Jeden pašerák se zlatem, jeden zabiják s buřinkou, tři ženy s grácií. Protřepat, nemíchat... Sean Connery v hlavní roli britského filmu oceněného Oscarem. Ve třetím akčním dobrodružství se britský agent 007 James Bond (Sean Connery) dostává do křížku s bohatým pašerákem zlata Auricem Goldfingerem (Gert Fröbe). Ten maskuje svou činnost legálním obchodováním, avšak ve skutečnosti připravuje svéráznou krádež světového formátu. Hodlá se vloupat do nejstřeženějšího sejfu na Zemi, do pevnosti Fort Knox, kde je uskladněn státní poklad USA. Tamní tuny zlata však Goldfinger nechce ukrást, nýbrž zamořit s pomocí malé atomové bomby. Jeho vlastní zásoby drahého kovu tak na trhu zdesetinásobí svou hodnotu. James Bond se s Goldfingerem seznámí na golfu; a od začátku je každému z nich zřejmé, že jejich setkání znamená začátek nesmiřitelného boje. Agent 007 v něm bude odkázán na několik tajných zbraní od zbrojíře Q, na své schopnosti a v neposlední řadě i na svůj osobní šarm... Goldfinger je v bondovské filmografii považován za jeden z nejzdařilejších a nejtypičtějších dílů, který se stal vzorem pro všechna další pokračování. Obsahuje řadu ikonických obrazů bondovského mýtu, které byly později – nejen v bondovkách – mnohokrát citovány a variovány (mj. mrtvá milenka, potřená od hlavy po paty zlatem, padouchova záliba v nekalém sportovním soutěžení, Bondovo auto Aston Martin DB5, roztomile komplikované technické vymoženosti, oddělení vývoje tajných zbraní atd.). „Uzákonilo" se zde i pravidlo předtitulkové akční sekvence, která nemá s dalším dějem přímou souvislost. S pomocí nevídané reklamní kampaně, zahrnující mimo jiné i sérii bondovských hraček, dosáhl Goldfinger mimořádně příznivé návštěvnosti. Kladně jej však přijala i kritika. Právě s Goldfingerem se tak naplno rozběhla bondovská mašinérie, která během neuvěřitelných padesáti let od svého vzniku získala miliardy (!) diváků. Zvukař Norman Wanstall byl oceněn Oscarem za zvukové efekty. (Česká televize)

Tonis

Asi najlepšia Conneryho Bondovka. Je tu v podstate všetko čo by tu malo byť, teda kvalitný scenár, krásne ženy, vtipné hlášky a celková atmosféra samotného filmu. Taktiež musím pochváliť skvostné auto Aston Martin DB 5, ktoré určite bolo a je snom každého, alebo to že sme konečne mohli nakuknúť do dielne Q. ()

jakub.kuba

Nejlepší Bondovka vůbec! Jedna z nejklasičtějších ze všech klasických, megalomanský plán na ovládnutí všeho zlata světa, charismatický záporňák a krásně mladý Connery. Řekl bych že to je i jeden z nejklasičtějších filmů vůbec ()

JUX

Bond cislo 3 - tady se asi s vetsinou neshodnu, ale nic moc. Zmena rezisera byla velkou chybou. Cela scena s Fort Knox je hodne divna. A nemuzu si pomoct, ale tenhle film bondovky trosku zkurvil - velky vyuziti gadgetu atd., radsi mam ty vic pri zemi, jako FRWL, OHMSS, FYEO, LTK a Craigovky. Ovsem Connery vynikajici ()

lawrennce

Naprosto geniální bondovka.Možná nejlepší díl z celé série.A podle toho jaké kvality jsou nové bondovky,tak myslím,že nejlepší zůstane na hodně dlouho,ne-li navždy. ()

Zofan

Neuvěřitelný kvalitativní skok oproti předchozím dvoum dílům. A pro mě asi nejlepší ústřední píseň ze všech bondovek. ()

Honey007

Bondovka s číslem 3 vešla do dějin asi nejvíce díky hláškám, které se pro šarmantního agenta staly nezbytnou součástí. "Do you expect me to talk? No, Mr. Bond, I expect you to die." Je potřeba něco dodávat? ;) 95% ()

TONYNKO

Bondovka č.3: Bondovka ktora svojich predchodcov nijak vyrazne neprevyšuje ale vedie hlavne zaporakom. Goldfinger je diky svojmu planu čo najviac zbohatnuť a diky skvelemu Fröbeovi je jeden z naj Bondovskych zaporakov všetkych čias. Inak Bondovka ako každa ina. 7/10 ()

Lazy87

Bond 3: Nejvíce se mi v hlavě zakořenil cylindr. Jinak dějově slabší a Bond je, byl a bude prostě Bond. V tomto mě tenhle díl nezklamal. ()

Ware

Jedna z najlepších bondoviek vôbec. Hneď na začiatku vás o tom presvedčí podarený hudobný motív naspievaný Shirley Bassey... Nasledujú skvelé herecké výkony: Gert Fröbe sa nám predstaví ako Auric Goldfinger (jeden z najlepších záporákov vôbec) a sekundovať mu bude Harold Sakata ako Oddjob s nezabudnuteľným cylindrom. Honor Blackman ako bondgirl moc neočarila, ale ani nesklamala ( to bude asi tým, že bondgirl hrala ako vôbec najstaršia herečka). Premiéra Guya Hamiltona ako režiséra bondoviek sa podarila, ba čo viac táto bondovka určila smer, akým sa budú uberať tie ďalšie. 85% ()

balstar007

Pěkné efekty. Docela pěkný děj. Rozhodně jsem se nenudil. Tento třetí díl Goldfinger patří podlemého souzená mezi nejlepší díli Jamese Bonda. 80%. ()

cooler

Stará klasika která nerezaví.Vedle novějších Bondovek plných akčních atrakcí může působit nudně,ale bystřejší divák si tento skvostný filmeček užije. ()

Tempter

Třetí v řadě! Neskutečná blbost! Něco na pomezí Vinetua, Fantomase a Špióna, co mně vojel. Taky jsem si tak připadal. Naštěstí jsem nudou cca na čtrt hodiny usnul a tím ten film dostal aspoň částečně smysl. Asi jsem přecenil své síly, budu muset tu křížovou cestu vzdát... já vlastně nikdy nebyl ryzí bondovec, za to může Craig a toho mám na Dvd. I když ten Mendes, kompromisy to sů krysy, nejde se zavděčit všem. Tak a od teď mám zase neděle večer volné, jupííí :-) ()

Ahas_ver

Nepochybně jedna z nejslabších "prvních" bondovek, kterou i přes shovívavost k dobovým kostýmům, maskám a účesům nelze hodnotit jinak, než průměrně. Zápletka zejména ve střední části filmu poměrně vázne, dialogy působí těžkopádně, zdlouhavě. Nejlepší herecký výkon odvádí podle mého názoru padouch Gert Fröbe. Škoda a ani oskar to nezachrání. ()

tommyvercett

Moje nejoblíbenější "bondovka" a Honor Blackman jako Pussy Galorová je pro mně jedna z nejkrásnějších "bondgirl" a k tomu nejlepší bondovská píseň. Sean Connery je prostě nejlepší Bond! ()

PORTER44

Další výborný herecký výkon S.Conneryho jako neohroženého Bonda kterému jeho protivník zabije jeho milenku a to tím že jí celou natře zlatem a pak Bond potká její sestru kterou opět zabije Goldfingerův Čínský sluha který zabíjí svým železným kloboukem,což Bonda naštve natolik že se snaží Goldfingera dostat který má za lubem mnohem něco většího je totiž posedlý zlatem a chce vyhodít do povětří a zamořit největší skladiště zlata.Opět na tu dobu skvělé akční scény. ()

Blind307

...o chlp lepšia ako dvojka...skutočný Q odhaľuje "filmovú nesmrteľnosť" v bondovkách...Goldfinger a vrhač klobúkov film vylepšuje...elektrický kábel je logickým vyústením ak to nejde silou 007 využije svoj duchoprítomný UM...veľmi sa mi páčilo ako sa miestnosť premieňa na mega 3D mapu...má to silu pri prestavení megaprojektu ostatným kumpánom... ()

topol999

Goldfingerův ksicht mluví za vše, navíc mě naštvalo, jaký nereálný plán to měl, přiletí letadlo, vypustí repelent a všichni budou dělat hají.... Nic moc 70% ()

Amazon kupuje MGM

Amazon kupuje MGM

26.05.2021

Daniel Craig: Bondem až do smrti?

Daniel Craig: Bondem až do smrti?

20.12.2011

Je to docela překvapení. Během nejrůznějších průtahů mezi rozpačitě přijatým Quantum of Solace a právě natáčeným Skyfall se objevily spekulace, že třetím dílem Craigova služba Jejímu Veličenstvu… (více)