalé, rodiče jsou hodní a mají pro ni vždycky spoustu času. Ale netrvá dlouho a Koralína zjistí, že vše není tak růžové, jak se původně zdálo. V ohrožení se octne nejen ona, ale také její skuteční rodiče. Koralína bude muset vynaložit veškerý svůj důvtip a odvahu, aby svou skutečnou rodinu zachránila. (TV Nova)

B!shop

Dost rozporuplnej animac. Na jednu stranu docela zajimavej a originalni pribeh, Gaiman ma proste spoustu fantazie, navic je sympaticky, ze to neni zadna detska kravinka, ale postupem casu cim dal temnejsi zalezitost a celej film ma taky diky jednoduchy, ale presne zvoleny hudbe a stylovy animaci slusnou atmosferu. Na druhou stranu, dej by moh bejt bohatsi a vetsinu casu se nic moc nedeje a jen tak se saskuje, navic kolikrat to je dost predvidatelny, hlavni hrdinka je dost nesympaticka a otravna kravka a animace je precejen ne uplne doladena, obcas tu jsou pohyby trhany, vic nez je zdravo a nektery veci jsou vylozene odflakly. Ne ze bych se tech 90 minut nudil, to urcite ne, ale ze by to bylo zase nejak uchvatny, to se taky rict neda. ()

Pethushka

Koralína mě vrátila o pár let zpátky a já se cítila jako dítě, které miluje pohádky, panenky a dobrodružství. Silný a povedený film, který je stylizací naprosto jedinečný. Z mého pohledu Koralína smetla Alenku ze stolu jako knoflík:-) Bomba! ()

xxmartinxx

Velké zklamání. Krásná animace, ale nepřesvědčivý a nepromyšlený svět. Poslední hřebíček byly tři "úkoly", které nakonec spočívaly v přesunu na dané místo a sebrání předmětu ze země... ()

Skejpr

Po mimické a vůbec animační stránce samozřejmě naprostá špička, jinak ale nesahá Mrtvé nevěstě nebo Ukradeným Vánocům (těm hlavně) ani po kotníky. Hororové a strašidelné prvky působí naroubovaně za každou cenu, od půlky začne být děj strašně natahovaný a energie a tempo se z něho v podstatě vytratí (a už se neobjeví). Bohužel, ani hudební veterán Coulais se nezmohl na víc než jen pár zajímavých hudebních momentů. Hudba paradoxně funguje lépe samotná než s filmem... Selickovi každopádně chybí nápady a Burtonův dohled, který by Koralíně zajistil elegantnější průběh, žánrovou čistotu a dostatečné fantazijní zázemí. A taky lepší tah na branku... ()

Shit

Nuda nuda , strašná nuda, vůbec mě nenapadá důvod proč to má tak vysoký hodnocení (90%), tohle půjde podle mě dolu velkou rychlostí. Zhruba první hodina příběhu je naprosto o ničem, nudil jsem se, i když sem se pokoušel bavit, hledal sem na filmu něco pozitivního, ale nic sem nenašel, ani hlavní postava mě ničim nezaujala. V podstatě se to Henry Selick snažil natočit podobným stylem jakým točí Tim Burton svoje hororový pohádky, ale vůbec se mu to nedařilo, sice abych zase nekřivdil, tak to neni úplně otřesný, ale nemá to prostě v sobě nic, čim by to vyloženě zaujalo, člověk na to jen čumí a přežívá. Zbylých třicet minut už je lepších, film trošku ožívá, atmosféra se potemní, příběh se rozjede a už to jakž takž nějak dokáže zapůsobit a zabavit, ale je to hodně málo ()

gudaulin

Jeden z nejzajímavějších animáků poslední doby, který stojí hlavně na kvalitní knižní předloze Neila Gaimana coby momentálně asi nejzajímavějšího tvůrce alternativních světů. Koralína může uspokojit jak děti, snad s výjimkou těch nejmenších, protože obsahuje temné motivy a strašidelné scény, tak i dospělé, protože přináší opravdu chytrý příběh se zajímavými postavami a s nosnou myšlenkou, je natočená dynamicky, s citem pro výtvarnou stránku a k pěti hvězdičkám jí vlastně moc neschází. Paradoxně v mých očích jí ubližuje to, na čem je postavená současná animovaná blockbusterová tvorba, tzn. typická počítačová grafika, díky které jí schází určitá výlučnost charakteristická pro klasickou kresbu a animaci. Celkový dojem: 85 %. ()

Psema

Strašná nuda, která mě jen utvrdila v tom, že mi Selickův styl nesedí. Animace je kouzelná a dobrých deset minut i baví, ale jako vše ostatní se časem okouká a zůstane jen vyčpělý příběh opsaný odjinud, doplněný úděsně nezábavnými scénkami, které na podobně mělký animák jen natahují neúměrnou stopáž. Ke všemu je samotná Koralína dost nesympatický fracek, a to s tím nemá nic dělat skutečnost, že ji v originále dabuje Dakota Fanning. I v dabingu jsem jí chtěl dát v devíti z deseti případů po tlamě. A ten půlhodinový závěr jak z průměrného RPG měl být jako co? ()

robbiee

[imdb: 8.1/10] | me: Krásna rozprávka, ktorá ma vtiahla do magického fantazíjneho sveta na opačnej strane malých dvierok. Miestami príjemne strašidelné a taktiež vtipné a celkovo veľmi pútavé. No, prdiaci, grgajúci Shrek to nie je ani náhodou ale o to viac si vážim takúto rozprávku - doslova rozprávku - milú a tajomnú, proste takú aka má správna a na oko lahodne pôsobiaca rozprávočka byť. Veľmi príjemná zmena ! ()

somnar

Tahle spolupráce byla fakt jen otázkou času. Fantazie Neila Gaimana + Fantazie Henryho Selicka = úžasný, nevšední, překrásný animák, který směle konkuruje těm nejlepším dílům od Aardmanů nebo Pixaru. Ve 3D to musí být absolutní bomba. 80% ()

TheDarKnig

fujj to bylo ale strašidelne. Ale takový styl pohádky sem ještě neviděl, i když tento rok ještě jednu takovou asi uvidím, jak se tak divam na trailery 9. Proste nice dangerous pohádka. a i když sem se po prvních ukázkách bál, jak tam bude sedet ta "zastarala" grafika, nakonec to snad coraline prospelo. Hudba perfektní 8/10 ()

TeeAge

Psychotická horrorovo-rozprávková audio-vizuálna nakladačka. Atmosféra niektorých scén súťaží s thrillermi najvyššieho kalibru. ()

Aluska88

Atmosférické, napínavé, ponuré a strašidelné. Některé pasáže mě opravdu slušně vyděsily a měla jsem pocit, že jestli mě, diváka vcelku odolného, toto vyděsí, tak pokud se na Koralínu dívá nějaký malý špuntík, z některých scén nejspíše pláče hrůzou a po dlouhé večery se možná bude i po tmě bát. Čarodějnice a ty její knoflíky byly vskutku opravdu velmi děsivé. Hodně povedený snímek, ale netroufla bych si říci, že v něm naleznou pohlazení a klid v duši i ti (nej)menší. ()

genetique

No, tak myslím, že po tomto filme môžme jednohlasne odpustiť Henrymu Selickovi sprostosť, akou bol film 'Monkeybone' a jednou vetou dodať odporučenie, že nech radšej zostane pri animovanom filme. Skvelá animácia, skvelý príbeh. Horrorovo detský, dospelo rozprávkový, plný predstavivosti, rozkošných farieb a vizuálnej stránky, podporený zaujímavou audio vložkou. Malé štrbinky by sa našli len v trošku predvídateľnom scenári, ktorý je v svojej podstate len lepším štandardom, no mrazivé a takmer horrorové momenty dávajú divákovi pocit inovácie a zaujímavej kombinácie žánrov. 'Coraline' je ďalším prírastkom v rade dospievajúcich animákov, pri ktorých sa pomer obecenstva v kine bude určite postupne prikláňať k vyšším vekovým skupinám a rozpaky z kúpy lístka na animované predstavenie budú musieť ísť bokom aj pri odrastených svalnatých borcoch, ktorí mali doteraz pri výraze animák pred očami Mickey Mousea. Len tak ďalej. 85%. ()

Hakha

Myslím, že kdybych tento film viděl jako malý, tak bych byl určitě podělaný strachy, jelikož závěrem film nabírá na tempu a vše je tak mysteriózně tajemné. U filmu jsem se výborně bavil, má dobrý příběh, hudbu a je zde mnoho roztomilých maličkostí a nápadů. Jinak velice oceňuji ruční práci, které musela být velice obtížná, ale tvůrci si s tím dobře poradili. Mé hodnocení 5 hvězdiček… ()

Botič

Časy Předvánoční můry noční jsou už nenávratně pryč….Zatímco Tim Buton se snažil dokázat svou Mrtvou nevěstou, že je mu autorství Můry připisováno právem, Henry Selic tiše mlčel, seděl a vyčkával na svou chvíli. A ta právě přišla. Koralína není typickou dětskou pohádkou. Je spíše zaměřená na dospělého diváka a snaží se mu připomenou chvíle, kdy sám stál jako malý před svým malým naivně nevinným tajemstvím, které mu mělo zajistit útěk z reality až tam daleko za zrcadlo. Stylizovaný svět v němž se příběh odehrává je natolik kouzelný, že jej nelze nemilovat…bizardně snový a snově bizardní s temnými podtóny číhajícími na každém rohu. Avšak nic není bez poskvrnky, i v tomto alternativním světě nefunguje vše tak jak by mělo a stačilo by oklestit příběhovou linii o pár zbytečných motivů, které popohání divákovu pozornost až do hororového finále zavdávajícímu si se Silent Hillovskou atmosférou ze které lehce mrazí v zádech. Slabších 8/10 /novinářská projekce/ ()

NinadeL

#1 Laika. Nechala jsem se zlomit a mám pocit, že to kapánek vyzrálo. Ne vždycky si nechám Gaimana připustit k tělu. Pořád tu na sebe sice naráží kontrast mezi opravdovým děsem a příjemnou knoflíkovou groteskností, ale i tak je to skvělé. Stop-motion animace je navíc neskutečně bohatá a nápaditá. Takže proč ne? ()

Po Škatulácích se vydáme do Japonska

18.01.2010

A režisérem se stává...

A režisérem se stává...

01.02.2009

Moment, ale jakého filmu? Dnes nebudeme troškařit a naservírujeme vám rovnou tři kousky. Především je tady adaptace nejnovějšího bestselleru Neila Gaimana The Graveyard Book (v češtině vyšlo jako… (více)