Vincent je jeden z posledních lidí, který se narodil z lásky svých rodičů, a tudíž mimo dohled genetických inženýrů. Nedokonalý Vincent je "odsouzen" k práci uklízeče ve velkém centru pro pěstování dokonalých lidí Gattaca, ačkoliv sám tolik touží stát se kosmickým navigátorem. Nakonec volí cestu podvodu. (oficiální text distributora)

okapp

Moc pěkné sci-fi. Filmařům dnešních dob by prospělo plošné zabavení všech animačních vymožeností, aby se od efektů vrátili k myšlenkám a příběhům. Tento film mne nutil přemýšlet asi jako čtyři avataři dohromady. Umina šíje ve 42 minutě je grandiozní. ()

v.indruchova

Hudba je skvělá hlavně ten saxík. Zbožňuju ho.Charismatické herecké obsazení. Z mého pohledu nadprůměr, ale není to film, který by mě " posadil na zadek. Nevšední příběh osvěží. Je to smutné. Film ukazuje degeneraci lidstva, která tu už dávno je, jen s maličkou odchylkou. ()

cubas

Minimalistická sci-fi, která není založená na milionových tricích, ale milionovém nápadu. Ukazuje svět, ve kterém jsme lidé posuzování ne podle schopností, ale podle naší DNA a pravděpodobnosti. Film uchvátí svojí atmosférou, hudbou, která vtáhne do děje. ()

bican1

Podle výborného hodnocení sem se těšil na kvalitní film, ale byl jsem zklamán. Prakticky celý film sem se nudil a čekal sem na závěr, jestli bude happy end nebo ne. Trocha napětí byla v tom zdali bude obviněn nebo odletí na vysněnou cestu do vesmíru. Film nám vysílá poselství a na konci musí být nutně i poučení. Pokud si půjdete za svým cílem můžete ho dosáhnout i když jste jakkoliv slabí jedinec. ()

Foogas

Ve srovnání s podobně laděnou scifárnou Equilibrium rozhodně nudnější podívaná, slabší tři hvězdy. ()

RealHonza

Poslední dobou vzniká poměrně dost filmů, kde dochází k určitému kastování lidí, některé jsou lepší (např. Vyměřený čas), některé horší (např. Divergence, Město Ember, Hunger Games, ...). Jak si lze všimnout, tak těch horších jsem jako příklad uvedl více, což je bohužel odraz dnešní filmografie. Gattaca možná nemá kupu akčních scén, moderní záběry na "úžasný svět" atp. Nicméně má to, čeho si člověk musí vážit stále více a více, protože na to je kladen důraz stále méně a méně. Ano jedná se o scénář. Nějaká netriviální myšlenka a prostředí, do kterého se dá vžít a ne ho jen pozorovat jako akční oddechovou střílečku prošpikovanou sem tam nějakými rendery umělého světa, od toho jsou jiné filmy. Spolu s kvalitními herci se budete dobře bavit a tento film mohu vřele doporučit. ()

pold

Plný počet. Nápadité, atmosférické, temné, strhující. Dokonce to bylo tak dobrý, že to u mne nedokázala zabít ani Uma Thurman (a to je v mých očích co říct). ()

tomas_j

První polovina filmu mi přišla skoro nudná, ale druhá polovina měla opravdu říz. Pěkný příběh, výborné herecké výkony, akorát ta atmosféra mi připadala, jakoby byl film natočen snad ještě před 2. světovou válkou. Těžko se mi v tom představovala budoucnost.. ()

Nugat

Opravdu výborné sci-fi - nadchnul mne děj i zápletka - samotný nápad, že invalida je každý normálně narozený. Hodně mne oslovily zvolené exteriéry. ()

RF

Bavila mě vizuální stránky i myšlenková podstata filmy, ale ani to nestačilo. Dodíváno na třetí pokus, dvakrát jsem u filmu usnul. ()

Radek273

No, tak tenhle film vážně nenadchl. Oba herci, Hawke i Law, předvedli opravdu dobrý výkon, ale... celková poutavost je prostě hodně špatná. Nic jsem od toho nečekal, ale taky jsem nic nezískal. Bída. ()

gpx

Celý film se dá shrnout do krátké věty pronesené jednou z postav. "Pravák si nedrží ptáka levačkou." Milé dámy, nenechte se zmást. Třeba já jako levák si ho držím pravou. Ale film se vám jistě bude libít, pokud se rádi necháváte klamat podobnými suverénně konstatovanými nepravdami. ()

david666

Solidní poklidné drama, kde se pod povrchem odehrává nejspíš budoucnost lidstva. V době vzniku asi přelomové dílo, dnes lepší standard. ()

MrKrahujec

Konečně jedna sci-fi, kterou lze směle označit za prvotřídní. Jasně inspirovaná klasikou žánru, ale spíše takovou tou intimně kosmickou, jak ji představovali Aldous Huxley, nebo bratři Strugačtí. Vážně, docela by to i připomnělo Huxleyho "Konec civilizace", ale samozřejmě pouze připomnělo. Vizitka je to však velmi dobrá. ()

Merenre

Silný námět, skvělé obsazení, docela i technicky dotažené, krásná nymanova hudba. Pár výtek by se našlo...stopáž mohla být klidně o 10 minut kratší, chvílema totiž bylo cítit, jak se pálí vata. (spoiler!!!) Taky onen závěrečný zvrat s bratrem - to bylo celkem mimo, přitom pro příběh jako celek to ani nemělo význam, klidně to mohli vypustit, aniž by zbytek doznal újmy. Přes tyto drobné vady na kráse to bylo natolik dobré, že si to tu plnou palbu zaslouží. ()

Zemřel herec Alan Arkin

18.02.2019

Sci-fi detektivek není nikdy dost

Sci-fi detektivek není nikdy dost

21.05.2015

Obzvlášť těch ambiciózních, mezi něž se bude chtít zařadit i Genus. Co si pod tímhle slůvkem máte představit? Hodně depresivní příběh z futuristického Londýna, v němž si můžete předem koupit… (více)