Jeden pašerák se zlatem, jeden zabiják s buřinkou, tři ženy s grácií. Protřepat, nemíchat... Sean Connery v hlavní roli britského filmu oceněného Oscarem. Ve třetím akčním dobrodružství se britský agent 007 James Bond (Sean Connery) dostává do křížku s bohatým pašerákem zlata Auricem Goldfingerem (Gert Fröbe). Ten maskuje svou činnost legálním obchodováním, avšak ve skutečnosti připravuje svéráznou krádež světového formátu. Hodlá se vloupat do nejstřeženějšího sejfu na Zemi, do pevnosti Fort Knox, kde je uskladněn státní poklad USA. Tamní tuny zlata však Goldfinger nechce ukrást, nýbrž zamořit s pomocí malé atomové bomby. Jeho vlastní zásoby drahého kovu tak na trhu zdesetinásobí svou hodnotu. James Bond se s Goldfingerem seznámí na golfu; a od začátku je každému z nich zřejmé, že jejich setkání znamená začátek nesmiřitelného boje. Agent 007 v něm bude odkázán na několik tajných zbraní od zbrojíře Q, na své schopnosti a v neposlední řadě i na svůj osobní šarm... Goldfinger je v bondovské filmografii považován za jeden z nejzdařilejších a nejtypičtějších dílů, který se stal vzorem pro všechna další pokračování. Obsahuje řadu ikonických obrazů bondovského mýtu, které byly později – nejen v bondovkách – mnohokrát citovány a variovány (mj. mrtvá milenka, potřená od hlavy po paty zlatem, padouchova záliba v nekalém sportovním soutěžení, Bondovo auto Aston Martin DB5, roztomile komplikované technické vymoženosti, oddělení vývoje tajných zbraní atd.). „Uzákonilo" se zde i pravidlo předtitulkové akční sekvence, která nemá s dalším dějem přímou souvislost. S pomocí nevídané reklamní kampaně, zahrnující mimo jiné i sérii bondovských hraček, dosáhl Goldfinger mimořádně příznivé návštěvnosti. Kladně jej však přijala i kritika. Právě s Goldfingerem se tak naplno rozběhla bondovská mašinérie, která během neuvěřitelných padesáti let od svého vzniku získala miliardy (!) diváků. Zvukař Norman Wanstall byl oceněn Oscarem za zvukové efekty. (Česká televize)

haj

V Goldfingerovi získal Bond ještě víc nadsázky, poprvé si zajezdil v Aston Martinu a proti němu se postavil jeden z nejlepších zabijáků v celé sérii (Oddjob). Výsledkem je jedna z nejlepších bondovek. 9/10 ()

Krysa SPK

Dokonalá Bondovka: Sean Connery je v nejlepší formě, Gert Fröbe je jedním z nejlepších padouchů a uvodní song nejspíš nejlepší ze všech bondovských písní. PS: Bondgirl s nejlepším a hlavně nejvýstižnějším jménem v sérii - Pussy Galore :-) ()

Frankooo

Nejlepší Bondovka? Určitě ne. Je těžký film hodnotit po tolika letech, ale připadá mi mezi ostatními spíš průměrný. A to zápletkou i zpracováním. Sean Connery odvádí standardní výkon, naopak potěší postava Goldfingera v podání Gerta Fröbera. Hodně dobrá postava je i němý Oddjob a jeho vrhací klobouk. Moc mě nezaujala ani Bondgirl Pussy Galore, na Fort Knox a na Aston Martin DB5 se ale zapomenout nedá. ()

Mishqo

neviem či najlepšia bondovka ale rozhodne jedna z tých najlepších...titulná pieseň pre tento diel bezkonkurenčná...hovorí sa že hlavný hrdina je len tak dobrý ako zlí sú záporáci a tu výber záporných postáv rozhodne vyšiel...Sean Connery je pre mňa najlepší Bond aký kedy bol...malo to akciu, napätie, myšlienku a všetko čo taká Bondovka má mať plus možno ešte aj niečo viac 80-85% ()

hroubek

Když, jsem poprvé viděl Goldfingera, tak se mi hodně líbil.Dnes jsem ho viděl podruhé a k tomu s titulkami, které se mi moc nelíbili a dost mě zkazili zážitek z filmu.I tak patří Goldfinger k tomu nejlepší co jsem zatím viděl.Přesně takhle si představuji bondovské dobrodružství.Úvod slouží na rozehřátí před tím co má přijít.Pak přijde parádní song o chlápkovi co prý má studené srdce a zajímá ho jen zlato.A pak nám nezbývá nic jiného než se posadit a sledovat perfektní hlášky, ultimátní balící techniky a parádního záporáka, který má na pomoc jednoho z nejvýraznějších pomocníku jakého jsem viděl.Je příjemné vidět, že Goldfinger je plný akce od začátku až do konce a i honička ve skladu dokážu zaujmout diváka, který je zvyklí na něco jiného.Přesto jsem na filmu nejvíce ocenil slovní výměny mezi Connerym a Gertem Fröbem.Snad s dalším vidění filmu moje hodnocení stoupne. ()

Sany33

Chýbajúca akcia, ktorú vystriedali plytké rozhovory aj tak by som nazval tento diel Jamesa Bonda. Hlavný záporák je maximálne nevhodný vypasený debil, ktorý neviem ako sa do takéhoto filmu dostal. Navyše finálny fight skončí tým že 200kg tuleňa vcucne miniatúrne okienko v lietadle. Jediné čo zachraňuje aké také hodnotenie pre tento film je ako vždy fenomenálny Connery, ktorý by si po prečítaní scenára k Goldfingrovi si s ním mal vytreť riť a odmietnuť takú stupídnu kravinu. 20% ()

fefee

Vcelku zábavná a akčná bondovka s prvkami starej doby o to chutnejšia, no o to zvlášť samozrejme aj naivná. ()

lykan9

A Bond jede dál ve vysoké rovině. Výborná zápletka, skvělé akční scény, kdy závěrečný souboj mezi Bondem a Oddjobem je jednou z nejlepších celé bondovské série. Prostě paráda. ()

fabecc1222

Řekl bych, že tohle je ta Bondovka, která udála směr celé série. Bond tu sází jednu hlášku za druhou, využívá všemožné vychytávky, představuje ikonické záporné postavy (klobouček jako zbraň je velkolepé). Bond girl se tu střídají jedna za druhou, a tvůrci se nebojí je rychle odstraňovat z příběhu velmi drsným způsobem (pozlacení). Bonda zároveň vidíme i v jiné poloze, zažítá tu mučení (super lasery) a není tu jen jako nepřekonatelný stroj na zabíjení. V Evropské části vidíme i spoustu krásné krajiny, a řekl bych i dost scén, které inspirovali pozdější Bondovky (automobilová honička v horách -> Zlaté oko....). Tahle Bondovka se opravdu povedla ()

JoseBenes

Jedna z nejlepších Bondovek. Nádherné auto, vtipný Connery, záporák s poskokem házejícím klobouk a plán se znehodnocením zlata Fort Knoxu. Super film! ()

drackula

Takto si predstavujem dokonalú bondovku. Na jednu stranu mal tento bond všetko čo sa od bondovky očakáva. Kopu akcie, kopu krásnych žien, kvalitného záporáka a chytľavý ústredný song. Avšak každý aspekt sa podaril priam dokonale a tým pádom je Goldfinger ako celok jedna z najlepších ak nie najlepšia bondovka. Klobúk Goldfingerovho sluhu je nezabudnuteľný a veľkolepé finále dokonale dotvára úžasný zážitok. Videl som tento film už ako dieťa a po opätovnom zhliadnutí po rokoch musím skonštatovať, že film nestratil ani trochu na svojej atraktivite. 100% ()

J-o-k-e-r

O něco lepší díl než předchozí, skvělá záporácká dvojice, vždy přesvědčivý Connery. Jen těch holek se tam střídalo docela dost :)... ()

R1CH1E

Vše, co dělá Bonda Bondem je tady. Aston Martin, Q a plno jeho hračiček, nadhled a odlehčenost celého filmu. Jen škoda, že nikdy nebudu mít takový šarm jak Bond, to by se mi jinak žilo. ()

Autogram

Od ovládnutia sveta cez zločineckú organizáciu sa už upustilo, to je chvályhodné, ale nahradilo sa to množstvom nezmyslov, ktoré devalvujú film. Od nelogickostí príbehu až po technické vymoženosti, ktoré museli byť smiešne už aj v tej dobe a napriek tomu sa do filmu dostali. Tiež bolo na mňa príliš veľa zabitých žien, ako by mal Bond v jednom filme pripustiť. Záverečná akcia na zemi aj v lietadle tomu dala trápnu bodku, plusom je, že to bolo aspoň smiešne. –––– Pan Bond to má pevně v rukou. Pojďme na oběd. ()

Amazon kupuje MGM

Amazon kupuje MGM

26.05.2021

Daniel Craig: Bondem až do smrti?

Daniel Craig: Bondem až do smrti?

20.12.2011

Je to docela překvapení. Během nejrůznějších průtahů mezi rozpačitě přijatým Quantum of Solace a právě natáčeným Skyfall se objevily spekulace, že třetím dílem Craigova služba Jejímu Veličenstvu… (více)