JimmyII

Frekvence má sice velmi ohraný námět zabývající se minulostí, budoucností a efektem motýlích křídel aplikovaným v hawkingovsky zakřiveném čase/časoprostoru, ale je kvalitně napsaná, s citem zrežírovaná a nečekaně skvěle zahraná Jamesem Caviezelem (který se mi jinak líbil jen v Highwaymanovi) a Dennisem Quaidem. Právě díky nim jsem u filmu pomalu ani nedýchal a fandil hlavním hrdinům od začátku do konce. Příjemně tajemný film, hodnocení nezmění ani příliš americký konec. V rámci žánru rozhodně patří ke špičce a stojí za vidění, Hoblit po Prvotním strachu a Okamžiku zlomu znovu boduje! ()

Dado

Ako fanúšika filmov pojednávajúcich o cestovaní v čase, časových slučkách a podobných pre nás zatiaľ len paranormálnych javov, si ma tento film okamžite získal. A to nielen vynikajúcou myšlienkou, ale aj následným scenárom a vynikajúcimi hereckými výkonmi v podaní aj takých hercov, o ktorých hereckých schopnostiach som až dodnes pochyboval. Mohlo to byť za plný počet, ani pár nelogických maličkostí by na tomto verdikte nič nezmenilo, no typický americký happyend mi vynikajúci dojem z filmu, ktorému by pesimisticky ladený koniec padol ako uliaty, čiastočne pokazil. (80%) ()

Ryuuhei

Býval bych dal tomuto filmu i 5 hvězd, ale jakožto puntičkář na časové paradoxy musím, ač nerad, jednu ubrat, protože změny v budoucnosti, které se díky pozměnění minulosti děly, byly spíš takové minimalistické a víceméně jen na myšlenkové úrovni. V teoretické praxi by toto takhle rozhodně nefungovalo, nemluvě o tom, že hrdina by si těžko něco pamatoval stejně, jako si nic z alternativní časové linie nepamatovali ostatní. Ale to jen tedy k tomuto perfekcionismu z mé strany. Jinak nemám žádné další velké výhrady. Výborně zvládnutý, napínavý thriller s koncem, který mi vůbec nevadí, naopak. Na svůj rok naprostá pecka, která ani dnes nepůsobí omšele. ()

Honzíno

Následují lehké spoilery. Perfektní thriller skoro až do konce, který o dvě hvězdičky sráží dva brutální zářezy. Prvním a hlavním je závěr, z něhož se mi zalepilo všechno na ksichtě, jak byl sladký a pěstí na oko. Druhým je poučka pro příští generace ze závěru plynoucí: 'Hraj si s časem, jak uznáš za vhodné, jde to snadno. Nevytvoříš alternativní realitu (možná) a všechno skvěle dopadne.' ()

lennyd

John Sullivan se pomocí starého rádia a tajemné záři (ne nad Pacifikem) může spojit se svým otcem v době před 30 lety. Jelikož právě druhý den má jeho otec, hasič, zemřít při nehodě, je John odhodlán zachránit mu život, což se mu nakonec i podaří. Ale tímto zákrokem v minulosti razantně změní i současnost - a jeho matka byla kdysi v minulosti zabita sériovým vrahem. Takže musí pokračovat, a se svým tatíkem se pokusit usměrnit proud času tak, aby vše dobře dopadlo ... Musím se přiznat, očekával jsem nízkorozpočtové sci-fi, ale byl jsem velice překvapen. Stejně jako u podobně laděného snímku Osudový dotek jsem se skvěle bavil, a chvilkama mi dost slušně běhal mráz po zádech. V hlavních rolích jsou Jim Caviezel a Dennis Quaid, oba dva perfektní. Prostě dokonalý film, a těch pár chybek ve scénáři se dá s klidem překousnout... 5* ()

ywo666

Dlho sa mi do toho filmu nechcelo. Nevedel čo mám od neho čakať. A keď už som si ho pustil tak som nečakal nič. A asi preto bol môj dojem taký dobrý. Ja som si to pustil len a len z nudy na zabitie času. A oplatilo. Film pritom neponúka skvelú akciu ani nejaký vizuál. Aj hrátky s časom tu už tiež boli. Dokonca som objavil aj niekoľko zádrhelov ako nekonečné strieľanie z šesť ranového revolveru. Ale to spracovanie je úchvatné. Pritom moc nedokážem vysvetliť v čom spočíva tá kvalita. Možno je to atmosférou. Možno réžiou. Možno hercami. Možno tým, že som v poslednej dobe pozeral celkom velké koniny takže kvalitný film na mňa pôsobí ešte kvalitnejšie. Každopádne sa mi už dlho nestalo, že by mi pri filme nabehli zimomriavky. 90%. Už len za ten pocit aký vo mňe film vyvolal. PS: Ak ste veľkým fanúšikom sci fi a časových paradoxov, tak si na svoje neprídete, lebo sa s ním doslova neserú. Mne to bolo jedno. Fuck the butterfly effect (pojem, nie film). ()

dANo

Námet tohto filmu nie je ničím novým, keďže o putovaní a komunikácii v čase už bolo natočených mnoho filmov... ale tento je zaujímavý najmä svojím spracovaním, ktoré vcelku realisticky znázorňuje, ako by to mohlo byť, keby sme mohli meniť niektoré veci vo svojej minulosti... herecké vykony menej známych hercov sú nadpriemerné, ale trochu to celé pokazil happy-end a viacero klišé scén v závere. ()

Tomesh

Limonádová Frekvence? Slabší tři hvězdy. Caviezel si teda tu pochvalu zaslouží. Příště možná méně patosu a amerických konců. Filmy s časovou smyčkou mám velmi rád a odtud pramení mé ještě poměrně vysoké hodnocení. I když jsem hodně přimhouřil oči. ()

Mihail123

Jedinou vadou na kráse je prehnane americký happyend. Scenáristocky premakané (i keď pár nelogickostí by sa určite našlo), i keď na neskorší, podobný Osudový Dotyk to nemá. Quaid s Caviezelom nepatria medzi mojich oblúbencov, no tu si zahrali svoje slušne. Thriller, od ktorého sa len ťažko odtrhávajú oči. ()

JohnSmith

Moc příjemný a zajímavý thriller, Hoblitova nadprůměrná režie a k tomu sympaťáci Quaid a Caviezel. Jen ten konec byl strašně moooc americkej happy end,ale co naplat. Jinak moc pěkný a střídání současnosti a minulosti nebylo vůbec rušivý. ()

Tomatáš

Rozhodně originální příběh!Oceňuji především ohromný spád, který film má. Každý, kdo tomuto filmu dá šanci, tak bude vtažen do děje a užije si to. Zajímavá směsice akčního a scifi žánru. ()

zdenny

Tento film mi připomíná "Hřiště snů". Zde také se mrtvý otec potká se svým synem. Zde je ale upřednostněna filosofie paralelních světů (vesmírů, chcete-li), což je celkem zajímavá věc. Když se do uslzeného filmu vlije i thrillerová stránka, je opravdu na co se dívat. Tento velice pěkný film mě ale podobně jako "Hřiště snů" na čtyři hvězdy nedostal. Tak tři a půl, ale takové hodnocení na csfd není. Možná hodnotím celkem nízko i proto, že J. Caviezel mě moc nepřesvědčil a jediné, co ve filmu ukázal byly vodou naplněné oči. Zato D. Quaid byl velice dobrý. PS: Faktem ale je, že takovou vysílačku bych si taky přál. Myslím si, že větší šok je slyšet svého budoucího syna než svého minulého otce. A to z toho důvodu, že v současnosti vzhledem k technologiím jsme více připraveni takovým věcem uvěřit. ()

Imune

To co přidá námět, ubere režie s hereckým obsazením. Žádný epic finále, ani jiná scéna. S logikou se scénář taky moc nezaobýval. Tak dobrá myšlenka, ale stejně nemůžu dát víc, než lepší 3. 70% ()

Angelic-77

No nevím, nevím...možná jsem až příliš chladný, ale Frekvence na mě působila především jako prvoplánově dojemná záležitost. Kdyby tam nebylo takové množství klišovitých až téměř kýčovitých, rádoby srdceryvných scén, při nichž jsem obracel oči v sloup a v duchu si říkal něco jako ,,pane bože, to snad ne...", šel bych s hodnocením určitě o něco nahoru, ale bohužel... ()

M.Habarta

I když vezmu do úvahy fakt, že podobný námět je vždycky děravý, je tohle tak nesmyslné, až to uráží mou inteligenci. Hvězdička za slibné napětí, které je ale zase mláceno do země dějem, postrádajícím i tu nejzákladnější logiku. ()

romajz15

Svým způsobem to hodně připomíná Osudový dotek. Zápletka je ok, herecké výkony také. Ale očkával bych nějakou zajímavější pointu, tak jako tomu bylo u Osudového doteku. ()

fefee

Kvalitne natočený sci-fi thriller, škoda len že som videl tesne pred tým Donggam a Siworae a tak som nebol až tak prekvapený dejom. ()

Timak

Je to taková otec/syn verze The Lake House (který byl natočen vlastně až po tomhle - tudíž bych měl napsat, že The Lake House je vlastně romantická verze tohoto filmu ... ). No nic. Je to celkem fajn. Když pominu ten fakt, že je to blbost, tak to je celkem pěkný a i přes těch pár nelogičností (a ne, nemyslím teď zrovna časoprostorovou smyčku, kterou jsem mimochodem opravdu ve skutečnosti zažil - ale o tom až jindy), se na to dá koukat i po 21 letech. Dennis je prostě bourák, kterému věříte všechno. ()

cross

Skvělý a netradiční příběh, slušné herecké výkony i nemožnost předvídatelnosti děje činí z Frekvence skvělou a napínavou podívanou. Samozřejmě, až na otázky s časoprostorovou kontinuitou, čemuž se však v podobných filmech prakticky nelze vyhnout... ()